• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. října 2017 
@reruna Hezké fotky, taky mě překvapilo, že při této váze ještě zmenšuješ. Ale jestli má hubenější stehýnka, tak chápu, že by to jinak měl volné.

@maly_prcek Tak já už sem teda nebudu chodit, pochopila jsem, že má přítomnost způsobuje ruinování rodinných rozpočtů, ještě kvůli mě nakonec stoupne rozvodovost :grinning: :grinning:
28. črc 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak pokojíčky mě nechávají chladnou, my máme jen komodu, skříň, křeslo a poličky z Ikea (+ postýlku samozřejmě), stejně tam pokaždé udělá takový binec, že by veškeré dekorace ztratily na významu, případně by je rovnou zlikvidovala. Hlavní je co největší plocha na podlaze :grinning: Ale nějaké obrázky na zeď by to ještě chtělo, jsme sice nastěhovaní už skoro třičtvrtě roku, ale nějak nám došel elán (a prachy :grinning: )...
28. črc 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek a co já? já ještě můžu?
28. črc 2010 ve 14:51  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna čauky tak střih už máme asi podobný- začala jsem taky už konečně šít jednovelikostní a trošku upravila stříh směrem k hubenějším dětem a trošku ho zkrátila takže tedka ho mám asi o chlup vyšší než Ivuška. Jo a taky jsem udělala novorozenecký na sucháč jsou teda větší asi tak do roku pro menší děti a na toho novorozence to jde krásně zmenšit díky tomu sucháči.
28. črc 2010 ve 14:56  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veveruska0504 ahojky ty krásné barevné pleny jsou asi moje. Jestli myslíš tu velurovou proužkovanou. Pak tam mám ještě novorozenecké navrchu ta zelená s kytičkama a nebo medvídek na žluté
28. črc 2010 ve 14:59  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mehlo fakt :dizzy_face:

mazec.

Momentálně vše o plenkách studuji a snažím se najít zlatou střední cestu, jak pro mé i pohodlí mé nenarozené Bellinky a naší peněženky.

Máš pro mě nějaké rady či návrh :slight_smile:

Btw. mám tě v oblíbených na bazárku :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. črc 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna aha, to jsem nevěděla, to je zajímavý. Já znám jen klasické SIO, jako Itti Bitti :sweat_smile:
28. črc 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veveruska0504 čau tak nevím jestli to všechno patřilo mně? ale asi jo. Moc děkuju píšu IP
28. črc 2010 v 15:45  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veveruska0504 já teda látkuju přes den - čtvercovky a PULky(mám Imse vimse organic a Imse vimse soft a Thristies, všechny jsou fajn), na noc dávám Pampersky a taky na návštěvy a většinou na ven. Ale ty nekupuju, to dostávám od tchánovců :slight_smile:
28. črc 2010 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka ježiši, píšu si názvy a sísnu to.

Jinak děkuji moc. Díky vám dost uvažuji o látkování :slight_smile: , příjde mi to levnější a lepší pro zadeček mimíska :grinning: a také ekologičtější, jen si v tom musím udělat systém, jaké a kolik plen na den, noc a ven.
Nějaký základ nakoupit dopředu a zkoušet co Bellinka bude chtít a co ne :stuck_out_tongue_closed_eyes:.

Pokud tohle zmáknu, mám vyhrané :grinning: , ale rozhodně budu látkovat.
28. črc 2010 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mehlo jj vše to patřilo tobě :grinning:
28. črc 2010 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
28. črc 2010 v 16:21  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veveruska0504 Asi bych pořizovala na novoška čtvercovky(podle mě nej čtvercovky: Kikko Eco Lux, Kikko bambusky a Happy Square MaM), a navrch PULky- souhlasím s Andělkou- Imse Vimse- organic a soft- jsou moc fajn- střihem i materiálem. Thirsties taky. Asi tak první 3 měsíce jsem jela právě v novoskladu ze čtverců a do toho vícevrstvé plenky (Anavy začne prodávat takové z bambusového froté- ty tenkrát nebyly, ale právě na novoše je budu pořizovat teď- jsou oproti třeba vícevrstvým Popolini mnooohem příjemnější na dotyk a taky nepoměrně víc sajou).
Právě postupem času jsem na látkování sama poznala, co vlastně od plínek chci a co mému prckovi vyhovuje. No a začalo to :frowning2: :frowning2: :frowning2: . Takže jsem pořizovala kalhotovky, z PULek přešla na vlňáčky atd.. Peníze sice lítaly, ale budu od podzimu látkovat zároveň dvě děti, takže mám obstojnou omluvu- můžu si doma dovolit hrabat plíny od Mehla a Anavy (mimochodem Mehlo-plínky jsou moc fajn- spolu s Anavy naše nejoblíbenější kalhotovky :wink: )
28. črc 2010 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veveruska0504 Teď vidím, že máš termín porodu jen den po mně :wink: . My bohužel ještě najisto pohlaví nevíme :frowning2:
28. črc 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ženy, kdo měl před časem zájem o vložky a nebyly -- zrovna vkládám na eshop.
28. črc 2010 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veveruska0504 já jsem taky byla z počátku zmatená jak lesní včela :wink: Látkuju od Danyho 4 týdnů, zatím jen novosklad, sem tam do toho dám něco navíc, ale většinou ne. Separačky mám celulozové od Popolini v roli (když je jen počuraná, vyperu ji s plínkama a použiju znova, vydrží prý až 4 praní) a nastříhanou Irmu z Ikea. Za den spotřebuju tak průměrně 6 plínek a 1-3 papírovky. Peru 3x týdně. Látkových plín mám asi 35 (které starší už nebyly čtverec používám na blinkání, pod hlavu a pod.) Zatím na tom moc neujíždím, mám jedny SIO a dvoje kapsovky (nepropustné svrchňáky, které se vycpávají podle potřeby), ale ty jsem ještě nepoužila, nadoma jedu ve čtvercovkách. Ty kapsovky jsou rostoucí, takže ještě využití časem najdou.
28. črc 2010 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veveruska0504 : my látkovali od příchodu z porodky, v šestinedělí jsem byla taková mimo, tak jsem jela jen kalhotkovky, IV flanel (ty už bych nebrala, musela jsem hodně vycpávat), Tots Boots Bamboozles vel 1( tady nejsou moc v oblibě, ale mě vyhovovaly. Jen se musí promnout, nebo sem tam projet v sušičce, aby nebyly tak tvrdý) a pak něco doma šitý, takový mix. Prala jsem to denně a sušila v koupelně na žebříku, takže jsem jich ani neměla tak moc.
Když mi přišly smysly k sobě, tak jsem motala novoskad a vycpávala bmb žínkama, nebo vkládačkama. A taky hlasuju pro svrchňáčky IV soft a organic.
Spíš si vyber po pár kouscích co je ti sympatické a pak zbytek doladíš za pochodu.
28. črc 2010 v 17:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h ahoj, tak jsem dneska vyzkousela tu tvoji bmb vv na noc s dovycpavkou a proste me to prijde jeste savejsi nez ta tvojekalhotovka, tak nevim :sweat_smile: No proste uz mam schvalene, ze muzu doporidit jeste par vv do zasoby, ale dalsi plinky pak az pro dalsi mimco :grinning: Kdypak myslis, ze budou v prodeji?
28. črc 2010 v 17:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Šít se začnou příští týden, tak ten přespříští už snad budou.

Že jsou savější, než kalhotkovka, je klidně možné, když se poskládá na kalhotkový sklad, tak v té nejtlustší části je 8 vrstev bamb. froté. V kalhotkovce při obou vkládačkách je 7 vrstev froté a 2 vrstvy veluru. Plus ta samotná plínka, takže by to mělo být tak nastejno...
28. črc 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
A testerky prefoldů, kdybyste měly nějaké akční fotky, budu ráda!
28. črc 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h já to ráda nafotím, ale bohužel mi ještě nic nedorazilo, pošta se nějak loudá :sweat_smile:
28. črc 2010 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h čau já to taky nafotím, jenže se to ted suší a nechce uschnout- od včerejška od večera
28. črc 2010 v 18:57  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h děkuju moc, zítra se vypravím na poštu, žádné oznámení tu nemám
28. črc 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h model byl trochu neposedny :sweat_smile:
28. črc 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladida.l To oni bohužel rádi dělají :unamused: Zvlášť přes prázdniny, když je hodně brigádníků.
28. črc 2010 v 19:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Hezké, díky. Ovšem ta cenzura byla provedena poněkud brutálně :grinning: :grinning:
28. črc 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h A ještě prosím kolik váží?
28. črc 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h jj mam manzela paranoika, co nadelam :sweat_smile: :grinning: Ma 10kg a 9,5m. A rozhodne ma jeste v tom kalhotkovem skladu rezervu :slight_smile:
28. črc 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek