• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

31. srpna 2017 
@brambora20 Používám klasické čtverce.. A zdá se mi, že ta snapka projde na bocích.. Ta spodní, která je přes vkládačku je samozřejmě v pohodě.. Jinak HD pastelky mám taky doma, ale zdají se mi hrubé a veliké, ještě jsem je nezkusila.. Od jaké váhy je používáš? A není z nich miminko někde odřené?
27. led 2013 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@abigail1 na kapsovku Bamboolik dávám Haipy
27. led 2013 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@michaelarackova Zaleží na tom,jestli máš sušičku a jak často budeš prát a jak Ti to bude schnout. V létě venku uschne např. kalhotovka Anavy za den v pohodě. V zimě mi schne na sušáku min. 36 hod. Pokud chceš opravdu jen kalhotovky a AIo a žádné čč, tak bych začala látkovat až později. Jednovelikostní kalhotovky na novorozence moc nesednou, dělají mu děsně velký zadeček. Naše měla 3,5kg, když se narodila a kalhotovky jsem začala dávat až ve 3 měsícícch. Uvádí se, že by jsi měla mít asi 24 kalhotovek, pokud by jsi měla kupovat i novorozenecké v takovém počtu, tak by to byla pěkná pálka. Proto snad všechny holky min u novorozeněte používají čtvercovky. Novorozence budeš přebalovat min. 10x za den, já 7 měsíční přebaluju min., 8x. Pokd by jsi přebalovala 8x za den a prala obden, tak by ti ty kalhotovky (24ks) stačily v tom případě, že by ti stačily uschnout za 24 hod, což není moc reálné a hlavně kolikrát se ti stane, že přebalíš a hned slyšíš, že se je naložíno. Tak že bych to viděla min na 28-30 kalhotovek (včetně AIO). Ještě se podívej na bamboolik.cz, možná by tě ten systém mohl zajímat, když nechceš čtvercovky....
Plus na kalhotovky potřebuješ ještě svrchní kalhotky 3 ks (jednovelikostní, pokud by jsi chtěla vícevelikostní, tak 3ks od každé velikosti), to by mohlo stačit, kahotovky moc nehod nepustí.
28. led 2013 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, kdyby mel nekdo zajem, tak u Tots Bots ted maji vyprodej!
http://shopping.netsuite.com/s.nl/c.427532/sc.7/category.10633/.f
28. led 2013 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, mám dotaz - jak čistíte suché zipy u plenek? (prostě když se tam nachytá takový ten bordelík - vlasy, žmolky atd.). Díky moc za info!
28. led 2013 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila Jeee, ty take latkujes? Koukam, ze mame podobnou vybavu i :slight_smile:

@sven Ja to rucne vyndavam. Zatim to staci.
28. led 2013 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek kdysi jsem ti psala do ip a prosila o radu :wink:
28. led 2013 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sven Taky vyndávám ručně. Jinak když se nachytá hodně bordélíku na ten pás od suchého zipu na bříšku, tak většinou zabere ho vyčisit kartáčkem na ruce....
28. led 2013 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila No tak doufam, ze jsem odpovedela :slight_smile: To uz jsem mela malou, co? Jsem do te doby vic skleroticka ajeste vic nestihaci.
28. led 2013 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek odpovedela a dobre poradila! :slight_smile:
28. led 2013 ve 14:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
JA peru na 60C a jednou za cas na 90C. Co se tyce suseni nemam prehled, mam susicku, takze s ni je to perfektni :wink: rozhodne pokud mate moznost ji mit, tak doporucuji.

Holky chci se vas jeste zeptat, co pouzivate na miminka zakosmetiku? Ja mam masticku Leniens na cele telo, na ven krem Weleda a na prdelku obcas dam rybilku nebo bepanthen. Do koupele obcas olejicek z lekarny. Nekdo jste tu psal o bambuckem masle, tose pouziva na co? Diky :sunglasses:
28. led 2013 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, poradíte někdo ohledně plenek? První problém mám s praním. Používám čtvercovky s vkládačkama. Skladuju na mokro ve vodě s octem. Posrajděný plínky vymáchávám ve vaně z nejhoršího a přihazuju do belíku s vodou a octem. Peru na 60, ale plíny jsou jako čuně. Peru v batoleti.
Taky se mi mimi opruzuje, čím to mlže být?
Plínky střídám co tri hodiny, je to malo? Prijde mi, ze staci aby si ucurkla a ty pliny jsou durch :frowning2:
Co vy dáváte novorozenci- jedna ctvercovka s vkladacnou, an to separacka a nepropustny katata staci? Ty pliny jsou nejaky dlouhy a ma je az na zada, mate nejaky spesl baleni? :slight_smile:
28. led 2013 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila No jo, koukam, ze to bylo v sestinedeli jeste, tak to sama koukam, ze jsem vubec odpovedela :slight_smile: Ale tys mi vubec nerekla, ze jsi take v Londyne :slight_smile:

Jinak TB byvaji zlevnene v Tescu. Mam ty V2 za asi sedm liber kus. Pouzivam teda jen kytickovou, hvezdy jsem jeste neprala. A nekdo tam kdysi ulovil kalhotkovky za tri libry snad.
28. led 2013 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@abigail1 jééé, já zrovna mám sketch z druhé ruky, co je na nich kritizovaný? Jeste jsem je nedavala, tak at vim, co cekat :frowning2:
28. led 2013 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@remenova AHoj, ja skladuji na sucho, tak s tim mokrym neporadim. Zlucove mydlo mas? Tim je dobre zaprat pred hozneim do kyble. A smrdi po vyprani? Mozna je to jen zbyla barva nebo jak to rict, zmizi to po dalsim vyprani ci na svetle? Ja kdyz mam flek, vyperu znovu a kdyz nezmizi, dam na nekolik dni k oknu.

Tri hodiny mi prijde dlouhe, z ceho je ta vkladacka? Ja mam cc s bmb vkladakcou tak na hodku dve, ale kdyz je celou dobu vzhuru, tak je pak hrozne mokra po 2h.

Jakou mas separacku, jednorazovou nebo praci? Prijde mi,z e jednroazove nedrzi zadecek v suchu, takze jestli je tri hodiny v pline, je v mokru a opruzuje se asi z toho. Ja malou prebalovala po hodine dvou max, na zacatku. Ono ted ai ted, ale ja prebaluji porad.

A skladas novosklad nebo davas narovno?
28. led 2013 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek v Tescu? to by me vubec nenapadlo... ja ted nakupuju jen online a v Sainsbury's :slight_smile:
Nechtela jsem se vnucovat...
Da se zlucove mydlo koupit I tady?

Ja prala ctvercovky taky na 60, v Ecoveru a vzdycky byly krasne bile. Pouzivala jsem novosklad a nekdy davala bambusovou vkladacku. :wink:
@remenova
29. led 2013 v 00:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila Take by me Tesco nenapadlo, ale zjistila sjem to na netu. Normalne tam take nechodim. A vnutit ses mela klidne :slight_smile:

Zlucove mydlo mam z CR, jestli chces, dam ti, mam zasoby. Tady jsem po nem nekoukala, tak vubec netusim. Ja s eho snazim moc nepouzivat, aby se mi plinky nezanesly, prece jen je to mydlo. I kdyz na netu kazdy pere vselijak, ale ja na tech angl. diskusich vycetla, ze mam prat v sypanem prasku non bio. Tak to tak delam, nedky 40, nekdy 60. Ale my mame takovou obyc pracku (podnajem :frowning2: ), tak spis vidim problem tam nez v prasku, kdyz se mi to hend nevypere. A snazime se bezplenkovat, takze pokakanych je ted mnohem mene, ne jako na zacatku osm denne :grinning:
29. led 2013 v 00:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek jsem se ted divala na Tesco online a fakt je tam maji :slight_smile: ja mam ty V2 jen 3 ale je to super plenka.
Nekdy peru i v Tots Bots prasku na prani. Na bezplenkovku jeste nemam odvahu :slight_smile:
29. led 2013 v 00:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila Akorat ty slevy byvaji jen v kamennem krame, mne je tam prave tehdy nekdo koupil, se tam take moc nedostanu. V tom potion jsem take parkrat prala, ale nejak ho setrim. Ale musim to nekdy zase zkusit, jestli vypere lepe nebo ne.

BKM se neboj vubec, ono to neni o odvaze, ale o trpelivosti a case :slight_smile: Ja zacla kolem 2M a mrzi me, ze jsem nezacla driv, by nam to slo lepe, takhle nam jde jen kakani, ale curani tak jedno z 20 za ten den.

@abigail1 Ja mam bamboolika bez te vsite vnitrni vlozky. A treba vcera v noci mela blueberry combi vkladacku a jednu LL bambusovou. Rano byl mokry i bamboolik, coz kdyz v nem mela tu tlustou blueberry jen bambusovou, tak bamboolik skoro nebyla mokra. S tou combi ale provhkly vlnaky pak. I kdyz ais byly malo nalanolinovane, ja tam dala lzicku a mela disany a dvoje rucne pletene. Ale s tou combi toneproteklo, ani to nebylo uplne nacucane, jen mokrejsi nez minule.
29. led 2013 v 00:58  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
29. led 2013 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi díky za odpověď.
29. led 2013 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila @janinek nevíte, jestli by se z toho tots bots výprodeje dalo objednat do ČR? Snažila jsem se dopátrat, jestli posílají mimo UK, ale nějak to nemůžu dohledat...?
29. led 2013 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@remenova Pokud máš bambusové vkládačky, tak pozor na ocet, bambus ho prý nemá rád. Skladovala jsem taky na mokros octem u první, ale měla jsem jen bavlněné pleny, teď skladuju jen na sucho.Peru taky na 60 v Batoleti, pleny potírám žlučovým mýdlem a jsou jak čuně špinavé taky.... :wink: Bylo to tak i u první, to jsem prala v Lovele - podle mě musíš počkat na sluníčko. Teď když už nekadíme do každé plíny, mi i připadá, že se časem z toho nejhoršího operou, ale stále žádná sláva. Dávám čč jen na doma, k doktorce pod malou a pod beru obrázkové, tak že fleky neřeším...
Holky dávají hodně novosklad s vkládačkou, já jsem dávala od narození jednu čč narovno s kládačkou - malou z Anavek, teď (7 měsíců) dávám i froté a flanelové, co mám po starší, jsou trochu mohutnější. Taky se mi malá občas oprudila, spíš když byla v autosedačce, jediné co zabíralo byl Měsíčkový kojenecký krém od Weledy, ten mi zabral vždycky. MAzala jsem Bapanthem mastí a když jsem viděla první pupínky, tak jsem mázla Weledou a do druhého dne byl klid...
Jak píše @janinek pomůže i separačka, když už byla opruzená, dávala jsem flísové, nebo polyesterové (myslím Stay Dry od IV) separačky. Určitě, když předpokládáš, že bude v plíně dělší dobu - třeba v noci...
29. led 2013 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@remenova balím do novoskladu z bavlněné čtvercovky a dovnitř bambus vkládačka. Skladuju na sucho. Vyhodím pokaděnou separačku, plínu potřu žlučákem a nazdar. Fleky neřeším, u první jsem je taky měla ze začátku, ale časem zmizely. Občas je v plenkové oblasti kůže zarudlá (přičítám to tomu, že opravdu 3 hodiny v kuse spí, první dcerka červená nebyla, protože byla skoro pořád vzhůru, tak jsem ji přebalovala častěji), takže ji omeju vodou a namažu mandlovým olejem.
29. led 2013 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@remenova já je měla a ještě i mám, ty plenky nejsou tak kvalitní, a Aio protékají , takže jsem je dovycpala a dala svrchnáky, používala jsem na doma a šlo to ,ale žádný zázrak a už vubec se to nedá srovnávat se značkama typu Anavy, TB..........
29. led 2013 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saaralota Nejsem schopna to tam vykoukat, asi si zkus cvicne naklikat nakup, co to nabidne u delibvery.
29. led 2013 v 19:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek Tak jsem to zkusila dle tvé rady a nabízí dodání i do Chorvatska, Estonska...ale k nám teda ne. No je otázka, jestli by se to pak vůbec vyplatilo i s poštovným...ale mohlo by, slevy jsou celkem pěkné :slight_smile:.
29. led 2013 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saaralota zkus jim napsat email, jestli by to do CR dorucili a za kolik... urcite ti daji vedet - jejich customer service je super!
29. led 2013 ve 22:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veronila jojo, říkala jsem si, že tam aspoň zkusím napsat. Když to posílají skoro do celé evropy, tak by to mohlo jít i k nám :slight_smile:
30. led 2013 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek