• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

22. ledna 2017 
schnek, držím palce na holčičku :wink: A dvacet za den je taky v pohodě, já i teď přebaluju furt, protože Denča letí na nočník, ale než jí sundám plínku, tak si trošku učůrne, takže někdy máme sportřebu i 15 za den.
17. dub 2009 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak zkus jí je vůbec nedat a důvěřovat :wink: chvíli to odnese podlaha, ale pak to půjde samo :wink:
17. dub 2009 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslim, ze ty disani zavazovacky propagoval sarik, toz tak.

ted mam tolik plin, ze to muzu vsechno zkouset, super:slight_smile:
17. dub 2009 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
katarina, matilko. schnek:děkuju holky, jste zlaté. A co svrchní kalhotky na čč? :wink:
17. dub 2009 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
schnek - myslím, že Zetina, ale starší typ, už ho máme nějakých 8 let.
17. dub 2009 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
schnek: taky o tom overlocku přemýšlím, ale nechtěla bych za něj dát ranec, kdybych ho náhodou nevyužila, jenže se v nich vůbec nevyznám :unamused: Našla jsem nějaké overlocky Lucznik, jsou za rozumné peníze, ale co já vím, jestli jsou dobré a jaký druh by mi stačil :frowning2:
17. dub 2009 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
evule, holky používají vlňáčky, ty zatím nemáme, ale pořídím :slight_smile: Používáme na doporučení PULky IV Organic-spokojenost a Thirsties a taky dobrý, ty Organic jsou ale takové příjemnější :wink:
17. dub 2009 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak já bych dala pokusy obráceně, o chlapečka, no ale vzhledem k tomu, že takhle už má taťka tři kousky, tak nevím nevím, jestli ještě nějaký mimčo ukecám :slight_smile: ale zas se prej ty chlapečci hůř látkujou nebo co, no nevím, hlídací kluci měli hnusky a věčně byli zechc....a zesr... všude

schnek, můžeš našít vikoušovi :grinning: půlka příbuzenstva šije, ale že by z nich vypadlo něco na holčičku, to ne :zipper_mouth:
17. dub 2009 ve 23:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
evulebobule, ja mám IV organic - max. spokojnosť, HD pul a flies a vlňáčky naťahovacie Disany
18. dub 2009 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
marcelko, dík, pošlu ti IP plnou dotazů :wink: :grinning:

zdenka¨radek, ty lucznik jsem našla taky, spíš uvažuju o Toyotě, ale kdo ví, jestli bych ty všechny funkce užila, stojí 2x tolik,c o ten Lucznik, ale zase vím, že je to dobrá značka, v Plzni je prodejna a servis... no vyznej se v tom, když o tom houby víš :sweat_smile:

evule, já teď jedu hlavně vlňáky SWB, mám PUL záložní BM a HD a jedny TB flísáky, na Ondru jsem měla hlavně PUL IV organic a fox a jako noční vlňáky a až po roce jsem přešla na vlňáky SWB. PUl jsou dobrý na začátek, když dítko hodně kaká, Matouš moc kakací není, tak jedeme od začítku vlnu :wink:
18. dub 2009 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
schnek, ktoré sú lepšie? swb alebo lovíky?
18. dub 2009 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky děkuju moc, ještě, že mi dáte nějaké tipy, asi bych v tom tápala a pořídila
něco, co by bylo úplně k ničemu. Jste hodné. :wink:
18. dub 2009 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
matilko, já radši SWB, měla jsem lovíky crepe a šly hned dál :wink: ale zase někdo jinej pochválí lovíky :wink:
18. dub 2009 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evicko - já si dávám na chlapečka ještě 2 pokusy, víc doma neukecám :grinning:
18. dub 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co se týče velikostí. U těch IV organic a fox. Jakou velikost mám vzít pro miminko po narození?
Mám brát NB?
18. dub 2009 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
schnek: a jaký vlňáky na noc mi doporučuješ? A co vkládací plenky? Jsem hroznej mimoň, mějte se mnou trpělivost. :grinning:
18. dub 2009 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
evule, mimoň tu bol každý, nedávno ešte aj ja a aj tak si ako mimoň pripadám aj teraz :grinning:
ja som mala na novoška veľ. S, používame ju doteraz a ešte nám dlho vydrží, sem tam dám už aj veľ. M, keď mám silnejšie balenie. Ja som v XS mala len Thirsties, jeee nechceš ich odo mňa kúpiť? Sú síce ružové, ale službu urobia :wink:
http://www.modrykonik.cz/bazar/show_entry.php?vEntryID=261175&vReferer=%2Fbazar%2Fmyentries.php

vlňáky na noc jednoznačne naťahovacie, na deň tie lovíky, alebo swb (ja pôjdem asi do tých swb)
18. dub 2009 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
evule - IV vezmi klidně vel. S, my jsme měli na noc natahovací vlňáky Disana, ještě jsme využili PUL kalhotky Fix od Baby Lucy vel. XS. Na novorozence je lepší skládat z klasických plenek novorozenecký sklad, většinou neproteče stolička. Ta ti neproteče ani v kalhotových plenkách. Určitě toho nekupuj hodně. Když tak mrkni do diskuze naše konkrétní látková výbava. Lepší je vyzkoušet, co bude tobě a miminku vyhovovat:wink:
18. dub 2009 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
matilko: dobře, díky za radu. Vemu tedy S. Já bych chtěla tedy vyzkoušet ty IV, když si je tu tak chválíte.
raady: taky děkuju za radu. Kouknu se a zkusím něco nastudovat. :wink:

a ještě jeden dotaz. Co vkládací plenky a vícevrstvé? Jsou potřeba? :wink:
18. dub 2009 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vkládací plenky zvyšují savost plenek, tak je dobře je mít. U některých kalhotových plenek jsou součástí (třeba Baby Lucy nebo Baby Idea). Jinak nejsavější jsou z bambusového flauše Bamboo Hour nebo Prefold. Ty se určitě vyplatí koupit, i když jsou dražší. Užiješ celé plenkové období.
Vícevrstvé plenky se používají tzv. narovno, ale mě se to zdá pro maličké mimi nepraktické, protože to protéká kolem nožiček na svrchní kalhotky. Některé maminy je ale používají místo čč. Jinak se dají použít jako vkládací plenka, my ji hodně využili třeba do vázacích Disan.
18. dub 2009 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
raady: a kolik tak těch vkládacích pro začátek?
18. dub 2009 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
evule ja som kúpila len 2ks bamboo hour a používam ich veľmi málo... malé miminko budeš prebaľovať skutočne veľmi často, takže super savé veci sú ti zatiaľ k ničomu. To stačí postupne podľa potreby :slight_smile: vv plienky nemám, ale už o nich hodne uvažujem, budem ich dávať do viazačiek HHS spolu s vo :slight_smile:

IV zvrchňáky sú podľa mňa úžasné!!! oproti ostatným PUL sú fakt hebučké, neigelitové :slight_smile:
18. dub 2009 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
evule, já jsem první tři měsíce používala jen čč na novorozenecký sklad a vkládala jsem do něj takový malý ručníček z Ikey přeložený napůl nebo ještě jeden čč. Kalhotkové plenky jsem používala Baby Lucy Bamboo, tam vkládačka je, na noc Bamboo extra od Baby Idey, tam vkládačka je, ale je dobré savost zvýšit právě tou BH nudlí. Já bych koupila asi 2 ks Bamboo Hour a 1 Prefold.
A ze začátku mi při orientaci mi mimo holek na MK taky pomohlo třeba povídání na e-shopu mamaja - o látkových plenách a nebo na branekdetem v sekci články. :wink:
18. dub 2009 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
zkusím je tedy objednat a když se nevyužijí hned,tak později určitě.

matilko: do těch IV určitě půjdu, slyším na ně jen chválu. Na noc to musím ještě prozkoumat.

raady: děkuji za tipy, určitě si to projdu...
18. dub 2009 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
čo sa týka noci, tak ak budeš mať hodne kakacie dieťa, tak fakt nepotrebuješ nič savého, pretože budeš často prebaľovať... ja savé plienky kupujem až teraz, keď už nekakáme :slight_smile:
18. dub 2009 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
matilko: stejně vás obdivuju, jak to máte zmáknuté, mám pocit, že se v tom nikdy nevyznám.
Snad mi v tom udělá pořádek praxe.
18. dub 2009 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
evule, presne tak, praxou to všetko vychytáš a budeš tu radiť ty :wink: tiež som bola strašne vyhúkaná, ale pustila som sa do látky hneď prvý deň, čo sme prišli z pôrodky a fakt neľutujem!!! striedala som to s hnuskami, na noc a von dávala hnusky, no a postupne som odbúrala aj to :slight_smile:
sama poznáš, aké máš dítko, ako často kaká a čúra, podľa toho výbavičku prispôsobíš :slight_smile:
18. dub 2009 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
matilko: tak doufám, že se s tím poperu stejně jako ty.
Co se týče čtvercovek,holky mi tu radili Kikko lux eco a bambusové pleny Kikko. Mám vyzkoušet i jiné nebo tyhle jsou opravdu kvalitní?
18. dub 2009 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
evule, ja mám kikko lux eco a paráda!!! tie bambusové nemám, ešte mám LTZ ale tie už chcem postupne vyradiť
18. dub 2009 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
matilko: co znamená LTZ?
18. dub 2009 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek