• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. prosince 2016 
@kvakulka tak to je teda fakt kvalitni ucuranek, takovych kvalit nedosahujeme.
Prave u nas probehla rodina rada a mam povoleni na dve nove nocni pliny, tj. anavy :dizzy_face: 3x hura :grinning:
13. črc 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Tak to je velký důvod k oslavě :grinning:
13. črc 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiki2 pokud chceš něco na novorozence od IV, tak doporučuji, biofroté, měli jsme ji od narození a byla super, výborně savá, ta bioflanel opravdu nic nevydržela
13. črc 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erinka83 to si pis, ted jen aby uz byly brzo, nechci davat papirovky :sweat_smile:
13. črc 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Už jsou! Dneska švadlena dovezla našité, teď jdou na patentkování a pak hned do obchodu.
13. črc 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h a snapkove? mam zalusk prave na ne, jsou prece jen na noc :wink: Mam koukat k tobe na obchod nebo na branu?
13. črc 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h :grinning: :grinning:
Holky, ještě dotaz (ptala jsem se, ale nějak to zapadlo)- oranžový bambusky BL- dá se očekávat, že budou na 60 stupňů pouštět?
A vlastně ještě jeden dotaz: vy, které perete ve slizu- plíny, které mají flísový povrch, tak perete zvlášť v něčem jiným? Třeba i BE? Ta jejich vkladka je taky flísová, že? Mám asi 5 plen s flísem a nezvládám je prát zvlášť- zbytek oblečení peru na 40, a zase třeba ručníky nebo povlečení není každý druhý den..
13. črc 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
já mám dotaz ohledně kyseliny citrónové, pamatuju si že to tu bylo zmíněno, ale už nevím v jaké souvislosti.

Objevila jsem aviváž, kde je obsažená a uvažuju o ní.
13. črc 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Snapkové tu mám 4 zatím, ty byly až druhé v pořadí, co se musí našít.
13. črc 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvakulka já teda neperu ve slizu vůbec, ale flísový plínky mám taky a teda přiznám se, že je peru i s naším oblečením. U nás se vždycky najde jedna pračka něčeho klidně i každý den. Já teda furt peru všechno v dětským prášku nebo ořeších a když tam teda hodím ty plíny, tak nedávám aviváž.
13. črc 2010 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tím jsem teda chtěla říct, že peru někdy jen na 40st :slight_smile:
13. črc 2010 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h a ty 4 pujdou na branu nebo k tobe na eshop nebo pockas, az se dodela zbytek a pak to pujde najednou? Ja jen ze bych si hnedka 2 objednala, jak by to slo :wink:
13. črc 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Manza akorat rikal, ze jsetli uz mam vybrane ty nocni pliny, ktere malemu koupime, ze se mu ty papirovky vubec nelibi ani na noc :grinning: :grinning:
13. črc 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah To už je po vyřízení Brány, ty 4 jsou teď aktuálně volné a půjdou na eshop. Ty dvě ti můžu dát bokem, napiš mi prosím ještě IP, ať nezapomenu.
13. črc 2010 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h uz jsem ti to pisla, diky moc :dizzy_face: jak to budes mit na e-shopu, hned udelam objednavku :slight_smile:
13. črc 2010 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvakulka čauky já teda flísový peru normálně ve slizu. Vím, že by se to nemělo, ale nepřipadá mi, že by se ta savost ničila. Mám i flísový separačky od haipa- daipa a taky jsem spokojená, po počůrání jsou malinko navlhlé, ale jinak dobrý. Tak nevím
13. črc 2010 ve 23:26  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suik čau aviváž na plenky v žádném případě ne!!! Kyselina citronová je na decalcifikaci- snad to píšu dobře. Zrovna dneska jsem ji dělala poprvé a froté a biofroté popolini krásně změklo.
13. črc 2010 ve 23:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mehlo o klasický vím, tohle je právě z většiny ta kyselina plus zbytek ostatní případy.....je to konkrétně od sodasanu.
14. črc 2010 v 00:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
nebo to je buřt a aviváž fakt zákaz?

kdyžtak budu lejt ten ocet.
14. črc 2010 v 00:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suik čau tak to neznám. Ale pokud je tam ta kyselina citronová tak tu nemůžeš použít na bambusový vlákno- prej to rozežírá. Na klasický biobavlněný by to asi šlo, ale já bych to neriskovala. Radši dávej ocet, já nevím proč, ale mě ty plínky po octu nádherně voní
14. črc 2010 v 09:10  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, mam doma jedny plinky, u kterych uz suchac nesucha a chtela chych ho vymenit. Muzu tam dat normalni nebo mam sehnat nejaky specialni na pliny? A puvedne tam byla jenom ta cast s hacky. Nebylo by lepsi, kdyz bych tam pridelala i tu druhou?
14. črc 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, můžu vám skočit do diskuze?
Kubík už má měsíc a já mám konečně morál začít zkoušet svou výbavu látkovek, ale mám pár dotazů...

Mám koupené separačky Popoliny - skládáte je nějak do kalhotovek nebo je necháváte přečnívat ven z plínky?
A vkládačky do kalhotovek - používáte je vždycky všechny tak jak jsou od výrobce, nebo jejich počet měníte různě podle potřeby? Jsem teď zvyklá na malé balení, které dělají jednorázovky, takže mi kalhotovky s vkládačkou přijdou jako strašný balík.
A jak často přebalujete aspoň přibližně? S jednorázovkami přebaluju tak každé tři hodiny přibližně....
14. črc 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mehlo jo tak to je kvůli bambusu, už si vzpomínám....no nebudu to na pleny riskovat.

@evlyn: to s těma popolinkama mě taky zajímá, jsou dost velký, když jsem to zkusmo chtěla složit, tak z toho nevylezl žádný přijatelný tvar....

neznáme se náhodou? :wink:
14. črc 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suik rozhodně :slight_smile: dodatečně gratuluju :slight_smile: - narazila jsem tu už před nějakou dobou na tvoje album, ale v diskuzi jsem tě ještě nepotkala...
14. črc 2010 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evlyn já taky! :dizzy_face: já chodím jen do září, jinak se nikde moc neukazuju, občas tady.
14. črc 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evlyn separačky neskládám, co mi pak přečuhuje ven, to do plíny normálně zastrkám, většinou po stranách, na délku mi vychází akorát
Vkládačky dávám jak potřebuju, třeba v anavách na den poskládám tu dlouhou a krátkou používám do jiných plínek. Proti jednorázovce ti bude látkovka připadat jako balík vždycky, i když jsou balíky větší a menší :wink: jde spíš o zvyk, mně se třeba v látkovce V. tak nějak líp drží :slight_smile: Ty vkládačky časem vychytáš. Já třeba ze začátku dávala všechny, pak jsem zjistila, že to je zbytečný, teď už to mám takový ustálený, do který plíny kterou a na jak dlouho, většinou to vyjde.
Přebaluju asi co 2 hodiny, když se pokaká, tak hned. Když dám nějakou savější plínu třeba na vycházku, tak i po třech, výjimečně čtyřech, ale to už se stydím :pensive:
14. črc 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka určitě, udělám pak na deku recenzi :wink: teď ji mám nachystanou do prání, nastříhám ji pak, tak snad do týdne testnu
14. črc 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@misha_ čauky sežen na plínky. Měla jsem taky nakoupený obyčejný sucháč na plínky a zničil mi všechny plínky co jsem šila a hlavně jsem taky šila PULky s tím obyčejným a jsou úplně k nepoužití
14. črc 2010 v 10:32  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiki2 z těch plínek z nám IV, těch mám nejvíc - biofroté jsou fajn, ale mně vyhovují i bioflanel. Novorozenecké teda ne, ty vydržely tak jedno počůrání, ale ty jednovelikostní dávám s vkládačkou BL bambus, přehýbám chlopeň dopředu a na 2 hodiny dobrý :slight_smile: V. asi nebude v čůrání tak výkonný jako ostatní experti tady :wink: U IV mi teda teď v těch vedrech chybí vlastní zapínání, snapka na nich moc nedrží, takže bez svrchňáků se to nedá. Pak jsem měla ještě od TB Bamboozles barevné na sucháč, ty super i střihově. Na BL bambus se chystám, holky je tu celkem chválily a ta cena se mi líbí..
Po čtení téhle diskuze jsem rozšířila výbavičku o pár dalších kousků, většinou po jednom, výbavu jsem popisovala v tématu Naše konkrétní látková výbava, bude to tak max. měsíc zpátky, kdybys to nemohla najít, zkopíruju ti to.
Omlouvám se všem za román :slight_smile:
14. črc 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvakulka Já jsem měla BL bambusku oranžovou a nepouštěla. Ale byly to plínky ještě před mimískem, takže si neuvědomuju, jestli jsem tu první várku prala na 40 nebo na 60. Ale tak ji hoď na chvilku do umyvadla a uvidíš, co to udělá.

@helulela :wink:
14. črc 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek