• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

30. listopadu 2016 
@betysek Hele, to me neprekvapuje. Leus ma pres devet kilo a ty dvojky ji jsou uz akorat. Ma je nizke totiz a nejdou dovycpat moc, max tenkou malou LL. TB dvojky jsou lepsi, ty jsou vetsi, ale oni TB maji jen 1 a 2 a Ll 1, 2, 3.

Jinak zkousime bamboolika system, ale zrovna teda predvcirem mi zridila i svrchnaky. Mame ty nove a je pravda, ze suchace jsou kratsi. Ale sedi pekne, zkosuela jsem i s cc na rovno, take dobre drzely.
5. dub 2013 v 10:55  • Odpověz  • To se mi líbí
@betysek Hele, ja take Irmu koupila, ze ji tu kazdy mel v albicku i psaly holky, ze davaji. Ale take jsem nakonec nedavala. Ale vezmi si, ze ne vsichni kupuji jen plinky z atesty.
5. dub 2013 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@janinek To je právě jediné, co mi na Bamboolikovi vadí, že nálož skončí skoro vždycky i na svrchňácích....Už se těším, až bude kadit jen do nočníku....Starší kadila od 1 roku, ale u Julči to asi nehrozí....Myslím, že na nočníku nevyrdží...
5. dub 2013 v 11:49  • Odpověz  • To se mi líbí
@betysek Tak ona je pokakala vickrat, ale az treti davka zneskondila svrchnaky. i ctverce v blueberry mi casto preziji kakani. Ale nam kaka 3x denne, takze to jsou asi mensi naloze.
5. dub 2013 ve 12:18  • Odpověz  • To se mi líbí
@janinek Julča právě jak kdy. Někdy 3x denně menší, někdy jednou denně velkou....Ale i tu menší mám někdy na svrchňácích, protože jí to je šumák a když to necítím, tak to pěkně rozmázne po celém vnitřku.... :grinning:
5. dub 2013 ve 13:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@betysek jednou za den mi kakala asi trikrat, takze to sjem samozrejme silene panikarila, co s ni je :slight_smile: Ted uz je apson z prumernych peti davek na prumernych trech. A kdyz je dobry den, skonci vsechny v misticce, ale vetsinou aspon 1 v pline :( A posledni dobou mi rpave vzdu znehodnotila svrchnaky, kdyz je mela. Tak me prekvapilo ted, ze bamboolik tolikrat vydrzel :slight_smile:
5. dub 2013 ve 14:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, používáte některá zavazovací plenky? Jak jste s nimi spokojené? Není to zbytečnost?
5. dub 2013 ve 22:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkar Jestli to jsou neco jako ty Disany, tak jsem se tu nedavno ptala a rozmluvili mi to.
5. dub 2013 ve 22:33  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkar koupila jsem Babyidea zavazovací, zkusila a prodala :wink: vůbec malé neseděly, ani se mi moc nelíbily, jak jsou široké, tak možná do toho půl roku bych je používala, ale jak malá už chodila, tak ee
6. dub 2013 v 18:54  • Odpověz  • To se mi líbí
@sarkar Měla jsem zavazovací Disany a prodala jsem je...Nějak jsem nedokázala mrskající se mimčo do zavazovací plenky zamotat. Paní, která je kupovala, říkala, že jede jen v nich...Tak že pokud chceš, tak vyzkoušej,ale určitě bych nekupovala víc jak jednu na zkoušku....
6. dub 2013 ve 21:22  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte holky. Jsem tu u vás nová, tak doufám, že se tady do toho nějak dostanu (popravdě těch 1400 stránek diskuze mě dost děsí) :slight_smile: Zatím jsem nakoupila asi 7 tvarovaných (Popo, Haipa-daipa, Tots Bots), mám troje malé svrchňáky, z toho jedny vlňáky. Dál mám asi 30 čč (ale ty chci spíš jako nouzovky a na novosklad) a zatím 4 bambus vkládačky navíc (kromě těch, které jsou k popolini rovnou). No a teď to doplnit vv - které vám vyhovují? S tímhle si fakt nevím rady, tak děkuji za odpovědi.
7. dub 2013 v 10:53  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@flowerie URČITĚ VV BAMBUSOVÝ ANAVY. WWW.anavy.cz
7. dub 2013 ve 12:36  • Odpověz  • To se mi líbí
@flowerie vv fakt rozhodně anavy :wink:. A ty svrchňáky bych ještě jedny určitě přikoupila :wink:.
7. dub 2013 ve 12:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@leeena_4
@hanule04 Díky, jdu do nich. Rovnou si vezmu ještě tak 2 jednovelikostní anavy na patentky. Jedny svrchňáky ještě taky někde seženu, to joo. Holky a ty vv má cenu kupovat i ty nejmenší nebo se to dá rovnou i s velikostí M?
7. dub 2013 ve 13:02  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@flowerie na kalhotkový skald ty S nevím do kdy bvydrží asi do 5-6kg ale já je třeba ted, malá mám skoro rok) je dávám na rovno do svrchnáčků, je to pěkně štíhlý. Tak to zkus vzít na půl pár S a pár M. Jinak kalhotovky anavy je fakt dobrá volba :slight_smile:
7. dub 2013 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
@hanule04 no super, tak si vezmu 5 S a 5 M a zatim to tak necham (9 kalhotkových a 10 vv) pro začátek, budu mít sušičku. Když bude nouze, vezmu čč a pak dokoupim, co mi bude nejvíc vyhovovat. Díky za rady
7. dub 2013 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@flowerie já bych S vůbec nebrala. Mám jen M a jsou super, dají se snadno přeložit do velikosti S a Mko dýl vydrží buď na kalhotkový způsob, nebo pak na rovno. Toť můj názor.
7. dub 2013 v 17:29  • Odpověz  • To se mi líbí
Já zas mám S i M, kalhotkový M z mě moc skládat nebaví a narovno mi přijde M dost velký, ještě i ted v roce.Vždy sáhnu po S.
7. dub 2013 ve 20:47  • Odpověz  • To se mi líbí
@flowerie ještě bych doporučila Bamboolik, já od nich využívám PULky, jsou pěkně obšité kolem stehýnek, že netlačí, ale jsou spíš až na větší mimčo. Do nich patří vkládací plenky, které se připnou patentkami a vyměňují se jen ty (pokud nejsou zašpiněné PULky) http://www.bamboolik.cz/bambulik/eshop/1-1-Latkove-pleny/11-2-Zakladni-pleny. No však mrkni na jejich webovky, ať si udělám představu. A také bych asi na novoše neodolala těm jejich AIO :dizzy_face:
7. dub 2013 ve 21:24  • Odpověz  • To se mi líbí
@flowerie a teď vidím na jejich stránkách, že nově vyrábí i PULky pro malé miminka :wink: http://www.bamboolik.cz/bambulik/eshop/1-1-Latkove-pleny/14-2-Rada-MiniMimi/5/225-MiniMimi-Svrchni-kalhotky-cokolada-s-opickami Je to cca od 2 do cca 6 kg
7. dub 2013 ve 21:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, hlásím úspěšný začátek látkování. Na noc sice zatím dávám jednorázovky, ale přes den jedeme v látce i na ven. Přiznám se bez mučení, že novosklad jsem dala jen dvakrát a kašlu na to. Jedeme v Anavkách na novošky, Little Lamb vel.1(ty jsou trochu větší,ale už se to dá), Anavy vv S narovno, Anavy vv M kalh.sklad a pak AIO SWB Simplex a Tots Bots Teeny fit (obojí newborn). Svrchňáky Capri newborn, Capri jednovel. a Anavy. Zatím jsem si netroufla na flees a na vlňáky.
@ivuska.h No a pak teda se stalo to, čeho jsem se bála. PULky Anavy jsou fakt z toho vadnýho pulu - tyrkys, po třetím vyprání se začal ten pul oddělovat od látky a jsou na tom bubliny. (řešila jsem to tady v říjnu, jestli je mám od paní z bazaru brát, ona je měla jednou vypraný, já je prala, jak přišly a projevilo se to až teď, malej je měl na sobě jen párkrát a jsou celkem potřetí vypraný). Byla by teda možná výměna, účet bohužel nemám, ale s paní bych se kdyžtak domluvila, jestli ho může aspoň oskenovat. Jsem s něma moc spokojená, tak mě to docela štve. Kdyžtak prosím o zprávu do IP, jak to mám řešit, díky.
9. dub 2013 ve 21:50  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@littlemousecz jste moc šikovná, hlavní je, dělat to tak, aby to člověka bavilo, pak jde vše samo :slight_smile:
9. dub 2013 ve 22:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@svha díky, snažím se a docela mě to baví (až na to přepírání vaječiny :grinning:). Ty noční jednorázovky chci taky odbourat, ale malej jak se počůrá, tak se hned v látce vzbudí a to je jaksi v noci nežádoucí :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale už si pomalu zvyká, tak snad na látku přejdeme i v noci brzo.
9. dub 2013 ve 22:17  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
@littlemousecz Zkus dát na noc flísovou separačku, jestli malý snese flís. Bude mít zadeček víc v suchu a třeba se nebude budit...
10. dub 2013 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
@littlemousecz jj u nás taky frčí na noc/na spaní flísové separačky, dcera močí hlavně když spí, přes den je to jen sem tam, ale jak ji dám spát, je průtočná :wink:
10. dub 2013 ve 12:23  • Odpověz  • To se mi líbí
@betysek @svha díky holky, flísový separačky zkouším, problém mu flís nedělá, ale zatím to ohledně pocitu sucha funguje jen na tatínka :grinning: malej se stejně probere. Zato tatínek hlásí, co ten kluk chce, vždyť má sucho :slight_smile:. Ale myslím, že si zvykne, už to přes den docela vydrží při spánku, ale v noci spí dýl, tak to ještě necháme chvíli ustálit, aspoň na to první spaní, to mi vydrží 5-6 hodin, na to druhý už to pomalu taky zkouším s látkou, to už vydrží jen tak 3-4 hodiny.
10. dub 2013 ve 13:10  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Ahoj, zdravím vsechny šikovné látkařky! Nevim, jestli nemam dotaz uplne hloupy...ale s latkovyma plenama mam sporadicke zkusenosti od prvniho syna, ale ted podruhé chceme jen čistě latkovat pokud to půjde, ale zajímají me takové bežné věci chodu domácnosti....., dokázalo by se jednoduše popsat, jak přes den a noc s latkovkama fungujete? Zajímá me, jestli si třeba připravujete sklady plenek do zásoby nebo to rychle zvladate přímo pri přebaleni? Kde mate kybliky s použityma plenama, jak se vybavujete na vycházky venku, jak to děláte pri dovolených?? Vím, ze je toho hodne a ze si to každy musi přizpůsobit sám, ale vůbec netuším, jak fungovat pri běžném dni...nikde jsem to nenašla, jestli uz to někdo někde popisoval, rada získám odkaz :slight_smile: moc vám děkuju.....
10. dub 2013 v 18:20  • Odpověz  • To se mi líbí
@napmarti Ahoj, tak já teda látkuju jenom přes den. V noci často kojím, takže malá dost čůrá a jsem ráda, že ji v noci zvládnu nakojit, na přebalování nemám :sweat_smile: :confounded: A i když by to asi látka vydržela, tak ji nechci nechávat nějak déle v mokru.
Látkovat jsem začala asi kolem 3.měs. s kalhotkovýma Anavama. Takže novosklad jsem vůbec nepoužívala, tudíž nic předskládaného :slight_smile: Ale vím, že holky to už většinou mají předskládané do zásoby. Teď funguju tak, že střídám kalhotovky a čč narovno+krátká bambusová vkládačka Anavy. Všechno už mám předchystané - tj. kalhotovky s připnutou dlouho vkládačkou+separačka. Čč mám poskládané, na nich krátká vkládačka+separačka a pak už je šáhnu pod přebalovák a dám, co potřebuju. Velký kýbl na pleny mám ve spodní koupelně u pračky, ale přes den pleny hážu do kýble. Nemám to nijak zakryté a nesmrdí to. Večer to vždycky snesu dolů do toho velkého koše (když někdy zapomenu, tak do rána to už jde cítit). Látkovat na dovolené jsem srab, to jsme jeli s jednorázovýma..nějak se mi nechtělo to tam skladovat a tahat se s tím. Jinak když někam jdeme na návštěvu, tak sebou beru tak 2 kalhotovky+1 čč narovnou s vkládačkou, abych neměla moc velkou tašku. Na použité pleny mám pytlík Anavy. Takže asi tak u nás :slight_smile:
10. dub 2013 v 19:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@pampeliska1 moc děkuju!!! Manžel se zamiloval do skladů a čč:slight_smile: jinak ja bych byla spis pro kalhotkovy:slight_smile: netuším vůbec, co s mimčem, u malého jsme par plen používali tak od tři čtyř měsíců a to uz šlo, kakání jednou denne a člověk uz zná rytmus:slight_smile: tak jsem zvědavá, jestli dokazu zvládnout uz sestinedeli:slight_smile:
10. dub 2013 v 19:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@napmarti no já jsem nad tím nedávno přemýšlela, jestli u druhého na to vletím rovnou a nevím nevím :sweat_smile: Novosklad mě nějak neláká, i když si ho holky chválí..No uvidíme :slight_smile:
Tak to je fajn, že se manžel zamiloval do skládání, to já jsem ráda, že mm zapne kalhotovku a bonus je, když přes ni dá i svrchňáky :grinning:
10. dub 2013 v 19:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek