• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

24. března 2017 
Taky jsem na ně koukala a vůbec jsem o nich ještě neslyšela...a vypadaj super, taky jedny koupíme :wink:
5. lis 2009 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, vy mě hrozně dráždíte s těma nákupama :grinning: :grinning: :grinning:
5. lis 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty Blueberry mám doma jen jedny a jsou oboum klukům (Matýsek 10kg, Šimon má teď něco málo přes 4 kg, dávala jsem mu je i hned z kraje, to měl okolo 3 kg a nevycpávala jsem ho, jen Kikko lux eco). Taky chci ještě nějaké přikoupit, až se trochu vzpamatuju.
6. lis 2009 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Senjo, ne, myslím občasnou dekalciif. kůrou prohnat plínky -ono to neřeší tu tvrdou vodu,ale pomůže to na chvíli plínkám.

"dekalcifikační" kůra na plenky - rozpustíte 1-2 sáčky (á 100g) kyseliny citrónové v horké vodě (2-3 l) a vyprané pleny ponoříte do tohoto roztoku na delší dobu, poté vymácháte jako obvykle"
6. lis 2009 v 07:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdenkaradek - a jakou máš s nima zkušenost? Neprotečou?
6. lis 2009 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
cirrus, kde se tu bereš :grinning: :grinning: :grinning:
6. lis 2009 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baji, bola som na námestí v kamennom obchode, ako je zeleninový trh na Hlbokej - ak to tam trochu poznáš.. :slight_smile: Mám tam objednané fusaky WOMAR ale nedostali tie predlžovacie s berankem.. :unamused:
Fajn vedieť čoho sa mám vyvarovať, skvelá diskusia :slight_smile:
6. lis 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
cirrusa - tak tohle musím také vyzkoušet - ještě jsem to s kys. citronovou nikde neslyšela. Já louhuju plínky v litrech octa (ono to ale stejně moc nepomáhá) a potom je ještě žehlím - to je snad to jediné, co je trochu změkčí. Jestli to bude fungovat, budu tě chválit kudy budu chodit. :wink:
6. lis 2009 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
HOLKY - nekde driv tu bylo ze bambus citron nesnasi - tak mrknete, at si neznicite bambusovy plenky - ja nevim, zkusenost s tim nemam - co na to zkusene latkarky???? :astonished:
6. lis 2009 v 09:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
miradko vím kde to je Těšín znám velmi dobře :wink:
Ty polské pleny vůbec se nevyplácí kupovat, já jsem minule měla několik ale po pár praní se většina roztrhala :frowning2: a sajou minimálně. Svrchní kalhotky z canpolu a sandry jsou nejhorší, zbytečně vyhozené peníze. V Polsku látkovou výbavu moc nenakoupiš. Jedině, že by se za ty dva roky, co jsem já pořízovala, něco změnilo. Když v Polsku řekneš, že chceš látkovat, tak tě berou, že jsi nenormální. Mám manžela Poláka a celá jeho rodina mně za to odsoudila. A s mým manželem se jenom hádali, že není schopný se postarat o rodinu. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. lis 2009 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
bajka, to je hrůza, taková rodina :pensive: u nás jsou teda nejdřív vyšokovaní, ale buď jenom cosi zamumlali, asi jako že sama uvidím, že to nezvládnu :grinning: a nebo mamka a ségra to vzali, když jsem jim vysvětlila, že už se to nevyvařuje apod. :slight_smile:
6. lis 2009 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
JOjo, naši taky nechápou..ale víte co si myslím? Že na Moravě se to ještě moc nerozmohlo, proto to moc nechápou, tady v Praze už hodně mamin látkuje, tak to bude asi tím...já taky pocházím z Moravy (Karviná) a je to stejné..ne, že by mě za to odsuzovali, ale čučí jak nic :grinning:
6. lis 2009 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
no mě kámoška taky řekla, že až zjistím, jaké to s látkovkama bude (jakože nahouby), tak mi pak moc ráda řekne nejlepší značku jednorázovek :grinning: Já si ale věřím, že to zvládnu, i když na ty hovínka budu asi citlivka :sweat_smile:
6. lis 2009 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi, já teď dodělávám poslední restíky před porodem, tak koukám, jestli mne tu nehodíte nějakou dobrou radu na novou plínušu pro mrňouska (na slíkárně už jsou všici o dost dál, mají sovje zajeto a nové nezkoumají, když pominu Lusintu) :grinning: Ale už to nemám kam dávat, smůla :unamused: Doufám, že mimís bude mít nějakou alergii na plínuše, by mě asi piclo :rolling_eyes:

S těma bambuskama a citrkys - něco na tom je, znám lidi co jim to plenku narušilo a znám co ne. Každopádně citrkys by měla ten bambus vyžírat. Bohužel vlastní zkuš. nemám a asi mít ani nebudu, máme vodu měkoučkou :dizzy_face:
6. lis 2009 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Michelle - no, na ty hovínka se taky moc netěším :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: ale to zvládnem, ne? Když budou separačky, tak to je brnkačka, ne? HOvínka i se separačkou hodíme do wc a je to, že :wink:
6. lis 2009 ve 12:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzule, však uvidíš:grinning: Nám se malá ráda pokaká přímo na přebalovák, takže s hovínkama do styku přijdem tak jako tak :slight_smile: Ale mně to nic nedělá :slight_smile:

Cirru, ahooooj :slight_smile: Teda tobě tam ty týdny naskákaly, co jsem tě "neviděla" :slight_smile: No já už brousím po dalších a dalších plínách, to bude peněz :sweat_smile:
Akorát, že ten pupík se pořád ne a ne zahojit :rolling_eyes: Jak dlouho vám trvalo zahojit cviklej pupík ??
6. lis 2009 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baji, tak to som netušila, že poláci sú takí divní... :confused: Inak s tými látkovými plenami je to možno aj preto tak, lebo v obchodoch ich nedostaneš. Teda štvrcové ešte hej, ale tie moderné kalhotkové pleny u nás nie sú a ani v polsku som ich nevidela..Teraz u mňa bola kamoška s trojmesačným bobkom a nemala páru o tom, aké všelijaké pleny existujú, tak som jej niečo na nete ukázala...oni interent nemajú. Takže aj tým to je...keď to nevidieť v obchodoch, akokeby to neexistovalo (aspoň v tých menších mestách) Těšín je hrozný zapadákov, aj keď teraz sa to trochu zlepšilo, všetci chodia do Polska a u nás je to samý bar, herna a ťaman :unamused:

Zuzi, separačka sa može hadzať do záchoda? :fearful:
6. lis 2009 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
cirrusa Tak to uz jsem take zkousela, jen s octem, ne s kyselinou citronovou. Podle je to vazne na nic :unamused:

Holky vy me fascinujete s tim, jak porad zkousite ruzne ty novinky :grinning: Ja se drzim porad odzkouseneho a nerada experimentuji s novym, co kdyz to bude k nicemu. Ne ze by mne bylo lito vyhozenych penez, jen spatne snasim zklamani z nepouzitenych veci :confounded: Vadi mne, jak se pak povaluji zbytecne :unamused:
6. lis 2009 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Senji, ja som na tom podobne, som z tých noviniek zmätená, ale už viem o plenkách čo a ako :slight_smile: No a ostanté novinky bude ešte len riešiť ale práve som narazila na tému zbytečnosti ve výbavičce. Tak sa na to mrkni ak ťa to zaujíma. :slight_smile:
6. lis 2009 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
miradka, já hážu separačky - celulozový Disany - do WC, tak snad to neucpu :grinning:
6. lis 2009 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, u všech návodů na dekalcifikaci píšou, že bambusové plenky rozhodně ne, já bych zrovna potřebovala vyměkčit BE, mám jí jako prkno a to mám tu "vylepšenou"

cirr, tak nám pak nezapomeň napsat o mimiskovi, na pipky moc nechodím, tak ať jsem trochu v obraze :grinning:
6. lis 2009 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi, jestli nezapomenu, tak písnu. A když zapomenu, tak příjdu až s nějakou fotečkou s plínečkou (třeba s tvojí Popolinkou) :dizzy_face: Btw. zropvna lanolinuju tvoje vlňáčky, úplně jsem na ně zapomněla, jsou v kůře už 12 hodin, tak snad se nerozpadly :confused: :sweat_smile:

Eri, co týdny, ty jsou jedno, ale koukám, že ty už máš malou doma :dizzy_face: Tak gratulace a ať Barunka má spokojený život
6. lis 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cirru, já je měla taky tak dlouho namočený :grinning:
Pořád mi trošku lepí, je to normální? Nebo až úplně vyschnou, tak lepit nebudou?? Přijdou mi už ale suchý :unamused:
6. lis 2009 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
eri jestli trochu lepí, tak to po dvou třech použití zmizí :wink:
6. lis 2009 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, no jsem zvědavá, myslím, že jsem to napoprvé moc dobře nenalanolinovala (uuff, tohle napsat :grinning:)
6. lis 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje bytelně nalanolinovaný lovíky přestaly lepit po prvním použití.

Holky, máte někdo ty magic BBH a jak jste s nima spokojený?
Chtěla bych si dokoupit ještě nějakou AIO a láká mě zkuist něco jiné, mám zatím jen MMt a snima jsem teda maximálně spokojená, ale nemůžu mít přece jen jeden druh, že jo! :grinning:
6. lis 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
baca, já mám, jsou dost robustní
ale super sajou a dlouho schnou, i když jsou naruby, tak to trvá věčnost
6. lis 2009 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baca: BBH magic mám, ale popravdě pro nás jsou No 1 Blueberry minky . Ty nám vydrží přes den nejdýl ze všech, klidně i 5 hod., někdy je dám na noc a taky super. :wink:
6. lis 2009 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
baco ja je mam a jsem s nima spokojena, ale fakt az od 6ti kilo.. :grinning: :grinning: a jsou faaaajn, libi se mi vic nez IB, bo to vsechno krasne udrzi.
hmm, tak jeste jsem nezkousela, jestli vydrzi pet hodin, ale 4 hodky zvladla v pohode. em.mi usla v satku a nechtela jsem ji vytahovat..
6. lis 2009 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
eri: nám se pupíček krásně zahojil už jak jsme byli pár dní doma, ale pak ještě trošku zakrvácel zničehonic. Těch 14 dní to mohlo být.
6. lis 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek