• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

24. března 2017 
Zdravím, tak po prodlouženém víkendu na chalupě konečně doma. 3 týdny před termínem mě to už nějak zmáhá. Ale k tématu - na poslední chvíli jsem se zamilovala a rozhodla pro látkovky. Ale má v tom pořád hokej. Ráda bych investovala do kvality a pro Emičku to nejlepší. Ráda bych koupila kalhotovky. Váhám jestli je pro začátek vhodná AIO nebo plena+klahotky. Co jsem tak kokuala tak by semi líbili CB,BB,BI, POPO. Prosím poraďte jsem neználek :slight_smile: a plácám se v tom. Dík
23. srp 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitavl já bych u novoška čistě do AIO nešla, musela bys jich mít strašně moc a hůř by se ti udržovaly; a z těch značek, co sis vybrala znám jen Popolini One Size, ty jsou fajn, ale do začátku dost velké
holky ti určitě napíšou víc a jinak super rozhodnutí :wink:
23. srp 2010 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitavl Taky bych jen do AIO nešla, pár kousků na cesty a k doktorovi ano, ale na doma je to zbytečné, stejně ti to ze začátku každou chvíli pokadí a bude ti to akorát dlouho schnout. Navíc na novorozence bych raději vlňáčky nebo flísáčky než PUL, kvůli prodyšnosti a otláčení nožiček.
23. srp 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitavl my jedeme od začátku plínka + pulky a pohoda. Vlňáčky mě nějak neoslovily, prý na malé mimčo stejnak nejsou vhodné, že vaječina často proteče a musí se celé vyprat. Když mi kadění proteklo na pulky kolem nožiček většinou, tak jsem to přetřela žlučákem, proprala ve vodě a pověsila a za chvíli to bylo suché. Nožičky otlačené má, ale on je takové měkké miminko, otláčí se mu všechno, i papírovky, ono se to jaksi přitáhnout a utěsnit musí :sweat_smile:
23. srp 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám sušičku a taky 2 raubíře (2,5 a 5 let). Tak peru celkem často. Teď mě napadlo-dají se látkovky sušit v sušičce?Podle reakcí objednám tedy nejspíš od každého něco. Bude stačit 4 AIO + 20 plen + 8 vlňáčků +8 vlňáčků + 8 PULLek a 5 svrchňáčků? Snad jsem na nic nezapoměla.
23. srp 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitavl Souhlas s holkama, taky bych nešla jen do AIO a to nejen na novoška. Já teda takhle začínala u první dcery v roce látkovat, s vizí, že pojedu jen AIO, ale v praxi to pro mě nebylo to pravé ořechové a skončila jsem tak, že miluju čč :wink: :grinning: :sunglasses: :dizzy_face: Mám asi deset aio- Bum genius, IB, BB, ale to, že jsem je na pětiměsíční Kačence ještě ani nevyzkoušela mluví za vše :grinning: Ale ze mě se nějakým zázrakem stala zarytá rovnoplínkářka, takže mě už asi žádná aio nenaláká.
23. srp 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitavl vlňáčky a PULky = svrchňáčky, počtově minimálně troje, lepší by byly čtvery, u novorozence bych vzala radši flísáčky než vlněné, kvůli údržbě
4 AIO a 20 kalhotovek ti se sušičkou bude stačit určitě, jen nevím, jestli si rozumí sušička a AIO neb sušičku nevlastním :cry:
23. srp 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Matoušovi jsem dávala novosklady a snappkovala vv ala novosklad + PUL nebo vlňáky, podle toho, co zrovna bylo při ruce :wink: kalhotovky a AIO na cesty, kde bylo třeba rychle nebo ještě rychleji přebalit. cca od 2m jedeme rovně složený čč a vv + kalhotovky a AIO ven. Do samých AIO bych asi nešla, ale třeba z většího do kalhotovek + čč nebo vv jako záloha, proč ne, třeba BabyLucy jako denní plíny na doma na častější přebalení nebudou podle mě špatný v poměru cena/výkon :wink:
23. srp 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela Já sušila AIO i v sušičce, ale né moc často a taky jsem se trochu bála, jestli to přežijou. A každopádně jen na šetrný program, ale já tahle suším všechno, neb jsem paranoidní a bojím se cokoliv sušit na normální teplotu...
23. srp 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd S přetáčením problém nikdy nebyl, přetáčela se od 3,5 měsíce :slight_smile:. Ale šmatle, synek taky, jejich tata taky divně nsšlapuje, ortoped nás asi nemine:slight_smile:.
23. srp 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak přetáčení jsme tu řešily nedávno a Kačka se také přetáčí od tří měsíců, doktorka čuměla jak puk, že jí to tak jde a to ani nevěděla, že doma nosí balík na dupce :grinning: Taky jsem se toho bála, že jí to bude brzdit a tak, ale je to blbost, starší byla v jednorázovkách a přetáčela se mnohem později, takže o tomhle to 100% není.
23. srp 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarina82 Zato náš Ondra by byl zbržděnej i bez balíku na zadku :grinning: Otáčí se na břicho, ale tím to hasne, leží jak placka a jen si v ručičkách furt něco převrací a ohlodává.
23. srp 2010 ve 23:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno :slight_smile: , holky, chtěla bych vás poprosit o radu. S malým látkujeme, postupně už "plně" na ven i noc, ale máme jet na víkend k rodičům. Jak to řešíte s plenkama, když jste mimo domov - uchováváte nepřeprané nebo namočíte jen pokakané,....?? Děkuju.
24. srp 2010 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@olina.s já nenamáčím ani doma, pouze pokaděné propláchnu pod kohoutkem a přetřu žlučákem. Když jsme byli na týden u tchýně, vzala jsem větší igelitový pytel a tam ty plenky házela. plastový box, kde mám plenky doma, jsem netahala.
24. srp 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
nás teď čeká krátká dovolená na Šumavě, pračka tam nebude, tak řeším, jestli vzít jednorázovky nebo jestli to nějak zvládneme s látkovkama... myslíte, že když je přeperu jen v ruce, že jí je budu moct dát? nebo se mám zkusit domluvit s majitelkou penzionu, jestli bych si to u ní mohla vyprat?
24. srp 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja kdyz jsem mimo domov tak beru jednorazovky, ted zrovna jedu na tyden sama s malou vlakem tak si nedovedu predstavit ze bych s sebou tahla jeste pliny a nekde u kamaradky to prala a susila nadivoko, navic uz na druhy den i pocurane pliny nam smrdi jako v opicim pavilone :stuck_out_tongue_closed_eyes: .... ale nejsem ortodoxni latkarka, na cestovani na vic jak den jsem vdecna za jednorazovky.
24. srp 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@olina.s já to na víkend dělám úplně stejně jako betelgeuzz, ale na víc jak tři dny jsem si zatím s látkovkama netroufla, na to praní v ruce se nějak necítím

@chaarleene nejjednodušší by asi bylo přepírat v ruce čč, i kvůli schnutí. Obdivuju všechny, co látkují na dovolené :sunglasses:
24. srp 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h tak to bude Ondra určitě pohodář :sunglasses: Vítek se převrátí na břicho, vystrčí zadek, začne rejt nosem v zemi a děsně u toho ječí
24. srp 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@olina.s Na cestách skladuju v zavázané igelitce, ovšem víc nóbl by byla speciální taštička na plínky z PULu. To by se ovšem prvně musel najít můj ztracený balík s certifikovaným PULem :rolling_eyes:
24. srp 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela No on taky časem začne zuřit, když už ho to nebaví a na záda se ještě neumí obrátit...
24. srp 2010 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@olina.s skladuju v igelitce a látkuju, pokud plíny stačí, jinak papír. Ale teda s Matoušem jsem ortodoxně látkovala do roka, jenom jednou jsme byli na prodlouženej víkend, jinak nevím, jak bych to dělala, v ruce bych neprala a z papíru se prudil, to by byl problém... pokaděný jsem vymáchala (pokud tedy to nebylo, že večer jsme doma, to jsem máchala až pak) a všechno dávala do Tesco tašky :wink:
24. srp 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
látkování na dovolené bez pračky se dá přežít, my máme chalupu a dokonce i bez tekoucí vody v chalupě a látkoval jsem tam 5 dní ale další dovču ne, neb jsem látku měla sebou, malá měla bojkot a nebyla jsem schopna ji do látky zabalit, takové moresy že jsem to vzdala.
nicméně na chatě nechávám počůrané plínky uschnout venku, a prala jsem co 2 dny, večer namočial počůrané uschlé do miofreshe, ráno promáchala. pokaděné přeprala hned v ruce žlučákem, a pak postup stejný jako počůrané. ale měla jsem sebouhlavně čč a pastelky,a pak prefoldy, a mnou našité nudle jako vkladačky.

jinak skladuji v pytlíku z Pulu, mám jak malý na jednu plínku tak pak od myslím popoliny to je tak na denní zásobu a nově jsem si pořídila od BL velký :slight_smile: tak asi na celou pračku :slight_smile:
24. srp 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@olina.s kdyz jezdime k rodicum, tak kdyz je potreba, normalne preperu v pracce. Kdyz je to jen na dva dny, tak jen skladuju v pytliku (taky tesco tasky to jisti :grinning: a peru az doma. Na premachnuti bych urcite brala neco tenciho (cc nebo nejake prefoldy,vkladacky) a miofresh. S tim planuju udelat dovcu 10dni v chorvatsku. My jednorazovky uz na cestovani ani nepouzivame, spis jen narazove, jak je totzi maly v jednorazovkach vic jak jeden cely den, tak ma potom cely zadek cerveny :pensive: To je "nevyhoda" latkovek, mame potom deti fajnovky :grinning: :grinning:
24. srp 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Matouš ani nebyl zmlsanej látkou, on se oprudil raz dva z čehokoli, prakticky nesnes ani flísovou separačku, i BBH magic kvůli tomu prodávám, nehodlám pak řešit nedostatek AIO kvůli tomu, že nesnese mimino flís. Když měl rýmu, hned měl rudej i zadek z čůrání a tak... celkově má citlivou kůžičku. Snad vydrží jen u toho a neobsype se nám po mamince atopákem :confounded: i teď stačí, že má na noc dudel a celou pusu má olezlou... ale nedejte mu ho, když pak haleká a skotačí do 11 večer :sweat_smile: :grinning:
24. srp 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitavl - PUL BB jsou super a navíc jednovelikostní, já je miluju. U novoška určo čč + PUL, vlňáčky fakt až dýl, by ses ulanolinovala :grinning:
@katarina82 - taky vše suším "na mandl", se bojím sraženin jak blázen :grinning:
24. srp 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem včera naší malé zkusila dát látkovku - novosklad, do toho čč a navrch Thirties PUL a byl to teda hrozný balík, plínku měla až ke kolínkům :astonished:
24. srp 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko a co nevycpávat nebo něčím míň objemným?
24. srp 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@peko - neboj to si zvykneš a nepřijde Ti to. Navíc pro kyčle je to tak i lepší :wink:
24. srp 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já malé jako novoškovi dávala na noc čč + vv + PUL a dobrý. Byla jak brouček :grinning:
24. srp 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jitavl AIO bych vzala pro začátek 2x (uvidíš, co sedí, pak dokoupíš), koupila bych nějaké vícegramážní čč (cca 20ks) + kalhotkovky. Svrchňáčky bych si vzala pro začátek jen 3-4 v S a XS (PUL nebo flís, taky nejsem mc pro vlnu... Vlňoše třeba jedny...), uvidíš co a jak, co se ti bude líbit. (a taky jsou různé novinky, které je fajn mít, různě se mění proporce dítěte...)

Ad dovolená - Máme menší popelnici, do které dávám, doma vyperu. Jednou na dovči jsem jela čč, v půlce jsme přeprali v ruce + miofreshi a taky dobý... Já na dovči jedu jednorázovky na noc + čč přes den.
24. srp 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek