• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
@karolina20 ono těch kamenných obchodů není moc. Pokud máš nějaký v blízkosti, tak si je zajdi ošahat, ale pokud nemáš, neboj se využít internetových obchodů, myslím, že tu všechny máme dobré zkušenosti. Stačí si vybrat kvalitní plenky a určitě ti žádný hadr nepříjde :slight_smile:

@karmenta sketch nebrat, nedávno tu jedna nakoupila a radši je chce používat na hadry. Nemají certifikát o nezávadnosti :unamused: I jiné značky dělají AIO plenky, které jsou na obsluhu stejné jako jednorázovky. Nevýhodou je jejich vyšší cenu a pokud člověk nemá peněz nazbyt, je lepší udělat výbavu i z dalších druhů plenek. Pokud si chceš udělat přehled o plenkách, tak třeba tady http://www.latkovepleny.info/
2. zář 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente ahoj a máš nějakou oblíbenou webovou stránku ?
2. zář 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz díky mooc, tu prodejnu mám kousek od doktorky, tak tam zajdu na poradu :slight_smile:
2. zář 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karolina20 ja mam zkusenosti s www.latkovky.cz a www.branakdetem.cz (tady maji nekdy trochu opozdene objednavky, ale jinak bez problemu i pripadne reklamace byly v pohode). Je dobre si osahat pliny, at mas predstavu, ale myslim, ze pokud jdes do osvedcenych znacek, tak je to v pohode.

@karolina20 @karmenta Kdyz tak holky kouknete sem, jsou tam sepsane vybavicky ruznych latkarek pro predstavu: http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nase-konkretni-latkova-vybava/?page=last&post=last&lastref=it
2. zář 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karolina20 - souhlas se @sussanah a pak ješte ecomamma.cz a moje nejoblíbenější (byť omezený sortiment, ale zrovna mou oblíbenou značku) - www.latkove-pleny.cz :dizzy_face: Zatím jsem vždy byla s plenou spokojena.

@karolina20 @karmenta - také doporučuji projít si tu diskuzi o výbavě a pak se dotazovat. A čekat milion různých odpovědí, páč každá zbožňujeme jinou plínu. Leda nám udělat radost a koupit si každou, o které napíšeme :grinning:
2. zář 2010 ve 13:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karolina20 já nakupovala přes net, ale předtím jsem byla na přednášce - dokonce i u nás v zapadákově v MC byla paní ze zlínského slune.eu a taky jsem něco viděla na Prodítě v Brně. Zajeď se někam podívat, pak si to promysli a klidně nakup přes net.

@karmenta ahoj osobně sketch nemám, ale nedávno se tu o nich zase psalo, že ty plenky nemají atesty o zdrav. nezávadnosti a i kvalita prý odpovídá nízké ceně...
2. zář 2010 ve 14:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karolina20
@karmenta já objednávám z www.4babies.cz. Před porodem jsem viděla pár plínek u kamarádek, jinak jsem dala na doporučení látkařek tady. :slight_smile:
2. zář 2010 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, co používáte pro mimi kolem 10ti měsíců? Aby neměl zadek jak brouk pytlík :slight_smile: Když dám kalhotovku a na to vlňáky tak je to megabrouk. sím sím poraďte kujíííí. Doma máme 15x vv, 2x BG AIO, hodně čč ale ty jsem skládala naposled tak do 3 měsíců malého, 3 vlňáčky, 3x Anavy kalhotovky, 5x BL Organics, 2x kapsovka noname a nespočetně vkladaček 30*30 a obyč. nudlí
2. zář 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veselazu ja pouzivam vv do PUL, slozene jakoby na holku, ale ta predni cast jeste jednou prelozena. Vydrzi to jeden napor (nas cura davky - tj cca 200ml). Zalezi taky na tom, jak chces casto prebalovat. Ale je to uzke mezi nohama, nas s tim zacina hezky stat a trenovat chuzi a v pohode. Teda na spanek a na noc davam jinak balik :grinning:
2. zář 2010 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veselazu ja stejne jak sussanah, pouzivam vv. ale davam je do vlnaku. a taky davam doma kalhotovky, ale bez svrchnacku. holt vetra prdku a kdyz nestihneme nocnik a pocura se, tak to aspon citim :sweat_smile:

@silente :grinning: :grinning: :grinning: hezky jsi to napsala.. koupit kazdou plinu, co doporucime :grinning: :grinning: :grinning:
2. zář 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kubinkov Zatím jen bez potisku. S potiskem snad budou následovat v zápětí. Bezpotiskové už jsou ušité, čekám na etikety, dnes zas pošta nic, mám nějakou smůlu v poslední době.
2. zář 2010 v 16:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd Velurová ma nahoře bamb. velur a obrázková obrázky :grinning: Jiný rozdíl není. Snapkové budou, už mám materiál, ale ještě chvíli potrvá, než se našijí.
2. zář 2010 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
2. zář 2010 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nenapadá náhodou někoho český název pro AIO resp. SIO plenky? Mě se totiž nechce používat ten anglický, jenže mě nic rozumného nenapadá. Plenka vše v jednom ještě jde, ale co to SIO/AI2? Plenka vše ve dvou zní dost divně :grinning:
2. zář 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h pouziva se jeste nazev hybrid diapers pro AI2, tak treba neco na ten zpusob?
2. zář 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Nejsou ty hybrid jen takové s vyhazovacími vkládačkami?
2. zář 2010 v 17:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
na jednom US obchode je maji prave jako AI2 : http://nickisdiapers.com/catalog.php?category=1369
2. zář 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h no mne prave prislo to materialove slozeni, co jsem cetla, stejne... Takze je rozdil jen v tech obrazkach...
2. zář 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
čauky děvčata teda vy jste tady toho napovídaly když jsem tu nebyla. Týden bez počítače znamenal skoro moji smrt, ale přežila jsem to a už jsem zase v centru dění.
@ivuska.h já teda používám název SIO
2. zář 2010 v 19:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veselazu štíhlé jsou třeba anavy + pulky, Itti Bitti, Blueberry, nebo dávám taky vv nebo bambusovou kikko barevnou čč na třetiny do pulek. Na spaní dávám BL nebo popolinky, ty jsou širší a na to vlňáčky lovíky jersey.
2. zář 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mehlo Mě se to SIO právě nelíbí... Jednak je to spojené se značkou Itti Bitti a druhak prostě nerada používám anglické názvy, když to jde říct česky, což je ale právě v tomto případě problém... Hybridní plenka se mi taky moc nelíbí, chce to něco takového, aby bylo jasné, o co jde...
2. zář 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak manžel navrhuje Rychloplenu :grinning:
2. zář 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h já bych to nechala jen zevšeobecněné na "plenky vše v jednom". Jinak mi z toho vyplývá jedině plenky s vepínacím (připínacím/odepínacím/vyjímatelným) savým jádrem (vkládačkou atd.), na nějakej krátkej ale výstižnej název teda nemám hlavu, tož u mě nula :sweat_smile:
@sussanah k tomu odmlouvání...co popisuješ je spíš vztekání, tak to víš, že se občas vztekne, ale je mu to prd platný, protože s tímhle u mě teda Ondra neuspěje, o to spíš mu danou věc nedám, nebo ho nepustím tam kam chce atd. má prostě smůlu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale netěším se na to odmlouvání opravdu jako slovem a to jak ty děcka teď ty maminy a celý zbytek rodiny pomalu veřejně posílají někam a oni se tomu krásně smějou a připadne jim to úplně normální. Doufám, že takoví blbouni teda nebudem:slight_smile:
@jasekd tak ty ekoplíny z rossmana noc ustály úplně v pohodě, ale musím říct, že na omak teda nejsou až tak příjemný. Nepamatuji si už teď alany, ale máme normálně babylove (neeko) a ty jsou teda příjemnější na omak, takový měkkčí. Ale jako zas nějakej děsnej šmirgl to není, asi je budem normál kupovat...uvidíme.
@kvakulka Jojo, taky už se těším, jak budu funět s břuchem za malým, nebudu mu stačit a večer budu odpadávat do postele bez jakékoli hygieny asi:grinning: Už teď jsem hrozně unavená a Ondra mi teď asi týden dělá po nocích divadlo (jednou se vzbudí a nechce spát, tak je u nás řevu a řevu, ale smůla smůlečka, spát nakonec vždycky jít musí:slight_smile:) a mě už jen to jedno vstávání dělá krutou čáru přes spací rozpočet. Chodím spát kolem půlnoci a on se vzbudí vždy kolem 1h, takže paráda:slight_smile: Snad je to zubní období a rychle zas přejde...
@markusko je vidět, že místo bereš trošku v potaz, ale stejně máš o věkovým rozestupu mezi dětmi jasno (stejně jako já). Já ze své dětské zkušenosti taky tvrdím, že to je ideál pro děcka, spolu si pěkně a dlouho vyhrajou a mají v sobě morální oporu. Sestřenice má děti 4roky od sebe. Když se druhý narodil, první (do té doby jedináček) se s tím těžko srovnával. Pak přišlo na půjčování věcí, což těžce nesl, tak lítaly od něj baně malýmu a ten to tak pochytil, že i když starší už má rozum a půjčuje věci vcelku ochotně, tak malý se o to stejně už začne preventivně rvát, protože jiný styl půjčování věcí nezná...no kocourkov:slight_smile: Já prostě chci pro Ondru parťáka a doufám, že to ocení :grinning:
Tak a jestli jsem na někoho nereagovala, tak ať mi promine, páč za celej den dohnat, co se tu probralo a na vše odpovědět, mi dává trošenku zabrat... :grinning:
2. zář 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h rychloplena mi moc nelahodí ani oku ani uchu :unamused: Nazvi to rychloprdkozábal :grinning: :grinning: :grinning:
2. zář 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaj Mě to evokuje čistonosoplenu :grinning: A plenka vše v jednom je právě něco jiného, to se mi nechce používat. Dvoudílná plena by se zas neodlišila od kapsovky.
2. zář 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karmenta Ahoj prosím tě plenky Sketch nekupuj. Já jsem ta nešťastnice co je nakoupila a pak rozstříhala ale jsem ráda. Mám už nové plenky a pravda je, že jak jsem Sketch pleny kuchala tak to co bylo uvnitř, byl vážně hnus, no AIO plenka by tak asi neměla vypadat. V jedné plence bylo něco jako odstřižky z látek v jedné to byla taková froté drť atd. Nemají atest a podle všeho jsme zjistili, že mohou obsahovat olovo a ftaláty takže Sketch nekupovat. :slight_smile:
Já jsem teď vsadila na čč (budu skládat novosklad) a PUL kalhotky a AIO jsem si koupila jen asi dvoje a podle rady od holek si počkám až budu vědět co malému vyhovuje a pak dokoupím co je třeba. :grinning:
2. zář 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h - tak mé návrhy (díky, že jsi mě donutila rozhýbat mozkové závity :wink: )
AIO - vše v jednom (to byla fuška :grinning: )
SIO - sepnuto v jednom (no jaká jsem :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: )
2. zář 2010 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente Pěkné nápady a i já jsem to pochopila hned :grinning: je to stručné a jasné.
2. zář 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ali13ali - díky díky díky :grinning: Ooooo, já m,iluju fanoušky :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :wink:
2. zář 2010 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ali13ali Tyjo, to jsou teda zajímavé poznatky z kuchání, mělas to nafotit na památku dalším generacím! :grinning:

@silente Wow, musím uznat, že ti to opravdu myslí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
2. zář 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek