• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

30. listopadu 2016 
@andelka Taky ty plenky někdy hodím na 60 např. s bryndáky, které jsou prostě samý flek, ale ani těm plenkám, kde je psáno, že se mají prát do 40 st., to nic neudělalo. Někteří výrobci i u AIO uvádějí, že se na 60 prát můžou, ale zajímala by mě taky jejich životnost. Mě třeba BumGenius kapsovky po starším synovi, kdy jsem tedy na začátku ještě na 60 prala pořád (na plenkách je označení 60 st.), tak začaly po půl roce protékat, ale nenapadlo mě je například reklamovat. Ani si nemyslím, že by je k reklamaci vzali - spíše by to brali jako klasické opotřebení, nicméně osobní zkušenost nemám... PUL materiál se asi hold při vyšších teplotách rychleji opotřebí...
15. črc 2013 ve 14:49  • Odpověz  • To se mi líbí
já jsem prala plenky na 60 i ty co měly psáno, že se mají prát na 40 a nic se jim nestalo
15. črc 2013 ve 21:40  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte, kde za rozumnou cenu nakoupím čtvercovky? Nějaké vysokogramážní
18. črc 2013 v 18:51  • Odpověz  • To se mi líbí
@michelle1 Nejlepší čtverce má Ikea - vede je jako osušky. Rozměr 70 x 70 je i po 2 dětech stejný a jsou ze všech mě známých čtverců nejsavější.
18. črc 2013 ve 22:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@michelle1 hledej značky Kikko lux nebo Libštátské extra kvalita
19. črc 2013 v 07:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@michelle1
@katyxq jen doplním, že Kikko se (netuším teda proč :sweat_smile: ) přejmenovalo na XKKO. Všimla jsem si toho na jednorázových separačkách, dávám od začátku jen jejich a teď na nové roli jsem koukala jak blázen, že je jiná značka.
19. črc 2013 v 08:16  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Dobré dopoledne všem, sice ještě mimi nemáme, ale chtela jsem se jen zeptat látkařek (toto téma mě zajimá) kde jste přišli na to, že maji mít pleny atesty? A jak poznáte, že české pleny je maji? Moc děkuji za odpověď.
21. črc 2013 v 09:53  • Odpověz  • To se mi líbí
@mourovata tak přišli...prostě mi to přijde logický, že jestliže mám něco, co se dotýká intimních partií (tj. sliznic) dítěte, tak chci, aby to byla látka prověřená na škodliviny a za to si klidně připlatím. Většina dobrých výrobců, kteří používají atestované materiály, tak se tím samozřejmě ráda pochlubí, takže to bývá uvedeno prostě na jejich stránkách nebo se to dá s nepatrným úsilím dohledat někde jinde.
21. črc 2013 v 10:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@elana a mohu se zeptat, pokud to tam mají jen napsáno a certifikát nevidite, nebo to není napsáno, kde si to ověříte?
21. črc 2013 v 10:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@elana
@elana omlouvám se, mozná blbě rejpu, ale opravdu mě to zajímá a snazila jsem se to najít a bohužel jsem nikde nic nezjistila. Jen to, že jsem se informovala i na ČOI a tam mi oznámili, že je to blbost a že na látky, pleny a oblečení žádné atesty byt nemusí a mají je pouze ti co si je zaplatí nebo ti, co uvádí úplně nový vyrobek na trh. Atesty a akreditace k prodeji pak vydává pouze ministersvo a není to levná záležitost a vydávají to pouze velkým právnickým osobám, tudiž obyčejný malý prodejce, či živnostník se k nim nedostane jinak, než že koupí výrobek přes tuto právnickou osobu.
21. črc 2013 v 10:26  • Odpověz  • To se mi líbí
Holky, jakou plenku doporučujete na noc pro 21měsíčního chlapečka, který čůrá fakt hodně? Dávám nočního bamboolika a stejně byl ráno mokrý. Navíc vkládačku mu dávat nechci, protože mi přijde, že to má dost natěsno kolem nožiček a má to občas pěkně otlačené. Je třeba noční Anavy větší a víc saje? Nebo to vyjde nastejno?
21. črc 2013 v 19:46  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko Zkus dat vkladacku zvenku, mezi plinu a svrchnaky.
21. črc 2013 v 19:47  • Odpověz  • To se mi líbí (2)
@mourovata já to neberu že reješ, nakonec je to Tvoje věc, pokud se rozhodneš z jakýchkoli důvodů používat pleny bez atestu, používej je...Tvoje dítě, nic víc, nic míň. Já se rozhodla kupovat plenky s atestem, byť taky asi nemám všechny, hodně velkou část výbavy mám z amerických plen GroVia a tam myslím se na to tak nehledí-přesto ten materiál je biobavlna, tak snad je to taky ok. Česká značka Anavy si opravdu ty atesty hlídá, NEŠIJE dětské pleny z látek bez atestu pro děti do 3 let, Ivuška to tady i jinde mnohokrát psala, třeba i nepřímo, stylem "viděla jsem hezkou látku, bohužel je bez atestu, takže pleny z nich nebudou, našijem jen vložky"...nebo u PUL třeba pytlíky na vložky, ale NE vlastní PUL kalhotky pro děti. Jak říkáš, atestovat látku je drahé, takže do toho neinvestujou, prostě počkají, až špinavou (drahou) práci udělá někdo jiný a pak to nakoupí a našijou. Jak jsem psala nahoře-možná ne vše, co mám, tak má přímo atesty. Ale kupuju od prověřených výrobců, nedala bych dítěti plenku Made in Kdovíkde, z ikrovlákna, která se může prát jen na 40, i kdyby byla sebekrásnější a byla na ní sebečeštější cedulka. Takhle to mám prostě já a nikomu to nenutím.
21. črc 2013 ve 21:36  • Odpověz  • To se mi líbí (9)
@elana krasne napsane. Take mam americke blueberry s mensimi testy, ale tots bots i little lam maji ten oeko certifikat. A Bamboolik i Anavy si to hlidaji.
21. črc 2013 ve 22:03  • Odpověz  • To se mi líbí
@mourovata Jukni se sem http://www.itczlin.cz/cz/certifikace-vyrobku-pro-peci-o-dite Jak jsem pochopila, tak atesty na hračky jsou povinné, na ostatní věci pro děti dobrovolné. Tak že z ČOI máš samozřejmě správné informace, je to jen na rozhodnutí nás zákazníků, jestli si oblečení koupíš u Vietnamců nebo koupíš oblečení, které bude ušité z materiálů, které mají dobrovolné atesty pro děti do 3 let. Kolikrát je to i otázka peněz, jestli si rodina může dovolit kupovat vše s atestem. Stejné je to i s botami. Můžeš koupit botky se "Žirafou", které budou nejméně o 200 Kč dražší než boty bez atestu. Boty bez atestu nemusí být nutně špatné, ale osobně raději koupím s atestem. Stejně je to s plenkami. Používáním látkových plen ušetřím oproti používání jednorázovek i v případě, že koupím dražší pleny z atestovaných materiálů. Myslím, že u Anavy nebo Bamboolika není problém, aby ti na požádání zaslaly atesty k látkám, ze kterých šijí.
21. črc 2013 ve 22:44  • Odpověz  • To se mi líbí
holky moc děkuji, jste zlaté. Myslím, že odpovědi jsou vyčerpávající. Díky moc :wink:
21. črc 2013 ve 23:13  • Odpověz  • To se mi líbí
@betysek A je ta Zirafa jako fakt o necem? Nekdo mi rikal, ze ot je spis obchodnicky tah.
21. črc 2013 ve 23:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@janinek No, řeknu ti to asi tak. Starší dceři kupuju botky jen se ŽIrafou od prvních krůčků. Od 3,5 roku chodíme k ortopedovi, prtože má vadné držení těla. Zjistil, že má i mírně plochou nohu. Tak mu říkám, že má jen boty se Žirafou, že je na vložkách klínek, tak co dělám špatně. Tak mi vysvětlil, že měkký klínek je celkem na nic a dostala ortopedické vložky do bot. Tak že vložky z bot se Žirafou vytáhnu a dám ji tam ortopedické. Ironie je, že dál musím kupovat botky se Žirafou i v 5 letech,prtože máloktreá bota má vyndávací vložku. Ortoped mi řekl, že není nutné kupovat boty se Žirafou, ať prý koupím i u Vietnamců, ale hlavně ať mají pevný opatek...Ale zase vím o mamince, kteá si stěžovala, že se dítku po botech bez atestu osypala noha - materiál asi nic moc....
22. črc 2013 ve 12:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@janinek můj názor na Žirafu je podobný, je fajn vědět, že materiál je OK, to ano, ale jinak ortopedi mají třeba na obuv pro první krůčky jiný názor, než fyzioterapeuti atd. Botky se žirafou jsem viděla i ultra tvrdé, které dítko ani neprošlápne atd. Podle mě to zárukou není, člověk musí trochu sám pátrat, jak by dětská bota měla vypadat.
22. črc 2013 ve 13:06  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko nocni bamboolik bez vkladacky je na noc dost malo. Ja tam davam dlouhou vkladacku slozenou na tretiny a dam mu to tam tak, aby to mel co nejvic na sulinovi. Nocni anavku mi procural spolehlive. Tohle je savejsi.
22. črc 2013 ve 21:12  • Odpověz  • To se mi líbí
v mosteckem tesku rusi znacku bambino mio, maji vse -75% tzn. svrchnaky za 95 kc, sadu vicevrstvych plen na 114 a pod. Velikosti taky jeste vsechny.
24. črc 2013 v 15:59  • Odpověz  • To se mi líbí
@nasekuratko Snad dnes by měly jít do prodeje nové noční plínky PetitLulu, měla jsem možnost testovat a jsou super, neotlačují, krásně sedí, dají se dost dovycpat, prostě parádní plína. Tak zkuste :wink:
26. črc 2013 ve 14:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@billinka já, co mám třeba PUL z Finska, tak výrobce uvádí, že se může prát i na 90°C - ne pravidelně, ale klidně na střídačku 60 a 90st. ano. Mezi PULy je veliký rozdíl - já mám třeba i atestovaný na paropropustnost - tzn, že se v tom děti tolik nezapařují.
Jinak k atestům - osobně bych dítěti nedala na prdelku nějaké čínské nebo kupované za pofiderní cenu na ebay, ale mám plnou důvěru k americkým CPSIA a GOTS certifikátům - taková látka splňuje veškeré miminkovské normy alá Oekotex - v podstatě se dá říct, že v Evropě testují Oekotex a v USA CPSIA...
26. črc 2013 ve 21:26  • Odpověz  • To se mi líbí (3)
Zdravím holky a prosím o zkušenost. Jde mi o svrchní kalhotky, chtěla bych koupit ještě jedny jednovelikostní, anavy se docela osvědčily, koukala jsem také na bamboolik. Jaké je srovnání anavy x bamboolik? Děkuju.
30. črc 2013 ve 14:14  • Odpověz  • To se mi líbí
@kajalka Mám oboje, používám je tak na stejno. Na čč narovno, mám o trochu raději Anavy, ale na kalhotovku nám sedí oboje stejně. Ještě jsou fajn Petit Lulu svrchňáky...
30. črc 2013 ve 20:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@kajalka Oboje mají něco. Anavy má super ty vnitřní kapsy, kam se dá zaseknout čč/vv narovno . Ale poměrné brzy mi začaly vyčuhovat gumičky u lemů. Na kalhotovku sedí obeje super. Možná bych zvolila spíš Bamboolika, má flísové lemování kolem nožiček a žádné gumičky ven nelezou...
31. črc 2013 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@betysek @mmiirrkkaa Děkuju holky, volba padla na bamboolika, aspoň budu mít porovnání do budoucna. Dá se doufám prát taky na 60?
31. črc 2013 v 17:51  • Odpověz  • To se mi líbí
31. črc 2013 ve 20:35  • Odpověz  • To se mi líbí
@kajalka je, tak jsem koukala na stranky a tam je psana 40. Tak vlastne nevim, jestlije pul mozne prat na 60...
31. črc 2013 ve 20:39  • Odpověz  • To se mi líbí
@kajalka
@mmiirrkkaa Ahoj. Jmenuji se Daniela. Jsem látková poradkyně Bamboolika a budu teď spravovat účet na MK místo paní Zuzany. Takže s konkrétními dotazy se můžete obracet přímo na mně. PUL se prát na 60°C může :grinning: (v sekci Péče o plenky je napsáno neprat více jak na 60°C). Je to ale většinou zbytečné, takže doporučujeme prát na 40°C, méně se tak opotřebovávají.
2. srp 2013 v 10:00  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek