• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

18. prosince 2017 
@slunicko76 To se takto nedá říct, jak dlouho schnou, záleží to na mnoha faktorech. Např. na kolik otáček ti odstředí pračka, jaká je teplota vzduchu při sušení, jak se tam mění vzduch...
27. zář 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela delam to podle navodu (resp. lanolinovala jsem asi 2x) a neni uplne mlecna nepruhledna, ale jakoze lehce zbela. I kdyz asi jsem tam toho dala vic nez byl navod :sweat_smile:
27. zář 2010 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko76 mozna ti to prijde fakt jenom materialem (teda mame na snapku), taky vzdycky vaham a rozhodujeme se s mm, jestli uz jsou nebo nejsou suche :grinning: U nas schnou cca 1,5dne, kdyz jsou venku na snure a je teplo, tak jsou do vecera suche.
27. zář 2010 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah
@ivuska.h
diky za nazor!Jeste to necham do zitra a zitra na to vlitnu!
@ivuska.h prave jsem si objednala plinky, protoze jsem s nimi opravdu spokojena! a ac mame holcicku, tak retro autickum se neda odolat!:slight_smile:
27. zář 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak vlňáky jsou naložené, lanolinu jsem dala víc, ale opět jsem nic mléčného nepozorovala :frowning2: uvidíme...
27. zář 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne totiz prijde, ze je to jeste uvnitr vlhke a navrchu suche!ale spis je to tim, ze je ted vsude vlhko a jeste nam v panelaku poradne netopi!
27. zář 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ještě ke schnutí - Anavy tak střed, když dám večer na sušák, celý další den ještě většinou schnou. Po nich mi tam zůstávají ještě BL bambus a TB Bamboozle Stretch - to je vůbec záhadná plína, vypadá, že by měla být suchá hned, ale ta vlhkost se v ní nějak přelévá, vždycky mi uschne svrchní strana, otočím, uschne z druhé strany a ta spodní je zas vlhká. Ale jinak ji mám fakt ráda :wink:
27. zář 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela tak drzim pesticky!
27. zář 2010 v 19:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko76 dík, když to pomůže, vyžádám si tě vždycky, až půjdu zas lanolínovat :grinning:
27. zář 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
lanolín se holky tak rychle nakazí, mněla jse jeden doma 3 roky normálně v koupelně ve skříňce, a v pohodě.
jinak to že se vám neudělá mléčná voda si myslím je tím že používáte šampon s nízským obsahem látek které normálně obsahuje mýdlo (nejsem chemik a nevím přesně) ale některá dětská kosmetika je bez obsahu mýdla :slight_smile: a z ní to nejde. nejlepší je obyč šampon kopřivový, nebo tak, a teda já používám darovaný sprcháč od Johnsna :slight_smile: a v pohodě.
27. zář 2010 v 19:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. zář 2010 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nika ja urcite vymenim sampon
27. zář 2010 v 19:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nika Tím to u mě asi nebude, jednou jsem ze zoufalství zkusila i jar na nádobí (teda ne Jar, ale Denk Mit z DM) a taky nic...
27. zář 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nika Ale kopřivák tu mám, 3l flašku, koupila jsem v Makru manželovi, na ty jeho krátké vlasy je to jedno. Aspoň jsem si to teda myslela, protože se nakonec ukázalo, že se mu z toho dělají lupy a tak se vrátil zpět k dražšímu šampónu... Takže tu mám teď doživostní zásobu kopřivového šampónu, nevím, co s tím, asi na vytírání podlah to bude dobré :grinning:
27. zář 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markusko Tak signálem na nočník jsi mě pobavila-malé je 18 měsíců a už tak 2 měsíce mi hlásí bobek v plíně "aa" (někdy), ale do nočníku nebo do wc s redukcí ho odmítá udělat. I když strašně komentuje kohokoli kdo jde udělat potřebu. Dneska mi zahlásila "aa" i poté, co se vyčůrala, ale do nočníku se prostě za půl roku, co to zkoušíme /ne teda denně) nevyčůrala ani jednou.
Já myslím že k tomu dospěje, napřed si to uvědomí po akci, časem přijde i varování než akce proběhne...
27. zář 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
doplňuju odkaz na oblíbený e-shop ecoobchudek.cz, občas to tam vychází i levněji než na bráně
27. zář 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Díky. Jen mám pocit, že on čůrání ještě nijak nevnímá. Je mu jedno, že je v počůrané nebo pokakané plínce. Když je náhodou nahatej a počůrá se, tak se dívá, co se stalo, to jo, ale jinak nic. Žádnej náznak.

@slunicko76 Super, že vlňáky fungují a budeš plést další :wink:
27. zář 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka jo, budu,ale to melirovani si asi hodne rozmyslim, spis nebude.Bojim se, ze by to pak poustelo! Nema nekdo zkusenost! rada a typ na barvu, co nepusti by bodla!
27. zář 2010 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zdravím, dlouho jsem tu nebyla. Mám nějakou vlňákovou krizi. Onehdá jsem tu vypisovala, jak moc máme vlňáků a teď skoro nemám co dávat. Dvoje lovíky s jsem už uklidila na novoše. Dvoje vlňáky budu posílat na reklamaci - swb pustili dvě oka u druků, z čehož jeden druk ani nepoužívám :angry: , a pak čudly vlňáky mají upáraný okraj na jednom křídle a tudíž je druk taky z části venku. Takže mi tady zbyly jedny lovíky, do kterých s oblibou madam kaďákuje a to tak, že je ráno sundam ze šňůry a odpoledne můžu prát znovu. Pak tu mám dvoje natahovací, jedny se opět namáčí v lanolinu, protože dnes totál protekly. Tak jsem už z nouze vytáhla dvoje pulky IV vel. S, ale jak mají v háji sucháče - ač jsou používané velmi málo :angry: - tak se otáčí k bříšku a škrábou ji tam.

Takže se ptám - dají se někde sehnat vlňáky ve stylu lovíků velikosti M?

@ivuska.h vlňáčky nebudou?

A taky přemýšlím, jestli nepořídím nějaké pulky. Ale tam jsem teda pole neorané. Nechci igeliťáky, nedržící sucháč (takže asi vyřazuji IV) a tuhé gumky. A aby byly vícevelikostní.

Tak baby raďte! :grinning:

U nás stále bojkot nočníku, včera mi zdrhla a počurala mi polštář. Ještě štěstí, že to nebyla ovčí peřina, to bych ji asi zakroutila krkem :grinning:

27. zář 2010 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baca Budou, cca za 14 dnů... Ale ještě ze staré vlny, tu novou podrobuji zkouškám, abych si byla jistá, že je dobrá, než z ní budu šít na prodej. Příští týden budu mít cca 3 kusy na testování, jeden kus by měl být v obracené verzi (jako SW vlňáky) a ten zbytek lemovaný, jen obšívané už asi nebudeme dělat.
27. zář 2010 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko76 Já myslím, že by to pouštět nemělo. Ale zkušenost nemám.
28. zář 2010 v 08:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baca Někdo tu celkem chválil vlňáky z merinostar.Taky o nich přemýšlím :wink: .
28. zář 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko76 já ayrvila v té potravinářské a občas když je plena jó hodně pročuraná tak se malinko barva na ní obtiskne,ale dycky se to vypere a není níc poznat :wink:
@baca a co zkusit PULky Haipa Daipa :wink: my je máme od narození(teď už vel.L) a jsou super :wink: : http://haipa-daipa.com/product/svrp/ :slight_smile:
28. zář 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@duzame jj merinostar má kamarádka a taky je chválí :wink: prý jsou super :slight_smile: : http://www.merinostar.cz/merinostar/eshop/2-1-Svrchni-kalhotky/1-2-Vlnene
28. zář 2010 v 11:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@duzame já mám ty ježečkové zapínací a jsem spokojená. Používám je na jednu čč a dobře sedí. Zatím mi vyhovují víc, než anavy, protože jsou více velikostní a sedí líp. Anavy mám zmenšené na nejmenší a příjdou mi ještě trochu velké. Ale na kalhotkovou plenku by asi seděli dobře.
28. zář 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka82 takova ta v pytlicku?
28. zář 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko76 jj taková ta klasická :wink: :slight_smile: jeden pytlíček je asi za 6 kč :slight_smile:
28. zář 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty merinostar jsou silné jako lovíky crepe? A co velikostně? Jedem jen 1 čč,tak aby to neplandalo. Bára má 9,5 kg a máme lovíky M, ale ještě křížím uši.
@katka82 ty HD pulky jsou vevnitř jaké? Igeliťáky nebo jako IV?
28. zář 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baca no já nevím jaké jsou IV ale ta HD jaou jakoy spíš pogumované nebo jak to nazvat :sweat_smile: ale přijde mi ten matroš zakovej příjemnější než třaba na Flexiwrap od Tots Bots :wink:
28. zář 2010 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@baca HD PULky jsou zevnitr takove leskle, vypada to celkem umele, ale mne to taky pripada docela prijemnej material a opravdu jsou dost prodysne...
28. zář 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek