• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

24. března 2017 
Lucii, já separačkám nějak nepřišla na chuť - raději dávám na zadeček bavlnku (nebo konopí) :slight_smile: Ale jsou holky, které bez separaček ani ránu.
Každopádně mi tu leží role celulózových disan a 10 ks fleesových separaček. Jestli chceš, ráda je pošlu o dům dál. :wink:
21. led 2010 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ad prací prášek- já používám Qualt Excel a taky jsem si ho zrovna objednala zásobu snad na rok :grinning: .

Erinko, děkuju za lovíky, dnes dorazily a jsou krásné :sunglasses:

Holky, našla jsem ve skříni zapomenuté vv vel. 1, jsou to Colorfolds (5ks) a Naturfolds (10ks). Nemáte některá zájem ?
21. led 2010 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Johan, já excel taky používám - na naše prádlo.
A na plenky fakt jedině Batole. Ze začátku jsem dávala Lovelu, ale malej měl vyrážku, takže nikdy více. V Batoleti peru i dětské věci. Ono moc prášků pro děti není, Batole měli u nás v Tescu jen balení 2,4kg - takže jsem ho nosila s každým nákupem a už mě to fakt nebavilo. Tak jsem objevila stránky výrobce a zadáču mi to přivezli až na práh domu :grinning: Už jinak prášky (ani osatní věci do domácnosti, co tam mají) nekupuji. Navíc máme čističku a oni maj eko výrobky. Tož tak

Holky, nebudete se někdo zbavovat CT? Nějakou bych ještě brala.
21. led 2010 ve 22:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Všem díky za nabídky na CT - zapomněla jsem, že modrý maskáč a pruhovanou(hnědo-oranžovou) mám. tak bych brala jiné vzory.
22. led 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
joj, tak se mi zas rozkutálely penízky :grinning: Už se těším, až budu mít všechno doma :slight_smile:
22. led 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcel, ty si taky vymýšlíš:grinning: jak já s tou zavazovačkou:grinning:

Joohana, to jsem ráda :slight_smile:
22. led 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcelko, no skoda. Ale kdyby jsi si to rozmyslela, pisni.

Jak jste tu resily zive dite, tak posledni tyden ci tak nejak se uz nenecha otocit zpet na zada. Zabere na chvili tuba kremu a jinak to je fakt katastrofa a no, tecou mi nervy:stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. led 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marcelko já mám CT duhovanou ale doufám, že do ní Venďa doroste..nějak nám protekly :unamused:
22. led 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky co jste si tu chvalily vlnacky Loviky, co delam spatne, ze nam nesedi na zadnou plinu? vsechny pliny z nich koukaji u nozicek?
22. led 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
a jakou máš velikost? Nám S seděly dobře a M crepe ani o-wool už tak moc nee, furt čekám, že nějak dorostem nebo co :grinning:
22. led 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja ma M jersey, fakt to nechapu, prijdou mi jakoby malo siroke na to aby obepnuly tu plenku... nevim...
22. led 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jaký je rozdíl mezi vlňáky ze 100% vlny a z merino vlny? Jsou některé větší držáky?
22. led 2010 v 10:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Merino vlna nekouše, narozdíl od normální. :slight_smile:
22. led 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já myslela, že merino vlna je z ovcí v Austrálii. ( Měla jsem pocit, že je to značka typu " pardubický perník")
22. led 2010 v 11:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj,
u nás jsou větší držáky kalhotky ze 100% vlny než z merino vlny. Merino je opravdu jemnější, ale 100%,když se nalanolínuje, tak také vůbec nekouše :wink:
Nám sedí Lovíky docela dobře, máme tedy velikost L, ale jsou fakt větší. M by stačilo. I když je pravda, že u nožiček některé plenky také trošku vykukují.
22. led 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
My máme m Jersey a taky mi nějaké plíny "čumí"
22. led 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ad Lovíky Jersey- Fakt???? Mně naopak připadají opravdu velký, máme vel. M, malej má 6 kg a vešel by se do nich snad dvakrát:slight_smile:, A to mu dávám na noc někdy pěkný balíky..
22. led 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Merino je konkrétní plemeno ovce, které se chová převážně v Austrálii, ale vyloženě se státem původu to nemá co dělat. Rozdíl proti jiným plemenům ovcí je, že je vlna mnohem jemnější a tudíž nekouše. Co se týče výkonnosti, nebude rozdíl až tak v použité vlně, jako spíš v úpravě materiálu, ze kterého vlňáky jsou a jeho tloušťce.

Jinak teda mě přijde, že všechny vlňáky z úpletu (tj. ne např. BI) se dají roztáhnout téměř do libovolných rozměrů, tak se Barico neboj to prostě v rozkroku jakoby do stran roztáhnout přes tu plínku.
22. led 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jemnější vlna myšleno jako co do průměru jednotlivých vlasů, ne jemnosti na omak, i když to dost souvisí.
22. led 2010 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
kvakulka: já jsem jednou zkoušela odbarvovat tričko (odbarvovač z drogerie), povedlo se, ale není to nijak šetrný.. Na plíny bych to asi nezkoušela..
22. led 2010 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
toz jsem rada, ze plinky necumi jenom mne:slight_smile:, ivusko, jemne natahuju, jak se da, ale moc zase nechci, abych uplne nezmenila tvar:slight_smile:...

kvakulko, ty fakt davas jerseyky na noc? to fakt vydrzi? krmite se v noci? ja je mam tedy jen na den, na noc davam IV, to jsou opravdu drzaky...
22. led 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bari, jojo, na noc, krmíme tak jednou, dávam je na BBH bambusky nebo naládovanou BE. Nějak mi připadá, že v noci mnohem míň čůrá než během dne...
22. led 2010 v 19:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
tymothy, no ja bych radsi taky bez tech separacek :wink:
ikdyz teda dnes a vcera byla nehoda (jinak odchytavame) a to pak stoji za to :sunglasses: bojim se to jen pretrit zlucovym mydlem, jak jste tu psaly, mam ty pleny pujceny a kdyz se to nevypere, tak byto bylo blby... ale uz kompletuju vlastni objednavku a o vikendu bych tu chtela objednat a ve ctvrtek by mi to mamca mohla privezt (pokud to na brane stiihnou)

zeptam se blbe, ale BH na patentky asi nemusim pred pranim zapinat, nebo jo?
22. led 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Neboj, ten žlučák to jistí. :slight_smile: A patentky před praním nezapínám. Jen sucháče a nebo šňůrky, ty je třeba zavázat, ale patentky klidně nechrozeplé.
22. led 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
tymothy, mas pravdu, pokadeny rucnicky z Ikey jsem ani moc nepredepirala, jen z nejhorsiho a jsou ciste! :slight_smile:

svchni kalhotky BambinoMio doporucujete?

a co prsni vlozky? Popoliny, IV ci HD? a propustne ci nepropustne?
22. led 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucii, BM jsou dost úzké, dělané na rovné pleny, nám odíral sucháč bříško, seděly jen přesně v rozmezí 7-9kg jak bylo napsáno a to mi přijde málo, myslím, že za stejné peníze seženeš lepší svrchňáky
22. led 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mám dotaz: lanolínovala jsem dneska došlé longiesky BI a příjde mi, že strašně smrdí- kůrou od Disany- už jsem ji použila na Lovíky a ty vůbec nepáchly. Asi hloupý dotaz- může lanolín smrdět?
22. led 2010 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
kvakulka, ja kdyz jsem si prinesla vlnacky Engel (ty uz jsou pry nalanolinovane od vyrobce, narozdil treba od Loviku), tak mi lanolinem tak jakoze "vonely", ale kdyz jsem je pak namocila, tak mi tedy vazne take smrdely, holt, ceho je moc, toho je prilis:slight_smile:..., ale jak uschly, tak uz je to zase dobre!
22. led 2010 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Super, děkuju, asi taky objednám...

Kvakulka: zkus to vyprat v něčem silném, nějaký Persil apod. A když to nepustí, tak to oper s nějakou pěknou mikinou, ať máš aspoň pěknou barvičku :grinning:
22. led 2010 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
lucii: my jsme taky začínali s Bambino Mio kalhotkami - opravdu jsou maximálně do 9-10kg (XL), doporučila bych je spíš pro drobnější děti, pro větší kluky ne. Zkus vyzkoušet jinou značku (Wonder Wraps, Thirties..).
23. led 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek