• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

22. ledna 2017 
@ivuska.h - vím Ivi, zkoušeli jsme, nezabralo to :frowning2:
19. srp 2010 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko no ted se koukam a gratuluju :slight_smile: At mate brzo po vsech problemech s kojenim a muzete si to naplno uzivat :wink:
19. srp 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petal svagrova mela holky obe dve na plinkach do dvou let, mela teda cc + nejak dovycpavky a ted jim je 12 a 10 a neni vubec zadny problem. Holky jsou krasne a rovne a nohy maji jako ze zurnalu :wink:
19. srp 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petal v podstatě všichni jsme vyrostli na látkových plenkách a myslím, že chodíme obstojně :grinning:

@ali13ali na rodině kdosi rozepisoval, které plenky od sketch jsou použitelné a které ne.
19. srp 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladida.l Ty jsi tady psala, ze mas Flip od BG, nikde jsem poradne nenasla dobre fotky, jak moc dokazou udrzet tu plinku uvnitr? Ta jejich vlozka vypada jako normalni prefold-vv od popo, nebo se pletu? Drzi to hezky pohromade, ze by to bylo na prebalovani v terenu za pochodu? Diky :slight_smile:
19. srp 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petal Klárka chodí úplně bez problémů, ale je fakt, že na vycházky jsem jí dávala štíhlé plínky jako třeba Itti Bitti. Doma mívala svrchňáky s plínou narovno.
19. srp 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko Hm, to je škoda...
19. srp 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kubinkov - no tak to ti teda děkuji :grinning: já jsem asi plenkový maniak. Normálně jsem se zamilovala. Takže se bude asi zase utrácet :slight_smile: Ještě, že mi manžel věří že látkovýma plenkama ušetříme. :grinning: Jen jsem zvědavá jak dlouho mu to vydrží. :slight_smile:
19. srp 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h - ty jsou krásné. A kde že se dají koupit? :slight_smile: Jinak moc děkuji za rady, vážně jsi mi pomohla. Díky moc.
19. srp 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ali13ali Zatím nejsou v prodeji, ještě je musím poslat několika maminkám (resp. dětem :grinning: ) na otestování, abych měla jistotu, že to funguje jak má.
19. srp 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h - to já si počkám. Mám termín až v listopadu :slight_smile:

Dotázek: co značka TotsBots wrap - teď mi volala mamča, že mi jedny koupila tak ať vím jestli se mám radovat :grinning:
19. srp 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ali13ali TotsBots určitě patří mezi osvědčené značky.
19. srp 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Ivi, jeste se zeptam, cim dovycpavas tu Fuzzku Ondrovi a jak dlouho ti vydrzi?
19. srp 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Tak super. Děkuju
19. srp 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@petal čau náš Petula taky má nohy do O- pozastavovala se nad tím tchýně, protože nesnáší že mu dávám látkovky, ale já to teda neřeším. Viděla jsem i hnuskový děti s nožkama do O
19. srp 2010 ve 21:42  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Ondra ji měl jen jednou, nacpala jsem ji originál vkládačkama (2x mikrovlákno) a úmyslně jsem ho nechala dlouho, tj. tak tři hodiny. Vzala jsem i ho pak naklín a jak se mu trochu zmáčkl zadek, měla jsem mokré tepláky. Pak když jsem to z něj sundala, zkusila jsem vkládačku zmáčknout a normálně se dala ždímat, crčelo to z ní. To je prostě nevýhoda mikrovlákna, že pod tlakem velmi ochotně pouští tekutinu ven. Toho bych se bála, když by ji mělo chodící dítě, počůralo se, mikrovlákno by to zdánlivě drželo a pak by si dítě sedlo...
19. srp 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mehlo Já jsem měla jako dítě nohy trochu do O, přišlo se na to, že je to nedostatkem vitamínu D, léčili mě asi dva roky, furt mi brali krev a podle toho upravovali dávku vit. D a teď mám nohy úplně rovné.
19. srp 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Jo a tu fuzzku vlastně pravidelně používá Klárka na noc, jenže ta se většinou počůrá až ráno jak se probudí, takže to ta plína zvládne.
19. srp 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka ty blueberry mám a jsem s nimi max. spokojená :wink: dávám malé čč na draka a hezky mi to přes ně sedne, nikde nic neprotéká, prostě spokojenost :wink: a oproti HD (které mám jediné k porovnání) jsou mnohem štíhlejší :slight_smile:
19. srp 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h no ja si taky rikam,jestli to neni tim, ze nakombinuju tu puvodni mikrovlakno a jinou vkladacku, protoze jak pises, proste se to da zdimat. Takze jeste zkusim vumenit vkladacky, uvidime.
19. srp 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak po včerejším vzteklém vyházení nových plen Sketch (manžel mi zakázal je prodat, prý nemám trápit jinou maminku :wink: ) jsem objednala 2x TotsBots svrchní plenky. V sobotu mám slíbeno od manžela, že mi koupí ještě nějaké čč a jinak si asi upletu vlňačky. Co vy na to? Já abych zase něco neskonila. :grinning:
20. srp 2010 v 06:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky mám dotaz: co to je ten novosklad? Všude se o tom píše a já nevím o co jde. Vím že jsem asi trotl ale vážně mi to nic neříká a i moje maminka na mě koukala jak tele na nový vrata. :grinning:
20. srp 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ali13ali čau tys je vyhodila? Tak to by se s mojí povahou neslučovalo. Co kdyby zrovna Vám seděly a nebyly by úplně nejhorší? já bych si je teda nechala i kdyby měly být jen jako nouzovka. co se týče vlnáčku doporučuju uplést- já jsem pletla všechny vlnáky co měl a má Petula. Používám je hlavně na noc.
20. srp 2010 v 08:40  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ali13ali tady to je nafocený http://www.latkovepleny.cz/skladani-plenek je to ten první článek- je to vlastně proto, aby kakání neprotíkalo na vrchní kalhotky a zajištuje se to snappi sponkou. Já jsem dovnitř používala ještě jednu vv a vydrželo to taky celkem dlouho
20. srp 2010 v 08:43  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chaarleene Jo, díky. A jak jsou materiálově, jsou silné? Já mám totiž bummis a ty jsou silnější a celkem mi to vadí. Ty thirstiesky jsou tenčí a to mi vyhovuje víc.
Nikdo další nemáte porovnání?
Ale asi koupím i vlňáčky, protože zjišťuju, že radši dávám vlňáky. Jenže mám 1 lovíky, pak doma pletené (ty jsou jen tak na spaní). A když koupím 1 a 1 PUL, tak to asi bude málo.
20. srp 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mehlo - můj manžel našel někde článek, že nemají atest na ftaláty a olovo a tak nebylo moc co řešit. Já chci látkovat spíš než kvůli financím tak kvůli zdravotnímu hledisku. Kamarádka má teď holčičku čerstvě po operaci, kdy jí odstraňovali stydké pysky (věk 14 měsíců) a podle doktorky za to může jak nějaká bakterie, kterou malá chytla, tak je to navíc podpořeno hnusnejma jednorázovkama. Nevím co na tom je pravda ale jedna zoufalá kámoška stačí a nemusím to zkoušet na našem malém pokladu (moc jsme se načekali, tak mám strach a nechci nic zásadního udělat špatně). Pak mě taky přesvědčilo to množství odpadů, které jsou z hnusek. My doma třídíme a je tu snaha být trošku ekolog tak si to nebudu kazit plínkama. :slight_smile:

Jinak moc díky za odkaz. A plenky jsem nevyhodila do koše ale asi s nima utřu v neděli prach. :grinning:
20. srp 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mehlo za ten sklad děkuji už nebudu takové pako :grinning: . Jdu to nastudovat. :slight_smile:
20. srp 2010 v 10:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ali13ali Tak to je hrůza. chudák holčička :frowning2:
20. srp 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ali13ali Jo, na hadry dobrý, můžeš s nima umývat záchod třeba :grinning: :grinning:
20. srp 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka - jojo ale už to snad mají vyřešeno, jen jí ještě bude čekat v dospělosti plastika, tak jsem na ně zvědavá. Jsou to obě bojovnice jak mamina tak malá.
@ivuska.h - no právě :grinning: co jiného? :grinning: ale zase takhle pěkné hadry na záchod jen tak někdo nemá. :slight_smile:
20. srp 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek