• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

1. března 2017 
Lucinečka: Ještě k těm IB SIO. Já mám jedny S a jedny M a jedu je oboje, co měl M. asi měsíc. S-ko máme ještě teď a myslím, že chvilku ještě vydrží (máme tak 7 kg). Je pravda, že když mi do nich hodil nálož, tak většinou nevydržely anebo se to z toho špatně dostávalo, ale prakticky od 8 týdnů kakáme tak jednou za týden, tak to je v poho a kakání jsme v nich už dlouho neschytali. Čůrání myslím ještě nikdy nepustily.
14. pro 2009 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Flapi a čo rozhodlo? Máš nejakú inšpiráciu aj pre mňa? :grinning: Ja teda budem určite používať čč, mám ich 120 ks - pre obe mimča :grinning: ale tie ďalšie to sa ešte uvidí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
14. pro 2009 v 19:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak ja nechápem trochu tomu, ako je možné že u tých vlňáčkoch dítko nepretečie. Ako sa vlastne obliekajú? Na čo sa dávajú? To ten lanolin robí?? :confused:
14. pro 2009 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miradko, u vlňáčků to funguje tak, že se oblékají normálně přes plenku, jako ostatní svrchní kalhotky, tedy přes kalhotkovku, složenou čč, vícevrtsvou atd. To, že to nepromokne, je způsobeno lanolinem na vlně, což je tuk, který produkuje kůže ovce a kterým se to po praní znovu impregnuje. Vlna má prostě takové vlastnosti, že nenasáká vodu, ale přitom nechává unikat ven páru a udržuje uvnitř příznivé klima, asi jako když ji má na sobě ta ovce :slight_smile: U oblečení z vlny je pak další výhoda, že i poměrně vlhká vlna (zpocená) je pořád na dotek teplá a izoluje, takže se člověk jen tak nenachladí.
14. pro 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivuska, díky za výborný výklad, už tomu rozumiem :wink:
14. pro 2009 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, skladujete plíny na balkoně, ikdyž je mráz? Napadlo mě, jestli to třeba u střev IB nebo bambusek nemůže porušit látku. Máme vevnitř vysokou vlhkost a už se mi jednou stalo že vlhké plíny chytly plíseň, tak chci kyblík hodit ven. Díky
15. pro 2009 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pitko, dobra otazka. Ja je venku mam a prave ted pri prani byly plinky trosku zmrzle a chtela jsem se na to zeptat.
15. pro 2009 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Podle mě to normální látku nepoškodí, raději bych tam ale nedávala věci s PULem...
15. pro 2009 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
No zrovna dneska mi na prkno zmrzla BBH Magic. :fearful: Myslím, že je důleřité to zmrzlé nelámat, jinak loni se mi mrazem nic nezničilo.
15. pro 2009 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, holky dá se na vlňáčky nebo na upletení vlněného obdélníku použít normální vlna, nebo je lepší nějaká speciální? že by mi babička upletla místo svetříku a čepiček tohle?
Kubinkov pandy fungujou na oba kluky :slight_smile: , ale je fakt, že mohly být větší, tak tak je zapnu i na malého...
Dneska jsem volala na bránu, už tam mám objednávku od 2.12., tak prý snad až příští týden, tak jsem myslela, že to třeba bude do Vánoc, no uvidíme, zaseklo se to na ibštátech a baby lucy bambusce :confounded:
15. pro 2009 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
reruna: musí to být 100% vlna, aby se mohla dobře nalanolínovat, ta vlna, co se normálně prodává je s příměsí umělých vláken. Já jsem koupila takovou tlusťoučkou merino vlnu, je sice dražší, ale nádherně jemná:slight_smile:
15. pro 2009 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
romankav a kde se to dá koupit?
15. pro 2009 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
15. pro 2009 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
reruna: já jsem kupovala v galaterii v Kotvě (nejvyšší patro, mají i e-shop http://www.egalanterie.cz/ ), mají tam ohromný výběr merino a 100% vlny. Jinak se dá sehnat i na netu zlaticko.cz branakdetem.cz atd.
15. pro 2009 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kateřina mě taky pobavila Barco, ona je prostě zelená až do morku kostí :grinning:
15. pro 2009 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kdyby si o tom něco přečetla, tak by to zvládla. Však může mít AIO. A nebo aspoň moltexky...no comment
15. pro 2009 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
haha, taky jsem na ten clanek dneska narazila a docela me to pobavilo :grinning: :grinning: :grinning:

jeee ivus, diky za vysvetleni. a dneska jsem do bambusky soupla tu bambusovou vkladacku, ze me to driv nenapadlo! :sweat_smile: jako denni plinuse jsou ty tvoje plinky fakt faaajn!

zmuz, zrovna dneska rano jsem si na tebe s tema mrznoucima plinusema vzpomnela :grinning:
15. pro 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dneska mi došel z Brány ten "poklad", který tu tak opěvujete jako noční plínu - BBH bambuska, moc příjemná. Úplně mám strach, že opravdu zhrubne i v naší vodě :unamused: A ještě mi došly jeté Bum Genius AIO. Snad bude vše OK.
15. pro 2009 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Si: neboj, opravdu zhrubne (kor v té zlínské tvrdovodě) a ještě se zmenší... Ale stejně je super. :slight_smile:
15. pro 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
si, i tuhá je skvělá :wink:
15. pro 2009 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tak.. :grinning: :grinning: :grinning:
15. pro 2009 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda ti jsou zelení až do morku kostí :frowning2: Fuj fuj :rolling_eyes:
16. pro 2009 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
16. pro 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsem dnes udělala pozdvižení na angličtině, jsem nejhorší matka: dítě má na zadku balík, visí mi na zádech v šátku a ještě chci, aby v roce a půl chodilo na záchod, jedna maminka se začala vyptávat na bkm, tak jsem s ní o tom začala mluvit a ostatní si mohly hlavy ukroutit, jakože to dítě terorizuju :grinning: :grinning: :grinning:
no ale ta jedna maminka má rozšířenej obzor, tak co, alespoň nějakej úspěch a říkala, že její babička dávala všechny svý děti nad lavór od mimineček, aniž by něco o bkm věděla :slight_smile:
16. pro 2009 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
evicka7: Někdy je to náročné, naše tchýně zase přijela a začala vyprávět, že se vedle nastěhovala hrozně chudá mladá rodina, že nemají ani na ty papírové plenky, a že si chudáci musí prát látkové pleny :grinning: . Pak jí manžel řekl, že to budeme mít taky a ona šla málem do kolen. Že jsme tak hloupí, vždyť můžeme dát jednu papírovku a dítě jí má až do večera. A to jsem šla do kolen zas já.
16. pro 2009 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Duzame, hlavně že manža stojí za tebou :wink: Můj byl trochu podivenej, když jsem s tím přišla poprvé, ale teďka to bere jako naprosto normální, i další moje "úlety", jako je např. BKM :slight_smile:

To je bezva s tím lavorkem u babičky, to je to intuitivní rodičovství :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
16. pro 2009 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
erinka83 : No musím zaklepat, ze manzel to vzal v klidu, jen mu prijde snapka moc ostra :wink: , ale to se snad casem poda.
16. pro 2009 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslím, že jo, manža to "něžně" nazývá snapík :grinning:
16. pro 2009 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Musím říct, že u nás to maminky vzali v pohodě (co je dobré pro zdraví dítěte k tomu nemají žádné námitky), ale překvapilo mě, že spousta kamarádek, hlavně s malými dětmi mě od toho hodně odrazuje a končí to "však ono tě to přejde až se to narodí a ty nebudeš vědět kam dřív". Tak já doufám, že mě to nepřejde. :sweat_smile:
Když jsem to řekla manželovi, tak jedna z prvních reakcí byla - to jsou ty látkovky z té diskuze z Koníka co ji neustále musí dělat v nové verzi, protože je tam tolik příspěvků? Nechápu o čem se tam baví... Také jsem nechápala a už jsem nějaký měsíc tu :grinning: :grinning:
16. pro 2009 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Si: Já jsem taky asi první měsíc nedávala látkovky, než jsem se vůbec zorientovala v jiných věcech a navíc mi novosklad přišel šílený balík na prdelce, ale pak jsem začala s kalhotkovýma a už byl o fous větší a teď si to užívám. I kyž na noc ještě dáv ám moltexku.
16. pro 2009 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek