• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
@kvakulka prosím tě vždyt jsou moc pěkné!! koukám, že mu je prefold stejně jako Petulovi. já chci taky fotky!!!
31. črc 2010 v 11:34  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak už jsem vyřešila praní plínek s flísem- bohužel sliz už nebudu radši používat a zatím budu prát v persilu co mám doma a až dojde tak objednám prášek z Dedry- at je to aspon trošku ekologické.
31. črc 2010 v 11:37  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Koukala jsem, že zase došly zásoby plínek :slight_smile: Chtěla jsem se zeptat, budou v dohledné době ty retro autíčka anebo nějaké květované Hilco? Nějak jsem je minule prošvihla, nečekala jsem, že bude tak brzo vybrakováno :sweat_smile: :sweat_smile: (Ale ani se tomu nedivím :slight_smile: :wink: )

Holky prosím vás, můžete mi sem někdo hodit fotku toho prefoldu nesloženého (tedy ne na dítěti)? Já si to pořád nějak neumím představit, jak to vypadá, že to pak jde tak pěkně složit?? :sweat_smile: (Nemám zkušenosti vůbec s vícevrstevnými plenkami, tak omluvte moji nechápavost :sweat_smile:)
31. črc 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markusko jasně nafotím a pošlu
31. črc 2010 v 16:35  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markusko tady to máš, ta druhá fotka je jak se to skládá na ty kalhotky
31. črc 2010 v 16:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markusko To bohužel nejsou zásoby, ale plínky, co se budou šít teď v týdnu, je tam dostupnost 14 dní... Nechtěla jsem, aby byl eshop prázný, tak jsem přistoupila k tomuto řešení.

Retro autíčka ani květované v této várce nebudou, ale v budoucnu ano, předpokládám tak do měsíce.
31. črc 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Aha, to jsem nějak přehlédla tu dostupnost. Tak to já si počkám na příští měsíc :wink: Co švadlena, už zjistila, co se na ni chystá? :grinning: Ještě jsem se chtěla zeptat, kdy skončí testování toho prefoldu a bude dostupný na e-shopu? Že bych ho taky vyzkoušela :slight_smile:

@mehlo Díky moc, už to chápu, je to mnohem jednodušší, než jsem si myslela :sweat_smile: :slight_smile: Ještě se zeptám, kolik je vrstev v každém z těch pruhů? Dále by mě zajímalo, jestli jsou ty prefoldy také rozdělené na velikosti? A jestli je to balení tak tlusté jako kalhotovka? Nebo tenčí? :confused:
31. črc 2010 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markusko No otestováno už asi máme a šít se začne tento týden. Kalhotkové plenky a vlňáky budou mí přednost a pak hned prefoldy.
31. črc 2010 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markusko Jo a vrstvy -- 2x4x2, velikosti budou NB, S, M, L. Balení je to podle mého velmi štíhlé
31. črc 2010 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Děkuji za odpověď. Tak to já si počkám a musím alespoň jeden vyzkoušet :slight_smile: Achjo, a to jsem se zařekla, že už nic dokupovat nebudu :angry: :angry: :stuck_out_tongue_closed_eyes: Někdy si říkám, že by bylo nejlepší mít druhé dítě co nejdřív, aby nosily plínky oba :sweat_smile: :grinning:

Jo a ještě mám otázku - ty prefoldy jsou z jakého materiálu?? :confused:
1. srp 2010 v 08:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markusko je to o trošku štíhlejší balení než kalhotkovka a je to šité z bambusového froté jinak na všechno ostatní už Ivuska odpověděla. 100% do toho jdi, škoda, že mě něco takového nenapadlo hned ze začátku když byl Petula malej- mám vv od Popoliny jenže ty nepruží, takže kalhotkovej sklad jsme měli asi 14 dní a konec. Pár vv jsem si taky ušila jenže z flanelu takže to taky nepružilo
1. srp 2010 v 09:27  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markusko No jasně, proto budeme mít přece v listopadu druhý mládě, abych mohla beztrestně utrácet za plíny :wink: :wink: - možná i rok budou látkování oba- to je potom potřeba plínek!!!! :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: To mi prostě nemůže nikdo vyčítat :sweat_smile:
1. srp 2010 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvakulka tomu říkám kvalitní a neprůstřelné alibi :grinning: :grinning: na tom něco bude :sunglasses:
1. srp 2010 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvakulka jo tak to je perfektní alibi. taky bych to tak udělala, jenže v našem případě pokud bude někdy nějaký druhý dítě tak nejdřív za 5 let a to už asi nebude mít smysl- bude ze mě stařena.
1. srp 2010 v 18:07  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všichni, jenom jsem se s vámi chtěla podělit o pochvalu pro všechny, kdo používá látkové pleny. Byli u nás na návštěvě známí z Bruselu, kteří byli vyloženě nadšení z toho, že je používáme a dostali jsme pochvalu, že děláme moc dobře. Že by první vlaštovka a změna obecného názoru?
1. srp 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tygrous ahoj, vubec si neuvedomuju, ze by nejak barvily. Kdyz teda prisly, tak byla lehce zabarvena ta vkladacka, ale vypralo se to hnedka. Ted peru kapsovku bud v ruce (kdyz ji brzo potrebuju) nebo proste s oblecenim na 40.
1. srp 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h posílám slibované fotky prefoldu, omlouvám se za kvalitu fotografií :sweat_smile:
Marek má teď 8,6 kila...

Prefold už prošel zátěžovou zkouškou a vydržel, "nohavicí" nic neproteklo :grinning:

Ještě se chci podělit o Tvoje velurky, jsem fakt nadšená
2. srp 2010 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
já chci prefooold :grinning: a velurkyyyy :grinning: :grinning:
2. srp 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladida.l tak to je luxus, že by moje první vlaštovka do látkové výbavy :grinning:
2. srp 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladida.l super fotky, velurky jsou fakt suprové!!!
přidávám fotky Anavy jednovelikostní retro autíčka, Míša se nechal ochotně přesvědčit k nafocení - má 34 m, 97 cm, 12,5 kg, takže je to hubeňour, má nožky jako hůlky, ale kdyby byl silnější, taky by mu byly...
2. srp 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a ani je nechtěl vyslíct :slight_smile:
2. srp 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna bodejď, takový pěkný trenky :grinning:
2. srp 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladida.l a heboučký! :grinning:
Ivusko až budou ty trénikový kalhotky tak prosím taky takový pěkný vzorky :slight_smile: , aspoň na těch co mají být ty méně spolehlivé, na těch nepropustných asi bude muset být pul...
2. srp 2010 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvakulka Jojo, kdyby šlo jen o to chtění, tak bychom šli s manželem do druhého hned, ale zatím nejsou podmínky... :pensive: ale někdy si říkám, což, ony podmínky pro první taky objektivně nebyly a všechno se nějak zvládlo :slight_smile: :slight_smile: Tak uvidíme, třeba ještě stihnem látkovat dvě děti :slight_smile: A ty už víš, co bude to druhé? :wink:

@ladida.l Nádherná barva velurek, my máme žluté, jsou tak 10-15x prané a zatím jsou stále krásné, na to, že máme opravdu tvrdou vodu... :slight_smile:

@reruna No ty autíčka... tiše závidím :wink: Já je v minulé várce nestihla, budu si muset počkat. Manželovi se to nějak nezdá pro holčičku, ale já nesnáším takové to škatulkování růžová pro holčičku - modrá pro chlapečka :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:

2. srp 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ranko, krásné děti, krásné plenky :grinning:
2. srp 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markusko když žse i to líbí, tak proč ne a třeba bude pak druhý kluk, tak co...ale já kdybych měla holčičku, tak beru ty květované...
2. srp 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna čau krásný fotky! moc mu to sluší. Já včera zase upravila jednu starou kapsovku z fleecu tak se taky pochlubím
2. srp 2010 v 10:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladida.l nádherný fotečky
2. srp 2010 v 10:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladida.l Díky, krása! Škoda, že ten modrý velur už není, mám tu myslím dvě poslední plenky :frowning2: Ale budeme teď u výrobce objednávat nové barvy, tak snad bude sv. modrá znovu. Ještě bych se ráda pokusila o fialovou, spíš takovou světlejší. A nějaká sytě modrá by taky nebyla špatná :sweat_smile:

@reruna Díky moc za nafocení, dokumentačně velmi přínosné!

Švadleně už jsem psala SMSku, jak si užila dovolenou, jestli už jsou doma a že tu pro ni mám kopec práce. Zatím neodepsala :grinning: :grinning:
2. srp 2010 v 10:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojo, na holčičky se to vybíralo, ale teď, když jsem se jich fakt zbavila, tak jsem říkala mm že bychom mohli zkusit toho kluka a pro změnu více modrých a auťákových plen...ale nic moc ohlas, holky
2. srp 2010 v 10:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek