• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

24. března 2017 
@betysek ty opičkový jsou :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: když u nás nějak systím aio i kapsovek přestal nedávno fungovat :frowning2:, fňuk :slight_smile:
19. bře 2013 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek No jo, tak to tě opravdu nevytrhne. Slyšela jsem, že ty 2v1 nejsou nic moc. Ale asi je to pořád lepší než rána do oka :slight_smile:
19. bře 2013 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Ty začátky jsou hrozný, viď :grinning: Ale bude čím dál líp :slight_smile:
19. bře 2013 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@madlisek my ji mame v pronajmu, jako nekdy se to hodi, dkyz treba potrebujes rychle neco vyprat a vzit si, je tam hodinovy program, co vypere a vysusi kilo pradla. Ale na nejake zurive suseni to moc neni. Hlavne kdyz susis, nemuzes prat. Ja si proad rikam, ze do vlastniho susicku poridim, ale pak se stydim kvuli energiim, no :(
19. bře 2013 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi Proč přestaly AIO fungovat?

JInak tyhle AIO jsou s flísovou vrstvou, ale budou se dělat i s bambusovou dotykovou vrstvou. Ty jsou lepší pro starší děti, co najednou čůrají dávky, protože to má tendenci po "stay dry" povrchu stékat bokem.

Jo a na Týden opravdových plen se určitě u Bamboolika můžete těšit taky :wink:
19. bře 2013 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@bamboolik Jupííííí, pořád čekám na impuls k objednání, tak to bude asi ono :slight_smile:

@janinek Já bych po druhém porodu dala za sušičku ledvinu - dvě děti v plínách, venku mráz, pračka jela na plné obrátky a sušit nebylo kde. Nakonec mě zachránili naši - bydlí kousek a mají sušárnu, tak jsem sušila u nich :slight_smile:
19. bře 2013 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@madlisek tak pod to se podepíšu i krví, sušičku miluju :grinning: Sice jsem taky řešila energie, ale tím, že máme pasivní barák si vlastně sušičkou i topím. A po roce používání (když se narodil mladší) to na energiích nijak zvlášť poznat nebylo, přecejen jsme v zimě díky sušičce ani nezapínali topení, ale raději šli vyprat :grinning:
19. bře 2013 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bamboolik No, tak to si asi počkám na ty AIO s bambusovou dotykovou vrstvou....Myslíš, že je možné, že mi kvůli té flísové vrstvě protékají i noční Bamboolikovi bokem? Dávám je už asi 2 měsíce s vlňáčky IV. Bylo to pořád v pohodě. Vycpávala jsem tak, že tam byla ještě trochu rezerva a teď 2 noci po sobě jsem převlékala komplet celou postel už při nočním kojení po 4 hod spánku. Kalhotovka nebyla nějak moc mokrá, vlňáčky taky ne, ale Julča (9měsíců) durch...Moc se nám bezplenkovka nedaří, ale když někdy chytím čůrání, tak už je to docela pěkná dávka...
20. bře 2013 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Já to asi neumím přesně určit. Mám swb (s bavlněnou savou vrstvou), tak ty musím dovycpávat BI twofoldem a vydrží jen jedno vyčůrání, někdy i tak to proteče na bodýčko bokem, to je v pořádku, neočekávám od toho zázraky, prostě už čůrá moc najednou :slight_smile:. pak mám bum genius kapsovky a ty vycpávat vv anavama (buď S a tu origo mikrovláknovou, aby byla savá vrstva po celý šířce nebo M bez mikrovlákana) a skoro 100% má pak mokrý bodýčko, taky to někudy teče
kolem nožiček.. ono se na ní dost blbě ty plenky štelujou, tak buď tím, nebo jestli jí vadí ta staydry vrstva, že to po ní steče.. (ta vkládačka nebejvá úplně nacuclá, když jí to proteče).. ale tím, jak se na ně nemůžu moc spoléhat, tak radši vozím i na cesty kalhotovky se svrchňákama :slight_smile:. Jo, měla jsem ještě BBH magic alls a ty jí byly pořád velký kolem nožiček, takže ty jsem ani pořádně netestla a šly dál :slight_smile: (což je škoda, moc se mi líbily..)
20. bře 2013 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dá se nějak oživit mikrovlákno? Vytáhla jsem BabyBeHinds po starší dcerce a jádro je takové spláclé.
20. bře 2013 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek a co vyzkoušet dát tu vkládačku na ten flíss a ne do vnitř tý kapsy? tím zjistíš jestli je to tou fleesovou vrstvou.
20. bře 2013 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@madlisek Doufám, doufám :sweat_smile: po dnešní noci a ránu jsem měla chut hrát hru "koho celý den neuvidím, dostane medaili" :stuck_out_tongue_closed_eyes: a zahrnula bych do toho i manžela, který tu ráno tak dupal, až vzbudil starší :stuck_out_tongue_closed_eyes:
20. bře 2013 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanule04 Jo, to už mě taky napadlo a mám v plánu to dnes v noci vyzkoušet. :wink: Ale i tak díky... Nejdřív jsem si říkala, co teď s těmi Bambooliky budu dělat, když budou takhle protékat a pak mě taky napadlo to zkusit takhle a případně je budu používat s vkládačkou na flísové vrstvě. Sice efekt flísové vrstvy, který se mi hodně líbí, bude k ničemu, ale aspoň je nebudu muset prodat a shánět jiné noční plenky. Protože do Anavy kalhotovky bych musela dát 2 dlouhé a ještě jednu krátkou vkládačku.....
20. bře 2013 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek nepereš v mýdlovém slizu? ten ucpává flís a pak to může tohle dělat. A taky dohlédnout, ať plenka opravdu doléhá. Já je totiž dělala pro mého učůránka někdy jsem kojila i 8 za noc a měl to vycpané 2 batolecíma vkládačkama a fakt mi nikdy neprotekl :confused:
20. bře 2013 ve 23:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mahafi tyjo, ty máš fakt šikovnou holku :grinning: TAky mě ale napadá to, že třeba nemá dostatečně zmenšený sed. Už jsem takhle viděla docela dost maminek, co nechají plenku raději volnější, ale jak je tam moc místa k manévrování, tak to dopadá právě protékáním. Zkusila bych stáhnout o jedno sed kalhotek, třeba by to pomohlo.
20. bře 2013 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Ve slizu neperu, peru v Batoleti. Jen tedy skvrny někdy potírám žlučovým mýdlem, ale ne na těch nočních, protože jsem si právě říkala, že to na ten flís asi nebude to pravé. Jedině že by se mýdlo na ně dostalo z jiných plenek při praní... Ale už jsem na to asi přišla....Julča spí na břiše a IV vlňáčky vel. M jsou jí už přes vycpanou noční celkem těsné. Dnes v noci jsem si všimla, že to neprotíká kolem nožiček, ale na bříšku. Zkusím dát větší vlňáčky. Ráno už jsem je zkoušela a je fakt, že to L překryje na bříšku kalhotovku mnohem líp. Jen mám ty L nalanolinované teprve jednou, tak je ještě aspoň jednou nalanolinuju. Vlňáčky M nechám jen na dopol spaní, přes Anavku s dlouhou vkládačkou ještě sedí dobře. Julča má teprve 7,5 kg, sice v 9 měsících nic moc, ale je pěkný učůránek....:slight_smile:
21. bře 2013 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Ahoj, jen se chci přeptat.. Posílala jsem dva dny zpátky objednávku a přišel mi e-mail, abych počkala na podklady k platbě.. Je to v pořádku, že zatím nepřišly? Teď si říkám, jestli jsem si neměla počkat na tu akci opravdových plen.. :slight_smile:
21. bře 2013 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, látkování mě teprve čeká, výbavu už mám ale slušnou, nějaké Anavy, Haipa daipy, Pop-inky, Tots bots, Itti Bitti, čtvrecvovky... ale potřebovala bych se poradit jaké doporučujete separačky. Odhaduji se spíše na typ "líné matky" a nebude se mi chtít moc přepírat separačky, takže hledám nějaké v dobrém poměru cena - kvalita. A pak mám také dotaz jak si nejvíce zjednodušit a zefektivnit praní. Používáte prací síťky? Nebo pleny před každým praním ještě každou zvlášť v ruce propláchnete a nažlučujete? Skladujete na mokro či na sucho? Co více doporučujete? Perete každý den nebo jak často? :slight_smile: Díky
21. bře 2013 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek tak to bude asi ono. Pokud by to šlo kolem nožek, sváděla bych to na naší plenku, ale pokud je to na bříšku, tak jsou na vině svrchňáky. Jinak podle mých zkušeností, oba kluci byli v noci největší učůránci právě mezi 9-12m věku. TO nejvíce pili a pak to teda byly nálože jako hrom :grinning:
21. bře 2013 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkat mám tam jednu obj, která není zpracovaná, tak to budeš asi ty :grinning: je to kapsová opičky a 2x noční plenka patentky + něco dalšího, je tak?
21. bře 2013 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkat máš email :slight_smile:
21. bře 2013 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tynkat co je akce opravdových plen? :grinning:
21. bře 2013 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Plenkou to určitě nebude, dokonce jsem dala i jednu vkládačku na flísovou vrstvu. Mám nějaké homemade bambusové obdélníky, tak že jsem ji poskládala tak, aby pokryla co největší část flísové vrstvy...Tak že plenkou to určitě nebylo...Je fakt, že jsem si oddychla, má je moc ráda a hlavně se mi líbí flísová vrstva....Eliška právě moc učůraná nebyla. Dávala jsem jí do 1,5 roku Ella´s House (tu denní tedy) se 2 froté vkládačkami a v pohodě. Ale je fakt, že jsem jí od půl roku v noci nekojila, prtože spala celou noc. Julča se v noci budí min, jednou a učuránek je pěkný. To jsem zvědavá, jestli to po 12. měsíci aspoň trochu omezí.... :grinning:
21. bře 2013 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Týden opravdových plen je mezi 15.4. až 21.4. a tento týden bývají akce na pleny. V Bráně myslím byla sleva na pleny 20%... :wink:
21. bře 2013 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@bamboolik jj, to budu já.. opičková AIO, svrchňáky, batolecí vkládačky a 3x noční.. ;) Děkuji!!
21. bře 2013 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
21. bře 2013 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek no budu ti držet palce, mě to malý omezil až teď v 18mesících :grinning:
21. bře 2013 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majandra33 Prací síťky nepoužívám. Z pleny po každém přebalení spláchneš vaječinu nejlépe sprchou a potřeš žlučákem. Počůrané dáš rovnou do kbelíku. Skladuju na sucho. U první jsem skladovala namokro a přidávala jsem do vody ocet, ale bambus prý nemá ocet rád, tak že skladuju na sucho...Ze začátku jsem prala každý den, teď (9 měsíců) peru jednou za 2-2,5 dne....
21. bře 2013 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Ještě jsem se chtěla zeptat, jak jsi psala, že plánujete jednovelikostní AIO s bambusovou dotykovou vrstvou, kdy tak asi budou v prodeji. Předpokládám, že budou asi na Julču vhodnější než ty s flísovou vrstvou.... :grinning:
21. bře 2013 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betysek Díky :slight_smile: Jak se to všechno s prckem stíhá? To jsem na sebe zvědavá jak se s tím (doslova) poperu :slight_smile:
21. bře 2013 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek