• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

20. července 2017 
@mmmk já jen, když vidím v práci matky, které se děsí aby dítě nechytlo neštovice, že je to hrozné. Tak se směju asi budu na našeho Marka pěkná saň. Přijde mi celkem v pořádku, že si děti tyto nemoci odbudou ve školce a pak mají klid. V pozdějším věku máš asi pravdu, že je to horší ale to je přesně těma hormonama v pubertě. Si teda myslím já.
30. srp 2010 v 10:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ali13ali Tam je jediný problém s příušnicema u kluků (riziko neplodnosti) a zarděnkama u holek (potrat nebo malformace při nákaze v 1. trimestru).
30. srp 2010 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erinka83 Jo, tak to je přesně ten problém, o kterém jsem mluvila. Prostě to nejde dost zmenšit. Na nové verzi jsme zkrátili křidýlka.
30. srp 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak u těch malých dorbných miminek bych se taky víc bála, i ty rotaviry jim udělají větší paseku, když zhubnou, že? Dany bude mít na 90% 7kilo na 4 měsíční prohlídce :sweat_smile:
To MMR se očkuje až později, že? To si aspoň zjistím info, na to TBC nebyl moc čas. Ještěže se to obešlo bez problémů. A teď první dávka hexy taky.
30. srp 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h to že můžou být kluci neplodní to ano ale prý pouze pokud prodělají příušnice v pubertě a nebo v dospělosti a to já si teda ohlídám, abychom to zvládli ještě ve školce :slight_smile:
30. srp 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, dotaz jak dlouho vám doma schnou AIO plenky. Já jsem je teď věšela, když bylo venku takové sychravo a trvalo jim to skoro 2 dny než uschli. Docela se děsím toho sušení v zimě.
30. srp 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmk myslela jsem tu vakcínu proti TBC, ta prý není v Německu schválená.

@ali13ali jo, asi ty 2 dny. Ale v zimě to schne líp, než teĎ, aspoň u nás. Pojede topení a byty jsou sušší. Některé plenky můžeš i hodit přímo na topení. Mně osobně příjde tohle přechodový období - podzim, jaro, na sušení horší, než zima.

@andelka od 15. měsíců.
30. srp 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz tak to mám ještě čas to poštudovat a pořešit.
30. srp 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmk Rotaviry Rada chytil na detskem plavani v bazenku od jednoho znameho chlapecka. Bohuzel, jeho maminka to proste podcenila, nechtela prijit o posledni hodinu, kde se melo fotit pod vodou :pensive: a i kdyz malej predesly den problil a prokadil, tak ho tam vzala. Kvuli fotkam :zipper_mouth: Vubec ji nejak nenapadlo, ze nejde jen o nej, ale ze muze nakazit i ostatni deti. A to je lekarnice :astonished: Taky chudak cele plavco proplakal a pak uz jeli rovnou na pohotovost.
To je prave to, nikdy nevis, kde to muze dite chytnout, clovek by cekal zodpovednost i od ostatnich, ale pocitat se s tim neda. Dodatecne jsme se dozvedeli, ze to tehdy skolilo vsechny deti co tam chodily, vcetne jednech dvojcat :pensive: az na kamoscinu dceru, ktera naockovana byla (a to jen proto, ze zazila neter na kapackach - proste dokud nevidis nazivo nemocny dite, tak neuveris - taky jsem tam uvazovala, ze se nam to TREBA vyhne).
A Rada mel prubeh dost spatnej, pac je velice drobnej (v roce 7,65 kg), neco jak pise @blka - proste kazdej gram dolu byl poznat, fakt z nej byla troska :pensive:

Proste, osobni zkusenost me donutila totalne zmenit nazor...
30. srp 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmk Ne neprojevovala. Mi tu alergii máme asi celkově bez příznaků :frowning2: . Má jakousi sušší pokožku na nožičce, ale tomu dr. váhu nepřikládá. Průjem neměl. Teď jsme znovu zařadili mléčné výrobky a sem tam průjem má, ale moc jsem spojitost ještě nepozorovala, protože jednou má a podruhé ne :unamused:
30. srp 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majdula Tak to je pěkně nezodpovědný přístup maminky :angry: . To bych na plavání nejela ani kdyby mi za tu hodinu měli zaplatit, když mi dítě problinká a prokaká celou noc.
30. srp 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz to moc nechápu co za ty 2000 pořídili, já si to počítala a jsem tak na 5000 a to toho myslím moc nemám. A něco je z druhé ruky. Už jen ty čtvercovky spolkly kus rozpočtu. :sweat_smile:
30. srp 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmk - na provlhání je vosk. Natřeš, zevnitř. :slight_smile:
30. srp 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
K očkování:
my kvůli epi nesmíme vlastně nic než hexu a u dalšího dítěte ji budu požadovat odložit až na 6M.
A tohle mi dělá moc dobře:
http://www.blesk.cz/clanek/zpravy-domaci/139946/rodice-mohou-bez-trestu-odmitnout-povinne-ockovani.html
:sunglasses:
30. srp 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka jeee holky taky diky moc za vysvetleni toho ockovani! zrovna taky svadim lity boj s nasi pediatrickou, a presne, jakmile prijde na diskuzi, tak mi taky chybi polovina argumentu.. holt nejsem dobry vyjednavac :sweat_smile:

@mmmk ono se ale v nemecku posledni dobou o ockovani proti TBC diskutovat zacina. ale je to kvuli prilivu cizincu ze zahranici. takze je dost dobre mozne, ze se zase ockovat bude.
my kdyz se rozhodujeme o ockovani, tak vychazime z Hirteho - Impfen - Pro&Contra. nezavadila jsi nahodou o to? dost dobra literatura. to by meli povinne prelozit do cestiny a predlozit ceskym lekarum..

@betelgeuzz nase em. pribrala mezi 10-12mesicem 50gramu..
30. srp 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ali13ali - kontaktuj uživatelku evinka, ta si s očkováním TBC užila, tedy její synek :pensive:
30. srp 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suik no já si taky říkám, co tak mohla mít za výbavu. A látkovat s pár plenkama musí být opruz, pořád řešit praní, jestli mi uschnou a pod.

@terezita a co na to dětský?
30. srp 2010 ve 12:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz no ona em. rozhodne nevypadala, ze by ji neco chybelo. proto to neresila a rekla, ze by nas zacala hnat po doktorech, kdyby nahodou nepribrala za dalsi 2 mesice. pribere. kamaradky mi ji na dovolene vykrmily, ze pribrala za dalsi 2 mesice kilo. to nepribrani u ni bylo presne v dobe, kdy zacala lozit a asi to vsechno spalila..
30. srp 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz já právě chci počkat, než budu dokupovat, ale myslím, že to prozatím bude stačit, mám 30 naskládanejch novoskladů, 3 haipy, 2 anavy, 4 bambusky (značku si nevzpomenu), 2 flanelový babylucy, 1 bambusovou BL, pak ještě nějakou popolinku, vrchňáčků celkem dostatek - asi 4 PULKOvý a jedny flísáky. No a vkládačky různý co bylo k plenkám, asi tak 10 ks a Ikea žínky. Tak snad to do začátku bude stačit a pak se uvidí.
Kdyby něco tak tu mám i ekoplenky papírový, pár obyč.......na začátku to asi nebudu hrotit, jestli nebudu provozuschopná....

Dýl mi to tu schne, ale doufám, že se brzo už bude moc topit, teď je teda ultravlhko a pro mimi i docela chladno.
30. srp 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz z toho schnutí ale taky mám bobky. Normoš prádlo tak s bídou přes noc - takže čč, bambusky až tři :rolling_eyes:
30. srp 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezita O te knizce jsem slysela, ale necetla a prliv cizincu, stejne jako Francie, Nemecko prudce reguluje :slight_smile: Myslim, ze to nezavedou. Povidal pediatr, ze on mi malyho nenaockuje proti TBC ani kdybych chtela a ze v Rakousku je to dokonce zakonem zakazany. V CR to prave chteji zrusit, myslela jsem, ze uz snad i zrusi ted od zari.
Tady ve skolce se nedavno stalo, ze deti cizincu (ovsem narozene v DE, ale rodice proste dlabali na nejake preventivky nebo ockovani) pritahly do skolky zloutenku a dalsi rok ty same deti cerny kasel - v dobe praseci chripky :rolling_eyes: Proto zas skolky pritvrdily a pozaduji ockovani proti zloutence a hexu + pneumokok :sweat_smile:
30. srp 2010 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mmmk můžu se zeptat, jestli se taky v Německu dává plošně vitamin D a K jako tady? Mám kámošku v Anglii se dvěma dětma a vůbec to nezná....
30. srp 2010 ve 14:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@duzame Já to nedávám :grinning:
30. srp 2010 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@duzame Jo, dava. Stylem "Tady tyto tabletky mu budete davat, kazdy den jednu." Ja to lajdam strasnym zpusobem. Jestli spotreboval jedno platicko, je to moc :grinning: Doktor se na to nejak nepta, dokonce, jak mi to psal, mi rekl, ze kdyz zapomenu, nic se nedeje, ze to neni zivotne dulezite. :wink:
30. srp 2010 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem asi úplně pitomá ale proč se dětem dává doplňkově ten vitamín D a K? Ptala jsem se sestřenice zda malá taky bere vitamín D a K a ona ho prý malé dává ale neví na co to je, prý se doktora neptala. :confounded:
30. srp 2010 v 15:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ali13ali Vit. D jako prevence křivice, vit. K jako prevence krvácivé nemoci. Význam obojího silně diskutabilní.
30. srp 2010 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Proc mas pocit, ze treba Decko je zbytecnost? Dite, ktere by do roka nemelo vubec na slunce, si ho samo nevyrobi a je dulezitej pro metabolismus vapniku, no a K je dulezity v koagulacni kaskade, v mat.mlice je ho malo, malinke deti jeste nemaj ty bakterie, ktere ho syntetizuji, a hrozi nitrolebecni krvaceni... Takze taky zbytecne? :sweat_smile:

Jinak jsem udelala tu kuru z kys.citronove a nic moc teda, ze bych dala malo? 100 g kyseliny na cca 5-7 litru horke vody... trochu mekci jsou, ale zadnej zazrak, se na to velebnosti priste vyprdnu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
30. srp 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Hmm, takže ve zkratce, je to to samé jako vitamíny v těhotenství.
30. srp 2010 v 16:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
jova, tady se rozjela diskuze o ockovani koukam :confused: Ja jsem teda spise zastance ockovani, hlavne kvuli sireni tech nemoci, kdy musi byt proockovana minimalne cca 80%populace, aby se nemoc nerozsirila atd. Ale opet jsi me dostala @ivuska.h s tim TBC. Toho ja docela lituju, ze jsem nestihla vcas zasahnou v porodce u maleho, docela dlouho se mu hojila ta rana po ockovani a dr mu tu ranku ani nezkonrolovala kdyz mu pichala hexa :angry: Akorat ze ja byla tesne po operaci a sel tam MM a ja ho nezvladla instruovat co a jak a maly potom prolezel 3dny v horecce pres 38 :confounded:
Kazdopadne o te MMR si budu muset jeste neco nacist :confused:
30. srp 2010 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
o těch vitamínech se, myslím, diskutovalo ve zdravém životním stylu a @josefka tam psala, že ona osobně by to dávala - takže já poctivě kapu, protože když to řekne josefka, tak to má smysl a význam :grinning:
30. srp 2010 v 16:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek