• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. října 2017 
Budu dělat celkem 4 velikosti, novor. 29x30, S 31x34, M 35x40 a L 37x45. To větší číslo by mělo odpovídat výšce sedu dítěte, 2x menší číslo by měl být cca obvod v pase. Tyto prefoldy mají proti klasickým výhodu, že pruží, takže se kolem dítěte snáz utáhnou.
4. led 2010 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a hezký návod, jak to na dítě upevnit, je např. na http://www.diaperswappers.com/forum/showthread.php?p=1341171#post1341171
4. led 2010 v 18:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Před dvěma lety jsem neměla ponětí, že něco jako vícevrstvé plenky a prefoldy existuje :stuck_out_tongue_closed_eyes: Znala jsem jen čč a měla jsem mlhavou představu, že existují jakési kalhotkové Popoliny, které na můj vkus otřesně dlouho schly. A chtěla jsem si konečně užít bezstarostnost a bezproblémovost hnusek. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Z čehož jsem byla rychle vyléčena realitou objemného odpadu a objemem skladovaných jednorázových plín. :sweat_smile: Ale prohlédla jsem. :grinning: :grinning:
4. led 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, chtěla bych se zeptat, nemáte některá zkušenost s těmito kalhotkami? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=28167711&tab=11
4. led 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
oli, holky na slepičárně je chválí, mně se na pohled líbí moc a moc
4. led 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mně, Evi, právě taky :slight_smile:
4. led 2010 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě se taky líbily, ale po radě jsem šla do Disan, protože z těchhle prý kalhotkové pleny dost lezou. Ale je to zkušenost "jedna paní povídala".
4. led 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
no je pravda, že je chválí Johanka, což je rovnoplínařka :wink:
4. led 2010 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi, koukla jsem ti do alby, jsi spokojená s vlňáčkama od maminek z MMB? Kamarádka mě odrazuje od nákupu "doma dělaných", prý mají často velká oka....
4. led 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska.h, nevím, jestli to tady není všeobecně známé a já jestli nejsem jediná, kdo to neví:slight_smile: ale nemohla bys mi prosím napsat, jakým stylem si od tebe můžu eventuelně objednat zboží? Děkuji:slight_smile:
5. led 2010 v 07:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, já jsem naprosto nadšená, jedny se mi trochu vytahaly a měly oka trochu větší, tak jsem je strčila do pračky na čtyřicet a dobrý, jen už pak nevypadaly tak repre, ale vzhledem k ceně a k tomu, že je používáme doma na spaní, tak mě to vůbec netrápí :wink:
5. led 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kačko, ani já to nevím a zajímalo by mě to taky :dizzy_face:

Evi, a mohla bych tě poprosit o ID nebo kontakt na nějakou tu maminku, od které máš vlňáčky? Moc děkuju. My bysme měli mít letní mimi, tak bych ráda vlňáčky používala.
5. led 2010 v 10:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oli, já si myslela, že to je na sijemdetem.cz, ale tam toho teda moc není (teda ne že moc, ale ne všechno). Ivuska.h má i jiné krásné výrobky a třeba ta novinka, co tu teď píše, ta tam teda taky není:slight_smile:
Ivusko, pomoc....??? :grinning:
5. led 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem měla od téhle paní, to jsou ty modré a do oranžova v albu, ty modré jsou ty co se mi trochu vytáhly

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=150557&id=0&album=0

tu druhou paní nemůžu najít :frowning2:
5. led 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kacko, chápu, že jsi zmatena :slight_smile:) Já totiž ještě nemám ani pořádný web, natož pak eshop. Vše potřebné najdeš na http://spreadsheets.google.com/pub?key=t3vlpOlc-RZfFxllvg-B4jg&output=html
5. led 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak jsme doma z porodnice a zatím nám to látkování moc nejde. Tedy hlavně novosklad. přijde mi, že aby to neproteklo, tak je třeba dovycpat a to má pak hrozně obrovský zadeček. Když dám kalhotkové nebo AIO, tak to docela jde. Ale opruzuje se. Přebaluju cca po třech hodinách, jak se probudí. Častěji budit nechci, to je hned řev...no, ještě si zvykáme na prostředí. A IV fox mu odírají bříško (jak se vzteká a přitahuje nožičky k sobě). Teď zkouším TB svrchňáky, tak uvidíme.
Další problémek je s tím, že je hodně temperamentní a novosklad (nachystaný) mi už dvakrát rozkopal. :sweat_smile: .
Máte nějaké finty pro začínající, nevyspané... :sweat_smile:
5. led 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
gratuluju k miminku...ja jo... kdyz nemuzu sahnu po jednorazovce...ze zacatku jsme na latku najizdeli pozvolna...ted pres vanoce jsme meli vsichni vcetne manzela a maleho strevni chripku...takze zlate jednorazovky...ja nemela silu kojit natoz kartacovat vajecinu z plenek..maly kadil 10x denne a smrdel...bych v zivote nerekla ze male miminko muze tak smrdet :grinning: :grinning:....doufam ze me neukamenujete...uz jsme zase v bavlnce a v bambusu a v konopi :grinning: :slight_smile: :wink:
5. led 2010 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evi, děkuju za odkaz a mohly byste mi, holky, poradit, jakou velikost pro malé miminko? děkuju
5. led 2010 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivusko, díky, tak teď už vím:slight_smile: A ta nová plínka čtvercová? Za kolik a tak? Nenašla jsem ji tam, tak se nezlob a napiš mi ještě k ní něco prosím:slight_smile: Díky:slight_smile:
5. led 2010 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, tak jsem u nás v drogerii sehnala mýdlové vločky. V návodu píšou, dát 150 ml na 1 pračku. Jelikož z 250 ml udělám 10 litrů slizu, který mi vyjde na 20 praček, tak moc nevěřím té účinnosti :unamused: Opravdu to vypere dobře???
5. led 2010 v 17:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
K té nové plínce zatím nemám ceny, musím to teprve spočítat, nabízím ji zatím jen pro testery a s těmi se domlouvám individuálně. Kdybys chtěla testovat, napiš prosím mail.
5. led 2010 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Si, my jsme novosklad nemohli používat vůbec, čůrala moc velké dávky, takže z toho si nic nedělej...
5. led 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky neříkejte, že vám novosklad neseděl... Já na něj spolíhám :grinning:
Michelle - osobní zkušenost nemám. Ale každej ti řekne, že sliz pere dobře, ale na některý fleky už nestačí. Neobsahuje rozjasňovače, jako běžný prášky, takže to prádlo je prostě jiný. Tady je to asi opravdu o tý osobní zkušenosti, jestli ti to bude vyhovovat, nebo ne.
5. led 2010 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sliz a perkarbonát dohromady už je slušná výbava na skvrny. Vždyť slavný Vanish má jako hlavní účinnoy látku perkarbonát sodný... K té výkonnosti slizu -- nezapomínejte, že ve slizu je přidaná i soda, která dělá prací proces účinnější, takže pak stačí míň mýdla. Ale fakt nečekejte, že bílé prádlo bude jak z reklamy, to děljí komerční prášky vpodstatě tak, že to celé nabarví trochu domodra, ona ta bílá pak vypadá bělejší.

Jinak novosklad seděl dobře, co se týká upnutí na dítě, ale prostě kapacitně nestačil, to by se musel děsně vycpat a to už pak nemělo cenu, kalhotkovka byla snažší řešení.
5. led 2010 v 18:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
si, nám novosklad seděl také dobře, chce to trénink, dobře utáhnout a dávala jsem později dovnitř ještě jednu čč. Ale fakt si z toho nic nedělej. Když tak sáhni po jednározovce a střídej látku s papírem (pokud malému nebude vadit). Až získáš větší zručnost, vyspíš se, dostaneš se z šestinedělí... :wink: a tak půjde všechno líp :slight_smile:
5. led 2010 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky potrebuju radu:

1. chybi mi asi 40ks ctvercovek-jaky mam koupit?
2. zavazovaci vlnacky na novoska jo nebo ne?
3. staci mi patery svrchnaky? (myslela jsem 2 vlnaky, 2 pul a 1 fleece, ale nevim)
4. ty rucniky v Ikei kupujete jaky a kolik ks potrebuju?
5. pouzivate nekdo myci olej Medvidek?
5. led 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
bury, nam novosklad sedi naprosto v pohode, pouzivam cc kikko bambus a nemusim je ani nicim vycpavat, jsou fakt hoodne save!

majatob, jestli mas patery svrchnaky v jedne velikosti, tak jich mas az az! nam staci 2x PUL + 1x vlnaky a myslim, ze by mi PULky stacily i jen jedny...; myci olej Medvidek pouzivam, mam k tomu tu redici lahvicku a misto jejich ubrousku pouzivam nastrihane celulozove separacky od Popolinek, kdyz uz je mam doma:slight_smile:... s Medvidkem jsem fakt moc spokojena, vrele doporucuji!
5. led 2010 ve 21:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
bari, nemam, ale prave nevim kolik a jakych nakoupit, mam zatim akorat jedny takovy tlustsi fleecovy (asi budou na noc) :grinning: takze vlnacky pouzivas na maly mimi, jo? a jaky?
s tim Medvidkem to rada slysim, me to nadchlo jak jsem o tom cetla :slight_smile:
5. led 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maja, já jsem měla do začátku 3x PUL a 1 vlňáčky, ale zatím točím v podstatě dvoje PUL. Mám IV organic S a BL fix XS. Občas dám HD S, ale jenom vyjímečně, na novosklad mi ažtak nesedí, jenom na kalhotovky.
Medvídka jsem taky nadšeně pořídila a nakonec používám látkové ubrousky namočené v čisté vodě. Jsem si totiž přečetla složení a on až tak přírodní není, jak se píše :angry:
6. led 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Si, gratualce k miminku. Zacni altkvoat, az se budes na to citit a neres to ted. Ja zacla po odpadnuti pupecniho pahylu a stejne mi trvalo, nez jsem byla schopna zamotat novoskald.

Ad medvidek, ani ho moc nepouzivam. Maly kakal vetsinou do nocniku a to jsem ho pak omyla v umyvadle a ted ma kakaci intervaly tak jednou za tyden a tez namocim nastrihany perlan do vody a to bohate staci.
6. led 2010 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek