• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

20. července 2017 
@chaarleene jo ty jsou hezky, já mám ty hnědý s modrýma puntíkama blue on chocolate :slight_smile:
1. čer 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. čer 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ještě se zeptám na jednu věc (když už jsem v tom :grinning: ) - peru v mýdlovém slizu a už se mi podařilo v něm (a ve žlučáku) oddělat flísové ubrousky k vlhčení HD :unamused: tak jestli se třeba nemůže něco takového stát i těm "lepším" plenkám a vkládačkám apod :sweat_smile: u těch čtvercovek je mi to buřt :grinning:
1. čer 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chaarleene BH nudle je Bamboo Hour od Baby Idea, vkládačka z bambusového flauše, hodně nasaje a je přitom malá. To co tu dával někdo přede mnou je z konopí od téže firmy.

Jak jsi prosím tě oddělala něco ve slizu ? :confused: Já v něm prala celkem dlouho než jsem z lenosti přešla na Qualt Excel, ale plínky to snášely v pohodě a díky žlučáku se (skoro) všechny fleky vypraly...
1. čer 2010 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chaarleene Sliz vadí jen na flísové věci, ty potom přestanou vodu propouštět, což vadí hlavně u kapsovek. Je to ale podle mě vratná změna, zkus párkrát vyprat v něčem jiném.
1. čer 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana já jsem v tom párkrát vyprala tyhle ubrousky http://www.branakdetem.cz/ubrousky-k-vlhceni-haipa-daipa-5ks.htm
zežmolkovatěly, už nejsou tak jemné a hůř sajou :unamused: až pak jsem si všimla, že se u nich píše, že by se neměly prát v mýdlových pracích prostředcích... tak proto se ptám, abych zase neudělala nějakou blbost :grinning:
1. čer 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Ahoj Ivusko, dotaz mimo misu, ale budes mit v dohledne dobe na strankach k prodeji latkove slipove vlozky?
1. čer 2010 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chaarleene Mně se stalo to samé, musela jsem je vyhodit :stuck_out_tongue_closed_eyes: byly pak nepoužitelné, nesály. Nakoupila jsem si pak ty kikko bavlněné ubrousky a ty se nedají s fleecovýma srovnat :wink: Už bych jiné nechtěla :wink:
2. čer 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markusko tak to jsem ráda, že nejsem sama :sweat_smile: :grinning:
2. čer 2010 v 09:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Ano, během pár dní, musím je došít.
2. čer 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markusko Oni fakt dělají ubrousky z flísu? To je celkem logické, že to pak nesaje :grinning:
2. čer 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky a jak jste tu řešily anavy, tak my už máme taky doma, jsou fakt super, včera jsme s nima fešákovali u doktorky, pak jsme jeli nakupovat a malá usnula, přebalovali jsme až po docela dlouhé době a i když plínka byla hodně načůraná, tak se to i přesto nedostalo přes tu poslední vrstvu, takže vlňáčky ani nebyly navlhlé. Takže maximální spokojenost. A to byly jednou vyprané. Jinak sedí perfektně a ty vzory - ty jsou bezkonkurenční :slight_smile: . Takže my jsme s manželem pokročili ze stádia "už máme celou plenkovou výbavu, už nic kupovat nebudem" do stádia "přeci by se ještě nějaké hodily, dokoupíme ty anavy" :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
2. čer 2010 v 09:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h
@chaarleene Jojo, já nevím proč, ale podle mě je to také hloupost, dělat fleecové ubrousky. Zaprvé hodně špatně sají (to jsem vždycky vypustila několik litrů vody, než to něco nasálo) a za druhé i špatně otírají. Pak jsme ještě měli ty flanelové od Imse Vimse, ale ty byly taky nic moc, nakonec jsem opravdu nejvíc spokojená s těma bavlněnýma kikko, které jsou navíc nesrovnatelně levnější.
2. čer 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markusko To já jsem teď po dlouhé době musela použít vlhčené (Babylove zelené olejové), co mám doma v záloze, když náhodou dojdou látkové. Ondra byl pokaděnej a mě to těma ubrouskama vůbec nešlo utřít. Oni totiž proti látkovým mají daleko hladší povrch a jsou jakési tenké, že se nedají vzít pořádně do ruky... No hrůza. A ještě jsem to musela házet do umyvadla a pak teprve nést do koše v kuchyni... No otrava šílená :grinning:
2. čer 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Já už si neumím představit, že bych měla malou utřít vlhčenýma :sweat_smile: :sweat_smile: Přestala jsem je používat když jí byl snad měsíc, a to i předtím jsem je vždycky před použitím vymáchala v čisté vodě :sweat_smile: No holt je to nezvyk, viď :wink:
2. čer 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já pokaděný zadek utírám tak, že postříkám a pak utřu normálníma papírpovýma kapesníkama, to hodím do záchodu spolu s obsahem číňáku. Bohužel někdy to na čínák nestihnem a je to v plince, tak pak je postup stejný, ale kapesníků víc. Nebo ještě tady mám nějaké ubrousky perlička, pokud jsou hodně , tak je taky vyhodím do koše, pokud málo, tak vyperu.
2. čer 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markusko Já bych jinak umyla zadek v umyvadle, jenže nám teď dva dny neteče teplá voda, tak jsem usoudila, že vlhčené ubrousky budou přecijen menší týrání :grinning:
2. čer 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baca Kapesníky jsme dřív taky používali, ale zrovna v koupelně nebyly žádné po ruce.
2. čer 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja pouzivam vyprane separacky natrhane na tretiny s medvidkem:slight_smile: jinak na cestach vlhcene neparfemovane z obchodu... taky jsem je zkousela vyprat, jak jste tady zminovaly a taky to jde :wink:
musim se pochlubit mimo misu.. hlasim uspech na bazarku:slight_smile: raduju se:grinning:
2. čer 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám vedle přebalováku na parapetu lavorek s vodou a v něm hadřík, když je jen počůraná nebo má ukáknuto, tak otřu takhle čistou vodou a pak plenkou dosucha; když je hodně pokakaná, tak jdeme pod kohoutek a tam to beru normálně rukou a mýdlem:grinning: vždycky, když jdu vylít nočník, tak s sebou beru i ten lavorek, vyměním v něm vodu, přemáchnu hadříček a jedeme dál :grinning:
2. čer 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, jake mydlo pouzivate na skvrny, kdyz to chcete predmachnout v ruce? Na prani ja pridavam sodu, resp. jsem pridavala, kdyz jeste kakal do plin. Ted se ale obcas stane, ze treba to uplne nestihneme a potrebuju plinu premachnout v ruce, protoze uz ani nemame separacky. Mate nejake zlucove mydlo? Pokud mozno mi napiste konkretni znacku, akorat mam objednavku na brane :slight_smile: Dik
2. čer 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Žlučové mýdlo používám z DM. Mají i tuhé i tekuté. Tuhé stojí cca 15,-Kč a tekuté tak o 10 víc. Takže určitě kup v DM a ne na bráně, tam bude nějaké drahé.
2. čer 2010 v 19:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka wow tak to je cenovy rozdil. Tak to asi pripisu na seznam DM, diky :slight_smile:
2. čer 2010 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nemáš zač :wink:
2. čer 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka Jen poznamenávám, že to tekuté z DM je dost silně navoněné a obsahuje míň procent žluči, než např. Ulrich.
2. čer 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h To máš pravdu, přišlo mi míň účinné, než ta kostka, tak už vím proč. Ale za tu cenu, neber to :grinning: . Stejně víc používám tu kostku, to tekuté moc rychle mizí.
2. čer 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chaarleene Ahááááá, to jsem netušila že se dělají fleecové ubrousky, to by mě nenapadlo :sweat_smile: . Já mám bavlněné, jsou jemňounké, prima.

Holky, dnes mi přišel balíček, mám nové BBH Magic, ale paní zapomněla přiložit bambusovovu vkládačku-jen pro klid duše, byla tam vždycky, že jo ? Není třeba nějaká starší kolekce kde ještě nebyla ?
2. čer 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, poraďte prosím, Dítě mi začalo v noci enormně pít (je na UM a za noc to dá víc než půl litru- zvykl si na to při nemoci a nějak v tom pokračuje)- vůbec žádná ozkoušená noční plína i s nádivkou to nezvládá- už mu ze zoufalství dávám Huggiesku- ta to zatím dává, ale dneska ráno vážila 400 gramů! :grinning: :grinning: :grinning: :sweat_smile: .
Co s tím? Asi mi nic jinýho než noční přebalování nezbyde, že? Bohužel, synek se stoprocentně vzbudí a bude těžký ho zase uspat.
RAdily byste nějakou lepší kombinaci než BBH bambus(+komplet střeva), prefold? To už na něm tedy sotva zapnu :sweat_smile:
@joohana BBH MAgic mám taky s vkladkou (koupeno)
3. čer 2010 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvakulka U nás to bylo bohužel nutné vyřešit hnuskou :confounded: Ale K. byla v tomto věku ještě kojená (takže to ten půllitr určitě nedalo), UM jsme sporadicky začli dávat až později, to jsme pak ale rychle odvykli (začli jsme nabízet jen vodu a to už jí nestálo zato).

Teda a teď se dívám na budoucí věkový rozsestup tvých dětí, to jsi teda ještě drsnější než já :grinning: :grinning:
3. čer 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek