• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

20. července 2017 
ijo, ja je koupila na dopo od zmuzle a nemuzu si je vynachvalit!!! jedinou vadou je, ze jsem chtela fialove a dorazily mi bile.. :frowning2: :grinning: :grinning: :grinning:
16. zář 2009 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mi dorazil balík z Brány a jsem nadšená z vlňáčků cuddle, jsou tááák tenoučké, ještě tenčí než LVB
svrbí mi ruka, hned bych is objednala ještě jedny :grinning: ale počkám na funkčnost
16. zář 2009 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky holky, zkouknu to. Baca - Cuddle vlňáče jsou super ale taky odolávám koupit dvoje :slight_smile:...ale ty tmavě červený by nám slušely :slight_smile:
16. zář 2009 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak teda bacha na eplenka.cz. Objednala jsem si vlňáčky, někdy koncem srpna. Poslala peníze. Došel email že byla změna účtu a prosba o zaslání na nový účet. Takže jsem čekala na vrácení peněz a poslala na nový účet 31.8. DNES (!) mi (po urgenci v pátek, tvrdila že ve středu posílala)došel balíček, poslaný včera, a vlňáky jsou jiné barvy.
Tak nevím jestli mám být ráda že vůbec něco přišlo, ale já chtěla modré :angry:
16. zář 2009 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
joohan, spis je pani popleta.. :grinning: ja si tam taky objednavala vlnacky a dostala jsem je taky presne v obracene barve.. :grinning: :grinning: a ty zelene jsou hezci.. :wink:
16. zář 2009 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
joohana, ty už máš aspoň plenky doma, já furt ne:frowning2: a peripetie jsem měla stejný....
16. zář 2009 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
minulý týden mi psaní po mém dotazu napsala, že bych je měla mít doma v pondělí, tak jsem jak blbka celý dopoledne seděla doma, než mě to přestalo bavit a dodnes furt nic:frowning2: hned v pondělí odpoledne jsem jí psala nový mail, ať mi pošle podací číslo, ať si můžu zkontrolovat, kde balík je, a nic... :rolling_eyes:
16. zář 2009 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ijo, já právě možná koupim ještě jedny, pokud se osvědčí - mám doma dvoje lvb S, což už jí je celkem malé a pak jedny swb L, což je zase ještě velké, takže pokud cuddly vydrží na furt, tak jelepší kouit dvoje než investovat pořád do dalších a dalších, nebo nesedí navššchny velikosti? ty s nimi přece máš dobré zkušenosti, ne?
16. zář 2009 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak koukám že je nás víc, musím říct že tohle je má první celkem negativní zkušenost s nákupem na netu, doteď (a to dětem nakupuju přes net prakticky všechno oblečení) bylo všechno ok a včas.
Proti zelené nic nemám, jen už jedny zelené mám a chtěla jsem modré :unamused: .
16. zář 2009 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
baca - já právě jak jsem dostala první CB plenky tak skorem všechno mám jednovelikostní, takže to beru taky jako ty že dám radši víc za jednovelikost než platit dvakrát. Teda nevyšlo mi to u Popoliny Ultrafit, ta nám sedí až skoro od roka :slight_smile:, ale CB sedí všechny suprově. woolky používáme rok, jsou ale strašího vydání (zděděné) a fungujou pořád dobře. Měla jsem i stacinatory ale ten pán co s ním mám děti je teď zdemoloval, protože vytrhl patentky. takže nutně nový vlňáče potřebuju taky :slight_smile:
16. zář 2009 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jéé díky za varování o eplenach :wink: taky jsem si od nich chtěla objednat :confused:
16. zář 2009 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj
nikdy jsem na tomto tématu nebyla a abych pravdu řekla, nechce se mi pročítat všech 174 stránek, tak se zeptám rovnou: máte někdo zkušenost s itti bitti?? (nevím, jak se to přesně píše :slight_smile: )
my používáme popolini one size bio bavlna a na vrch popolini vlňáčky - jsme spokojený, ale nemám porovnání, protože opravdu jiné neúpoužíváme a tyto itti bitti my přišly docela zajímavý..

díky za odpověď nebo typ, co zkusit nebo zůstat u toho u čeho jsme :sunglasses:
16. zář 2009 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som si z eplenky objednávala lvb jak bol ten mega výpredaj a už nikde nie sú :frowning2: tiež to boli peripetie, ale nakoniec mi prišli tie správne.

janina, IB sú výborné plienky a mega savé, také bokovky sympatické :slight_smile: ale pozor na pranie vrchnej časti, musí sa prať na 30st., inak môže začať šuštiť a zničia sa, hodne holkám sa to stalo (aj mne), takže mne už jeden zvršok preteká, chjo... doporučujem kúpiť SIO a nie AIO
16. zář 2009 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
janina - holky tu IB mají opravdu rády, já je sice nemám, ale povětšinou samá chvála. Pro mě problém, protože se dělají v Číně, ale to běžně lidi neřeší :slight_smile:...já ti doporučím CuddleBuns :slight_smile:mé lásky
16. zář 2009 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já jsem asi jediná co měla štěstí na eplence, jeden den jsem objednala a zaplatila, druhý den potvrdili a poslali a třetí den byly vlňáky doma
16. zář 2009 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, hlásím se po delší době s dotazem...
Poslední měsíc asi, Denča v noci dost čůrá a jak už to u těch větších dětí bývá to smrdí. O to nic, ale hrozně, fakt hrozně tím načichnou PULky :confounded: , takže je musím prát v ruce, protože jich nemám takovou zásobu. Máte to taky tak? Nebo je malá nějaký extrém? :confused:
16. zář 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
No holky, mně ani nenapadlo, že by mohl být nějaký problém a furt doufám, že balíček dojde, samo že jsem si objednala LVB, páč byly levnější, jinak už jsem si je zakázala:grinning: Já mám naschromážděných takových plínek, že nebudu vědět co dřív :sweat_smile:
16. zář 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
katarino, my to máme se smradem taky tak, ale dáváme vlňáky a ty do večera zase vyčichnou
16. zář 2009 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
evi, právě že chci kupovat vlňáčky, ale když jsem si představila, že by takhle příšerně smrděly a musela bych je prát, tak to by ztrácelo smysl. Díky, zkusíme je :slight_smile:
16. zář 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lanolín jsem sehnala, ale v čem mám ty vlňáčky prát?
16. zář 2009 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
janino, ja je zase na male mimco nedoporucuju.. vajecina proteka po nozickach. davam je jen, kdyz je mala vykakana. a kdyz lezi na boku a pocura se, tak mi to taky vytece ven.. a nejsem tady jedina.. :wink: ale jinak jsou na pohled krasny a davam je, kdyz jedeme ven, v kocarku mi lezi na zadech a tudiz nehody nehrozi.
16. zář 2009 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky dávám na noc vlňáky a když někdy smrdí tak do večera vyčichnou. Já mám pocit, že u nás je to období kdy malá smrdí a kdy skoro vůbec ne.
eri - vlňáče peru fakt je občas v umyvadle a mýdlem s jelenem
16. zář 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
kat, jak píše ijo, za půl dne jsou vyčichlý, lanolin má nějakou samoregenerační funkci či co, ráno smrdí, odpo už ne, teď sice peru vlňáky denně (protože kadíme 5-6X denně nálože od zubů), ale noční mám dvoje a peru je tak po pěti týdnech
16. zář 2009 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky ,
Tak mam dalsi z rady nekonecnych dotazu :grinning:
1.Susicka-mate nektera?Mame hodne maly byt ,trochu se obavam schnuti plinek ,prikoupila jsem susak na strop ,ale premyslim i nad susickou.Jenze o nich nic nevim ,jestli je to vubec ekologicke(nebo spis je to moc neekologicke) ,jak velkou maji spotrebu ,VYPLATI SE TO???Kdo ji mate a jste spokojene ( i negativni reakce) prosim o radu a zkusenost :dizzy_face:

2.Asi se zeptam jako pako ,ale zajimalo by me ,kdyz se po prebaleni maze zadecek ruznyma mastickama proti opruzeni atd.. jestli to nejak nevadi tem plenkam?Obyc . cc stejne jako kapsovkam a ruznym materialum?Nebo to vyresi prave preprani zlucakem?

3.Zlucove mydlo - je lepsi pouzivat klasickou kostku ,nebo to tekute?U nej je nejaky kartacek pro snadnejsi manipulaci?

4.Ten teatree olejicek proti zapachu pri skladovani plinek se kape kam?Primo do toho kyblu ,nebo na viko,zvenku nebo zevnitr :confused: a jsou i jine olejicky ,teatree mi moc nevoni :rolling_eyes:

Omlouvam se za pro nekoho mozna trochu prihlouple dotazy a budu vdecna za rady :wink: :slight_smile:
17. zář 2009 v 05:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
kahlan, žádný dotaz není přihlouplý, na začátku se ptá každý

1. neporadím, byt máme také malý, plenky schnou dlouho, hlavně na podzim a na jaře, když se ještě/už netopí, ale nějak jsme to zvládli, sušíme na sušáku a ještě máme 4 šňůry v koupelně

2. mastičky vadí některým flísovým povrchům, jsem si takhle zalepila BI Growhour a hrozně dlouho to nešlo vyprat, jak to ta mastička zmastila, tak místo aby to sálo, tak to po tom stékalo, takže když jsem pak potřebovala namazat, tak jsem raději dávala separačku

3. vyzkoušela jsem oboje, kostka mnohem lepší, protože tekutého jsem měla děsivou spotřebu

4. Používám levanduli, 2-3 kapky na víko kýble a 3-4 kapky na máchání (teď mi došla a bude až příští týden a dá se to i bez toho)

a klidně se ptej, od toho tu diskuse je :wink:
17. zář 2009 v 07:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
kahlan, ako píše Evi, od toho je tu diskusia, aby si sa pýtala.
Pre malé mimi budeš používať najviac klasické čč a tie schnú rýchlo
čo sa mastičiek týka, ja mám takú skúsenosť, že pri látkovkách sa mi malý neopruzuje, takže mažem len sem tam, ale nie na flís. povrch....
žlčové mydlo radšej kocka
A pleny skladujem pri otvor. okne a v koši na prádlo, nepoužívam žiadny olej, ale levandule bude lepšia :wink:
17. zář 2009 v 07:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
kahlan: sušičku máme, používám jí teda jen když prší takže ti moc neporadím se spotřebou, teď přes léto jsem jí moc nevyužila. Kalhotovky se suší většinou tak 3h, čtvercovky jsou suché tak za hodinku
Mastičky používáme občas, většinou na noc, bepanthen nebo sudocrem a v pohodě, vím, že se nedoporučuje rybilka. Jinak otíráme při přebalování řepíkovým čajem a zadeček má v pohodě.
Žlučové mýdlo mi víc vyhovuje tekutý (je fakt, že je ale větší spotřeba), ale vyhovuje mi, že má nahoře kartáček, který krásně stáhne vaječinu a nemusíš se v tom patlat. Používám to z DM
Olejíček taky kapu na víko
17. zář 2009 v 07:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kahlan, já bych do sušičky šla, pokud na ní máš místo. Ale zase záleží, jestli máš kde sušit. Já suším v sušárně domu a když se netopí, tak to schne pomalu.
Mastičky moc nepoužívám, mažu je výjimečně.
Žlučák mám taky raděj kostku, tekuté = velká spotřeba.
Olejíček - levandule nebo tea tree kapu na popelnici, kde skladuju, do máchání už nedávám, dávám jen ocet.
17. zář 2009 v 07:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jdu taky s dotazem. Když si nalanolínuju vlňáky už teď, vydrží to třeba 2 měsíce, než je použiju, nebo to mám udělat těsně před použitím?
A v návodu na lanolínování jsem našla dětský šampon. Musí to být dětský, nebo i obyčejný? Na dítě šampon používat nechci, tak bych ho kupovala jen kvůli vlňákům.
K těm olejíčkům, tea tree působí antisepticky, ale podobnou vlastnost má i zmiňovaná levandule, nebo eucalyptus, takže ty jsou určitě taky vhodné. Nebála bych se olejíčky i nakombinovat, pokud někomu určitá vůně vyloženě vadí. Já v době chřipek používám do aromalampy eucalyptus s citrusem (citron, pomeranč...) a je to moc příjemná vůně.
17. zář 2009 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, díky, zkusíme vlňáčky :slight_smile:

Kahlan, sušičku mám, suším jen když prší nebo na jaře, na podzim, nebo když potřebuju něco rychle suché. Bydlíme na baráku a tady cokoliv děsně schne, natož třeba kalhotková bambuska :rolling_eyes: Všeobecně sušičky mají větší spotřebu, my teda máme i noční proud, takže je to v pohodě. Ale i tak suším co nejvíc venku.
17. zář 2009 v 07:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek