• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
Zmuzle, jasan, novinek bude urcite jeste spousta :slight_smile: Porad je co kupovat :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
27. dub 2009 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, potřebovala bych radu - co si myslíte, že je nejdůležitější pro novoška nakoupit? KOukala jsem i do kontrétní látkové výbavy, ale tam se hodně píše co už lidi mají nakoupeno na celou dobu látkování...Já chce pro začátek pořídít to nejnutnější a postupně dokupovat dle potřeb dítěte (hlavně proto, že je pořád nějaká novinka, tak bychpořád jenom kupovala novéí věci a ty staré co už byly nakoupeny ani nevyužila :grinning: )

takže čč, vv, separačky, vlňáčky, kalhotovky na noc, zavazovačky, nějakou AIO na parádu...Bude to pro začátek stačit? Mám jít už do vkládaček?
27. dub 2009 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ciruso, já bych krome tech vlnaku vzala rozhodne PUL kalhotky, protoze novosek hodne kadi a tyhle rychle schnou. Vlnaky spis az na mene kadici dite. Vkladacky muzes vzit prefoldy, ty se neztratí nikdy. Kdyz ti dite nebude kadit v noci, nacpes je do nocni pliny a nemusis prebalovat :wink:
27. dub 2009 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
řešily jste nějak to lepení vlňáků po impregnaci? jsem dala toho lanolinu nějak moc a ted to fest lepí, ale fest, hlavně nahoře v pase. Co s tím?
27. dub 2009 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Takže místo vlňáčků koupit PULky....A ještě kolik tak těch AIO vzit pro začátek? Já jen, že malý/á se narodí před Vánoci a to bude návštěv hafo, takže se asi bude relativně dost cestovat a když to dlouhoschne /zvlášť v zimě/, tak abychom jich vzali aspoň 5 v té nejmeněí velikosti, že?
27. dub 2009 v 18:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Parybko a jakej mas lanolin? Ten z lekarny? Ja mu porad nemuzu nejak prijit na chut, bud mi to lepi silene a jsou tam cucky toho lanolinu nebo to naopak nelepi vubec. A taky mi to udelalo na vlnacich fleky. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Asi se vratim zase zpatky k hotove impregnaci.
27. dub 2009 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cirus já bych vzala i vlnaky, ale treba jen jedny a vic pulek. A s tema AIO, asi bych nebrala rovnou vsechny od jedne znacky, zkus si nejaky a uvidis jak ti budou vyhovovat. Snad nejoblibenejsi jsou tu IB SIO, tech já mam treba dost a nelituju :slight_smile:
27. dub 2009 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
S temi IB SIO počítám a až bude na Bráně nová dodávka CT, tak ty beru taky (vzhledem k referencím), zvažuji tak 2 od každé značky a jestli mi ještě něco padne do oka z těhle "rychlovek", koupím dodatečně. Třeba zase příjde ještě nějaká novinka, když mám ještě půl rok do porodu :grinning:
27. dub 2009 v 18:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám lanolin z lékárny. Při prvním lanolinování mi to nelepilo vůbec, tak jsem ted toho lanolinu dala víc a tak to dopadlo....
27. dub 2009 v 18:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Paryb jak rikam, ja s tim lanolinem z lekarny taky bojuju :rolling_eyes:

Cirus urcite tech novinek za pol roku bude hodne :slight_smile: taky bych nekupovala vse v úplne maly velikosti, protoze ti z nich prcek rychle vyroste. IB SIO vem rovnou Mka, jsou malinky. Ska AIO myslim nemaji skoro smysl.
27. dub 2009 v 18:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
cirrusa - my zas jedem od narození elíka jenom na vlnácích (doporučuju i longiesky - ručně pletené z mmb nebo zlatíčka) a pulky máme jako záložní. anebo na rovný plíny, ze kterých to občas docela vyteče, narozdíl od kalhotkových.

a na začátek bych ti doporučila určitě tak 5ks vv (barevných) od tots bots, vel. 1, pak pár kousků ptit bambusek, vel. 1, který maj boží střih a skvěle se zmenšují. navíc celkem rychle schnou. potom libovolné množství kikko barevných bambusových mušelínek - naprosto nepřekonatelná čtvercová plína. hodí se i na potom pro větší dítě, případně jako vkládačka do kalhotkových plín. někdo si taky chválí kikko lux - ty já nemám, protože mam asi 20 naprosto famózních 30 let starých plín po mp :slight_smile:
pak taky hd pastelka je dobrá plína, ale děsně hrubne. dá se to teda rozžmoulat... (tu hd bych koupila jako testovací sadu - vyřeší se ti tím pořízení plíny, záložních pulek a snappky za fajn cenu :wink:)

... a pak nějakou aio. buď mešavici na frajeřinu, anebo - pokud chceš víc přírodní - tak bum genius aio organic. ta je super, jednovelikostní, krásně sedí i novoškovi. a nic nepustí.

parybka - to asi jedině znovu vyprat. ale já bych to neřešila. na kůži je lanolin zdravej a používáním se po pár dnech ošoupe... (tak yjsem trochu zalepila jedny vlnáky, ale ničemu to neuškodilo :wink:)
27. dub 2009 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kyri a co takhle zaúkolovat babičky (teda už prababičky), ať ty vlnáky upletou? Je s tím nějaká zkušenost? Obě naše babči jsou velké pletařky, tak bych je zaúkolovala...Akorát nevím - dělá se to z normální vlny co koupím v shopu nebo nějaké spešl?? :confused:

Koupila jsem kalhotovku Kikko, nejmenší velikost (z druhé ruky), je to tak malé, že do toho se mi snad žádná čč ani vv nevejde :rolling_eyes: tož asi tam nastrkat pak vkládačky, že? (a podruhé už nebrat nejmenší velikosti, jak píše Lucinečka)..
27. dub 2009 v 18:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cirrusa, je tu primo diskuze o domacim pleteni vlnacku, tak se tam inspiruj. Kdyz mas babicky, tak neni co resit. Ja si je nechala uplest na zakazku, protoze to neumim a nemam nikoho a jsou krasne. Tesim se, az je vyzkousim.
Je na to spesl vlna, ale to se tam vse doctes.
Jinak IB mam taky jen v M a prijdou mi prtave, do mensich rozhodne nejdi. A myslim, ze ty M se v bazarku taky objevi, preci jen mas jeste cas. Tak vyckavej a nahlizej a pomalu kupuj. Ja mam na zacatek kalhotove plenky z druhe ruky, at vyzkousim co mi bude vyhovovat. Novych mam hodne cc a vv a vkladacky jsem uz taky nakoupila. Ty se neztrati a pak nebudou penize...
27. dub 2009 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zmuzle, dík, juknu na to a zaúkolu ji je....Já právě koukám na plenky teď, protože si říkám,že ke konci těhotenství budou veselé výdaje (kočárek, šátek, Manduca, EPI-NO), takže každá věc co už je koupená teď,se počítá...Ale pravdou jest, že do porodu asu dost, je třeba to sledovat....
27. dub 2009 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cirrusa, urcite je dobre to nakupovat postupne, pakto mene boli :wink: Ja to taky tak praktikovala. Ale ja nejsme z tech, co si vydaje ne mimi nekde pisou a pocitaji, to by me asi trefilo. Takze jsem vse nakupovala dle potreby a ke konci uz jen doladovala. Ale zase diky tomu mam doma i mesavice z Australie apod. Takze kdovi co je dobra taktika :stuck_out_tongue_closed_eyes:
27. dub 2009 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to já taky nepočítám(teda my si doma vedem účetnictví, pro přehled výdajů a příjmů, takže tam to je dohledatelné, ale ne účelově), ale je to tak jak říkáš - ono to méně bolí.... :slight_smile:
27. dub 2009 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
zmuzle, mám stejnou taktiku a občas zapřemýšlím, kolik jsme už asi mohla utratit...no, ale rychle ty myšlenky zase zaženu radši:grinning:
27. dub 2009 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky tak to ja si vydaje za pliny náhodou pisu. A uz ted vim, ze latkuju hlavne pro zdravi svyho ditete a pro radost, rozhodne ne abych usetrila :grinning:
27. dub 2009 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, no to ja taky neresim kvuli penezum a plinkam jsem propadla uz davno :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale ja to myslela i celkove, nejsem systematicky typ, co by si psal vydaje celkove na mimco. Jak jsem zjistila, nekdo to dela. Ale me by to nesvedcilo, takhle je to pro me a me nervy prijemnejsi :slight_smile:
27. dub 2009 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zmuzle, jasan :slight_smile: Já to zas myslela tak ze kdyz mrknu na tu castku co uz jsem utratila tak ikdybych do toho sla s tim ze je to levnejsi, tak tim jak tomu clovek propadne se to zvrhne a pak to levnejsi neni ani nahodou. Ale to neva, ja si prave argumentuju tim ze me to bavi a je to super pro syna, jen nas tatka komentuje kazdou novou plinu :grinning: Ale nahodou je rad ze latkujem a vsude rika jak je to super a dela osvetu :slight_smile:
27. dub 2009 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, chapu :slight_smile: M., kdyz videl kolik stoji plinka tak neveril, ale jinak mu to je jedno. A u nas druhe dite neni v planu a tim padem bych asi taky latkovat nemohla jen z ekonomickych duvodu a jeste kdyz znam tuhle diskuzi a Branu a tak :grinning: Ale tez to delam pro prcka a jeho prdelku, pro ekologii a ze sve marnivosti nad mesavouckyma a jinyma krasnyma plinusema :sunglasses:
27. dub 2009 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak my druhy prte planujeme a brzo, tak se trochu uklidnuju tim ze ta castka vlastne neni tak moc velka kdyz se deli dvema :slight_smile: A mas pravdu, odolat treba mesavym proste nejde :grinning:
27. dub 2009 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
zmuzle, no tak nic no :wink: hele, užívej poslední volný dny, já to s oběma pořád vyhlížela, s oběma jsem si týden před řekla, že co, že si užiju poslední týden volna, že zpátky už ho pak nevrátím... a ono to přišlo, oba ve 39+1 :grinning: :wink:
27. dub 2009 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
cirrusa, k té Manduce, vyzkoušej si ji nejdřív, ať nedopadneš jako Sisstin, pokud jsi štíhlejšího typu, tak ti bude Manduca velká a bederní pás ti bude plandat, dá se zmenšit tuším jen na 90cm a ono je třeba, aby to na těch bokách drželo pevně, aby to bylo pohodlné jak pro tebe, tak pro mimčo. Jinak ber Ergo :wink: Nebo možná Beco, ale to nemám vyzkoušené :wink:

Tu pročítám ty novorozenecké výbavičky a teď teda nevím, jestli s příštím mimčem půjdu ze začátku do kalhotovek nebo čč. Teď mám radši čč, ale Deniska je už velká, kaká do nočníku, ale u miminka kdo ví, jestli bude jak Deniska, tak bude kakat milionkrát za den a když si vzpomenu na ty pos.aný záda... Tak to asi radši kalhotovky, co? Nebo motat novosklad? Ten tu vaječinu udrží?
27. dub 2009 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy, to je dobry poznatek, pred tehu (a vlastne i ted) jsem byla relativne stihlejsi...Pas teda uzkej, ale boky sirsi, tak to asi fakt bude nejlepsi ozkouset jestli to sedi...Vidis, to mne ani nenapadlo....

Kalhotovky jsou na novoše vzhledem k srandění lepší? :confused: Asi se mám ještě hodně co ucit
27. dub 2009 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
cirru, no my začali bohužel látkovat pozdě, takže právě nemám zkušenost, ale hnuskama to často proteklo durch :rolling_eyes: Kalhotovky mají ty gumičky, plus PUL mají taky gumičky, takže by to asi protéct nemuselo...
A k té manduce, vyzkoušej si ji teď, než se zakulatíš :wink: On tu zrovna nedávno někdo psal, že Ergo je pro štíhlejší typy (-ale i pro silnější se dá dokoupit ten zvětšovací pás) a Manduca je pro silnější. Já to taky netušila, šla jsem na slepo do Erga a naštěstí jsem se trefila, z Manducy bych vypadla :zipper_mouth: :pensive:
27. dub 2009 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy mne nekolikrat novosklad protekl, ale asi jsem to blbe utahla. Jinak by to udrzet melo...

Ciruso, do zacatku jsem mela i par kalhotkovek a je fakt ze mi vajecinu drzeli lip. Ale zase cc rychleji schnou, tech kalhotkovek bys musela mit vic abys tocila jen je. Navic maly mimco z nich hrozne rychle vyroste, z tech malych velikosti, cc jsou daleko variabilnejsi a vydrzi ti od novoska do odpleneni. Ja doma jedu jen cc, teprve nedavno jsem svou vybavu rozsirila o par kousku IB a dalsi AIO, par kalhotkovek a ty pouzivam kdyz jdem ven, abych nemusela tak casto prebalovat a taky to dela vetsi paradu nez obyc cc :slight_smile:
27. dub 2009 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, tak doma bych asi i na novoška taky jela čč a na prochajdu teda kalhotovky? Mešavice vaječinu taky asi neudrží, nebo možná udrží, ale víc bych věřila kombinaci kalhotovka+PUL, ne?
27. dub 2009 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsem si teď hodně oblíbila plínky z rozstříhané ikeácké osušky, nasaje to hodně, rychle schnou a jsou mi nějakým záhadným způsobem sympatické :sweat_smile: I MP když přebaluje obvykle sáhne po "ručníkovce" :slight_smile:
27. dub 2009 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek