• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

20. července 2017 
právě testuju Irmu i jako svrchňáčky. U nás je totiž pokaděný nic, nebo všechno najednou :grinning: , takže jedny záložní se fakt hodí. Po dvou dnech zatím ok, uvidíme až je vyperu....Ale za ty prachy, ... :dizzy_face:
17. čer 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chaarleene : z Irmy jsem nastříhala kolem 40 ti kousků separačky a ještě mi kus zbyl. Normálně propláchnu vajíčka pod vodou, přejedu žlučákem a peru s plenkama. Jen když jsem líná, nebo je to jetá separačka, tak to hodím do koše. Tím praním na 60 trošku žmolkujou, ale funkci to neva...
17. čer 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chaarleene Já irmu používám i na vajíčka, chtěla jsem, aby měla dupku v suchu a pro mě tohle jiné separačky nesplňují. Když je moc pokakaná, nebo se mi ji nechce oplachovat, tak ji vyhodím. Ale většinou jen spláchnu a hodím do koše s plínkama :wink: Kolik z jedné Irmy nastříhám separaček nevím, ale hodně :grinning:
17. čer 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@duzame Ty jsi teda šikovná ! Teda holky, všechny co šijete, bezmezně vás obdivuju ! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
17. čer 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@duzame fotečky moc hezký
17. čer 2010 ve 21:48  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@duzame - tak pak dej vědět, jak Irma obstála jako svrchňáčky, to jsem fakt zvědavá. Myslím, že cenově by to bylo hoooodně lákavé :dizzy_face:
18. čer 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chaarleene - nastříháno cca 42 kousků 15x30 z jedné Irmy, odstřižky používám místo Perličky, nastříkám Medvídka a jedeme. Pak vyperu.
18. čer 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente Sil, prosim te, co je Medvidek a Perlicka? :sweat_smile: Jsem v tomto smeru trochu analfabet :grinning: Dekuju :slight_smile:
18. čer 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmk - Perlička: http://www.branakdetem.cz/suche-ubrousky-perlicka-50ks-eone.htm a Medvídek: http://www.branakdetem.cz/medvidek-myci-olej-na-zadecky-100ml-eone.htm, prostě místo vlhčených ubrousků. Ty používám jen na cesty, a to je ještě beru dom i použité, jedno vyprání totiž přežijí a já je pak použiji ještě jednou doma s Medvídkem, pak už opravdu vyhazuji, páč jsem vyzkoušela, že dvě praní už nepřežijí :grinning:
18. čer 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente To jsem asi matka - neandrtalec :grinning:, protoze to vubec neznam. Doma na malyho pouzivam jen tekouci vodu nebo namocenou zinku. Umyvam ho pod proudem vody, protoze mi to tak prijde nejlepsi (doporucuji to tu i v porodnici i duly). Vlhcene ubrousky jen v krajnim pripade na cesty. A jedinou kosmetika, co pro nej pouzivam, je od Alverde ten sedmikraskovy olej. S tim ho i masiruju nebo jsem ho natirala, kdyz se loupal. Kamoskam duly dokonce radily pouzivat normalne jen olivovy olej (potravinovy), ze je to nejlepsi :wink:
18. čer 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmk - no já nemít přebalovák v obýváku a tím pádem fakt daleko od koupelny, tak to asi dělám stejně. Velké nehody tak stejně řeším - hezky "pod pumpu". Každopádně mi ten medvídek přijde lepší než ty ubrousky. A naše oblíbená značka kosmetiky je Indulona, modrá :grinning:
18. čer 2010 ve 14:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmk Nic si z toho nedělej, já jsem taky ještě před nějakými 5 měsíci neměla ponětí o tom, co je to medvídek a perlička :wink: Umývala jsem také jen vodou. Jinak ten olivový olej je prý super, ale častá chyba bývá, že se aplikuje na suchou pokožku a tím ještě více vysušuje. Doporučuje se nanášet na vlhkou kůži (třeba po koupání) a až pak osušit :wink: My používáme weledu kojenecký olej a spokojenost.

Holky mám doma separačky Anička, nevíte, z čeho jsou vyrobené? To jsou asi viskózové, že? Doteď jsem používala Popolini a Disany celulózové, a tohle mi přijde naprostá hrůza :confused:
18. čer 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
markusko z čeho jsou nevím, mě to taky přišlo oproti disanám hrozně tenké, ale na funkci to nemá vliv, akorát jsem je teda nezkoušela prát, to nevím, jestli by vydržely, ale zase stojí jen 30 kč, že... neboj se a zkus je
18. čer 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
objednávala jsem teď pár plínek z druhé ruky: IV biofroté a BE, ty IV mě příjemně překvapily, zdá se, že si je oblíbím, materiál mi přijde podobný jako pasttelky, ale jsou krásně měkké, tak snad mi v té naší vodě taky nezhrubnou, pastelky jsou dost hrozné... no ty BE už jsou teda dost jeté, lemy se pářou, ale chtěla jsem vyzkoušet, jestli je to takový zázrak, jak o nich všichni píšete, tak uvidíme. A taky mám IB SIO od joohany a ty jsou teda krásné, malý je měl zatím jen 2X, ale líbí se mi.
18. čer 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
betel jako jsou ty nové vlňáčky?
18. čer 2010 ve 14:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
máte zkušenosti, nebo nějaké info s tímto?
http://www.spokojenykojenec.cz/Plenkove-sady.html
18. čer 2010 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irca86 čauky myslím, že si to tady maminky moc pochvalovaly- taky bych do toho šla, ale na mě je to moc drahé. Zkus si ale radši prvně koupit tu testovací sadu, abys věděla, jak Vám to bude sedět.
18. čer 2010 v 18:25  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irca86 V jiné diskuzi se už někdo ptal, tak zkopíruji mou odpověď: Gro baby jednu mám a je fajn. Určitě je to dobrá plenka. Nejsem si jistá, jestli sada na 24 přebalení je dostačující. Počítají s přebalením po 3 h, příjde mi, že někdy člověk přebaloval víckrát. Ještě bych k tomu pořídila pár nějakých vkládaček, nemusí být ty jejich originální, ale třeba jenom čtvercová plenka na rovno. Ale nemám zkušenost s grobaby u novorozence. Jestli udrží i tu tekutou stolici. Já za sebe spíš doporučuji koupit více druhů plenek, třeba i z druhé ruky a odzkoušet si, co ti bude vyhovovat.

@reruna ještě jsem je nevyzkoušela, ale už jsou nalanolinované a suché, tak zítra.
18. čer 2010 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irca86 S plenama zkušenost nemám, ale ten počet mi přijde nedostačující. 8ks plínek na 2 dny, no nevím. Sice tam jsou ta savá jádra, takže se nejspíš počítá s tím, že je jen vyměníš, ale to by u nás neprošlo. A nebo, kdybych mohla měnit jen savá jádra, tak bych musela přebalovat max. za 1,5 hodiny. A ani tak si nejsem jistá, jestli by to vydrželo. Navíc kakoš se někdy rozmázne tak, že stejně musíš prát vše.
18. čer 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@irca86 ja je mam a jsem s nima hodne spokojena. pokud koupis treba 2 ty drahe sady a dokoupis uz jen vnitrni pliny, tak to tak drahy neni, naopak to vyjde pak levneji nez jine pliny... ale celou vybavu jen z tohoto urcite ne. stopro je potreba dokoupit jeste nejake nocni pliny a nejake drzaky i na den, kdyz se nekam jede nebo je proste potreba aby plina vydrzela trochu dyl... :slight_smile:
18. čer 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, kdysi jsem tuším na tomto fóru četla něco ohledně možném dovozu vícevrstvých plenek tuším značky Popolini ve velikosti L. Nevíte jak to nakonec dopadlo?
Potom jsem se chtěla zeptat na vlňáčky od Ivy, jaké vám přijdou lepší zda na dvou jehlicích nebo bezešvé? Chci si je objednat na zkoušku, jestli se mi vlňáčky budou líbit.
Díky moc za rady.
18. čer 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlici o těch vv popolínkách v Elku tady psala @senja, tak jí zkus napsat, něbo se sem třeba ozve, co a jak.
19. čer 2010 v 07:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky :slight_smile:
potřebovala bych prosím prosím poradit :wink: dneska jsem zjistila že mi v boxu s použitejma čč jedla plena oplesivěla :sweat_smile: (njn už je neperu obden)tak jsem ji vykoupala v teplé octové vodě a pak v Domestosu :wink: no trochu se to zlepšilo,ale co myslíte můžu ji normoš vyprat s ostatníma :confused: když je vyperu na 90 zmizí ty plesnivince nebo ji mam raději vyhodit :confused: :sweat_smile:
dííky moc za rady :wink:
19. čer 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka82 Ty fleky od plísně bývají velmi trvanlivé. Záleží na tobě, jak moc jsi citlivka. Osobně bych to vyprala s ostatníma plenkama, není to jedovaté a ani to nezapustí do ostatních plen. Ty fleky buď časem zmizí nebo si na ně zvykneš. :sweat_smile: Pokud fleky nepřeneseš přes srdce, tak plínku vyhoď. :wink:
19. čer 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kubi dííky moc :wink: no ani mi tak najde o fleky jako o prcka :sweat_smile: právě když ji budu dál používat tak jestli "něco nechytne" :sweat_smile: :wink: jinak suším na sluníčku tak to by ty fleky případně v pohodě vybělilo :wink: :slight_smile:
19. čer 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, moc zdravím. Jsem úplně bezradná. V září čekám prcka a chtěla bych taky používat látkové pleny. Všude je jich tolik, spousta informací a já vůbec nevím, co si z toho vybrat. Mohly byste mi prosím poradit, s čím je dobré začít, které máte vyzkoušené a osvědčené apod.?
Moc děkuji, přeji hezký večer,
Dhakini
19. čer 2010 v 19:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pavlici Jéje, tak vv Popolinky L bych taky uživila, napiš prosím kdyby ses o tom něco dozvěděla...
19. čer 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem dneska vyzkoušela vlňáčky z merinostar. Měla v nich čč narovno a celkem spokojenost. Akorát nemám s čím srovnávat, protože mám zkušenost jenom s doma pletenýma natahovacíma vlňákama. Jak často vlňáky na den větráte? Já ty jedny používám na noc, takže vždycky přes den větrají, nevím jak to udělat s těma denníma.
A tady foto na modelce
19. čer 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda vlňáky na modelce :grinning:
19. čer 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
betel vypadají super :slight_smile: , větrám asi jako pulky
19. čer 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek