• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
@mooncaa Jojo, taky jsem byla na dovolené matka prase- přebalovala jsem, když jednorázka budila dojem vemene- ale ne až tak úplně z vlastní lenosti- já prostě na jednorázce nepoznám počůrání jinak než potěžkáním :sweat_smile:
8. zář 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sissi Nekupovala bych jich hned tolik, kup si míň a zjisti, co ti vyhovuje, sedí a uvidíš a dokoupíš a pozvolna najedeš na látku... Pokakané osprchuju, potřu žlučákema dám do kýblu k počůraným... Fajn jsou i obyčejné čtvercovky...
8. zář 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvakulka Kavkul, jo, zkoušt a zkoušet, dokud dítko nechodí na nočník místo do plíny. Ale naše drahá ví, co se tam dělá, komentuje "aa" když já nebo bráška jdeme na wc, ale když jsem včera potřebovala moč pro dr., běhala mi tu nahatá, podařilo se mi ji posadit cca 3x za půl hodiny a stejně se nevyčůrala do nočníku, ale byla louže jinde.

Nehrotím to, její brácha se odplenil během 14 dní úderem druhého roku i na noc.

Takže myslím že je na tvého staršího dost brzo, pokud teda neděláte BKM, v tom se nevyznám:slight_smile:
Ale znám holčinu, používá pampersky, a její klučina to pochopil během několika týdnů v 10 měsících a do plínky čůrá výjimečně.

Jinak u nás novinky-byla jsem na kontrole, srdíčko tluče, miminko je tam jen jedno (se mi teda ulevilo, vám řeknu) a panídr. (nová) mi vypisovala průkazku a povídá- "těhotenství první, předpokládám" a já jen šeptla "třetí" :grinning:
8. zář 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo, holky, a látkovaly jste některá novoška s vv? Já měla na malou BL bambusky, ale teď jedem výhradně vv do vlňáků nebo BBH magic na ven. Novosklad neumim :stuck_out_tongue_closed_eyes: , čtverce nemám (kromě pár na pusinu). Nebo mám pořídit třeba zavazovačky Disaní a pár čtverců do nich???
8. zář 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana a to ta dr. nepoznala, že už jsi rodila??? :astonished: :astonished: :astonished:
8. zář 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana Dík za info :wink: Vím, že je to na něj dost brzo, jen se spíš předem informuju :wink:
Já novoška látkovala právě Disan. zavazovačkama s vv, nebo novoskladem s vv. Na neprchající a ještě nelezoucí děcko jsou podle mne Zavazovačky Disan. úžasný- výborně se dají nacpat, ani vaječina nemá šanci- podle mě nejlíp těsnící plína na vaječinu- mám jich po Jáchymovi celkem hodně a na něj je už nepoužívám vůbec, takže pojedu zase v této kombinaci (spolu se zavazovačkama určitě půjdou vlňáky- ty mám na nové od Ivušky- jednovelikostní).

8. zář 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana To je fakt, jak říká Reruna- to nepoznala, žes rodila? :sweat_smile: :sweat_smile:
Jinak mně se taky v březnu ulevilo, že čekáme jen jedno dítě- mít ročňáka a dvojčata....No nevím.... :sweat_smile:
8. zář 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna Ona si psala napřed anamnézu a až pak prohlížela :grinning:. Ale já nebyla nastřižená, u prvního jsem se natrhla vevnitř a dali mi dva stehy a u Annie jsem dostala jeden :slight_smile:
8. zář 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana no vidíš, po dvou dětech dole jako nová :grinning: , mnohá by záviděla :grinning:
Já jsem používala novosklad a asi budu zas.
8. zář 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvakulka No i tak si teda mákneš, obdivuju tě!

Annie budou čerstvě dva, to bude taky chuťka. Už teď začíná se vztekáním- máma nevyhoví a už leží na zemi a tluče do ní hlavou, když odejdu z místnosti, přijde za mnou a lehne si přede mě a pokračuje v rodeu :angry:
8. zář 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek moc děkuju za tip na údržbu, žlučový mejdlo neznám, ale asi to bude zázrak, jestli to pomáhá na kadění. A perete v normálním dětským prášku na 60? (já mám ten persil senzitive s perlama) nebo se musej vyvářet? Ty čtvercový myslíš dát s tou separační plínkou a kalhotkama na vrch asi, že jo?
8. zář 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak já teda vv moc v lásce nemám, nějaké jsem prodala, nechala jsem si jen od Tb, ale teď mi tam už nějakou dobu leží.
Včera jsem při věšení plínek našla na jedné čč kiko lux výstavní díru asi 0,5 cm. Teda jako jsem myslela, že vydrží. Jsou teda velmi aktivně využívané už 14 měsíců, ale i tak. :frowning2:
8. zář 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvakulka Snažit se sledovat, kdy bude chtít a posazovat. Na hrnci zabavit něčím speciálním, třeba i podplatit oblíbeným pamlskem atd.
8. zář 2010 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana Jo, ale na kalhotkový sklad.
8. zář 2010 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvakulka Brzo právě není, podle mě je klíčové, aby si dítě moc nenavyklo to dělat do plín, jakmile začne brát rozum. Prostě plína je nouzové, nikoliv standardní řešení. Klárka byla touto metodou bez plen v 17 měs., samozřejmě s občasnou nehodou, protože má tendenci to odkládat a pak už nestihne doběhnout. Ovšem nehody naštěstí pouze čůrací.
8. zář 2010 ve 23:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baca Mě se na nich udělaly místa jakoby prožraná od molů, ovšem moly doma dozajista nemáme.
8. zář 2010 ve 23:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana jj, dávala jsem vv popolini, ale jen kalhotkový sklad a super:wink:
9. zář 2010 v 00:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvakulka přesně jak píše Ivuš...vyčíhnout, kdy tak asi kadívá normálně a v tu dobu ho hodit na nočňajz a zkoušet to, dokud to nepochopí. Teda já jsem si asi v 8. měsíci všimla, že ráno kadívá stoprocentně, tak jsem ho tam jednou dala a on se hnedka vykadil a od té doby jsme to dělali každé ráno, pak jsem vychytala další kadění a jinak chodí na nočník tak 5x denně a vždycky tam něco dá, ale v plínkách je to samo taky. Kakání teda skončí v plíně tak jednou za týden, ale čůrání je jasný, že se všechno chytit nedá, teda když neděláme BKM. Teď už si tam trůní třeba i 15min, nechám mu tam boxy s hračkama, tak to probírá a u toho tlačí. Když má někdo (tchýně) tendence do něho vrkat "zatlač a udělej bobik atd", tak to nikdy nedopadne, potřebuje na to svůj klid.

Jinak k těm eko jednorázovkám Babydream z Rossmana...všechno sice vychytají, ale dnes se nám už po druhé stalo, že plína se po noci na jedné straně urvala. Jakože to ouško se utrhlo. Nevím, jestli je to tím, jak malej v postýlce cvičí, nebo tím, že je hodně nacuclá, každopádně se nám to ještě s žádnýma plenama nestalo. Poprvé jsem to brala jako raritku a zasmála jsem se, ale teď už mě to začíná štvát. Hlavně kdyby tam byl náhodou kakoš, tak bude všechno zamatlaný, tentokrát bylo jen krapet navlhlé pýžo. Takže já už je podruhé kupovat asi nebudu :confounded:
9. zář 2010 v 06:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@barica budu se snažit ty vlňáčky využívat opravdu maximálně, ale kdyby náhodou nesedly, vím, kam se obrátit dál :wink:
9. zář 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ohledně nočníku - Bára chodila na číňák ukázkově, většinou se vyčurala, kadila na 95% taky tam. Ale padl rok a pro madam je to asi zdržovačka či co, takže nad číňákem vůbec, tak ji tam ani už nedávám. Posazuju na normální nočník, ale stejně je úspěch tak jendou za týden.prostě mi z toho zdrhá. Zkusím ji tam nějak všemožně zabavit. :unamused:
9. zář 2010 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@permonik7 Tak to je dobrý, nebudu muset motat :grinning:
9. zář 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baca u nás to bylo podobně, tak od 8m to vypadalo, že máme zázračné ditě, do nočníku téměř vždy něco udělala, pokaděná plína byla vyjímka. Ale jak vyrostla, zjistila, že je plno jiných možností než sedět na nočníku a bylo po zázraku :unamused: Zlom nastal až v 19m, kdy najednou začala hlásit ee a od té doby to šlo. Teď je teda zase nějaká šprajclá a hlásí jen bobky, tak furt převlíkám...

Ale třeba ňáký dítě to dá bez protestní pauzy :wink:
10. zář 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veselazu Já dávám čč do weehuggers - čč na kluka: čč přehnout na polovinu, pak na třetiny, aby byla dlouhá úzká plína a pak seskládat tak, aby vepředu byly tři vrsty a vzadu jedna... Pokud dítko kaká do plíny a ne do nočníčku, tak ten zadek jde roztáhnout na šířejc, aby se hovínko nerozpatlalo i na svrchňáčky... :wink:
10. zář 2010 ve 13:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kvakulka Tak my to děláme tak, že při každém přebalku dáme na nočník, něco do ruky na zabavení, řeknu čššš, udělám jako bych tlačila a většinou tam něco je :grinning: (Zkoušíme to tak od 3m)
10. zář 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sissi Jj, peru v obyč prášku (Batole), někdy na 40, někdy na 60... Přes zimu čč žehlím, ale jenom proto, aby byly měkší :slight_smile: Čč seskládané na novosklad, případně něčím dovycpat (nějaká vkládačka), dovnitř celulózou separačku a navrch svrchňáčky (na malé miminko nejlíp PUL nebo flísáčky)
10. zář 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek takhle přesně to mám v plánu taky dělat, tak doufám, že i nám se to osvědčí :wink:
10. zář 2010 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek jo vidíš, takhle by mě to ani nenapadlo. Hned to taky zkusím. Mám v plánu našít si nějaké vkladačky z materiálu na šijemdětem, aby měl tu prcku co nejmenší :slight_smile: Ale než se rozhoupu, mamčin šicí stroj už taky něco pamatuje a navíc jsme se s ním nespřátelili...
11. zář 2010 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Ivuš ahoj, uniklo mi něco, nebo prefoldy na e-shopu ještě nebyly? Nebo už jsou panebože pryč? Já myslela, žes psala, že tento týden, už tam mají být.... Dík za odpo :wink:
11. zář 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kackaj taky je vyhlížím a nezahlídla :slight_smile: snad nejsou vyprodanéé :slight_smile:
11. zář 2010 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nika uff, tak snad jsem je nepropásla :wink: Tak už jsme dvě :slight_smile:
11. zář 2010 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek