• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

31. srpna 2017 
Duzame - a ty látkový si do něčeho namočíš? jen do vody? Takže pokaděný mimi - to nejhorší utřu jednoráz. separačkou, tu vyhodím, a pak čistící ubrousek vyperu s plínama, jo?
13. kvě 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky mám na utírání látkové ubrousky, mám je v plastové krabičce trochu namočené vodou, ale ne aby z nich teklo, prostě vlhké :slight_smile: Když se malá pokadí, tak jde ale rovnou do umyvadla, utírám jen po čurání.
Dřív jsem zkoušela namáčet v heřmánkovém čaji s olejíčkem, ale bylo to pracné a nakonec stejně stačí jen ta čistá voda.
13. kvě 2010 v 19:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivasad, já taky používám látkové ubrousky, na zvlhčení používám vodu (u velké katastrofy) nebo mám ve sprejové lahvičce smíchanou trošku levandulového koupelového oleje od Salusu s vodou.
13. kvě 2010 v 19:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, holky, tak jsem zase o něco chytřejší :wink: Díky
13. kvě 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já mám v rozprašovači Medvídka a po ruce jednu starou čč na den. Vždycky nastříkám a utřu tou plínou. Když je pokaděná, tak utřu papírovým kapesníkem, který mám taky po ruce a hodím k bobanovi do číňáku a to jde do záchodu.
13. kvě 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivasad- když je jenom počůranej, tak nastříkám Medvídkem a utřu látkovým ubrouskem, pokaděnou prdku se přiznám utřu komerčními vlhčenými ubrousky z dm (Babylove Sensitiv- žádná kožní reakce, nejsou navoněný, teda aspoň ne moc)- nepoužívám separačky. A nakonec zadek doleštím zase Medvídkem a látkou :wink:
13. kvě 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivasad, já na prdku používám Medvídka a ubrousky Perlička.
13. kvě 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když jste mluvily o tom nočníkování tak při kakání začne tlačit, to pozná i manžel že je třeba rychle nočník, ale taky mám teď malou dost často rozbalenou a ona čurá každých 15 minut :sweat_smile: nad nočníkem jí držím, za prvé protože si sama nesedne ( ale sedí bez opory), za druhé protože se jí líp tlačí, za třetí protože na zem dosáhne jen špičkama a za čtvrté protože by z něj chtěla vstávat..máte nějaké tipy jak to vylepšit?
13. kvě 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na prdelku "perlan" ze zdravotnických potřeb, namáčím do misky s vodou..
13. kvě 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé, holky, díky za rady....
Angetha - perlan vyhazuješ, nebo párkrát vypereš (jestli to jde?)?
13. kvě 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky máme perlan a čistou vodu:slight_smile: a vyprat jde v pohodě, ony totiž vyprání přežijí i komerční vlhčené ubrousky (ty používáme venku).v případě nehody papírové ubrousky a jde to záchodu :slight_smile:
13. kvě 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo peru i několikrát ale manžel je vyhazuje :slight_smile: peru i ty vlhčené - mám je na cesty..a ty pak beru na špinavou prdelku
13. kvě 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahá.... Díky :wink:
13. kvě 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky myju doma vodou, někdy přidám pár kapek slunečnicového lékárenského oleje. Venku Medvídek ve spreji :grinning: . To jste mi udělaly radost, že perete i vlhčený ubrousky :stuck_out_tongue_closed_eyes: doma na mě koukali jak na ufona.
13. kvě 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to my mame vlhcene jen na cestovani. Doma jsme zkouseli delat vlastni, ale bylo to na me prilis pracne :sweat_smile: Nakonec to za nas vyresila nase pediatricka, kdyz k nam prisla na kontrolu den po navratu z porodnice a ukazala, jak se chyta novorozenec jednou rukou a umyva pod tekouci vodou. No a od te doby jsme to delali jen tak. Proste pri kazdem prebaleni, su pod vodovod a dupka (zada, nohy...) byla hned cista. Utrela jsem jen do sucha plinou a bylo :sunglasses: Takze za me hlasuju pro vodu, vodu a vodu :sunglasses:
13. kvě 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Duzame, já taky na to koukám :grinning: Ale už se mi to taky omylem povedlo, pak jsem hleděla, co je to za divnou separačku v pračce. Mně malá asi od 2 měsíců kadila tak po 10 dnech, ale byly to velký nálože. Tak jsem několika jednorázovýma ubrouskama utřela to nejhorší a odnesla ji pod kohoutek. Na přebalováku mám v rozprašovači vodu, po čurání postříkám zadeček a utřu látkovým ubrouskem. Kadění už končí v nočníku a po tom umývám pod kohoutkem.
13. kvě 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Susan, jojo, to nás učili v porodce. Ale někdy byla malá tak zaneřáděná, že bych ji nezvládla vzít na ruku a zůstat čistá :grinning:
13. kvě 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
betelgeuzz: a kdo tu rikal neco o tom, ze jsem zustala cista? Ja myslela ze se bavime o cistem miminku :grinning: Stejne nejlepsi bylo, kdyz jsme jeste nemeli vychytany nocnik a maly nas byl schopen behem minuty pocurat, pokakat ajeste poblinkat (mame docela silny reflux) :grinning: :grinning: Jo Ivasad, mas se na co tesit :wink:
13. kvě 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
zihu tak to je moc šikovná- my jsme to začali dělat až nedávno- máme 14 m
14. kvě 2010 v 07:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
je holky to je dobry napad, to by me nenapadlo prat ty vlhcene ubrousky, tak to zacnu delat :slight_smile:

chci se zeptat - normalne mi protekly vlnaky, jako ne kolem okraju ale proste uprostred jakoby nebyly vubec impregnovane, pritom uz jsem je lanolinovala 2x tak nechapu proc to neudrzi, pritom plena zas az tak nacucana nebyla :confused: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

jinak kdo mate vlnaky BI longies, jak jsou vasim ditkum velikostne? Kdyz ma mala neco malo pres 6kg mam poridit uz L nebo M? :confused:
14. kvě 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dagmarko ty vlňáčky jsou úplně nové?
A my máme Lognies i Shorties, 8 kg a ve velikosti L..
na konci tohoto alba
http://www.facebook.com/album.php?aid=9366&id=100000120474330&l=b32cdf5a48&subject=Vendulka+a+látkové+plínky
14. kvě 2010 v 10:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
My jsme taky dřív prali vlhčené ubrousky, ale už dávno je nekupujem, používáme kikko ubrousky bavlněné a jsou super :wink:

Chtěla jsem se zeptat, ty longies jsou ještě k sehnání? Psala jsem už do několika obchodů, ale nikde je nemají... kdysi jsem objednávala BI longies vel. M (malá měla 6 kg), ale neoblíkla je, tak jsme je vraceli s tím, že L už nešly sehnat?
dagmarko, já bych tedy určitě pořídila L... budu ráda za tip, kde se dají koupit :slight_smile:
14. kvě 2010 v 10:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a máte nějaké zkušenosti s tou dekalcifikační kůrou? Máme tu dost tvrdou vodu, potřebovala bych ty plínky už nějak změkčit :sweat_smile:
14. kvě 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
dělala jsem, efekt žádný :angry:
14. kvě 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to mi ani radši neříkej :frowning2: a co teda s těma plínama :fearful: máme už je dost tvrdý :confused:
14. kvě 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, prosím jaký máte naázor na sadu, Duha one size popoliny?Líbí se mi a malýmu byh ji pořídila..Jde mi o savost..
14. kvě 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Markusko sice longies mám z MMB ale shorties L z brány, sice jsem čekala asi měsíc ale došly..
14. kvě 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
angetha No mě právě psali (ptala jsem se tuším na bráně a na látkovkách), že longies už nejsou ani u dodavatele... jinak ano, shorties asi dostupné jsou...

kukuca My máme duhu, já jsem maximálně spokojená, savost ale není nic extra, nedávno jsme to tu řešili. Já jsem zvyklá přebalovat často, takže mně vyhovují...
14. kvě 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Markusko,děkuju..A nemáš nějakou Anavy?Je ta savost třeba srovnatelná? S nima jsem spokojená já.
14. kvě 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
No Anavy nemám, ale chystám se nějakou vyzkoušet :slight_smile: . Ale některé holky tu mají, tak určitě poradí :wink:
14. kvě 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek