• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. prosince 2016 
@andelka Disany byly fajn, ale tak na ten začátek, na zdrhající dítě vopruz :wink: v Matoušovo albu mám fotku, dávala jsem je s vv a vo. Teď bych ráda tak 3 kusy zas pořídila. Zkoumám, jestli je mezi nima a Engel nějaký rozdíl. Třeba Popo jsou proti Disanám hrubší a míň pružný.
26. zář 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@schnek no tak mi se Dany teprve dneska poprvé přetočil z bříška na záda, tak mi ještě nějakou dobu snad zdrhat nebude :sweat_smile: taky bych chtěla pořídit vlněný obdélník, jestli se mi zavazovačka osvědčí. Zatím mi to nějak moc nejde, ale to je o cviku. Mám jen jednu, na zkoušku.
26. zář 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
chce to hodně napnout ty cípy od zadu dopředu, přidržet, přetáhnout předek, zamotat a zavázat. Možná na začátek vyzkoušet na nějakým medvědu nebo panence :wink:
26. zář 2010 ve 14:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana Určitě M a nějakou dobu zahýbat vzadu.
26. zář 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@schnek to je fakt, zajedu si do sklepa pro panenku :slight_smile:
26. zář 2010 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
chtela bych se jeste zeptat, v jakych obchodech plenky nakupujete? zatim jsem na diskuzich zaznamenala tyto: branakdetem.cz, slune.eu, latkovepleny.cz, latkovky.cz. Jsou jeste nejake dalsi? Jake s nimi mate zkusenosti?
26. zář 2010 v 17:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
26. zář 2010 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka DÍKY, hned se na to podívám
26. zář 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana proc bys neumotala?

Ja teda po par dnech musim konstatovat, ze nejradsi mam kalhotky, novosklad je fajn, ale radsi premejslim, kterou plenu zrovna dam :grinning: , nejradsi mam od Ivusky patentkovy, ale mam jen dvoje, tak jsou hned fuc :sweat_smile: . Na zebrinovym topeni to hezky schne a muzu je pak hned pouzit.
26. zář 2010 v 17:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suik Já jsem taky vždycky přemýšlela, jakou plínku dát a nemohla se rozhodnout, tak jsem šla pro čč :grinning:
26. zář 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka ja si to vychutnavam, nejdriv jdou anavy plenky, na ne se vzdycky tesim, a nejhorsi je, kdyz po dopnuti posledniho patentku slysim kanonadu :angry: :grinning: , ted ji ale nechavam trochu vyprdet pred zabalenim, tak to nejhorsi chytnu do ubrousků. :wink:
26. zář 2010 v 18:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Děkuju, myslela jsem si že to tak bude lepší. :wink:
26. zář 2010 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suik No, nevím, nějak jsem k novoskladu nezahořela láskou ani tentokrát, bojím se ho. Navíc když koupím vv vel. M, bude je mít prtě tak do roka, čtverce by mu tak dlouho nevydržely. S vv už to umím, tam není co řešit.
26. zář 2010 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana Já čč (barevnou popo) dávala (jednu seskládanou chlapečkovsky) až do teď :zipper_mouth: Asi před týdnem jsem je schovala, že už mu to nestačí a jako čč dávám Kikko bambusku. :slight_smile:
26. zář 2010 v 19:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Já jsem si zavazovačky přisnapkovávala (ty "ucha + plínu, než dáš vepředu zavazovačku a omotáváš) - dobrý fígl, zamotáš i živější dítko... :wink: Přestala jsem je dávat, jak začal lozit po 4, to už ta zavazovačka (a drakové apod.) sjížděla.
26. zář 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 My jeli na začátku (0-3M) výhradně čč na novosklad, docpané popř. vkládačkouv (BI, Ikea dětský ručníček), pak jsme začali kombinovat s kalhotkovýma (nej Anavy, ostatní šly postupně z domu) + AIO (resp. kapsovka) k dokotrce (od začátku). Jak začali příkrmy a přišel tuhý bobek, dávali jsme čč narovno na doma a kahotkovky ven, AIO k doktorce.

Zezačátku jsme jeli PULky (naše nej Thirsties), pak i flísáčky. Vlnu jsme začali dávat s kahotkovkama. Jsme taky atopici, ale vlna nedělala potíže ani kdy měl exém rozjetý (spravil se nám díky hypoalergenní dietě). Záleží na materiálech (některé svrchňáčky bys ani neřekla, že jsou naomak vlněné, jak je to příjemné) a střihu (aby neměly třeba nohavičky ale pekně lícovaly plínu). Jinak bambus nám taky nevadil...
26. zář 2010 v 19:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana Dobré PULky - Thirsties nebo Weehugers...
26. zář 2010 v 19:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek a nejsosu ty weehuggers taky igeliťáky vevnitř?
26. zář 2010 v 19:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana s těma Weehuggerskama - dneska jsem si všimla, jak většinou používáme jen na vv nebo vkladačky , že když je dám na kalhotové - Anavy - ty nejsou veliké - tak mi čouhají ven. Když to zastrčím, tak je to tak tak. I kolem nožiček to musím vždycky zastrkat dovnitř. Fakt jsou z menších. No na vv a jiné jsou supr. takže tak

@ivuska.h můžu se zeptat na ty prefoldy? já s tím nemám žádnou zkušenost, když používáme PULky a vv - když dám do PULek ten prefold na kluka třeba, stačí to? nebo to musím dovybavit ještě třeba jednou vkladačkou? Kolik to tak nasaje? Blbý dotaz, ale zjišťuju, jestli se tím dá třeba nahradit vv + vkladačka tvoje krátká např.
26. zář 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek ty jo supr nápad se snapkováním zavazovaček, že mě to nenapadlo... :angry: a já je měla tak ráda, nikdy nic neproteklo, ale jelikož jsem neuměla vázat, tak jsem toho nechala.
26. zář 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak jsme dnes poprve daly doma pletene vlnaky na noc, tak jsem zvedava, co pri pristim kojeni bude mit z postele!:slight_smile:

26. zář 2010 ve 20:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ještě dotaz-kamarádce protýkají IV AIO, myslíte že by pomohlo navoskovat? A čím? A jak? Díky!
26. zář 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suik Právě proto, že se mi ty plínky tak moc líbily, tak mi bylo líto, aby mi je hnedka počůral a já je zase nemohla dát :sweat_smile: Pako :grinning:
26. zář 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veselazu Prefold s krátkou vkládačkou (budou zítra v eshopu) je už podle mě dosti savé balení. Když bys dala prefold poskládaný podle těch šitých čar a dovnitř dopředu ještě tu vkládačku, měla bys ve výsledku 8 vrstev bamb. froté a 3 vrstvy bamb. flísu (v mé kalhotkovce s vkládačkou na půlky a krátkou vkládačkou to je 7 vrstev froté a 3 vrstvy veluru). Takovým tím klasickým způsobem "na kluka" bych to asi neskládala, bylo by to asi vpředu už moc tlusté. Nicméně kdybys to tak udělala, měla bys vpředu 16 vrstev froté a to je fakt moc :grinning:
26. zář 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suik To jsem ráda, že jsi s nimi spokojená. Kdyžtak pak hoď do alba nějaké umělecké foto malé v plíně :grinning: A mám fakt radost z tvého vydařeného porodu!
26. zář 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Ahoj Ivi, doufam,ze byla vydarena a odpocinkova dovca :dizzy_face: Pripominam se s treninkovkama, u nas momentalne dost aktualni tema. Je uz vice zajemcu, abych mohla otestovat a poslat dal? Pripadne bych i rovnou koupila, pokud bude rozumna cena :wink:
26. zář 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Jojo, celkem ušla, jen jsem byla pořád nervní, že jsem bez internetu :grinning:

Tréningovky se opozdily kvůli ztracenému balíku s PULem, ten se nakonec vrátil odesílateli, v týdnu ho bude posílat znovu, tak snad se tentokrát dočkám...
26. zář 2010 ve 22:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h jestli ty uz nejsi na tom netu ak trochu zavisla :wink: Priste holt notas apripojeni s sebou i do hor a na samotu :slight_smile:
Dej potom vedet, pokud budes chtit otestovat. Uz to u nas byla akutka, takze mam 2x bambino mio treninkove na ceste, tak alepson budu mit porovnani :slight_smile:
26. zář 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana no já nevím, ale já dávám vv jen když tuším, že nebude kakat. Jinak bych 100% prala i svrchní kalhotky, novosklad dobře uvázaný to většinou udrží. :wink: Není to vůbec těžké.
@maly_prcek děkuju za tip, to by mohlo fungovat :slight_smile: Časem bych to chtěla dělat taky tak, vv + zainvestovat do anavy kalhotovek a na to svrchní. Ta vaječina je mor - na to jsou nejlepší a nejlevnější varianta čč Kikko. :sweat_smile:
26. zář 2010 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka mimo tema, ale akorat jsem si vsimla, ze ze ti dneska maly otocil z briska na zada. Gratuluju, to nas maly nikdy neudelal, mozna to doted neumi :grinning:
26. zář 2010 ve 22:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek