• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

1. března 2017 
@katyxq Díky!

A ještě dotaz - Perlan se dá používat i místo separaček?
27. bře 2013 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek Moc díky za vyčerpávající informace :wink: Budu si to muset ještě pár krát přečíst :slight_smile: abych to pobrala. A navíc jsem puntičkář, takže si dělám poznámky :confused:
27. bře 2013 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulica Taky jsem si psala poznámky :wink: Nejsi blázen :grinning:

Nejlíp je zajít do obchodu si to ošahat, prohlídnout. A kukni třeba sem http://latkovepleny.cz/slovnicek-latkove-pleny?page=1 nebo tu http://www.branakdetem.cz/clanek/latkove-pleny-v-praxi-29...

@sarkar Já jsem ho používala na utírání zadečku místo vlhč. ubrousků... Na pohmat mi přijde jiný než separačky.
27. bře 2013 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sarkar Nekdo tu psal, ze perlan jako separacku dava. Ja tedy jako ubrousek na zadecek.
27. bře 2013 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petulica Z vkládaček nedělej vědu, dá se použít prakticky cokoliv, nejlepší jsou bambusové nebo konopné (Anavy, EH, bambusová Baby Lucy...), ale na malé mimi postačí bavlněné, spousta maminek používá třeba jen nastříhané froté ručníky. Já mám nejradši tyto:
http://www.branakdetem.cz/vkladaci-plenka-bum-booster-flees-ellas-house.htm
Díky flísu už není nutné dávat separačku. Ale některým miminkům flís vadí.
27. bře 2013 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Ahojky, tak už mám dva exempláře svrchňáčků :slight_smile: ale chtěla jsem se zeptat..vy jste změnili střih? Ty starší líp sedí, mají delší sucháče a možná i delší "uši"? Překvapilo mě to teďka při přebalování, poprvé jsem mu dala nové, starší mám v sušárně, tak jsem je nepoměřovala, ale zdá se mi to jiné. :confused:
28. bře 2013 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@andelka @bamboolik mám stejnou zkušenost...na veletrhu v září jsem koupila fialový s dinosaurama starou verzi (ještě bez protisuchů) a seděly mnohem líp a měly delší zipy než nový střih. Na ty jsem si nezvykla a s těžkým srdcem je prodala, i když byly nejhezčí (tyrkysový kačenky).

jinak ad Blueberry Coveralls: dneska mi přišly a jsou to ty největší svrchňáky, co znám! Hurá, už mi nebudou protýkat pleny na noc (u nás stačí jednovelikostní kalhotkovka Anavy ničím nevycpaná, jen origo vkládačkama)-dosud jsem dávala svrchňáky Bamboolik nebo Best Bottom, ale vždycky nějaká kraječka ven vylezla a samozřejmě nacucaná plena už pak do rána často prosákla na pyžámko, ale tyhle jsou fakt velký a hlavně širší mezi nožkama, tak doufám, že se to tam nacpe vše bez problémů.
28. bře 2013 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@elana no prodávat je nebudu, ale zklamalo mě to..zamilovala jsem si je právě pro ten střih :frowning2:
28. bře 2013 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka tak tak...já si doteď rvu vlasy, že jsem (abych si mohla koupit tyrkysový kačenky) prodala růžový příšerky, protože ty měly taky ještě původní střih :unamused: Pak přišly kačenky a hned jsem byla zklamaná, že jsem se zbavila pro oči těch lepších, no :stuck_out_tongue_closed_eyes: , nerozchodila jsem to a prodala teda i ty kačky, takže mi zbyli starý dobrý dinosauři a hlídám si je, jako oko v hlavě. I když bohužel jak jsou bez protisuchů, tak se pokaždý v pračce zip nalepí na ty gumičky a pěkně je vytahá, takže už vypadají jak ježek. Ale sedí hezky a to je hlavní.
28. bře 2013 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana já je při praní vždycky zapnu o ten prostřední sucháčový pruh. No jsou lepší než Thirsties, ale původní střih byl geniální, tohle je o level dole. :unamused:
28. bře 2013 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@elana @andelka
Tak to teda koukám, protože o změně střihu nevím :confused: Trochu se zkracoval sucháč na křídlech, ale jen o mini kousek, ale s "ušima se nehýbalo". Můžete mi to když tak nafotit a poslat do emailu? Poptám se na dílně, ale nevím o tom, že bychom sahali do střihu, Naposeldy se měnil střih loni v létě a to jsi @andelka měla první (nebo druhou) várku. Potom se jen měnil typ gumičky, tak leda, že je to více napružené. Já mám doma 2ks úplně původních, pak dina někdy z léta a pak tyrkysy od prosince a mezi dinama a tyrkysama teda rozdíl nevidím. Ale prozkoumám to, fakt je, že podvědomě stejně pořád používám dinouše.

Díky za zpětnou vazbu :slight_smile:
28. bře 2013 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Až to sundám z malého tak to porovnám se starýma, hnědé opičky. Není to tak hrozné jako u Thirsties, kdy mi to nejde seštelovat tak, aby to měl u nožiček akorát a u bříška taky, většinou to má nahoře volné, prootže jinak bych mu uškrtila nohy. Starý typ byl geniální, seděl úžasně, opráním to nebude, byl takový od prvního použití, používám je skoro výhradně, proto jsem chtěla druhé. Ale hne dpři přebalení mi to přišlo divné, možná je to jen můj pocit, protože jsem čekala stejné všechno, i sucháče, takže jsem zalepila jak jsem byla zvyklá..a ono to víc doprostřed nešlo..ještě to pošpekuluju a nafotím.
28. bře 2013 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik já už je nenafotím, prodala jsem je...jen jak to tu Andělka zmínila, tak jsem musela reagovat, protože ve mě právě zůstal ten pocit nepříjemnýho překvapení, že ty kačenky nebyly už tak pružný, měly kratší sucháče a tak hezky neseděly jako ti dinové a příšerky. Diny jsem kupovala v září na tom veletrhu, příšerky tuším v říjnu a kačenky někdy kolem Vánoc?...asi tak.
28. bře 2013 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana
@bamboolik tak zatím je má ještě na dupce, ale jak jste psaly o té pružnosti, tak to může být tím. Má tlusté stehýnka a gaťky mu seděly perfektně. Teď právě mi přišlo že ho zas moc stahuju, když chci aby mu to sedělo přes bříško. A blbě se mi zapínal i ten sucháč, jsem zvyklá na ty delší :frowning2:
Mrzí mě to, pořád mám jen jedny ideálně použitelné svrchňáčky, a čeká mě ještě rok látkování :-/
28. bře 2013 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka já myslím že to může být i tím kratším sucháčem, ono i když je to o malej kousek, tak furt jsou dva, takže dohromady to udělá třeba cm, nebo i víc a to je zas na ten pas malýho dítěte už dost. A ta pružnost...nevím, nemohlo to být i látkou? že je ten tyrkys třeba tužší?...ale Ty nemáš tyrkys, viď?
28. bře 2013 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik tak podle fotek to nepoznáš, ale omakem jo. Je to těma sucháčema, jinak uši jsou stejné. A taky ta gumička je mnohem pevnější, proto to má méně pružné i když už mu to dávám bez zmenšení. A není jiný i materiál na ty spodní tenčí gumičky u nožiček? Mi to hned navlhlo..ty staré ne. Ale nevím jestli už je nemám praním opelichané, nevím už jaké bylo to ukončení když byly nové.
28. bře 2013 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana mám hnědé a zelené. Látka je stejná mi přijde, ale zkoušela jsem to povytahovávat a fakt je to teď pevnější, což je u mojeho buclocha blbé :unamused: a sucháč se mi blbě chytá. Tak nevím..mám shánět nějakou původní verzi na bazárku? Těch bude asi minimum..jsou moc nové.
28. bře 2013 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no, přesně pod tento popis bych se podepsala. Prostě jsou jiné, ne přímo střihově, ale pocitově na první vzetí do rukou bylo "něco" jinak. A bohužel i na ten druhý, při používání. Taky se obávám, že prapůvodní verzi z podzima neseženeš, asi se to měnilo hodně rychle a kdybys vznesla poptávku, tak by nejspíš ani prodejci netušili, co mají doma za poklad.

jestli je malý buclík, tak by mu mohly sedět ty BestBottom...jsou fakt prostorné. Nemají sice na lemování flís, to se mi na Bamboolikovi líbí úplně nejvíc, ale zas jak jsou velké a mají hodně rezervy, tak je zapneš jak potřebujou a neotlačujou taky. Ale jsou takové tužší, ten PUL je asi dvojitý nebo co...prostě od zvyku na měkkoučké B. je to rozdíl a to podstatný.
28. bře 2013 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana ach jo. Zas cosi shánět. Best Bottom neznám, podívám se.
No právě, pídit se po té původní verzi..to by musela být náhoda.
28. bře 2013 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka písnu Ti IP
28. bře 2013 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jo a u těch prvních kalhotek jsem i byla ráda, že neměly protisucháče, dávám často plínky narovno a přijde mi to příjemnější na těch bocích.
28. bře 2013 ve 14:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
blbý dotaz- čč perete dohromady se všema plenama nebo je házíte k normálnímu prádlu?
28. bře 2013 ve 14:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp já jsem prala plenky dohromady a prádlo zvlášť
28. bře 2013 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@evelp Peru všechny čč s ostatními plenami, včetně čč, které mám na přebalovací podložce a které používám na usušení zadečku po sprchování zadečku při přebalování...Prádlo taky peru zvlášť. Pleny na 60, oblečení na 40...
28. bře 2013 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp s ostatníma plenama :slight_smile:
28. bře 2013 ve 14:46  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
28. bře 2013 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana jak mi radila jedná dobrá víla odtud, otoč plenku flísem ven a zevnitř nalep sucháče normálně jak se lepí a takhle převrácenou ji hoď vyprat a mě vždy drží, prvně jsem taky cuchala :wink:
29. bře 2013 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Teda já mám bambolík svrchnáky jako nej, ale je pravda že je mám koupený na podzim. a jedny z bazárku ještě bez proti zipů. A i uvažuji koupit ještě jedny nebo dvoje(místo capri a jedněch anav), ale ted teda nevím, když jsou jiný.Mě ani bestt bottom nepřijdou lepčí než bambolík svrchnáky, jsou tužší a nemají u bříška tu gumičku tak to tam jakoby netěsní, ale asi to ničemu nevadí, ale bamboolík prostě krásně sedí.
29. bře 2013 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanule04 Já mám taky 2 ks svrňáků Bamboolik, jedny bez protiskusů kupované těsně před koncem roku a pak jedny s protiskusy. Nevšimla jsem si,že by seděly Julče nějak jinak. Schválně jsem je i poměřila, jediný rozdíl, který vidím, jsou ty kratší sucháče u té novější verze, jak psala Zuzka. Jinak gumičky mi přijdou stejné. Já si je tedy hodně šetřím:slight_smile: Snažím se, aby nosila hlavně IV soft po starší dceři, protože ty už to mají nahnuté, tak ať je unosí...
29. bře 2013 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hanule04
@betysek a jak máte "tlusté" dětičky? Můj je totiž solidní a prostě ty nové ho víc stahují, když chci aby to sedělo dobře nahoře, i na délku (nezmenšuju). Zkusím to ještě vychytat a poprat se s novým vzezřením. A budu je dávat na kalhotovky, narovno nechám ty bez protisuchu. Ale ty menší zipy mě štvou, nemůžu to pořádně chytnout :unamused:
29. bře 2013 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek