• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

31. srpna 2017 
Milá terezito, a platí to tak i pro novorozence a ten novosklad? Pro ty látkové čtvercové pleny myslím? Já v tom mám asi pořád ještě zmatek...ale když bych chtěla začít, můžu začít s čtvercovýma a na to se dává co? nějaké ty kalhotky? A ty jsou pak taky větší než jednorázové plenky a musím počítat s větší velikostí oblečení? Já už nakoupila pro mimi vel. 62 a něco málo i 56 :frowning2:
16. dub 2010 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Klariks, my větší oblečení nosit nemusíme. Max. ten extendor na body, ty jsou v pohodě. Horší je to spíš s takovýma těma frajerskýma kalhotama. A třeba polodupačky mi přijdou taky v pohodě.
Vůbec se netrap tím, že máš velikost 56, určitě to unosíte :wink:
16. dub 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
my 56 taky unosili. ono to cerstve miminko plave ve vsem, takze s novoskladem se ty oblecky aspon trochu vyplni.. :grinning: :grinning:
na ctvercovky musis dat svrchni kalhotky - pul/flisacky/vlnaky. no a ja nemela rada dupacky, tak jsem davala em. body a polodupky. a tam se fakt velikost resit nemusi, ty jsou taky volnejsi.
16. dub 2010 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Reruna - já tu gumu prostě přestřihla a nemusel jsem ani nic párat
16. dub 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím látkařky na MK po dlouhé době...
nějak se mi nový design nelíbí a víc mě pohltila diskuze o AP na Slepičárně:slight_smile:
Nicméně jsem vás chtěla pozvat k účasti na hlasování o Plenu roku na www.plenaroku.cz Pro tři vylosované výherce máme připravené krásné balíčky kosmetiky Eoné.
A pak taky v rámci TOPu na akci v brně (pochod za látkoé pleny) a v Praze pak vyhlášení soutěže Plena roku a aukce plen.
Nevím,jak moc se tady o topu mluví,ale kdyžtak odkaz všech pořadných akcích po celé čr je zde:
http://ekodite.rosacb.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=63&Itemid=22
16. dub 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, já se taky chystám látkovat. mám stejně jako klariks strach, že nám to oblečení, co jsme nakoupili, bude malé :frowning2: ale to uvidíme. poctivě vás čtu, takže díky za rady, které tu dáváte, určo mi to pomůže...zatím jsem koupila pár AIO - i kvůli manželovi, aby se hned ze začátku nevyplašil :slight_smile: a chystám se do brány nakoupit další zboží. asi mi tam poradí, jak s velikostmi svrchních kalhotek, že?
a ještě jeden dotaz na terezitu, příp. blbku: jaký je rozdíl mezi dupačkami a polodupačkami? :sweat_smile: omlouvám se, ale nějak se ještě neorientuju :dizzy_face:
17. dub 2010 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Toho oblečení se nebojte, i u nelátkových miminek je často problém to trefit. Moje malá nosila i v látce velikost 50 několik týdnů :slight_smile:
Evko, svrchní kalhotky kup S, případně XS. Já doporučuju koupit 2 - 3 od různých značek, pak uvidíš, které ti budou vyhovovat nejvíc. Dupačky jsou přes tělíčko a zapínají se na ramenách, polodupačky mají ťapky, ale jsou jenom do pasu. Já to předtím nazývala tepláky :slight_smile:
Pro plenu roku jsem už hlasovala, doufám, že něco vyhraju :slight_smile:
17. dub 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak tak, nebojte se, oblečení využijete, my 56 nosili některé i ve 3 měsících, ale není 56 jako 56,že, a nejsme zrovna prckové :slight_smile:. a polodupačky můžu jen doporučit, hlavně ty s širokým lemem - nápletem na bříšku. pro nás byly výhodou, protože malá byla blinkací - když si blinkla tak jse převlíkalo jen body, kdyby měla klasické dupačky tak by muselo vše. a taky tak něják rostou s dítětem :slight_smile:
17. dub 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, vždycky jsem byla strašně nedůvěřivá k flísáčkům, pak jsem jedny dostala a paradoxně teď používáme jen je :dizzy_face: Chtěla jsem se zeptat, do kdy se dají používat, jako do jakého věku asi tak. Nikdy jsem jim totiž nevěnovala pozornost, když se tady řešily :sweat_smile: Jsou vhodné jen pro novošky?
17. dub 2010 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pomoooc, na bráně zmizli thirsties svrchňáčky :frowning2: :cry: Teď nevím, co vzít místo nich :confounded: Nemůžete někdo srovnat Thirsties a Bummis nebo SWB? Thirsties nám moc vyhovovaly...
17. dub 2010 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
katarina82:
já jsem měla v S flísáčky Swaddlebees a měla jsem je fakt nejraději ze všech svrchňáků.
Potom jsem si koupila flísáky od Igu Lee Cuddle Wrap a ty mě teda nenadchly - pořád mi protékali kolem nášivky - ale vím, že si je někdo chválí. Jiné větší flísáčky jsem nezkoušela - teď používáme hlavně vlňáky (SWB a lovíky) a pak mám ještě SWB pul a ty mám taky moc ráda. Jsou jakoby látkové na omak a dají se zvlášť regulovat zapínání na nožičky a bříško. A jsou i moc hezký.
http://www.latkovky.cz/nepropustne-PUL/abc-wrap-kalhotky-patentky/
Mám tyto - Marek má teď asi 7,5 kila a sedí mu na prostřední zapínání - takže jsou podle mě trochu menší než je uvedeno v tabulce. Ale to je asi u všech SWB svrchňáků.
17. dub 2010 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ladida, díky :slight_smile: Tak pulky vezmu místo Thirsties asi ty SWB. Vlňáčky máme jen home made a Cuddlewool, ale ty mám nějak nesedí, tak přemýšlím o jiných, jsou na čč lepší swb nebo lovíky? :confused:
17. dub 2010 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
katarina: a co je vzít odjinud? na jiných eshopech je mají, tak objednat jinde :wink: já beru ještě z:
http://www.plenka-czech.cz/hoja

a taky i z :
http://www.latkovky.cz/

Vždy super komunikace i řešení reklamace.
Taky nerada nahrazuju něco, co nám vyhovuje :wink:

Jinak SWB flísáčky máme taky a s vlňáčkama od Disany jsou to naše nejoblíbenější - dáváme hlavně na noc a ještě ani jednou neprotekly.
17. dub 2010 ve 23:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
permonik, díky, kouknu. Ono takhle, nám ty Thirsties super seděly na starší dítko, tak proto jsem je chtěla i na malou, uvidíme, ještě promyslím. A ty flísáčky teda v poho i ve skoro čtyřech měsících, jo? Nám někdy trošku provlhnou, když je déle v šátku, ale je maličko.

Na té bráně je to vůbec nějaké divné, že nejsou Kikko Lux Eco už jsem se smířila, ale ony už nejsou ani Kikko Lux bílé v normální velikosti, jen ty velké :unamused:
17. dub 2010 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
SWB vlňáky drží čč skvěle - já dávám často na dvanáctiny.
Taky doporučuji látkovky.cz
17. dub 2010 ve 23:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ladida, a máš je na sucháč nebo patentky, co je lepší, já tak všeobecně radši sucháč, ale aby to nezatrhovalo tu vlnu... A jakou máte velikost v těch 7,5kg?
17. dub 2010 ve 23:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
měla jsem i na sucháč i na patetky - a ty na sucháč vůbec nebyly špatný - mám myslím fotku v albu. Ale jelikož jsem měla přesvrchňákováno tak jsem sucháčový prodala a nechla si patentkový - zvítězila ta regulace zvlášť na nohy a zvlášť na břicho - využívám to u různých druhů plín.
No vidíš, já nenapsala, že používáme velikost M u pul. U vlňáčků máme L - vlňáky M byly Markovi hned od narození (měl 3,15 kilo)
18. dub 2010 v 00:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
18. dub 2010 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty pulky jsem si domyslela, že myslíš asi M. Ty vlňáčky bych teda asi musela vzít taky L-ko, páč malá má asi 4,5kg, než to objednám, než dojdou, tak zase trošku přibere... Od kolika kil je máte?
18. dub 2010 v 00:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Asi od sedmi kg a zapínám je na největší dopnutí - ale většinou do nich dávám jen tu čtvercovku - nedávám je na noc na nějakou megaplínu - takže to by pak asi mohly být na menšího drobka.
Nevím jestli na látkovkách teď to elko SWB vlňáků mají - mají je ale myslím, že je mají na ecomamma.cz - a tam teď dokonce mají akci na den země - slevu 20%, když do poznámky napíšeš "den země" :slight_smile:
18. dub 2010 v 00:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky moc, jdu spát, zítra to prozkoumám :slight_smile: Dobrou :slight_smile:
18. dub 2010 v 00:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
katarina, jj, pořád jsou ty flísáčky v pohodě a to máme v podstatě od narození pořád ty jedny, máme eMko velikost a jsou v pohodě pořád ( při narození měl 3,55kg a teď má 6,80kg). Dávám do nich bambusku na novosklad, docpanou vkládačkama, pastelky i vv a neprovlhají. Akorát trošku zesvětlaly a začínají malinko žmolkovatět, ale to je asi úděl flísu.
Thirsties máme taky rádi, dělají malinkou prdelku :slight_smile:
Taky jdu do hajan....brou noc:slight_smile:
18. dub 2010 v 01:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nepamatujete si nektera, kde se dala koupit plenka popolini duha jednotlive? Vim, ze to tu nekdo psal, ale nemuzu to najit...

Dik moc.
18. dub 2010 v 08:58  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
betelqeuzz: díky moc za odpověď :wink: jo tak těm polodupačkám taky říkám tepláčky s ťapkama:slight_smile: :wink:
18. dub 2010 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Katko, ta duha je na slune.eu, prebalovani-kalhotkove pleny-od narozeni po nocnik-biobavlna....tam to je :wink:
18. dub 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dekuju!!

Katka
18. dub 2010 v 09:28  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v dubnu 2012  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já mám SWB PUL a ty jsou menší, Vendulka by v 7,5 kg snesla L ( nosí kapsovku L), ale vlňáčky SWB M na čč jako dělané, hlavně se dají zapnout když leží Vendulka na bříšku :wink:
18. dub 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
angetha, tak to jsi mi zase nasadila brouka, páč jsem myslela, že ty vlňáčky SWB vezmu rovnou L-ka...
18. dub 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co vlňáčky BBH????
18. dub 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katarino tady jsou na 4m. holčičce ( asi 5,7 kg) a má pod nimi kalhotovku..teď ( 8 měsíců, 7,5 kg) dávám čč s vkládačkou a ještě tam prostor je..
?body=http://www.facebook.com/photo.php?pid=148308&l=f581f1fa80&id=100000120474330&subject=Vendulka+a+látkové+plínky
18. dub 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek