• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. prosince 2016 
Vlna - ta merino se dá koupit už i melírovaná :wink: Ale to pak tam chybí ten kreativní živel...
24. zář 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj, snazila jsem se precist co nejvic z diskuze - ale vzdala jsem to asi po 40 stranach - prispevky zde pribyvaji opravdu rychle a plenek je nepreberne mnozstvi. chci zacit pomalu kupovat latkovou vybavu, na mimco je jeste trosku cas - ale rada bych rozlozila nakupy do delsiho obdobi, aby pak penezenka naraz nezkolabovala :slight_smile: extra setrit nechci, super drahou vybavu asi taky potrebovat nebudu... je toho tolik, ze vubec nevim, kde zacit. co byste mi poradily?
24. zář 2010 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 čauky záleží na tom jestli chceš vázat různý sklady a nebo radši dát kalhotkovou plenku a na to svrchnáčky. Pro novoška bych doporučovala vv, nebo prefoldy skládat na kalhotkový sklad. vv většinou nepruží, takže tam ten kalhotkovej sklad je na krátkou dobu, ale z prefoldu- což je totéž, ale pružný materiál to poskládáš jedna básen a je to celkem nadlouho.
Dále můžeš nakoupit AIO a KAPSOVKY- ale to je pro novoška škoda, jen tak když půjdete k doktorce nebo někam do města, jinak na doma to určitě není nutný. My měli první KAPSOVKU až k roku- chyběly peníze. Jinak se značkama ti moc neporadím, mám skoro všechny plínky vlastnoručně šité. Holky mají rády Ivuščiny ANAVY- právě od ní máme jeden prefold na testování z bambusovýho froté.
24. zář 2010 ve 14:16  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 zacni u klasickych ctvercovych plin - fajn jsou treba kikko eco lux. k tomu svrchni kalhotky, na miminko muzes flisove a pak nejake pulky. fajn jsou na vkladacky rucniky a zinky z ikei, jsou za pakatel a dobre poslouzi. no a k tomu separacky, my meli radi popolini, aby melo mimco prdku v suchu.
kalhotove plinky a AIO budes potrebovat az pozdeji.
24. zář 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 zkus se na inspiraci podivat sem http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/nase-konkretni-latkova-vybava/?page=last&lastref=pager1
jsou tam soupisy konkretnich vybav. Ono je dost tezke rict co je nejlepsi, protoze kazda tady ma sve favority a kazds volba ma sva pro a proti :wink: obecne za sebe taky rikam na novose cc nebo vv, pres to PUL nebo flisacky. Kalhotovky bych vybirala fakt opatrne a jen po kusu a vyzkousela. Kapsovky a AIO bych asi pockala a z prejdou prvni 2-3m, ze zacatku je ani nestihnete vyuzit na frajerinu a hned v nich bude zase vajecina :wink: Ale myslim, ze tady jedna z holek mela AIO hned od zacatku a taky byla spokojena.
24. zář 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
diky za reakce.
no ja se budu divat asi hodne podle materialu - ja jsem alergicka skoro na kazdou latku, tak nechci balit mimco hned od zacatku do nejake umeliny. urcite nakoupim nejake ty ctvercovky a resim, co na to - resp. co az ditko trosku vyroste a taky jak budu prebalovat, abych se neosypala, jestli budu mimcu davat cokoliv fleecoveho, vlneneho apod :slight_smile:
24. zář 2010 v 15:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 jestli jsi alergik, tak muzes jet v prirodnich materialech i kdyz bude mimco vetsi. z kalhotovek mam rada pandy biobavlnu a one size popolinky. vlne se vyhnout muzes taky..
24. zář 2010 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezita myslela jsem, ze takove ty svrchnaky jsou vzdycky alespon trosku umele nebo vlnene...
24. zář 2010 v 16:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 jaj, no svrchnaky to jo..
24. zář 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 asi bych taky začala s čč :wink: ty jsou taková nejlevnější varianta :wink: co se týče těch svrchňáčků tak můžeš používat hned od začátku vlňáčky :wink: je to 100% přírodní materiál a krásně prodyšný :wink: jinak koukni ještě sem: http://www.latkovepleny.cz/infostranky.html :wink: tady je taky spousta užitečných informací :slight_smile:
24. zář 2010 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko76 tak super že se vlňáčky osvědčili :wink: :slight_smile:
24. zář 2010 v 19:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 ááá teď to čtu že vlnu taky nee :confused: no tak to je pak prekérka :pensive:
24. zář 2010 v 19:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 no pokud jsi alergik a ani vlna nepujde, tak bych asi svrchnaky volila PUL kalhotky. Sice to je umelina, ale podle me by to nemuselo delat problem. Ale to asi bude potreba vyzkouset. U tech PUL kalhotek potom pozor, z ceho jsou lemy, nektere jsou jen ciste PUL, nektere maji potazene lemy ruznymi umelinami.
24. zář 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 dobrá diskuse je ještě tady: http://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/latkove-pleny-novorozenci/?page=1
u nás teda vedly čč na novosklad, vycpané ručníčkem 30*30 a na to PULky nebo vlňáky. Měli jsme i 5ks kalhotovek BabyLucy Organics a ty jsem si taky nemohla vynachválit - vždycky zadržely vaječinu, ty byly na vycházky. Do budoucna na druhé dítě asi zkusíme nějaké ty vv a čč do PULek a mám 5 ks kalhotovek Anavy, to bude určitě stačit. Pro starší už se pak můžeš rozšoupnout :wink:
24. zář 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
díky všem :slight_smile:

@veselazu na diskuzi se určitě podívám
25. zář 2010 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 souhlasim s devcaty. Ja take zacala s obyc ctvercovkami a myslim, ze se to odvedcilo. Uvidis, jak to tobe i miminku bude vyhovovat, a pak dokupuj podle toho co ti padne do oka a n co jsou treba dobre reference. Ja zatim nakupuji po jedne dvou plinkach, spis z druhe ruky a kdyz mi vyhovuji, tak si koupim treba i novou, pokud ne, tak je poslu dal a nelituju, ze jsem za ne utratila furu penez. Myslim,ze takhle to tady delalo hodne devcat!
Jo a ja zkoncila na 25.str., to se fakt neda docist! :slight_smile:
25. zář 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 já taky používám hlavně čč. Novorozenec se musí často přebalovat a čč jsou nejlevnější varianta a rychle schnou. Měla jsem i pár kalhotovek, převážně z druhé ruky. Podle mě je nejlepší vyčíhnout, jak nějaká látkařka rozprodává výbavu a koupit od ní víc kousků, aby jsi zaplatila jedno poštovný. Nakupovat po 1 plence se prodraží kvůli tomu poštovnýmu. Svrchňáky doporučuji spíš nový, ty se hodně opotřebovávají.
25. zář 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
a kolik nakoupit těch čtvercovek - tak 50? a prát 1× za 3 dny - stačí to? nesmrdí to po těch 3 dnech moc?
25. zář 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84
50 je dostačující. Akorát tedy nevím, jak velkou máš pračku a kolik jich tam nacpeš, když chceš prát za 3 dny + musíš počítat čas na sušení. Já mám pračku na 4,5kg, prala jsem ze začátku fakt denně, protože miminko opravdu neustále čurá a kaká. Přebalovala jsem pořád :slight_smile: Nemám už teď takovej odhad, myslím, že tak 15plen+vkládačky jsme tam dala a bylo to docela dost. Po 3 dnech to určitě bude trochu zavánět, chce to kýbl s víkem.

Ale to ukáže praxe. Nakup si nějakej základ a pak uvidíš, co se Ti osvědčí a podle toho dokoupíš.
25. zář 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@marcelkad my máme právě docela velkou pračku (zdědili jsme po předchozích obyvatelích bytu), takovou tu "rodinnou", takže máme často problém ji vůbec zaplnit.
25. zář 2010 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 já teda točím většinou nějakých 20 plen, peru jednou za 2-3 dny - nelátkuju ale výhradně, jen převážně, takže peru najednou cca 12 - 15 plen + vkládačky a nějakou vícevrstvou, + nějaké ručníky a jiné pleny co se nám podaří ušpinit provozem, pračku mám na 5 kilo. Skladuju namokro v kýblu s víkem a když to tam mám, tak tomu jednou za den vyměním vodu.
25. zář 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsme zpět z dovolené... Na koupání byla zima, ale i tak to bylo dobré.
26. zář 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
26. zář 2010 v 10:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já už jsem tak napnutá, až mi ta tetička z USA doveze ty Bestbottom pleny, že se snad nedočkám. No začátkem října je to doma :slight_smile: Pak zase budu muset něco prodat, jinak nevím, kde na to furt brát :grinning: Jinak Davčovi teď rostou další zoubky, už jich máme skoro 6 a je to mazec. Kadí 4x denně minimálně, konzistence taky ne zrovna "vyklepni mně a jdi" ale hustá kaše, takže skoro 2x denně zásah až na PULky, které trpělivá mamina stále dokola přepírá. Ještě že tak rychle schnou a mám jich vícero, ale už ať je to zase tvrdý !! :angry:
26. zář 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, tak začínám přemýšlet nd výbavou pro novoška, konec konců budou Vánoce, tak příležitost ohnout příbuzenstvo o nějké plínky. Váhám jestli jít do čtverců, na Annie jsem měla kalhotkové plínky a samozřejmě jsem je dávno střelila. Takže novosklad neumotám. Nebo nakoupit vícevrstvé ? Lákají mě ty od Ivušky, ale to bych teda musela vyčíhat a vykoupit celou várku, to co jí zbylo na eshopu nemá cenu :grinning:.

A ještě něco-Annie celkem začaly vadit vlňáčky, má od nich červené nožky tam, kde se třou o okraje vlňáků :frowning2:. Nejsem z toho nijak urvaná, ale asi budeme muset dokoupit ještě dvoje PULky a nechat vlnu jen na noc. Takže- co radíte? Máme jedny BBna druky, ale celkem mi vadí, že jsou to "igeliťáky". Uvažovala jsem o Bambino Mio nebo o Weehuggers (na vv narovno).
26. zář 2010 ve 12:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana Budou trvale na skladě, snad tak během měsíce. Další várka by měla být zítra, ale ta bude zase kusově omezená.
26. zář 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Tak to je prima, snad se mi podaří se někdy trefit až budou na skladě :slight_smile:
26. zář 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Jo a doporučovala bys na mimčo (mám důvody předpokládat, že to nebude žádný drobek, syn měl sice 3kg, ale během 6 týdnů z něj byl macek, dcerka už se 4kilová narodila a v trendu pokračuje, ačkoli skoro nic nejí) radši S, nebo M? A ohnout?
26. zář 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,