• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. prosince 2016 
@janinka3 Tak vyzkoušej, jak malá reaguje na bambus nebo konopí, to je savější než bavlna....
24. čer 2010 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek to jsem prave resila ja, u more to hned suche nebude protoze tam je vlhky vzduch. podle toho co jsem se docetla jinde se i cc susily 24h :unamused:

@janinka3 ja beru k mori co nejvic cc, nocnich plen mam 5, tak snad to bude stacit schnout.... do zalohy beru pro jistotu jednorazovky GB, ale pocitam s tim ze nebudou potreba :sweat_smile:
24. čer 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
noone jaké jednorázovky to bereš? Co je to za zkratku to GB.
bambusový plenky nebo konopný do toho miofreshe se nedávají, že? nebo ano?
24. čer 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinka3 GB bude asi Gro Baby. Do Miofreshe může podle mě všechno.
24. čer 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a ted ještě gábinka objevila kouzlo pití z brčka takže z mého ne moc čůrajícího dítka je průtokový ohřívač. Takže před týdnem mě v IB SIO vydržela 3 hodky s přehledem. Tak ted už je po dvou totálně durch a proteklá :o( Já myslela, že jsou to nějaké ekologické jednorázovky. Jednu Gro baby mám, ale nemám jí teda ještě ozkoušenou.
24. čer 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kolik ti vaši mega-učůránci tak mívají v plíně? Zkoušeli jste někdy vážit? Já už to mám delší doby v plánu, ale vždycky zapomenu zvážit plínku za sucha... Ale dnes v noci měl Ondra výjimečně hnusku, protože zvládl pokadit všechny svrchňáky, takže tu jsem ráno zvážila a bylo v ní načůráno 250 ml.
24. čer 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinka3 GB jsou Gro baby. Existují k nim i jednorázová střeva, ale nevím jestli jsou v ČR k dostání. Zatím jsem si nevšimla. Noone má svůj e-shop v zahraničí, tak tam je možná mají.
24. čer 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja bych s dovolenou taky nevedela, protoze u more neuschne nic poradne, jak je tam vlhko, vsechno je takove slizke :confounded: Jeste k tem HD, my mame pastelky obyc, koupila jsem ve vyprodeji, a jednu pak z toho bio materialu (nevim, jestli se ty obyc jeste delaj, mozna uz spis jen doprodej, ja je kupovala primo na strankach HD) a ty mi pripadaj vetsi. Je takova jemnejsi a tenci a Martinovi zatim vic protejkala, mam ji stranou. Musim ji zas zkusit, kdyz uz je vetsi. Tu bych na novorozence asi nedavala. Klasiku nemam, kamosce se nelibila, tak mi ji nedoporucila, ale ta vypada mensi. Pastelka to obcas kolem nozicek trochu pusti na rantl PULek, ale ja je stejne peru casto, na obleceni nikdy.
24. čer 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
střeva ke GB už prodávají i tady. Jo o tom špatným schnutí u moře jsem četla. Napadlo mě, že při nejhorším bych zkusila dát třeba do těch ekologických (nebělených) jednorázovek fleesovou separačku co to udělá
24. čer 2010 ve 14:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Měla jsem loni na dovolené miofresh a plenky do něj odkládala celý den a druhý den ráno je vyprala i s noční plínkou. Malý už do plen nekadil, tak s odstraňováním fleků neporadím. :dizzy_face: Máchala jsem cca 10x ve studené vodě a měla jsem štěstí, protože k dispozici byla ždímačka. Ale musím říct, že kalhotkovky už bych s sebou nebrala, protože se sušily moc dlouho. Používala jsem téměř výhradně čč a s těmi to nebyl žádný problém. Na noc vezmu letos čč, protože jsou za pár hodin suché a lépe se ručně máchají. :slight_smile:
24. čer 2010 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinka3 taky bych to videla na cc a pripadne na plazi nechat litat s holym zadkem, maximalne se pocura do pisku :dizzy_face: Holky, ja uz se taaaaaak tesim do recka, zze to snad ty dalsi 2 mesice ani nevydrzim :sunglasses:
@chaarleene dala jsem pulku rucniku a jeden ctverec bm flece (toho tenkeho) 40x40 cca, obalene a zatim se mi to zda pomerne dobre. Jinak pouzivam rucnik jako vkladacku k nocni pline, kdyz uz nic jineho nemam po ruce :slight_smile:
24. čer 2010 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak máme taky rudou prdku a nevím jak se toho zbavit ! Nebo zadeček-spíš pruhy kolem nožek a kolem toho a vypadá to spíš jako ekzém než co jiného. Prostě v místě kde se kůže dotýkají vlňáky na nožičkách. Nemám pocit že by byly nějak zařezaný, ale malá to má suché, rudé...Baby, raďte! Čím to mám namazat?
Většinou mívá vv do lovíků, na procházky teď celkem nově BBH magic. Začala teď hodně chodit, tak ji to na nožkách asi odírá či co, no nejsem vůbec ráda. Nevím jestli zkusit dát Alany na pár dní...
24. čer 2010 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana Jestli to dělají vlňáky, mohla by to být alergie na lanolin...
24. čer 2010 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tou vlhkostí mně to nenapadlo... :frowning2: Nejsem moc mořský typ, takže mi to uniklo... Ale čč by se daly... Za den to musí uschnout... :wink: Ta holá prcka je fajn nápad. Klahotkovky bych taky nebrala. Na noc bych zkusila třeba kapsovku BG s bambusovou čč docpanou BI vkládačkama nebo prefold nebo docpat ty origoš střeva...
@janinka3 A co dát do Alan třeba jednu čč? Nebo tu flísovou, jestli flís je ok...

@joohana : my sme to mívali v místě gumiček... Chtělo to hodně mazat (bambuscké máslo a nejlíp Indulona) a střídala jsem hodně různé typy plenek a svrchňáčků, aby se to nedráždilo na tom místě. Fajné jsou s nohavičkama. Dycky se to potom oloupalo a pod tím byla pěkná kůže. Časem to přestalo, teď už nám to nedělá... Asi jak vyrostl??? Lanolin by se asi projevil už dávno... U nás to bylo spíš mechanické.
24. čer 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@janinka3 holky uz ti odpovedely, GB jsou GroBaby, existuji do nich jednorazove kompostovatelne vkladacky. ja jsem je do sveho shopu vzala a kupodivu se docela dobre prodavaji, cekala jsem ze to nikdo za ty prachy nebude chtit... (vychazi to cca 10Kc/ks). jestli jsou uz v CR k dostani to nevim....
a ad ten miofresh, asi by do nej nemely prijit bambusky. ja hodlam prat v soli na skvrny z dm, coz je pry slozenim to same, tak snad to vsechny pliny prezijou :sweat_smile:
24. čer 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek Díky, na noc jsem ji namazala indulonou a uvidíme. Se střídáním plen a schvrchňáků bude trochu problém, mám jen ty vv a lovíky a BBH magic, nic jiného. Mám tu záložní PULky, tak jí můžu zkusit dát ty, no uvidíme. Chjo.
24. čer 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Taky jsem provedla test učůranosti- ráno vážila hnuska- rekord byl 400 ml v plíně :sweat_smile: :sweat_smile:
24. čer 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvakulka Tak to je teda fakt síla :confused:
24. čer 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana Zavazovačky nemáš? Ty taky jsou takové nedřící u nožek...
24. čer 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana Jakože s VO...
24. čer 2010 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše Bára trpí na suchá začervenalá místa, vždycyky se jí to někde udělá, teď měl amega flek na vnitřní straně stehna a nic nepomáhalo. Tak jsem zase koupila Indulonu a pomohlo to. Ani bambucké máslo, ani Excipial nezabíral.
24. čer 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baca a co odvar z ovesných vloček do koupele? :wink: nám na ty suchý místa pomáhal :wink: :slight_smile:
24. čer 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana nam tohle delaly lemu u popwrap. Prodala jsem je, koupila jine (thirsties) a od te doby klid. Jinak jsem mazala sudocrem a excipial, ale nejvic pomohla ta zmena pulek.
24. čer 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
baca to by mohla být píseň, Luki to jednou měl na ručičkách a pomohl imazol
25. čer 2010 v 09:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
plíseň ne píseň :slight_smile:
a ráno vážila plenka 250 g
kočky my sme tie suché červené flaky už mali, bola som prvý krát s tým na kožnom, dokina že suchá koža a že to červené je zapálená koža dostali sme na týždeň imazol keď nie úplne zabrala dala nám masť s ichtamolom takú hnedú, myslím že sa to dá nahradiť pytiolom... zmizlo to ale trvalo to dosť dlho... keď sme pri šli na kontrolu a kukala s čím sme tam vlastne povodne boli, tak si sama pre seba povedala že "plienkovka" takže mám za to že sme mali plienkovú dermatitídu....

teraz to máme znova, min. týždeň sme mali ATB tak neviem či to nemože aj stým súvisieť, nasadilas som imazol a na noc jednorázovky, má to v takom mieste kde cez deň nemáva mokrú plienku, tak si myslím že to má z noci, keď mala veľmi mokrú plienku, je to s ňou ťažké dosť nocí po sebe mi cikala málo alebo vobec až ráno do nočníka a zrazu začala čúrať o závody... tak som jej plienky nijako extra nevycpávala keď tak málo alebo vobec nečúrala, no a stačila jedna - dve noci s menej vycpanou plienkou a viac čúraním a problém je na svete - si ja teda myslím.... ten imazol to teraz pekne sťahuje, najprv tie suché miesta premastím a potom dám imazol, samotné premasťovanie by podľa mňa nepomohlo, ak nám to do týždňa nezmizne úplne začnem potom dávať trochu pytiol, presne ako to liečila kožiarka.... no myslím že je lepšie aby to nebolo príliš v kontakte s močom, cez deň fičíme na látkovkách vtedy máme mokro v predu a medzi nožkami, no v noci aj na zadočku pod chrbátikom na polkach kde máme tie červené, suché miesta....
25. čer 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek Nemám, zavazovačky jsem nikdy nepořídila :unamused: . Ale po včerejšíIndulonové kůře se to zdá trošku lepší, tak snad..
25. čer 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@izabelkak Já to pityolem mažu už týden, střídala jsem se Sudocremem, zlepšení žádné. Zkusím Indulonu, možná budu střídat s Alanama a uvidím.
25. čer 2010 ve 13:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana zkoušelas vrchlabskou mast? (taky se jí říká ondřejova)... u nás v rodině se maže na všechno a fakt pomáhá :slight_smile: když se mi malá hodně oprudila hned na začátku látkování, tak nepomohlo nic, ani weleda, ani bepanthen, ani větrání, a ta mast to zahojila v podstatě přes noc :slight_smile: sice se na miminka nemá moc dávat, ale takhle jednorázově to fakt pomůže :wink:
25. čer 2010 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek