• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. prosince 2016 
@kajalka Dobrý den, myslíte tedy do jaké velikosti dítka vydrží? Jak psaly maminky i tady - ty kalhotky na suchý zip mají větší rozsah, já je zapnu i na 3,5 letého syna jako SIO.
4. zář 2013 v 16:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Děkuji a časově? Jako kolik vyprání.
4. zář 2013 v 17:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajalka Suchý zip, který používáme na naše plenky je velice kvalitní - využívá se ve zdravotnictví na různé rehabilitační pomůcky a musí opravdu hodně vydržet. Ještě vám to ověřím ze zkušenosti maminek jak dlouho používají a také přímo od majitelky Bamboolika. Rozhodně z osobní zkušenosti můžu říct, že po půl roce používání vypadá pořád stejně, kdežto u jiné značky se mi stalo, že po 3 vypráních už pořádně nedrží a hlavně esteticky vypadá příšerně.
5. zář 2013 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp Nemazala jsi zadeček něčím? Když pak nedáš separačku, tak to může povrch plíny dost zalepit a stačí pár takových případů...
5. zář 2013 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h separačky dávám a zadeček mažu pořád stejně proti opruzeninám, ale to dělám od narození
5. zář 2013 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evelp na kolik peres? Ja bych dala tak dva cykly jen s vodou na 60 a co jde na 90.
5. zář 2013 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Potřebuji radu.
Přibližně od doby, co se dcera odplenkovala přes den, mi plínky začaly děsně smrdět čpavkem po počůrání (noční plenka) a pak se začala po plenkách šíleně opruzovat. Když je za noc suchá tak nic, ale když se počůrá, tak má v místě plenky šíleně červený zadek, jakoby zapálený (o dost teplejší kůže) a dlouho se to pak hojí. Dělá se jí to jen po některých plenkách (není to materiálem - všechny jsou úplně stejné, ale jejich čůrací historií), naopak po některých se jí zadeček krásně zahojí (málo používané, tudíž nezamořené plenky).
Zkoušela jsem na plenky Miofresh a moc to nepomohlo, přidávat extra máchání s octem před praním, dávat celkem 2 prací cykly, ale je to málo, je to pořád stejné. Prací prášek jsem neměnila. Přitom suché plenky krásně voní, jsou v dobrém stavu, není na nich znát nějaké poškození.

Potřebovala bych plenky nějak zregenerovat, plánovala jsem je použít na miminko, potřebuji nějakou drastickou ozdravnou kúru, ale netuším jakou.
Máte nějaký nápad?
Díky.
5. zář 2013 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mooncaa a nemůže to být tím, že má teď koncentrovanější moč? Nebo, že by zrovna jedla něco ostřejšího a pak měla tu "horší" plenu? Já dávám ocet až po vyprání jakoby místo aviváže. Jinak bych zkusila ještě Sanytol na praní.
6. zář 2013 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Tou koncentrovanější močí to také bude + kombinace jak teď pračky perou s minimem vody. Ocet místo aviváže dávám taky a na ten Sanytol se podívám. Díky.
6. zář 2013 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mooncaa Projet Sanytolem, do hlavního praní... Jsou to bakterie v plíně. Po Sanytolu sázím na to, že bude vše OK :slight_smile:
6. zář 2013 ve 14:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jak tomuhle předejít, co jsem vyzkoumala po x letech pokusů a omylů -- před praním pleny nechat vymáchat, pak prát na 60, dát pozor, aby bylo dost vody v závěrečném máchání, tj. pračku nepřeplnit nebo dát volbu "více vody", pokud to pračka umožňuje. Ten čpavkový smrad je totiž kombinace bakterií a usazenin z prášku v prádle, když je špatně vymácháno. Taky nepředávkovat prací prostředek.
@mooncaa nepereš čirou náhodou v Lovele?
6. zář 2013 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@ivuska.h Díky moc, jdu shánět Sanytol. Peru tak jak píšeš, jen teda mám jen volbu máchání navíc ne víc vody, pračku snad nepřeplňuji (kdysi dávno jsem přeplňovala). Ten problém nastal zhruba v době, kdy jsem začala plenky používat jen na noc, tak myslím, že to je tou hooodně koncentrovanou močí. Používám Persil Sensitive, po jiném prášku se mi zase osypává nejstarší dcera. Teď zkoušíme spaní bez plenky, takže dál už plenky zamořovat nebudeme.
6. zář 2013 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h tak postup, který uvádíš já dělám odjakživa a myslela jsem, že se to tak běžně dělá, protože prát plenky v tom smradu, který vytáhnu z kbelíku se nehodí :grinning: :grinning: :grinning:
6. zář 2013 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky potřebuju poradit, syn má 15 kg a začínají mu být plenky (mám AIO a SIO) malé..nějaké tipy na látkovky nad 15kg?
11. zář 2013 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tiburcia anavy ani bamboolik nesedi?
11. zář 2013 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tiburcia nešly by koupit nějaké xxl svrchňáky a dávat do nich ty vnitřky, co máš ze SIO?
11. zář 2013 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmiirrkkaa ne ne ani jedny nesedí.

@lenka5731 no já mám ještě i vkládačky tak jsem si říkala že nějaké pul kalhotky, ale aby zase byly dost velké.
11. zář 2013 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tiburcia holky si doporučovaly PUL Haipa Daipa, tu největší velikost.... ale osobní zkušenost nemám. Taky PULky Swaddlebees capri a Blueberry coveralls jsou velké, zkoušela jsem to tak "pro zábavu" s vv Anavy vel. M na 23 kg dceři a zapla jsem to na ní :slight_smile:)) Líp ti asi poradí v uzavřené skupině látkovek, žije to tam víc než tady.
11. zář 2013 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@tiburcia já teď počumuju po plenkách bambi roxy (bambiroxy tečka com), jsou slovenské, zasílají za pár peněz do ČR a ty jednovelikostní jsou docela dost větší než anavy a vyrábějí i dvouvelikostní. Cena lákavá :slight_smile:
11. zář 2013 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
11. zář 2013 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lenka5731 jak se jmenuje ta uzavřená skupina? díky
11. zář 2013 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Dobrý den, je možné že tady už podobná otázka zazněla, ale v té spoustě příspěvků jsem ji nenašla. Koupili jsme malou testovací sadu od Bamboolika a plenky jsou to perfektní. Jen mě trápí, že zatím pokaždé, co se malá i pokadila (má 6 týdnů) jsem musela vyprat i svrchní kalhotky, protože se to dostalo až na flís okolo nožek. Vždy jen z jedné strany. Asi tam vnitřní plenku vždy nějak špatně napasuju. Ještě máme Pastelky od Haipy a tam jsem zvyklá, že okolo nožiček musím plenku zatlačit trošku dovnitř, jinak to zase při čůrání proteče až na oblečení. Máte prosím nějakou radu, jak to udělat, abych po každém přebalení nemusela prát i svrchní kalhotky? Předem děkuji za odpověď. Daniela
11. zář 2013 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 jo tak, já myslela, že je ještě nějaká tady na koníkovi :grinning:. díky
11. zář 2013 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hoffa21 Přeju dobrý den. Bohužel u tak malého miminka je kakání tekuté. Spíše jak se miminko hýbe tak se mu shrne plenka celá k okraji. Utaženou na minimum ji asi máte. Jak je dítko velké? V tomto období se nám s jednorázovkou stávalo, že protekla skrz až na oblečení. Takže bohužel u malého miminka je potřeba častěji kalhotky přeprat (já přepírala v ruce a schnou celkem rychle). Až trochu povyroste tak se to zlepší a kalhotky budete prát jen vyjímečně. Separační pleny používáte? Bývají dost velké takže by to mohly vychytat i v těch okrajích.
11. zář 2013 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sikulka2011 aha, tak o žádné další skupině na mk nevím, ale možná že jo :grinning:
11. zář 2013 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky mám prosbu. Chtěla bych si do výbavy pořídit pár AIO. Jakou značku byste mi doporučily? Popř. pokud koupím plenky od různých výrobců, dají se vkládačky kombinovat?
12. zář 2013 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Nevkládej kontaktní údaje firem".
12. zář 2013 ve 13:13 • ottovka
@bamboolik Dobrý den, děkuji Vám za odpověď. Malá má 5kg. Nevím jen, jestli jsem to dobře napsala, používáme základní plenu od Bamboolika (svrchní kalhotky a vnitřní plena). Píšete o jednorázovce a nevím, co tím přesně myslíte. Separační plenky používáme.Vyzkouším to s nimi. Ještě jednou díky. Daniela
12. zář 2013 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek