• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

30. listopadu 2016 
Jo, a co BI Wool?
14. lis 2009 ve 20:16  • Odpověz  • To se mi líbí
no nevím, kdysi dávnu tu některá z pipek pronesla, že prodyšnost jakýhokoli :wink: pul zátěru je totální mýtus a já s ní souhlasím, je pravda, že ve foxkách se malá prudila málo, ale ve všech ostatních se prostě prudila :frowning2:
14. lis 2009 ve 21:52  • Odpověz  • To se mi líbí
evicko, no v takovem pripade hromadne prodavam svoji latkovou vybavu a jdu nabehnout do nejblizsi drogerky pro Pampersky :grinning:
Ale souhlasim, vrstva plastu nikdy prodysna nebude, jen nerada tomu verim :unamused:
14. lis 2009 ve 22:32  • Odpověz  • To se mi líbí
senja lovíky jsou na kalhotkovky super, swb jsou moc úzké mezi nožičkama, takže jsou jen na štíhlé kalhotkovky, třeba na popo onesize fakt nejdou :wink:
14. lis 2009 ve 22:40  • Odpověz  • To se mi líbí
evicko, hodi se Loviky jako nocni? Vsude se prave docitam, ze jsou tenke, tak nevim, zda ano ci ne. Nevis neco o vlnaccich BI nebo IV? Chci koupit nejake dvoje, Loviky Jersey uz mam vybrane, ted se rozhoduji o dalsich.
14. lis 2009 ve 22:51  • Odpověz  • To se mi líbí
ahoj, když probíráte vlňáky, taky si chci nějaké pořídit.
Co myslíte tyhlety? http://www.branakdetem.cz/male-merino-kalhotky-prouzek-bundles.htm
Chtěla bych je spíš na den.
Na noc plánuju nějaké větší, asi disany nebo popovlňáky.
BTW, byla jsem v obchodě s plenkama a prodavačka mě opět přesvědčila do separaček, tentokrát popoliny, předtím jsem měla IV. PP se mi zdáli o hodně hebčí na dotek než IV. No nicméně malý se mi v nich opět oprudil. Je to k vzteku, myslela, jsem, že by to mělo být spíš opačně...
15. lis 2009 v 08:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Senja, já používám Lovíky Crepe a OWool (ty jsou chlupaté) jako noční i jako denní a přemýšlím o Jersey na den. Vyhovují mi víc než Disany, vydrží váhově mnohem víc.
15. lis 2009 v 09:06  • Odpověz  • To se mi líbí
Ja jsem prave neprisla na chut natahovackam, takze vybiram mezi sitymi.

Ladida, to je prave proc vsechny kolem odrazuji od separacek na tak malinke mimi (dokud stolice nebude pevnejsi a skutecne nebude potrebovat separovat a pokozka nebude tak choulostiva), ale holt nikdo me neposloucha :confounded: Jak tu kdysi psala luthien.k, separacky pripravuji zadecek o pocit bavlny/ bambusu/ konopi :wink:

Jinak o tech prouzkatych jsem uvazovala take, ale rekla bych, ze jsou vhodne jen jako denni :wink:
15. lis 2009 ve 12:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Já teda mám celulózové separačky ráda, většina vaječiny (i když samozřejmě ne všechna) zůstala na ní a spláchla jsem ji do záchodu. Teď už je pídě na příkrmech (konečně je asi 3 týdny jí, celou čtvrtku skleničky :stuck_out_tongue_closed_eyes: ), takže kaká tuhé bobky a proto koketuju s myšlenkou koupit ještě jedny vlňáčky :sunglasses:
15. lis 2009 ve 14:19  • Odpověz  • To se mi líbí
senjo, ty separačky teda nepoužíváš? když si představím vymývat tu vaječinku z plínek, moc se mi separaček vzdát nechce :frowning2:
Jinak lovíky jersey máme i na noc, zatím vydrží malá spát jen tak 4 hodiny a OK... Na natahovací Disany se teprv chystáme, mám je nalanolínovaný, děsně lepí, asi jsem to s lanolínem přehnala :grinning:
15. lis 2009 v 18:33  • Odpověz  • To se mi líbí
Erinko když jsi tu byla a psala jsi o tom bílém mýdle...odkud bylo a není náhodou glycerinové?
15. lis 2009 ve 20:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Anet, myslíš na sliz? To je mýdlo ze Schleckera, 500g kolem 30 Kč...
15. lis 2009 ve 20:32  • Odpověz  • To se mi líbí
lovíky na noc nevím, používám natahovací home madky :wink:
15. lis 2009 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
erinka83 Tak zatim je vase Barunka malinka, moc toho jeste nenacura, nas prcek je prave starsi, tak nevim, zda Jersey zvladnou i jeho curani :wink:

Separacky nepouzivam, jen kdysi jsem to nekolikrat zkousela a zase nechala byt. Moc tu plenku nezachrani a zadecek je zacervenaly. Ciste logicky: zadecek je az do prebaleni v primem kontaktu se stolici, to je jako sedet v kaluzi vajeciny. Kdyzto pokud nemate separacku, vetsina vajeciny se vsakne do plenky, a tudiz uz to neni tolik neprijemne. Ale tak kazdy to dela po svem, nikoho neodsuzuji, jen mam na to svuj nazor :wink: Secteno-potrzeno, separacky ano, ale az bude mi maly starsi, stolice tuzsi a pokozka odolnejsi.

eri, ja prave pokakane plenky neoplachuji, hazu je do kyblu tak jak jsou, jen az peru, tak ty pokakane predem vymacham v pracce s octem a teprve pak pridam ty pocurane a peru. Zadne fleky nezustavaji :slight_smile:
15. lis 2009 ve 21:46  • Odpověz  • To se mi líbí
senja, zítra to zkusím
čůráme mega dávky, tak budu moct referovat dostatečně
15. lis 2009 ve 22:10  • Odpověz  • To se mi líbí
tak zas nějaký plínušky k prodeji, kdyby měl někdo zájem

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=333506
16. lis 2009 v 09:05  • Odpověz  • To se mi líbí
Senjo, takže plínky do pračky, kolik octa, prostě glo glo? :slight_smile: A zapneš na samostatné máchání? Já tohle nikdy nepoužila, dycky peru rovnou program, tak se radši ptám :slight_smile: Vyzkouším to a uvidím.... My patleme plínky žlučákem, celkem taky máme bez fleků... A v čem pereš pak?
16. lis 2009 v 09:26  • Odpověz  • To se mi líbí
:grinning: senjo, ja si zase em.zadek bez separacky nedovedu predstavit. prebalujeme totiz po kazdem pokakani, takze pravdepodobnost, ze jeji zadek bude v hovinkach je minimalni. a pred pocuranou plenkou to zachrani, aspon nema zadecek ve vlhku :wink:
obcas davam loviky jersey na noc a pod to bbh bambusku a vydrzi dost. provlhle jsem je mela snad jen jednou a to je mela em. na prdce asi 8 hodin.
16. lis 2009 v 10:19  • Odpověz  • To se mi líbí
ladida.l: bundles kaťata jsou fajn. Vydrží fakt docela hodně a klidně i na noc, ale moje druhé dítko není nijak extra průtokové. Jenom ty lemy kolem nožiček nejsou na příliš tyčkovité dítko. To pak už spíš kalhotky od storchenkinder http://www.naturebaby.cz/produkty/vlnacky-storchenkinder-557/. Ty jsou i o chloupek vyšší, takže líp kryjí plenku. Ale materiálově je zase lepší bundles.

erinka83: Plenky s vaječnínou jsem ani neoplachovala. Ono se toho ani moc opláchnout nedalo. Akorát předpírám ve žlučovém mýdle v praččce a peru normálně v Persilu Sensitive. U staršího dítka jsou pak separačky na nic, protože tuhé hovínko člověk vyklepne z plenky i bez ní. Horší je to mytí zadku :wink: dotyčného pakakánka.

Jersey má starší prcek a ten je festovní průtokáč. Když se pořádně nalanolinují, tak drží úplně stejně jako mnohem tlustější kaťata. Držet začaly tak nějak po pátém vyprání a impregnaci.
16. lis 2009 ve 12:30  • Odpověz  • To se mi líbí
erinka, já separačky používala asi měsíc, než jsem zjistila, že se mi to líbí víc bez ní. Mimi má zadek v bavlnce (nebo konočí či bambusu) :grinning: . Vaječiny oplachuju v umyvadle - opláchnu to nejhorší, potom plenku namydlím žlučovým mýdlem, propláchnu a šupsnu jí do kyblíku s octem. (Skladování na mokro se mi odvědčilo víc - plenky pak nemají po vyprání fleky).
16. lis 2009 v 15:41  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli můžu sušit na radiátoru ten vnitřek z plinek AIO Pon-in, je to 70%bambus, 30% bavlna, jasně že ty vnější kalhotky na radiatoru ne, ale ten vnitřek jde krásně odepnout, tak jsem myslela, že by to šlo, ne?
16. lis 2009 v 16:24  • Odpověz  • To se mi líbí
aaa vlnacky storchenkinder - ty mam a jsou skvele! jedina vada je, ze jsem si objednala cervene a dorazily modre.. :-P jinak se jim neda nic vytknout :wink:
16. lis 2009 v 16:29  • Odpověz  • To se mi líbí
senja, tak si vyber, co mám dát pod ty lovíky, máš na výběr bbh bambusku, be + prefold, pp onesize + ikea ručník, pp ultrafit froté + bamboo hour, pastelka + bamboo hour :grinning: :grinning: :grinning:
16. lis 2009 v 17:58  • Odpověz  • To se mi líbí
reruna - AIO Pon-in nemám, ale bambusky i bavlnění plenky jsem dosušovala na topení běžně a přežily.:slight_smile: Dokonce jsem tam v krizi šoupla i PUL IV organic a též to zvládli. :pensive:
16. lis 2009 v 18:35  • Odpověz  • To se mi líbí
tymothy dík za odpověd, tak já to zkusím. jinak ty pop-in jsou bezva, jsou tam dvě ty vkládačky na patentky, nejdřív odepnu jednu, když je počuraná, pak druhou a ty kalhotky jsou furt suchý, tak do nich dám čč, než mi uschne ten vnitřek.
16. lis 2009 v 19:16  • Odpověz  • To se mi líbí
ty jo, tak jsem naše mkový lovíky, který mi vždycky přišly obrovský na tu BE s prefoldem málem ani nenacpala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
16. lis 2009 v 19:21  • Odpověz  • To se mi líbí
erinka83 Octu opravdu glo-glo do te avivazove misticky. Zapinam samostatne program machani. Pak jak rikam, pridam pocurane, poblinkane i spinave detske obleceni (to pokakane predtim vymacham spolecne s pokakanymi plinkami) a na 60 stupnu s tim, ze pridavam machani navic a v posledni dobe zmacknu i knoflik "ekonomicke prani". Peru v Lovele + 1 odmerka Mio Fresh dezinfekce (to si proste zatim nemohu odpustit, zacala jsem s pridavanim dezinfekce od novorozence, protoze jsem nezehlila ani nikdy neprala na 90, a zatim to stale tak davam pro svuj vnitrni klid) + 1 lzici Sonettu na zmekceni vody (zmekci to i plinky). A ocet jako avivaz. Sul na skvrny jsem take nikdy nemusela pouzivat :wink:
Persil Sensitive jsem jednou zkusila a zdal se mi prilis moc parfemovany na tak male miminko. Mozna az pozdeji.
16. lis 2009 ve 20:18  • Odpověz  • To se mi líbí
Evicko, no proto mám lovíky i Lka, na noční plínu :sunglasses:
16. lis 2009 ve 20:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Senjo, ty pereš oblečky na 60? Já mám na štítkách 30, max. 40, bych se bála, co to udělá :slight_smile:
16. lis 2009 ve 21:02  • Odpověz  • To se mi líbí
reruna - ale ne že mě budeš bít, jestli se ti srazí nebo připečou! :slight_smile:
16. lis 2009 ve 21:08  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek