• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

31. srpna 2017 
Jo a s tím dalším potomkem, my začali dnes ráno, tak to taky nevidím nahonem :grinning:
20. únor 2010 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuško, budu za velkého blba když se zeptám jestli ty longies souží jako svrchňáky?? :sweat_smile: Teda soudím že jo, ale...?
20. únor 2010 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky v čem skladujete použité pleny? Potřebuji něco s těsnícím víkem. Nemáte některá nějaký tip? Popřípadě kde koupit...
díky
20. únor 2010 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tím skladováním ti asi moc neporadím protože já to dělám nějak špatně, asi... Vždy plínu sundám přemáchám a nechám někde přehozenou aby uschla a když se pozbírá pračka dám vyprat, ale nějak netuším co je suché a mokré skladování :sweat_smile:
Jináč někde jsem vyčetla že se dají koupit ty popelnice se zacvakávacím dekle v ikee, nebo hornbachu a takovejc obchodech, tak snad pochodíš :grinning:
20. únor 2010 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
mayla:
kyblík mi taky ještě schází k plenkový spokojenosti :grinning: .Zatím jsem nanarazila na nějakej, co by měl těsnící víko, takže jestli někdo máme tip, tak to fakt ocením.
20. únor 2010 ve 23:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mataharyy, ono to občas nefunguje, nevím proč, zkoušej prosím dál...

Vložky -- zkoušela jsem na tu nejsavější noční s flísem zezadu lít vodu, pojala 80 ml, což je šílené množství, to průměrná žena nevyprodukuje za celý cyklus, natož pak na jednu vložku :grinning: Ty s PULem už jsou úplně neprůstřelné, přitom krásně měkké a dobře drží tvar. Všechny typy svých vložek teď po porodu testuju (ale to u mě neznamená silné krvácení, spíš taková slabší MS) a jsem fakt moc spokojená (a to neříkám proto, že je to můj výrobek).
21. únor 2010 v 00:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a longies -- ano, slouží jako svrchňáky, pro tento účel mají vevnitř ještě jednu vrstvu přes plínku, takové jakoby kalhotky. Používám teď na malýho a je to super, na nožky už pak příjdou jen fusakle.

Jinak ještě k těm vložkám -- proti jednorázovkám mají výhodu, že mnohem rychleji nasají, nesjede to po nich nabok, když to z člověka vyhrkne, když třeba vstane nebo tak. A taky mi přijde, že vůbec nepůsobí mokře, v jednorázových jsem měla vždycky pocit vlhka a takového zapaření nebo jak to říct. No, koupila jsem si cca 4. den po porodu dva balíčky jednoráz. vložek, protože jsem těm látkovým úplně nevěřila a dopadlo to tak, že jsem z toho použila jednu jedinou a jedu jen na látkovkách.
21. únor 2010 v 00:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kyblík mám tento a jsem spokojená -- http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/40093417 (ten největší). Skladování nasucho znamená, že se z plínky jen vyklepne/osprchuje kadění a hodí se to jen tak do kýblu (počůrané rovnou), prostě v kýblu není žádný roztok, jen plínky.
21. únor 2010 v 00:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
a když se ty pokakaný pleny jen osprchnou, nezůstanou fleky?? Já to vždy jak pako zapírám v ruce a žlučákem :pensive: a právě mi přišlo že to tu všichni dělaj nějak jednodušeji :grinning:
Pravda vložky jednorázovky, má člověk dojem že sedí ve škopku s vodou a já mám ještě pořád blbej dojem že mi někudy stékaj :sweat_smile: tak asi prubnu, odhodlám se, počkám na výplatu a asi ti udělám kšeftík i na plenky :sunglasses: , posíláš i na slovensko? A na dobírku, nebo platbu předem?? Mám to tu složitější s platbama na účet :frowning2:
21. únor 2010 v 01:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám z ikei tady tohle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/90076364 Víko není těsnící, ale nijak to ven nesmrdí. Pravda, ještě to nemám otestované v létě.

Mataharyy, pokaděný plenky taky přetírám žlučákem a pak ji rovnou hodím do toho kýble.
21. únor 2010 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja taky pokadeny pliny predepiram zlucakem a zrovna vcera malej pokadil nove IB a po predeprani a vyprani v pracce ten samy den jsou na vkladacich plenkach videt fleky :frowning2: takze si nedokazu predstavit, ze bych nepredeprala, to by byly fleky asi taky, ne?

mate nekdo plenu Organic Loveybums???

jo a vlnacky home made super, babicka hned upletla druhe :slight_smile:
21. únor 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
mataharyy čo mám info tak Ivuška na slovensko posiela a dá sa platiť paypalom čo je bez poplatkov a podobne, zahraničná platba je stráááášne drahá...
21. únor 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nepředepírám a nějaké dramatické fleky nezůstávají, do praní přidávám perkarbonát... Občas něco jo, ale to pak přes léto zmizí na sluníčku.

Na Slovensko posílám, platbu asi nejlíp přes PayPal, protože na Slovensku nemám žádný účet.
21. únor 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
raady, kubinkov Diky za rady holky :slight_smile:
raady: Jak mas velky ditko? My prave mame cvalika a k tomu jeste dlouhana (v 7 mesicich 10kg a 75cm - uz ted nosime velikost obleceni pro 9-12 mesicu :sweat_smile: ), tak aby nam ty jednovelikostni vydrzely az do konce plenkovani, kdyz teprve ted si objednavame nocnicek :confounded:
21. únor 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kackaj, holky, teda musím říct že máte můj obdiv, děti tkhle blízko po sobě-jestli se teda zadaří brzo. Já si na sebe pamatuju když byly synovi 3 měsíce jak jsem vykládla že bych hned šla do dalšího. Pak začal lézt a chodit a vztekat se a měla jsem plný kecky jednoho prcka :grinning: .
Chtěli jsme ale děti každopádně blíž k sobě než jsou, bohužel musela jsem na operaci, pak půl roku zákaz, pak jsme se půl roku snažili a nakonec jsou od sebe 3 roky a 9 měsíců.

Tak přeju hodně štěstí :dizzy_face:
21. únor 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
luccii Dej pokadene plinky na rezim machani jen s octem a par kapkami levanduloveho nebo tea tree oleje, pak pridej ty pocurane a vyper s machanim navic na 60 stupnu. Zadne fleky ti nezustanou :wink: Ja od zacatku jedu jen tak, jelikoz mam ekzemy na dlanich a predpirku bych nedala :confounded:
21. únor 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Senja a v čem pereš? Já to zkoušela podle tvýho návodu a fleky stejně zůstávají. Peru ve slizu, ale nechci to měnit. Počkám si na léto, až fleky vytáhne sluníčko.
21. únor 2010 v 15:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nejsem zas tak EKO, takze peru v Lovele :wink:
21. únor 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak holky, jake jsou kalhotovky Bamboozles?
21. únor 2010 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, opět se na vás obracím s dotazem :grinning: ... jsem serfovala na netu a narazila na tuto plenu vše v jednom: Plenky Itti Bitti d´lish Snap in one .... máte s ní nějaká zkušenosti??? :slight_smile:
21. únor 2010 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
beru - uz se tu o ni hodne psalo, jako IB SIO, zkus prolistovat. Je krasna, da se menit vnitrek, takze i prakticka, u nas vyborna repre plina, ale sem tam si nekdo stezuje, ze je moc bokova a proteka...
21. únor 2010 v 16:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bývaly tady hitem číslo jedna, ale občas někomu protékají, občas se někomu odloupnul PUL. Viděla jsem je naživo a jsou hezoučké, chlupaté a systém vpínání střev je praktický. Vyjdou i cenově výhodně. Protože byly problémy s protékáním a nemám moc ráda bokovky, tak jsem si koupila plenku jinou. ( Gro Baby)
21. únor 2010 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Senja, Barče je 18 m., měří asi 77 cm a váží něco málo přes 9 kg. :slight_smile: Já moc jednovelikostní plenky ráda nemám. Raději vícevelikostní. Bamboo extra L/XL dávám asi od 6 kg, ale ta na SZ se mi zdá o trochu větší než na patentky.
S Bamboozles zkušenosti nemám.
21. únor 2010 v 16:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Beruska, IB AIO jsem měla. Poslala jsem dál, jsou krásné na pohled. Na mě moc bokové a neustále mi protékaly kolem nožiček. Ty co máš asi namysli jsou vše v jednom. Nedají se v nich vyměnit střeva. SIO jsou s vyměnitelnými vkládačkami. Má (měla) je tu většina holek.
21. únor 2010 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, kdybyste chtěly, tak já jednu Cuddle AIO (příšerkovou) prodávám... Za 350kč.
Podlehla jsem a objednala jednu Gro Baby a plín mám už dóóśt, tak musím kus za kus... :slight_smile:

Já teda Cuddle AIO dovycpávám (nacvaknu tam vkládačku z BBH bambus, pasuje tam) a dává mi i cca ty 4h. Ty origoš vkládačky mi vydrží cca 2h, pak už se musí vyměnit, jinak to začne provlhávat...
21. únor 2010 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ten střih je prostě bezva... Nikdy neprotekla vaječina kolem nožek, neotláčí... Dávala jsem je Davídkovi jako první jednovelikostní plenku hned pár týdnů po porodu a seděla krásně. Za to jsem ochotná odpustit i to docpávání... :slight_smile:
21. únor 2010 v 19:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
senjo, diky za tip, snad nekdy zkusim takhle prat, ale my mame vetsinou na jedno prani max. jednu pokadenou plinu, takze se mi do toho asi nebude chtit... ale zrovna vcera me ta pokadena IB SIO zamrzela, ale pisete, ze slunicko to vybeli, tak uz aby svitilo :wink:
21. únor 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lucii - my těch pokak plín taky zas tolik nemáme a já to taky dycky přeperu začerstva žlučákem... Není toho moc, tak mi to neva...
21. únor 2010 v 19:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prcku, já bych tu Cuddle AIO brala :slight_smile:
21. únor 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivuška: Ok, napíšu ti mejlík :wink:
21. únor 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek