• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

24. března 2017 
@elana mám nachystaný novosklad a taky bambusové anavy na kalhotkový sklad...už se těším až začnu, novosklad jsem taky zkusila ale zapoměla jsem dát separačku ale vypralo to hezky, je jako nová, použila jsem na hovínka žlučák :slight_smile: takže od kdy se dávaj kalhotovky? já uvažuju že po šestinedělí možná dýl začnu.....
27. říj 2013 v 07:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@elana ty SIO jsi měla na mysli třeba bamboolik s tou krátkou vkládačkou? nebo to vše v jednom?
27. říj 2013 v 07:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marlen02 odkdy kalhotkovky...to fakt záleží na Tobě. Já je začala dávat až v roce :sweat_smile: , prcek nebyl extra učuraný mimino, přes den nám stačil bohatě do roka SIO systém a na noc jsem dávala jednorázovky. Ale většinou kolem 6m obecně se asi dá říct, že se změní porce moči, jak v kvalitě, tak v kvantitě, takže když tam dítko naráz pustí dvouhodinovou dávku, tak v tom měchýři už přece jen něco má a SIO plenky (natož čč) to prostě pobrat nestíhají. Jako prodávají se i kalhotkovky novorozenecký, ale, při vší úctě, pro mě to jsou vyhozený peníze, než jsou pročuraný, tak jsou 3x pokakaný...tenhle systém mi prostě přijde neekonomický, nejen vzhledem k pořizovacím nákladům, ale hlavně i kvůli vodě, elektřině atd., pere se zbytečně hodně "látky". Nicméně opravdu tohle je každého věc, píšu jen svůj názor a každá z nás si konstrukci té své optimální výbavy musí udělat sama, úplně chápu těhotné, co sem v 30.tt naběhnou a prosí o radu, kolik a čeho pořídit, protože jeden v tom fakt má zmatek, ale zároveň to jen svědčí o tom, že neví, co po nás vlastně chtějí, protože to, co vyhovuje jedné, propadá u druhé, nemluvě o tom, že velmi významnou roli tam hraje taky peněženka každé z nás, ne každá má na to, pořídit tu první výbavu jen ze SIO plenek.
27. říj 2013 v 07:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marlen02 jo, třeba Bamboolik. Nebo Anavy Easy. Nebo GroVia. Nebo Itti Bitti. Nebo Best Bottom. Dobrých a prověřených systémů je hodně (mmch. u toho prťátka se mrkni zrovna na ty IB SIO ve velikosti S a M-na bazárku je jich plno a ve skvělém stavu, protože to je v naprosté většině případů záležitost, kor ta velikost S, na pár týdnů, ony jsou hodně drobounké a malinké, ale Tvojí holčičce by mohly hezky sedět). Radím nekupovat jednu značku, ale kousek, dva, od každé, každý ten výrobce má jiný střih a každé miminko jinou postavu a třeba někdo na Anavy Easy nedá dopustit a někomu protékají (a kupodivu, plno maminek se shoduje, že protékají ze začátku a pak do nich dítě kolem 8m najednou tvarově dospěje a nedají na ně dopustit).

čisté, pravé AIO, s přišitou vkládačkou, už je podle mě trošku out...není to praktický a ekonomický systém, protože musíš prát pokaždé na tch 60°C i tu PUL vrstvu a pochopitelně ta se praním opotřebovává, to je máloplatný, ale je to tak. Příležitostně klidně, ale co dva, tři dny...to je fakt toho škoda.
27. říj 2013 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elana tak mám nakoupený pár kusů od bamboolika, taky anavy a petit lulu, teď koukám po nějakých schvrchňáčcích v nejmenší velikosti na ten novosklad, jinak nechci kupovat nejmenší zbytečně jak jsi psala tak si počkám až mi malá doroste :wink: a systém jako třeba anavy easy nechci kupovat je to třeba u doktorky rychlejší a parádnější ale já na parádu kašlu :slight_smile: moc díky za rady a příští týden už bych se na to mohla konečně vrhnout na plno :slight_smile:
27. říj 2013 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, jen jsem se chtěla zeptat, používáte radši tekutý nebo tuhý žlučový mýdlo? Zatím mám tekutý, ale ten kartáček nevyužívám, protože se mi do něj vždycky dostanou hovňousové.
27. říj 2013 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajalka tekuté jsem nikdy neměla, s tuhým z DM spokojenost.
27. říj 2013 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kajalka tuhé z DM
27. říj 2013 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky co říkáte na vv popoliny bavlněné? jsou savé a skladají se jako kalhotkový sklad nebo na rovno??
27. říj 2013 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marlen02 já jsem naopak na male mimi kalhotkovky dost ocenila. Nechtělo se mi skládat čtverce a kalhotkovky vajecinu pěkně podržely. Nakupovala jsem výbavu před 4 lety a to moc výběr nebyl. Kalhotkovky mi tenkrát doporučila kamaradka. Ale je to i o financích, co si kdo muže dovolit. Co se týče SIO plen Bamboolik tak jsou dostatečně save i na starší ditko - proto máme batoleci vkladacky. Já jsem SIO objevila kvůli BKM abych si zjednodušila časté nandavani plen.

@kajalka mám oboje, v tuhém premachavam tekuté kapu, když to necham odložené v kyblu
27. říj 2013 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky nemáte některá zkušenost se svrchňáčky Batolini pro novorozeně? Na aukru je nabízejí nové za docela dobrou cenu, ale miminko je teprve na cestě a ještě se v tom všem trochu plácám :confounded: . Jaké byste popř. doporučily? Ze začátku bych chtěla začít s novoskladem, uvidíme, jak dlouho mě to bude bavit :grinning:
29. říj 2013 v 11:27  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2014  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dcera má 11 kilo a noční bamboolik na patentky ji škrtí, poradíte, jaká noční plena je větší?
29. říj 2013 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aligator myslím, že noční Anavy je velká a taky Petit Lulu si maminky chválí. Anebo BambiRoxy ze Slovenska, dvojvelikostní M/L je oooobroovská :grinning:
29. říj 2013 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
@aligator anebo jsem slyšela, že někdo vycpává plenku zvenku - tj. mezi plenku a svrchňáky.
29. říj 2013 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, chci se zeptat jestli se vám víc osvědčilo používat jednovelikostní nebo vícevelikostní svchňáčky.
30. říj 2013 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@monik_a mě osobně určitě jednovelikostní...jednak jsem kalhotkovky na malinké miminko vůbec nevyužila, druhak svrchňáky se dají fakt dobře zmenšovat a u těch nevadí, když jsou trochu větší.
30. říj 2013 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@bamboolik Ahoj, měla bych dotaz. Na veletrhu for babies jsem si nakoupila kompletní výbavičku plenek bamboolik - sadu AIO se 4 svrchními kalhotkami a 3 nončními plenkami. Už začínám pomalu chystat, vyprala jsem si vkládací plenky a teď bych se ráda vrhla na AIO a noční a narazila jsem na problém. Na veletrhu jsem z vysvětlení slečny na stánku pochopila, že jediné se nesmí v sušičce sušit svrchní kalhotky, které budu tedy sušit volně na vzduchu. Ale měla jsem dojem, že vše ostatní - tedy i AIO a noční plenky do sušičky můžou..teď v návodu jsem se dočetla, že ne.. :frowning2: Prosím, můžete mi napsat, jak to je? Případně jestli tady má některá z maminek zkušenost se sušením AIO bambooliků v sušičce, budu moc vděčná za rady :wink:
30. říj 2013 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste AIOnebo SIO? Zopisu mi to prijde jako SIO, jestli se vkaldacky vpinaji patentkami. AIO je vse v jednom, sesote k sobesvrchnaky i sava vrstva. Jinak samostatne svrchnaky uschnou hned, netreba susicku.
30. říj 2013 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinek Mám na mysli AIO, svrchňáčky se nesmí, to už mi říkala i slečna na veletrhu, ale co AIO to netuším... :confounded:
30. říj 2013 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste AIO by se taky neměly, protože stejně jako svrchňáky obsahují PUL vrstvu. Ale znám hodně holek, co PUL v sušičce suší a v pohodě.. Ale životnost o něco kratší bude, to jo.
30. říj 2013 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 sákriš, toho jsem se bála... :angry: my jsme vlastně kvůli látkovým plenkám tu sušičku pořizovali, teď mám těch AIO určitě nejvíc, asi deset, no tak to je mazec.. snad budou i v zimě uvnitř na vzduchu nějak schnout, ničit v sušičce je opravdu nechci, aby nám pěkně vydržely ještě na druhého prcka :grinning:
30. říj 2013 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste no možná jsi těch AIO koupila zbytečně moc.. Já je teda používám jen vyjímečně..nejsou tak savé a často mi protékaly (ale mluvím o AIO Anavy. Bamboolik jsem nezkoušela). Ale za dobrou cenu je příp. prodáš vždycky :wink:
30. říj 2013 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 Tak uvidím, budu jich používát míň a když zjistím, že to stačí, můžu ty nepoužité prodat, díky za tip :wink:
30. říj 2013 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste třeba tady na bazaru jsou používané za 345,- tak se nebojím, že bys je příp. neprodala.. Ale třeba budeš spokojená a necháš si je.. To člověk zjistí až používáním :slight_smile: http://www.modrykonik.cz/market/?q=bamboolik+aio
30. říj 2013 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pampeliska1 To je paráda, no prostě uvidím, co nám bude nejvíc vyhovovat a kdyý tak je tu bazárek :slight_smile: ale noční plenky do sušičky můžou, ne? Ty jsou bez té PUL vrstvy?
30. říj 2013 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste jojo, můžou :wink: ty jsou klasické kalhotovky
30. říj 2013 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
30. říj 2013 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kluziste jake AIO mas? Vse bamboolik nebo i jine? A savy material vevnitr jaky? Bambus, bavlna, mikrovlakno?
30. říj 2013 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, máte nějaké zkušenosti s plenkama na snapku? Napriklad: Haipa Daipa pastelka, Anavy, Ellas House apod.? Ktera je nejlepsi, aby hodne sala a nemusela jsem ji moc vycpavat? A jak dlouho takove plenky vydrzi? Ma cenu je porizovat nebo jsou vhodne spis jen pro male miminka?
31. říj 2013 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nasekuratko já měla Haipa Daipa a Anavy.Ale Anavy ještě ve starší verzi a tam ta snapka blbě držela,teď už tuším jsou z jiného materiálu. Anavy mám teď jen patentkové. Samy o sobě anavy kalhotovky jsou dobré. Haipy používám doteď (19m), dávám do nich nějakou vkládačku, většinou bambusovou.
31. říj 2013 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek