• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. října 2017 
@beruskanula já tuhle věšela a babi mě poučila :wink:
11. črc 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzcacig no to je asi způsobeno tím, že je pereme na moc, až teď nedávno jsem se dočetla, že se mají prát na 40˚C což já teda nedělala. Teď budu dokupovat a už je budu prát na těch doporučených 40˚C a uvidíme:wink: Já jsem s nima kromě tvaru navýsost spokojená..není jemnější a savější pleny, fakt:slight_smile:
11. črc 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já teda ty Kikka i MaM věším jen za jeden roh, po usušení protáhnu po opačné diagonále, než visely a tvar mají bezproblémový... Jsou používané už na druhé dítě a prané pořád dokola.
11. črc 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela : tak u nas jsem etsinou ja ta, co poucuje pri veseni pradla- a netyka se to jen plnek, nesnasim porveseny uterky, tricka apod :stuck_out_tongue_closed_eyes: :angry:

takze si taky myslite, ze na ten novosklad koupit radeji plinky novy nez ho delat z tech vytahanejch, provesenejch :angry:
11. črc 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzcacig jo tohle chápu taky bych ji tak dávala, ale ne třeba 4x nebo 5x
11. črc 2010 ve 12:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@permonik7 tak já je teda vyvařovala na poctivých 95 stupňů. :grinning: MMCH nepomůže Savo na staré fleky? A co ten ocet? Schly na sluníčku, tak jsou takové spíš prkna, ale tím protáhnutím protilehlých cípů se zjemnily
11. črc 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si uz predtim koupila kikko bambusove barevne-pod hlavicku a tak :slight_smile:

ale asi teda na prebalovani bych sla do klasickych kikko eco lux :slight_smile:
11. črc 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mehlo tak celý týden používat jednu plenu určitě ne. Vždyť i to dítko se potí a ten pot to saje, no fuj :confounded:
11. črc 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruskanula já si dokoupím ty bambusové Kikko 30*30cm jako vkládačky do těch klasických. A vidím, že jsi stejný tt., jak zvládáš ty vedra? Mě je dneska poprvé šoufl, ty vedra, co byly před tím mi tolik nevadily
11. črc 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzcacig : vedra jsou udesna :stuck_out_tongue_closed_eyes: ... ja teda ven skoro vubec nechodim...

my budeme muset koupit nekolik baleni- na ty novosklady, jako stve mne to, kdybych vedela, jak ty plenky jsou proveseny, tak jsme si udelal zasobu svych novych uz davno a ne takhle na posledni chvili :angry:

jo a jak jste tu resily... tak moje mamina ten novosklad videla prvne... pze ona davala dve tri plenky-obdelniky a na to pulky....
11. črc 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruskanula tak já ven nevycházím vůbec, až večer, ale teď mám v kuchyni 25 stupňů, v obyváku je zavřené okno, aby tam nešlo teplo, v pokojíku a ložnici je naštěstí chladno i přes otevřené okno, bo tam není průvan, ale i tak má Klárka v pokojíku 22 stupňů
11. črc 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzcacig : ja ven akorat tak, kdyz jedeme do poradny, jinak jsem doma.... nastesti mame dobre situovanej byt a neni tu nejaky vedro...
11. črc 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
vedra děs :slight_smile: mmt my máme kikko lux a kikko bambus jak barevné tak i nebělené a vesměs točím jen bambusky, jsem s ni mi moc spokojená až na zněmu tvaru, ale i z toho se dá umotat novosklad i drak, jen se to musí krapek zahnout.
11. črc 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaj no nějak jsem se nedokázala rozhodnout, který pořídit, tak jsem postupně dokupovala od každé značky něco, něco i z druhé ruky a řekla bych, že jich teď máme tak akorát, jo taky mi příjde, že staršímu líp seděly, on je mnohem hubenější než Lukin
11. črc 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
a někdo se tu ptal na ocet do máchání..tak normálně se dávají 2 lžíce, co jsem četla:wink: sama to taky tak dávám:slight_smile:
11. črc 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ten ocet se dava proc? jako dezinfekce? :sweat_smile:
11. črc 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruskanula jako dezinfekce a zmekceni. A taky se mi zda, ze to pradlo potom neni tak navonene, kdyz treba peres v obyc lovele. Ja mam ocet ve flasce pul na pul s vodou a davam toho jako avivaze :slight_smile:
Jinak cc bych sla taky do kikko lux, ty maji zdaleka nejvetsi gramaz z toho, co se dneska prodava. Maly mel pomerne silny reflux, porad blil a tyhle cc byly jedine, ktere vydrzely vic nez jedno ublinkuti.. Takze jsem je mohla menit dokonce az po 2h :unamused: Mam i hyblery, ale ty byly uplne bez sance.
Me tak napadlo, s tema papirovkama, co je nektere maminy nechavaji cely den nebo pulku, to nechapu, jak o muzou tomu mimcu udelat, jeste navic ted v tech vederch. Vzdyt tam musi mit saunu v te pline a jeste navic ta rozkladajici se moc v 30stupnich, no chutovka. A pak ze latkovani je nehygienicke, kdyz se nevyvaruje :grinning: :grinning:
Jinak teda ja taky pouzivam jednorazovku vice nez jednou (pokud je sucha samo :wink: Ale vetsinou po druhe vyhazuju, zalezi na stavu :sweat_smile:
11. črc 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@permonik7 čau tak já dávám do té nádobky na aviváž úplně plnou- tipla bych, že to můžou být tak 4 lžíce.
11. črc 2010 ve 13:50  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ocet dávám občas, nezdá se mi, že by to mělo nějaký efekt na změkčení, ale na téé dezinfekci možná něco bude
Tak jsem to počítala a mám 10 kalhotkových, 7 AIO, 2 zavazovačky, 3 čč Kikko bambus barevný a asi 30 čč starých sepraných, vytahaných, který používám na kdeco, ale na zadeček moc ne a 2 čč s obrázkama pod hlavičku, 5 vkládaček BL 30X30 a 2 BI prefoldy, 3 pulky, 2 vlňáky
11. črc 2010 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha, ja myslela, ze ocet neni "povinnej" :sweat_smile:

11. črc 2010 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruskanula neboj. neni, ale je to dobry tip :wink:
11. črc 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
není, já ho ještě nedala
11. črc 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jdu spachat objednavku na čč kkiko lux :grinning: :slight_smile: , akorat jsme si vsimla, ze jak na 4babies, tak i na branekdetem je maj vyprodany, tak jsme si nasla jinej e-shop apisou, ze expedice do 24h :grinning:
11. črc 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já teda nevím, jak to, ale mě trošku změnily tvar i Kikko lux. Když z nich skládám draka, tak ty prolitehlé cípy nesedí a prostě je to divné. A kikko bambusky jsou teda řádné obdélníky. Dokud to nebylo tak hrozné, tak jsem novosklad motala tak, jak tu kdosi zmínil, že jsem trošku zahla kraje a šlo to, ale teď z toho nejde udělat nic jiného než nudli :frowning2:
A ocet do praní jsem dala párkrát, ale nějak jsem na plínkách nic nepostřehla, tak už ho nedávám. Dávám ale levandulovou silici. To pak strašně krásně voní, jak je to čerstvě vyprané. Po usušení už teda ne :frowning2:
11. črc 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
blka... no to mi nerikej :sweat_smile:
11. črc 2010 ve 14:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruskanula Já jsem ho za dva roky, co mám děti, nepoužila ani jednou.
11. črc 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruskanula Taky mam Kikko Lux a spokojenost. Jen opravdu par plenek (max. 5 ze 40 nebo kolik mam) trosilinku zmenilo tvar, ale zatim draka umotam bez problemu. Jen to pak ma vykrojenejsi kolem nozicek.
11. črc 2010 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@permonik7 to já se ptala na ocet, díky
11. črc 2010 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@beruskanula jaký e-shop? Já potřebuju dooupit už jen drobnosti, ale zatím jsem nenašla e-shop, kde by měli všechno co chci :rolling_eyes:
11. črc 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzcacig nevycpávám, malému je teprve sedm týdnů a jakmiledo ní načůrá, tak letí do kyblíku :grinning: ani mu do ní nedávám separačku,už ji i několikrát pokajdil a neprotekla. Mám velikost M od 7 do10kg, Kubíček má necelých 5kg a sedí mu pěkně už teď. To ti věřím, že už bys ráda rodila, nosit se s bříškem v tomhle počasí musí být náročný.

@mehlo díky za info, potěšilo mě :wink:
11. črc 2010 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek