• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
@ladida.l Modrých velurek bude už jen pár kusů. Teda pokud myslíš bambus velurek, bavlněných bude dost.
28. čer 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladida.l Já jsem teď dělala pár dní měření, vážila jsem každou plínku před a po a noční měly kolem 300 g. Denní tak do 80g, asi přebaluju moc často :grinning:
28. čer 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h já taky radši přebaluju častěji a noční mají taky tak 250-300 g, zatím jsem jela na noc v papírovkách, tak vidím, že klidně můžu zkusit i látkovku a měla by to pobrat. Na noc dáváte jen vlňáky, nebo i pulky?
28. čer 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna Já teď jen PULky, protože z vlňáků mi vyrostl a nové jsem zatím neměla čas ušít. Dneska měl ty moje nové flísáky a v pohodě, ač jsem jim teda moc nevěřila :grinning:
28. čer 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz čau no tak to je taky dobrý. Odsávačku jsem koupila, homeopatika teda ne- neměla jsem žádnou rádkyni a odsávala, jenže se to pak skoro zastavilo. Jak už jsem tady psala, možná jsem opravdu měla slabou vůli a možná že bych to kojení třeba i zachránila, ale to už se ted nedozvím.
28. čer 2010 ve 14:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mehlo jaký homeopatika? Pro případ, že by byly potřžeba, i když doufám, že tentokrát se kloboučku vyhneme.
MMCH používala jste některá formovače bradavek?
28. čer 2010 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzcacig Já jsem brala Ricinus communis 5 CH.
28. čer 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mehlo to je blbý, že jsi neměla kontakt na někoho, kdo by ti poradil, nebo třeba jenom podpořil. Tady v kraji pojišťovny proplácejí návštěvy PA po porodu, ty jsou většinou i laktační poradkyně, takže dokáží poradit. Škoda, že to nefunguje v celé ČR a tam kde funguje, o tom nejsou ženy moc informované. :unamused:

@ivuska.h Takže kovářova kobyla chodí bosa? :grinning:
28. čer 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nas bohuzel PA nechodi a v porodnici taky neradili.. taky jsme s malou bojovali, neumela poradne sat, ja musela mit kloboucky, pres ty nic nevytahla.. 5 tydnu skoro nic nepribrala.. no krmili jsme vzdycky hodinu trictvrte. nejdriv jsme ji nechali sosat a pak to do ni lili strikackou a zbytek z flasky. no zazitek. pak 15min odpocinek a zase nanovo.. byla jsem z toho taky na nervy, ztratila jsem na 3 dny mliko, nastesti jsme hnedle volali laktacni poradkyni a zase se podarilo nastartovat. pediatricka tohle vubec neresila, kdyz mala nepribirala, tak hnedle chtela, abychom do ni lili UM.. :-P

@zuzcacig taky doufam, ze u dalsiho to bude bez problemu, uplne zavidim kamaradkam, kdyz vidim, jak od prichodu z porodnice koji max. 15min a decka jsou najezena.. :sweat_smile: jeezis, ty pak musi mit volneho casu!! :grinning: :grinning:
28. čer 2010 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak mě se malá odstavila hodně brzo. Absolutní bojkot. Pravda měla reflux tak se jí to vracelo.Mlíka bylo dost takže jsme zakoupili odsavačku a "kojilo" se do 11 měsíců. Pak jsem dostala šílenou virozu se zánětem středního ucha atb a kolik dnů 38čky tak už nebyla síla, ale myslím, že 11 měsíců tímto stylem byl docela výkon :o)

jo a co na ty plenky když jsou trochu cítit i po vyprání? peru v lovele na 60 s předpírkou s nácháním na víc a místo aviváže ocet.
28. čer 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezita Fíha, to tě skutečně obdivuju- takovýhle kojící maratón bych nezvládla :confused: :confused:
28. čer 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
taky jsme měli problémy s kojením a skončili vy 4.týdnech na UM, ale přikojovala jsem do 4. měsíce. Malá byla výdycky pohodlná, navíc já mám špatné bradavky, i když se tak netváří :frowning2: a navíc Klárka měla krátkou uzdičku, takže pořádně nevyplázla jazyk. Ale s tím nic v porodnici sestra nedělala, i když jsem jí to řekla, na šmiknutí uzdičky jsme šli až v 8. měsících. A jak byla pohodlná, tak po příchodu z porodnice spala celou noc, tak mě nenapadlo, že by mohla mít hlad, já chytla 40 horečky dvakrát po sobě (vžýdy po týdnu) a na kontrole u MUDr. prořvala, navíc nepřibrala, ještě zhubla, tak jsme nasadili UM a byli spokojení všichni. Díky tomu "šla" i velmi brzo na hlídání přes noc k babičce, a my do kina :slight_smile: Jasně, že kojení je pro dítě i matku nejlepší, ale já zase byla ráda, že se tatínek mohl víc zapojit (je doma na jeden víkend za měsíc) a kldně mě úplně zastoupit.
28. čer 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzcacig male uzdicku smikli? my se kvuli tomu uz parkrat nastvali, bo em. ji smiknout nechteli.. :angry: taky to byl prave jeden z problemu, proc poradne nesala. no a dr. rekla, ze to nechame, ze ji ji smiknou, az bude mit problemy s reci az bude vetsi.. fakt logika.. to uz si uvedomi, co ji delaj, bude to bolet, a kdyby ji to udelali kdyz byla mala tak o nicem nevi..

@kvakulka zvladla bys to.. holt jsem vedela, ze kojit chci. takze vsechno ostatni slo stranou..
28. čer 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezita jj, mudra nás poslala na ORL v půl roce, kdy už byla plně na UM, a tam si nás pozvali za dva měsíce na kontrolu a teprve pak šmikli. Ona nevyplázla jazyk vůbec, tak možná proto. Možná zajít rovnou na ORL, berou i bez žádanky.
28. čer 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
koukam, tady to je same kojeni :slight_smile: My jsme si to teda taky uzili, v maleho 3m jsem mela akutni zanet slepeho streva, takze maly dostal ze dne na den flasku a par zmrazenych sklinek MM, ale potom sunar. Ale odsavala jsem po operaci jak diva, maly byl se mnou pres den v nemocnici a po navratu domu jsme to asi za 24 dni rozchodili. Sice uz se mi nikdy poradne nenalily prsa a od te doby musime kojitvzdycky z obou, ale dobry. Ale teda povim vam, po operaci dostat proti bolesti paralen (abych mohla kojit), to bylo vazne zuzo :rolling_eyes: A aby toho nebylo malo, tak jeste navic se lecim se stitnou zlazou,takze moje mliko nejak pomalu reaguje na poptavku, takze proste kdyz mel maly sprut, tak mliko proste nebylo a sem tam dostal dokrm. Ale udrzeli jsme se s vecernim dokrmem do 5,5m a po zavedeni prikrmu dokrm vynechali a opet kojime 4-5 denne a k tomu spousty jidla :sunglasses: No proste jsem tim chela rict, ze sice to asi jde, ale je to sakra namaha a myslim, ze jsem mela obrovske stesti, ze se zadarilo.
Zitra schvalne rano zvazim plinu, docela zajima, kolik tak nacura za noc :grinning: Alemam k tomu pripocitat i ten rani nocnik, tam jsou tak 2 dcl :grinning:
sry za roman :sweat_smile:
28. čer 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ehm.. tak za dni 14 jsme to rozchodili.. :sweat_smile:
28. čer 2010 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvakulka Jj, taky si to myslím, právě tím že minimum maminek kojit fakt nemůže, kouká se na všechny nekojící jako na ty co se na to vyflákly-nejlíp aby mohly kouřit a pařit.
Jinak z mých kamarádek kojí všechny (cca 20) kromě dvou, většina rok až rok a půl.

Kde jste testovaly schnutí plínek u moře? :sunglasses: Taky bych testovala :grinning:
28. čer 2010 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a ke spánku-nekojený syn se budil 2-3x za noc do 3 let, dcerka kojená do roka spí celou noc od 10 měsíců, do té doby se budila jen na 2 kojení :sweat_smile:
28. čer 2010 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
nekdy mi to teda prijde, ze maminy co nekoji maji pocit, ze se na ne ostatni divaji jak na krkavci matky a ty co koji maji zas nekdy pocit, ze ostatni se na ne divaji, proc koji tak velke dite (napr 8m). Na me si dneska vylozene ukazovali, kdyz jsem maleho kojila v restauraci na zahradce ( a rekla bych, ze jsem byla velmi decentni).. A taky uz mi bylo receno, ze kdyz ho jeste porad kojim, tak at se nedivim, ze je tak moc zavisly na mamince :grinning: :grinning: :grinning:
28. čer 2010 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna Já dávala vlňáky, ale co jsem koupila první BBH magic v Lku tak dávám tu s prefolde, je to jediná plínka která je malé dost vysoká, ostatní jí jak jsou vycpané končí těsně nad venušiným pahorkem a vzhledem k tomu že spí na bříšku tak se bojím kdy to proteče.

Takže za mě nejlepší noční plínka je BBH magic :sunglasses:
28. čer 2010 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
S tím kojením je to sranda. Zatím jsem se setkala s dvěma odlišnými reakcemi. Otázka je stejná: A kojíš/te? A já že jistě, někdy co 2 hodiny. Další reakce je buď: : "to je dobře, když máš mlíčko a jde to tak koj, to je to nejlepší..." nebo "to jsi dobrá teda, já jsem kojila pár týdnů a přešla na UM a vyspím se v noci" :sweat_smile: Se nezavděčíte :grinning: Tak ať si to každý dělá jak uzná za nejlepší. :slight_smile:

Ale zpět k látkovkám - mám dotaz: jak moc vadí, když se plínky vyžehlí, i když nemají - např. vnitřek IB SIO :sweat_smile: Mamka mi přišla pomoct a žehlila a neuhlídala jsem to, na visačku se nepodívala :confused:
29. čer 2010 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky prosím poraďte, kdo používate IRMu jako separačky, na jaký rozměr jste to stříhaly? díky!
29. čer 2010 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka čauky já myslím, že když se to stalo jednou tak se nic neděje.
29. čer 2010 v 10:39  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Zrovna u IB bych se bála jestli žehlila ty kalhotky, že mi to horkou žehličkou nějak roztaví ten PUL. Vnitřek podle mého nevadí.
29. čer 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana Ne kalhotky, ty jsem zachránila :grinning: ten vnitřek, vkládačky :sweat_smile: Tak snad to nebude vadit :confused:

Ohledně Irmy bych se zas zeptala (ten rozměr by mě taky zajímal) - není v tom miminkům teď horko, když je to fleesové u zadečku? Mně by to nenapadlo, ale moje mamka, kromě toho že žehlí co nemá, má takové dotazy a připomínky ohledně látkovek :sweat_smile: Pořád si myslí že jsem cvok, v dnešní době látkovat :grinning:
29. čer 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@cincolina @andelka Psala to par stranek zpatky Silente: 42 kousků 15x30. Taky se teprve na to chystam, ale tenhle rozmer maji i ty hedvabne separacky proti opruzeninam.
29. čer 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmk díky, ještě že někdo čte pravidelně :slight_smile: ...
29. čer 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmk taky díky za zopakování :slight_smile:
29. čer 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ještě by mě zajímalo, jak děláte vkládačky z Ikeových ručníčků - z jak velkých (těch malých za 5Kč nebo větších?) a v jakých rozměrech (taky 15x30 a jednoduché nebo dvojité nebo jak se to vyrábí?)?
29. čer 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše noční plína váží 150-300g :grinning: Záleží jak se zadaří nočník...
29. čer 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek