• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

20. července 2017 
pavli já používala novosklad z čč, ve všech kalhotovkách byla jak mraveneček, naskládala jsem si 30 kusů dopředu jako těhu a pak vždy při žehlení naskládala. dopředu zabere to jen chvíli. po 6nedělí jsem už nežehlila a skládám na novosklad i na draka jak beru ze sušáku :slight_smile:
24. bře 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi to bude znít blbě, ale já děsně nesnášim žehlení a říkala jsem si,
žě těma kalhotovkama se tomu vyhnu... :frowning2:
24. bře 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavli, ono je to potom docela rychlovka. si na to navyknes. a pokud bys plinuse zehlila, tak je muzes predskladat uz pri zehleni. ony ty cc jsou na vajecinu nejlepsi..
24. bře 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
pavli :grinning: to jsme dvě ale co mámmalou a žehlím ty její prťavé věci - teď už ne teda, tak to je pohoda a rychle to utíká.

nám kalhotovky vyhovovaly až tak okolo 5 kil. ikdyž dosud novosklad dávám, nebo na draka na doma mi to příjde super.
24. bře 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
sven: já jsem nejspokojenější s bambuskama kikko barevnýma

pavli, to ti pak ani nepřijde, my motáme novoška pořád a moc rádi, aspoň nikde nic neproteče a netlačí ho kalhotky :wink: A fakt je to raz dva..a to u nás motá i tatínek a jak mu to jde :slight_smile:

A nežehlila jsem teda ani v 6nedělí a nepociťuju, že by to nechalo nějaké následky :wink: Záleží taky na citlivosti miminka :wink:
25. bře 2010 v 01:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
sven: s těma bambuskama jsem nejspokojenější ze všech čtvercovek co mám, akorát mají jednu nevýhodu - že časem ztratí tvar a ze všech mám obdélníky, ale už máme s tatínkem finty jak skládat novosklady i sklady na draka z obdélníků :grinning:
25. bře 2010 v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
permoník taky je máme rádi :slight_smile: mám i ty nebělené nebarevné ty mi příjdou nějaké odolnější vůči vytahování do obdelníku. a taky z nich jde poskládat :slight_smile: a hlavně rostou s dítětem :slight_smile: z klasických 70x70 je ten sklad na bříšku malý ale z bambusek v pohodě.
já si ještě koupila ty vysokogramážní 90x100cm co jsou jako osušky a našila si z nich vkladačky (vnitřní vrstvu froté - sice mambus ale staleté zásoby a frotéjak má být, vážila jsem to a přepočítavala a je to 400g což je super.)
25. bře 2010 v 07:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli, k zehleni mam tez odpor a takt o proste nezehlim a nicemu to nevadi. Ctvercovky naskladam dorpedu, povyahnu je a je to :wink:

Mam teda Kikko Eco nebeleny a ty se tak nevyahuji do obdelniku jako barevny bambusky.
25. bře 2010 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky jsem novosklad skládala dopředu, navíc připravila i do kalhotek, aby tatínek nebrblal..kdyby z něj malá nevyrostla, tak bychom možná novosklad dávali ještě teď, na draka mi to nevyhovuje..
25. bře 2010 v 07:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak ja skladam na draka asi od 3-4. mesice, protoze v novoskladu mi prislo, ze mu je videt vzadu carka, jak to mel bokovy :grinning:
Ctvercovky davam jen doma a je fakt, ze pres zimu jsme byli doma vic a na ted a musim dokoupit kalhotovky, at mame na ven :slight_smile:
25. bře 2010 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem taky nežehlila. Plíny si dopředu neskládám, i když jsem myslela, že budu. Ale je to hnedka poskládaný. Prcek si zatím větrá prdku a já poskládám plínku a je to :wink:

Zmuzle, tak tak, taky musím dokoupit nějaké kalhotkovky (samozřejmě se zase nemůžu rozhodnout jaké :sweat_smile: ), protože teď jsem mívala plnej sušák čč.

Ta anavy na snapku je štíhlá? A je podobná k HD pastelce? S tou nejsem spokojená, nějak mi ten chobot moc nevyhovuje a udělá to na bříšku velkou bakuli. A musí se taky dovycpat?
25. bře 2010 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
My tak skládáme na draka od 4.měsíce.Jak píše zmuzle, novosklad měl už hodně bokový.

Dneska jdu na bránu a pořád tápu...Chci ještě záložní PUL svrchní kalhotky a váhám mezi Haipa Daipa na patentky a SWB na sucháč.Který z těchto dvou máte prosím vyzkoušený nebo jste něco slyšely?
25. bře 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kukuc, nemám vyzkoušené ani jedny. Mně nejvíc vyhovují Thirsties.
25. bře 2010 v 08:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blko, jsem právě četla že Thirsties jsou hodně bokový...
25. bře 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blko, dnes budu Anavy testovat odpo to jdeme ven, tak pak pisnu. Ale dle prvniho vyzkouseni jsou na nas i tak bokovy, i kdyz ten strih je pry upraveny. Pastelka je treba vyssi. Dam pak vedet. Kazdopadne vkladacky tam jsou dobry, ty na den staci. Nam pastelky vyhovuji a pak Popo one size biobavlna. A tihly jsou tak normalne, oproti vycpanym cc je stihly cokoli :grinning:

Ze svrchanku znam BL, Thisties, Popoliny, Bummis, IV a BBH a nejemne mi vohovuji prvni 2 uvedene a ty dalsi jsou dle meho super.
25. bře 2010 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, protože se mi malý hodně prudil, tak PUL napoužíváme. Max občas nějakou AIO. Poraďte jaké mám vzít vlňáky? Hodně se tu psalo o Lovíkách, ale těch je také víc druhů. Máme BI Wool, BI Woll longies, Anavy.
Anavy máme i jako plínky bambusové a musíme do nich dávat obě vkládačky - malý je hodně čurací. Ikdyž jsou jednovelikostní, tak bych řekla, že nám vydrží max do půl roku. Ale pracuje se s nimi dobře, jsou pěkné.
25. bře 2010 v 08:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
A my používáme čč na novosklad, ale také nám už dlouho nevydrží. Budu muset nastudovat toho draka, jak tu píšete :slight_smile: . Mám ráda i BI HHS.
25. bře 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kukuco asi bych brala Haipa Daipa PUL, ty SWB mi přijdou menší, navíc Haipa Daipa se dají regulovat u nožiček. ale třeba thirsties M jsou dost prostorné, vejdou se mi do nich Popolinky, fluffle a tak
25. bře 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli, ten novosklad vypadá složitě, ale když jsem si v těhu naskládala asi 20 plenek, tak už jsem ho uměla nazpaměť. Taky jsem ze začátku žehlila a přitom i skládala. Ale jestli chceš kalhotovky, tak já jsem měla ze začátku Kissaluvs, ty mají u nejmenší velikosti výřez na pupík a pak IV bioflanel velikost NB, ale ty mi moc nevyhovovaly, nedrží na nich snapka a jsou hodně tenké. Příště bych radši vzala IV biofroté, ty si chválila kamarádka.
25. bře 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Včera jsem byla na rehabce a poprvé jsem vzala látkovky. Doteď jsem ještě brala jednorázovky, které jsem dostala. A hned ve dveřích se sestra ptala, jestli máme široké balení. Tak jsem říkala, že ne, že používám látkovky a ty jsou širší. Říkala, že jí to nevadí, že chtěla vědět, jestli nemá problémy s kyčlemi. Pak mi říkala, že nějaká její kamarádka taky používá látkovky, a pak obdivovovala naše, dala jsem BL bambusku růžovou a HD PUL.
25. bře 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pavli, ten novosklad je fakt v poho a rychlý, umotal ho i můj muž a já pak i potmě :grinning: To ti přijde teď, 5x si to podle návodu poskládej a uvidíš jak ti to půjde :slight_smile: Taky jsem skládala dopředu...
A žehlit žehlím, ale v 6nedělí jsem nežehlila, nějak na to nebyly myšlenky...
I když třeba anavy si myslím, že by na novoška šly (pak bych řekla i SWB velurku, Cuddle velurku a Pandu, z těch, co jsme měli)

Si: Lovíky jsou fajn (oboje, na léto bych řekla spíš jersey), ale za nás radši natahovací (Anavy nebo BI shorties)

Blka: snapková anavy je celkem štíhlá (ale záleží, kolik tam toho nacpeš, my dávám jen dlouhou vkládačku a máme to tak na ty 2h krásně), podobná HD - možná trochu jo (ale jiný střih i jiný matroš :slight_smile: )

Drak nám nevyhovuje... Jak se už dost hýbe, tak ho hned rozkope a je široký, takže mi na něj nepasují moc svrchňoše... Naštěstí už můžem dávat čč narovno :slight_smile:

Svrchňáčky PUL - u nás Thirsties a IV a teď mám jako záložní Wonder Wraps (http://www.spokojenykojenec.websnadno.cz/Svrchnacky.html) - jsou jednovelikostní a taky dobré, i když trochu tlustší... :slight_smile:
25. bře 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, super diskuse, spousta rad. ja taky planuju pouzivat latkovky, tak zatim sbiram teoreticke informace :wink: s nakupama se zatim krotim. mam vyhlidnutou predansku o plinkach, tak doufam, ze si tam budu ty veci moc osahat a nakupovat budu az potom.
kazdopadne me pripada, ze ste skvely, ze skladate z čč. me teda zatim jakakoliv nutnost skladani desi a obhlizim spis kapsovy plinky a AIO. rikam si, ze uz jen proto, ze s tim se vyrovnaji i babicky a ostatni.
25. bře 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
zlilly, ty čč jsou ale fakt super. Já začínala u prvního s látkovkama až v roce, taky jsem nechtěla nic jiného než AIO a nakonec ti povím, že přes počáteční odpor, jsem používala skoro výhradně čč :wink: Teď mám taky předskládaný novosklad, je to rychlovka :wink:
25. bře 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prcku, díky. A taky má ten chobot nebo ne?

Zlilly, jsem na tom jak Katarina. Taky jsem necjtěla čč používat a teď používám výhradně je.
25. bře 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je nás víc, :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: já si říkala naco čč to používt nebudu, a ejhle :slight_smile: doma jedem jen na čč přes den, ven kalhotovky nabo AIO.

přístí týden se chystám na Bránu chci taky avany na snap :slight_smile: a když už budu poblíž na návštěvě :slight_smile:
25. bře 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Blka, nee nemá chobot, je to střihem klasická kalhotkovka...

U nás s čč to samé :grinning:
25. bře 2010 v 15:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak perete natahovací vlňáky Disana?Na 30C?Nebo jen v ruce vymácháte?Mám je nový.NA 30 toho na praní moc nemám..O lanolínování pak vím..
25. bře 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já peru vlňáčky zásadně v ruce (teplá voda, takže asi má víc jak 30), v tekutých ořechách, skvrny patlu žlučákem. A je fakt že moje Disany mají tendenci se spíš maličko roztahovat než jak holky psaly, že se jim srazily :grinning:
Do pračky jedině na šetrný program, ale ani tomu moc nevěřím... Ani bych neodstřeďovala, jen zamotat do ručníku...

Jestli je máš nové, tak je vyper v ruce, to je škoda jim hned tak dávat do těla... :slight_smile:
25. bře 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prcku, aha, já nevím proč, ale myslela jsem si, že má chobot. Tak to je fajn. To do ní možná půjdu :slight_smile:

Kukuč, nové bych asi taky jen přemáchla v ruce. Zrovna dneska jsem prala vlňáčky se svetrem a sporotvním oblečením. A to na 40.
25. bře 2010 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky :slight_smile:
JInak asi jsem divná,ale mám zvláštní poznatek když jsem viděla Thirsties..Hrůza.Stejně neměly velikost,jen sytě růžovou a to na chlapečka :confounded: Ale celkem mě hodně překvapil materiál.Na to že to tady chválilo tolik lidí jsem na to koukala jak vyoraná myš.Taková extra umělotina.Tak jsem vzala IV organic(mám S a super) a SWB PUL.Ty se mi kupodivu zdály lepší než thirties...
25. bře 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek