• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

20. července 2017 
Co se PULek týče, taky jsem pro Bummis. Střih mají dobrý Brite, mají vnitřní nohavičku. Lemy jsou měkce lemované.
3. pro 2009 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, a) strašně moc píšete, dočítat vás večer je časové náročné :grinning: :grinning: :grinning:
b) bobík nebyl v bazénu
c) všichni jsme přežili, až se taťka ráno vrátí z práce, tak postahuju fotky, neboť náš 14tiletý nynánek a další tři matky v bazéně to je docela nářez
d) plíny taky zvládli, nepadla ani jedna jednorázovka
e) a jako bonus dokonce i hlídačka zvládla dát plínu správně a bez problémů uložila brouka spát
prostě dobrej den

kachna souhlasím z holkama, jsou lepší svrchňáky než BM a PP

prcku, to je vtipný, mně přijde bbh bambus jako malá štíhlá plenka :grinning: no asi to bude tím, že už máme 12 kg :grinning:
3. pro 2009 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hurááá, umím novosklad :dizzy_face: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: Mazala jsem nějaké věci z Oblíbených a našla jsem tam odkaz, který jsem si uložila "polopatický novosklad" :grinning: Rozklikla jsem, zkusila na kapesníku :stuck_out_tongue_closed_eyes: a dobrý :sunglasses:
3. pro 2009 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi, musim rict, ze je 14 klucina fakt dobry, ze se takhle postara na plavcu o Viky a ze jde vubec s ni plavat! To teda cumim. Koukam, ze tu jsi taky skoro jedina verna duse, co tu zustala. Tak to te pak budu prosit o radu, jak odplenit. Ne, ze se na to chystame uz ted, ale jen mi je ten proces nejak nejasny :grinning: Dokdy si vystacim s cinakem? Pak uz na nem asi prcka neudrzim, co?

Jinak u nas se teda stale ceka na bobek uz tyden a fakt se uz bojim nekam jit, aby to tam nespustil :grinning:
Jak to vidim, tak musim mit Anavy :slight_smile:
4. pro 2009 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
zmuz :grinning: :grinning: :grinning: jak na bobek tak na anavy.. :sweat_smile:
4. pro 2009 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
zmuzle, já odložila číňák po roce, že už ho nebudeme potřebovat, stál v poličce netknutý asi tak dva měsíce, než ho Viky našla, od té doby to střídá, jednou jde na číňák, jednou na nočník, největší sranda byla, když se učila na něj sednout, aby z něj neslítla, trvalo jí to celé odpoledne
na bobek funguje teplý hruškový džus, ale jestli ještě nepřikrmujete, tak musíš čekat dál :wink:
4. pro 2009 ve 14:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi, s prikrmem bojujeme druhy den. zatim ma hysteraky, ale mozna treba lzicku snedl a ta to posune smerem dolu :grinning:

To si prave neumim predstavit, ze ditko na cinaku sedi v klidu a nespadne nebo to neprevrhne.
4. pro 2009 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
již delší dobu jsem pošilhávala po Anavy, ale nebyly skladem. Včera se mi paní ozvala, že už šije. Poslala mi odkaz. U mě láska ještě před prvním přebalením :sweat_smile: - super přístup a přijatelné ceny. Už se těším až je budu mít doma - zkouším jednovelikostní bambusku a vlněné svrchňáky na patentky :slight_smile: .
Vlňáky jsem pořád odkládala - líbí se mi cuddle, co jste tu psali v minulých dnech, ale ta cena... i lowíky jsou dobré, ale myslím, že jsem pro začátek vybrala velmi přijatelnou variantu. Až dojdou, poreferuju.
5. pro 2009 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě lepší je na bobek něco švestkového - teplý džus nebo teplý kompot. :slight_smile: Odzkoušeno na sobě, ne na dítěti. :sweat_smile:
5. pro 2009 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, taky se chystám látkovat a potřebuji poradit :slight_smile:

a) V čem perete? Je pravda, že když se pere v Lovele a jiných sypcích prášcích, tak jsou pak plenky hrubé, takže je nutný speciální tekutý prací prostředek?

b) Používáte Eko prací prostředky?

c) Co používáte na skvrny? Paní v obchodě mi doporučila sůl na skvrny Ulrich a žlučové mýdlo Ulrich(to mi ale přijde dost drahé)

Předem děkuji za vaše rady a tipy.
5. pro 2009 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
nesetrilek, já peru většinou plínky ve slizu, někdy v arielu nebo persilu, většinou, když sliz dojde a nechce se mi dělat nový :stuck_out_tongue_closed_eyes: Na skvrny žlučové mýdlo.
5. pro 2009 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nesetrilek, zlucove mydlo z DM stoji asi 13 kc a je fajn a pak mam teda i tu sul a pridam, kdyz je potreba. Ale to az ted na skvrny od mrkve. Pro jistotu. Ja peru v Lovele, protoze jsem ji koupila, kdyz jsem jeste nevedela co a jak a pliny v poho. Jiank mam jeste Frosch a Batole a oboji super.

Si, je tak to se tesim na reference na ty vlnaky. Ty mas kontakt primo na pani? Muzes poslat do IP? Diky moc.
5. pro 2009 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
kontakt na t paní z anavy je facebooku
http://www.facebook.com/profile.php?ref=profile&id=100000430262730#/group.php?gid=160030005148&ref=mf

nesetrilek, tys byla v biomiminkách v Pardubicích, viď? Ta paní mi taky Ulrich doporučovala - ale já peru teď ve slizu z jelena, skvrny od stolice zapírám žlučákem z DM a k plínkách přisypávám prekarbonát. Vyjde to levně a docela to pere...
5. pro 2009 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vlňáky od Ivuš (ANAVY) mám doma asi už 2 měsíce, jsou z pěkně pružného merina, dobře se přizpůsobí čč i kalhotovkám. Ze začátku mi trochu protékaly, tak jsem si doprostřed našila další 2 vrstvy toho merina úpletu a je to v pohodě. Ale možná jsem je špatně lanolínovala, Ivuš psala, že se jí to nestalo. Tak jsem zvědavá na Vaše reference.

peru v prášku Batole http://www.qalt.cz/praci-prostredky-pro-deti/batole
je to ekologicky šetrné, pěkně pere a když jsem koupila 15kg, tak mi vyjde 1kg na 33kč. Peru v něm už i naše prádlo.

Žlučové mýdlo z DM je fakt super, taky doporučuji.
5. pro 2009 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky,

prodávám nějaké plenky: SWB, CuddleWool, XS Thirsties, Pandy a tak... tak kukněte :wink:

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=520065
5. pro 2009 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ladida: j.j. byla jsem v biomiminkách, trefila jsi se :slight_smile: Tak já zkusím to DM- dá se tam sehnat i ten sliz?
5. pro 2009 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nebo si ten sliz musim udelat sama tim, ze rozpustim jelena? Ja mam pocit, ze jsem z toho vseho sama jelen :grinning:
5. pro 2009 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
nesetrilek: sliz se nekoupí, pokud vím, někdo ale používá instatní sliz - koupí si mýdlové vločky Vladěnka a sodu a sype to do pračky takhle nasucho
5. pro 2009 v 17:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem koukala na Anavy na ten FB, má tam hodně krásných plínek. A jestli všechny takhle doporučujete, rači investuji do Anavy než do Cuddle nebo BB :slight_smile: Budu podporovavat zlaté české ručičky :slight_smile:
5. pro 2009 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Náhodou nemáte někdo zkušenosti s Gro Baby? Ty Anavy se mi taky líbí. :wink: Škoda že už je nepotřebujeme. :frowning2:
5. pro 2009 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Potřebuji poradit s čč jste spokojené s Imse Vimse? Může te někdo porovnat s Kikko Lux eco a nebo Libštátské?
Nechám si je koupit na vánoce.
5. pro 2009 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mayla - mám IV 80x80 mušelín s obrázky, to byla ještě starší kolekce, škoda, že už jsou jen bílé.
Asi bych to seřadila
1. IV mušelín 80x80
2. Kikko lux eco (ale jsou jen 70x70 a složené na třetiny už jsou nám malé :frowning2: )
3. libštátské - ty jsou oproti mušelínkám takové tvrdší, ale zas mnohem levnější.

Každopádně IV doporučuji
5. pro 2009 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ok, tak já koupím ty IV cca 20-30 ks a pak ještě asi 10 libštátských a pár těch z ikee barevných. To mi snad bude stačit když budu mít sušičku, ne?

Psali jste tu někde něco o Anavy vlňáčcích? Jaké jsou, poztřebuju nějaké svrcní vlňáky na novouška. Pulky mám Thirsties.
5. pro 2009 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
mayla, já mám nejradši na novoška swadlebees flísáčky. Ale už z nich odrůstá. Pak používám pul IV a HD oboje ve velikosti S - syn měl při narození 3 kila. Vlňáky jsem prodala, neb mě stále nebavilomje prát :sweat_smile:
5. pro 2009 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mayla - od narození jsem používala PUL IV. Malej je listopadové dítě, takže nějaké opruzeniny z horka z PUL nehrozily. PUL se dobře perou a rychle schnou, takže to mi vyhovovalo. Ale v létě při vyšších teplotách venku se nějaká ta červená vyrážka objevovala, takže jsem koupila vlňáky (nejdřív jsem je úplně odmítala, ta vlna mi prostě přišla divná), ale staly se naší láskou a PUL už dávám jen v případě, že vlńáky jsou v pračce. Mám 3xlovíky -M.L.XL - ty jsou teda obrovský) a 1xAnavy. Ze začátku, když dítě kaká vaječinu, budou vlňáky asi hodně často zašpiněné a budeš je pořád prát. Tak aby tě to pak neodradilo - prát, lanolínovat a čekat než uschnou :unamused: Takže bych volila spíš PUL. Postupně můžeš vlňáky zkusit a uvidíš.
5. pro 2009 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maylo,
já bych čtvercovky v sušičce nesušila, děsně se zničí. Ony totiž shnou rychle i normálně. Já jinak kalhotovky suším v sušce, jsou krásně měkké. Docela by mě zajímalo, jak dlouho schnou některé bambusky normálně na vzduchu... Kvůli tomu schnutí (BL bamboo, Tots Bots) asi ve větších velikostech vezmu radši konopky EH.
A já celkem brzo začala používat na malou BI wool na patentky.
5. pro 2009 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já chtěla vlňáky jen pro případ potřeby, jinak normal PUlky mám ty Thirsties.
Tak čč do sušičky ne e jo? A já se těšila :slight_smile: že nebudu mít byt ověšený plenama... :grinning:
kalhotovky mám 3x BL bamboo XS a pak tuším BB kapsovku. Koupila jsem je z druhé ruky. Vyzkouším až v březnu.

KOlik bych měla mít celkem čč?
5. pro 2009 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, můžu mít dotaz: jede některá z vás převážně čč, vv? Malej má přes 4 kg, takže už konečně se vlezeme do Disan, což je taky jediná záchrana- dají se hodně vycpat vším možným a drží to:slight_smile:. Ale k věci:výbavu mám ze čtvercovek a vv, asi 10 zavazovaček Disan- ale malej nějak hrozivě moc čůra a i když Disanu vycpu čč, froté vkládačkou a vv od Popolin, tak vydrží nanejvýš 3 hodiny suchej- přes den to neva, ale na noc bych potřebovala nějak vyřešit, aby tak 5 hodin plína vydržela. Asi mi nezbude nic jinýho, než pořídit BBH, že jo? Samotný čč, vv tohle nezvládnou?
5. pro 2009 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maylo, já řadím čč podle toho co mám doma tak: 1. Barnslig IKEA, 2. Kikklo Eco Lux, 3. Libštáty...mám čč celkově kolem 40 a to je dost málo, chtěla jsem vzít dalších 10 Kiiko Eco, ale neměli (naštěstí), protože jsem přišla na to, že ty IKEA jsou lepší, tak mi pro ně manža ještě musí zajet :slight_smile:
5. pro 2009 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky se vtírnu s plínama: http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=210330

Kvakulka, co myslíš tím suchej? Jako na dotek? Já mám malou třeba v čč a prefoldu 4 hodiny...přijde mi to v pohodě...
5. pro 2009 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek