• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. prosince 2016 
@janinek Konečně někdo, kdo taky má Miosolo :slight_smile: Já se kdysi nechala zlákat reklamou a koupila si hned tři a teď toho lituju :unamused: Jaké s nimi máš zkušenosti? Nám často protečou :confounded: na rozdíl od Easyfitek který mám ráda hodně.
12. únor 2013 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sklibatko u kapsovek co mám je rovnou v ceně i vkládačky, super vkládačky mají Swaddlebees Econappi i Blueberry Bamboo deluxe, pak jsou hodně dobré vkládačky od Babyidea, mám různé druhy a velikosti doma a max. spokojenost a dost používaám, co jsem koupila nedávno Vkládací plenka Capri - jednovelikostní set
jinak zkušenost s Blueberry minky - materiál vnějšku super měkoučký plyš, vnitřek 100 % microfleec, jsou to objemnější plenky, ale jsou měkké, jediná vada je, že nové pouští vlákna, první asi 3 praní jsem od toho vnějšího plyše měla všechny plenky, některé mi zežmolkovatěli, teď už jsou seprané, takže v pohodě
12. únor 2013 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@svha koukám,že to máš vše v malíku ,díky moc :wink:
12. únor 2013 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sklibatko jo a jasně na TotsBots easyfit jsem zapoměla, mám bambusové a jednu s minkee mikrovláknem a max. spokojensot, jedny z nej plenek u nás
12. únor 2013 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
a zkušenost s trenovacima kalhotkama od anavy a nevím ted kdo je ještě vyravi,nemate ?
12. únor 2013 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sklibatko nj jsem prostě látkovací maniak, možná i proto látkuji, teď už taky pokukuji po tréninkáčích, ale nějak si nedokážu představit život bez plenek :grinning: docela mě mrzí, že nevyzkouším ještě pár značek, ale už jsem do plenek vrazila tolik, že je mi až hanba, aspoň jsem ráda, že můžu předat zkušenosti, teď bych měla dítě odplenkovat :wink:
12. únor 2013 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky, na hlavní stránce na mě vykouklo album se Sweet Monkey, jsou teda fakt sweet. Znáte je? K čemu by se daly přirovnat?
12. únor 2013 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sklibatko Do tech Blueberry deluxe davam tak ruzne, co zrovna mam a na jak dlouho potrebuji. Jsou tri druhy - Bb Deluxe, BB Bamboo Deluxe a BB Minky. vsechno stejna kapsa, ale BB Deluxe fleece vnitrek, venku PUl, BB Bamboo bambusovy vnitrek, venku PUL, minky vevnitr fleece, venku minky (mekke, chlupate, PUL schovany vevnitr). A nove maji vsechny ty pliny vkladacky umele, MF - mikrovlaknove. Stare kousky maji bambusove, je tam vzdy dlouha a kratka vkladacka. Bambus saje vic, je tenci a dele schne. Ja mam jednu s bambusovymi vkladackami, ostatni s MF :( I kdyz americke a uz i jedny angl stranky u vsech nabzieji bambusovy upgrade, ze za priplatek jsou vkladacky bambusove. Tak pozor, ze treba na angl strankach maji stare popisky a tvrdi bambus, ale pak prijde mikrovlakno. Na ceskych nekupuji, tudiz nevim. Pri prani Minky mi z nich nic nelezlo nebo jsem nepozorovala.

A vycpavam ruznymi kombinacemi - BB combi inserts, Little Lamb bmb vkladacky, bamboolik batoleci vkladacka, ted i anavy kratka, dlouha, ty original BB vkladacky a jeste mam bambusovou vkladacku z BB fitted kalhotkovky.

@svha MioSolo mam jednu nastesti jen, jako neni spatna, ale jak pises, jsou lepsi AIO. Take mi protekla. Ale nam hur sedi. Takze mohla byt blbe dana, uz ji mela pres tri hodiny bez dalsi vkladacky, ale to pres dve hodiny spala. Davam ji obden, ze ji hodne tocim, ale neberu ji jako nejspolehlivejsi. Takze spis na doma a na kratsi dobu.

Treninkovky mam ted BrightBots a do zasobu vetsi Blueberry. Ale moc neporadim, protoze je davam v ramci bezplenkovky a zatim ma jen BrightBots a ty mi procurala, ale maji se take vyprat nekolikrat jako plinky a to jeste nebylo. Zalezi, co od treninkovek chcete, ty bright bots jsou uplne jako kalhotky, takze dobre kvuli tomu, ze si deti mysli, ze maji fakt pradlo, co jsem videla jine, tak byly ruzne skladaci a tak, coz je dobre pro manipulaci, ale pocitove asi bliz k pline. A nektere jdou dovycpat vkaldackou, Brigh Bots ani Blueberry ne.
12. únor 2013 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saaralota Já jsem teda zatím v očekávání a dělám výbavu, koupila jsem Anavy a mam i monitor ddechu snuzu, je s tím teda problém dát ho na látkovku?
12. únor 2013 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik děkuju za odpovědi, ještě jsem narazila na to, že nevím jak fungovat s latkovkou a monitorem dechu na plinku, drzi nebo je s tim problem?
12. únor 2013 ve 23:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetmili já kvůli monitoru dechu používala na noc papírovky, když jsme zkoušeli na novorozence monitor dechu na látkovky, tak mi padal - ale dávala jsem ho na svrchní kalhotky (protože na plínu novosklad to moc nešlo....). Včera jsem si dodala odvahy a dala na noc látkovku - kalhotovou Anavy na suchý zip (má ten vrchní lem díky tomu zipu takový pevnější). Monitor držel dobře, celou noc...ale plína byla úplně mokrá a monitor od ní navlhlý...což jednorázově asi nevadí, ale při dlouhodobějším používání to asi nebude ono...tak přemýšlím, co s tím...potřebovala bych ten monitor něčím obalit, nebo tak...
13. únor 2013 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cajomilka já jsem s miosolo spokojená.Krásně nám sedí a když ji vycpu vydrží hodně dlouho a zatím nám ještě neprotekla.
13. únor 2013 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
kopíruju dotaz od @visnakova z jiné diskuze - muzu poprosit taky o radu? Cekam druhe mimco a chystam se zkusit latkovat,mam nakoupene nejake Bambino Mio (vicevrstve+kalhotky),pak nejake kalhotkove Little Lamb a Tots Bots s vrchnacky Little Lamb a 5 fleese kapsovek Popolini.Ziju v zahranici a tohle jsem kupovala z Anglie pres net,porad v tom vsem mam ale pekny hokej... emoticon Nicmene k otazce,da se latkovat hned od zacatku,kdyz jeste neupadl pupik? Mam tady teda pripraveny balicek Pampers,ale zase mam ty BM i v Newborn,tak bych je chtela vyuzit. Ma vubec cenu pouzivat separacky v roli (BM) na novorozence? Nestece to akorat (vajicka emoticon )? Mam teda jeste koupene separacky Little lamb,ale ty jsou na prani a to uz vyjde na stejno,jestli s nebo bez,ne? A uplne tupa otazka,kdyz se pokaka,preprat se to musi asi hnedka,co?
13. únor 2013 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na ditezeskatulky.cz bude doprava zdarma... :wink: :wink: :wink: http://www.ditezeskatulky.cz/newsletter/125
13. únor 2013 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saaralota No to je dobrá připomínka, tak to nevím tedy co s tím. Budu mít tedy ten samý problém.
13. únor 2013 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila sweet monkey jsou aio plinky z ebay (nbo aukro). Takovych znacek jsou tuny,vsechno stejne jen jina nasita znacka. Pokud je chces zkusit,tak si je objednej primo pres ebay,budes to mit za tretinovou cenu ;) samy o sobe nejdou uplne na nic,ale bambusove vkladacky jsou nizkogramazni, PUL nepatri k tem prodysnym,ale zas maji docela dobry strih. Ja jsem jich kdysi par mela,ale prestala jsem je pouzivat jak zacalo byt teplo,protoze byl hodne poznat ten neprodysny PUL. Za sebe rikam eBay plinky par ks proc ne,ale ty prachy za SweetMonkey mi prijdou fakt zbytecne.
13. únor 2013 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saaralota Zajímlo by mě, kam ten monitor dechu připínáš - jestli za plenku na bříško nebo na záda. Já jsem právě přemýšlela taky o monitoru za plínku, ale když jsem si vzpomněla, jak první dcera začala spát na bříšku kolem 7 měsíce a v noci se různě převalovala, tak jsem si říkala, že nevím, kam bych ho připla. Nakonec máme monitor s deskou, jen do postýlky.
13. únor 2013 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@anetmili s tim nemam zkusenost,ja monitor dechu nepouzivam vubec,rodim pomerne velmi donosene a zrale deti :slight_smile:
13. únor 2013 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek na bříško - malej spí na boku, výjmečně na zádech...na břiše vůbec. Mám postýlku přiraženou až úplně k naší posteli, bez boční stěny, takže malej dost cestuje ven z postýlky :slight_smile: deskový monitor by mi v tomhle případě moc nepomohl...
13. únor 2013 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@visnakova latkivat muzes klidne i s nezhojenym pupikem,jen je potreba,aby nebyl v plince ale aby vetral. Nesmi byt prikryty PULkama (vetsina NB PULek ma vyrez na pupicek) a taky pozor na suchace u nekterych plinek at neskrabou. Jinak neni problem,my latkovali u mladsiho po narozeni a pupik mu odpadl az po tydnu. Co se separacek tyce,urcite je dobre je mit u te novo stolice,prave at se ta plinka nemusi porad prepirat. U bambino mio vkladacky a pulky ale stejne adi budes muset prat,protoze z vkladacek to vetsinou stece na kalhotky. Jinak je lepsi to preprat hned nebo aspon namocit,at jde ta stolice lepe dolu,pokud nebdes pouzivat separacky
13. únor 2013 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saaralota Tak to jo, já bočnici zatím mám u postýlky, dávala jsem ji pryč až asi v 1,5 roce u strarší. Mám desku asi na prostředku matrace a docela se divím, že i když si Julča po probuzení stoupne až na kraj postýlky, tak se alarm nespustí, ale ona tam dost tancuje, tak že matrace je asi neustále v pohybu.:slight_smile: Jinak Julča spí taky různě, nejčastějí na břiše, ale převaluje se ve spánku i na břicho a na bok...
13. únor 2013 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Díky za noční plenky na patentky, jsou super, už je 4 noci používáme. Patentky tedy moc nemusím, ale na těch Bamboolikovych jsou perfektně řešené. Mám ráda i patentky na Ella´s House.
13. únor 2013 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlk No u nás je problém spíš v tom, že dcera je i v roce hodně drobná, takže nám kolem nožiček protéká hodně AIO, Miosolo je jen jedna z nich. Musím si vždycky dát záležet na tom, abych ji dobře zapla.
13. únor 2013 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Právě paní psala, že mají dobrý střih a našla jsem jejich webovky, kde je jedna za 400 :confused: což mě přesvědčilo v tom, že nepatří mezi gaga nebo jak se jmenujou ty levné plenky. Mně se jen líbí ty vzory.
13. únor 2013 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek to me tesi,vsak jsme meli asi 3 varianty patentku nez jsme se rozhodli ktery typ budeme delat :slight_smile:
13. únor 2013 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@saaralota Ten monitor reaguje na pohyb a chvění, ne? Tak by šel obalit potravinářskou folií a fungoval i tak. Jen předpoklad...
13. únor 2013 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
13. únor 2013 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cervena_vila nerada ti beru iluze, ale je to to samé, jen bambusový vnitřek. Objednat se dají třeba tady
http://www.ebay.com/itm/20pcs-Baby-Organic-Bamboo-Cloth-Diaper-40pcs-Bamboo-Diaper-Inserts-/290826607993?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item43b69ddd79
nebo
http://www.ebay.com/itm/20-colorful-baby-AIO-Cloth-Diapers-NAPPIES-20-inserts-/110638263612?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item19c28ded3c
nebo
http://www.ebay.com/itm/Sweet-New-1-alva-Reusable-Baby-Washable-Cloth-Diaper-Nappy-1INSERT-pick-color-/290825546983?pt=LH_DefaultDomain_0&var=&hash=item43b68dace7

tento konkrétní prodejce je spolehlivý, od něho jsem brala pár svých vzorků. Jak jsem říkala, není to úplně špatná plínka, ale prostě ten PUL se nedá srovnat s naším nebo PULem ověřených značek. Stejně ten jejich bambusové froté a naše bambusové froté je opravdu jiná liga. Já kdybych dělala z froté 4 vrstvy tak to snad nikdy neuschne, protože je vysokogramážní, to jejich je fakt tenké. Za pár dolarů z ebay proč ne, ale osobně bych za jednu takovou plínku 500Kč nedala. Ale to je můj názor :wink:
13. únor 2013 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cajomilka wow, to je šílená story :confounded: přečetla jsem dvě stránky a stačí.
13. únor 2013 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Dekuji za odpoved!
13. únor 2013 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek