• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. prosince 2016 
@jasekd Musím se vlňáčků zastat. Mám dvoje lovíky, jedny crepe a jedny jersey. Používám od 4 kg a jsou úplně v pohodě. Že by byly míň spolehlivý to se mi nezdá, i po 12 hod v noci se mi nestalo, že by provlhly a to je plína druch. Na kalhotkovou plínku jsou i s vaječinou v klidu. Nakonec jsem dospěla k tomu, že mám pulky jen jako záložní, nebo když potřebuju menší zadeček do užších kalhot. A kousavé taky nejsou. Nezavrhuju žádné svrchňáčky, ale na druhé dítko asi koupím vlňáčky i na novoška.

Jinak se chci zeptat, jak fungují "longies"? S bodýčkem se to asi nosit nemůže co?
28. zář 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
28. zář 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@duzame Me odrazuje, jak tu holky licily to lanolinovani, a ze jim dost provlhaji... Asi jak komu, jako vsechno.
28. zář 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@duzame Já jsem dávala longies s bodýčkem, zapneš ho prostě až přes ně. Není to úplně vrchol módy, ale funguje to :slight_smile:)
28. zář 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmm, flíšáčky jsme ani nezkusili, máte nějaký tip? Aby to sedělo našemu 9,5 kg macíkovi a aby neprotekly? že bysme zkusili ? bývají většinou levné... tak proč ne...
28. zář 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko76 Já jsem na to vyzrála a koupila si melírovanou ovčí vlnu :grinning:
28. zář 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd :wink: jasne
28. zář 2010 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, ted se zase zeptam blbe ja!:slight_smile: kdyz pisete cc na rovno, je tim mineno jenom klasicky slozena plena na osminy?Takze davate jen ji a an to nejake svrchnacky?

Jinak na noc davam Anavy plenku a na to pulky IV a vse OK!!! a to mame ty PUlky trosku vetsi, protoze jinakjedu jen v novoskladu plus dve ctvercovky narovno(chapu li to dobre). jen mi ten ctverec prave u noh z tech PUlek leze, tak proto se ptam, jestli se to da dat i bez toho novoskladu. Diky.
29. zář 2010 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka ja si to chci spis vylepsit. Mne se ta prirodni barva libi!:slight_smile:

Foto:jinak takhle to skladam ted a nase hand made vlnaky!:slight_smile:
29. zář 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko76 dá se to dát jen tak, já dávám třeba vv narovno. Jen když náhodou v tom kadí, tak je větší nebezpečí, že to proteče. A dávám na to IV, mají příjemnější vnitřek, když jsou pulky hned na těle z boku.
29. zář 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko76 Na osminy by to bylo strašně široký. Já dávám na dvanáctiny. Jenom to vložím mezi nohy, teď na něčí radu zde to vepředu ještě přeložím, takže je tam 24 vrstev.
29. zář 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd já mám vlňáky lovíky a ty určitě nekoušou, spolehlivý jsou, ale jak je plínka už moc nacucaná, tak trochu provlhnou, údržba není složitá, když nejsou pokaděný, tak je nemusíš moc často prát a lanolinovat, ale jsou trochu objemnější než pulky a já mám pulky blueberry, který mají lemy z biobavlny, takže i s těma jsem maximálně spokojená, zapařeniny malek od doby, co máme látkovky neměl, v papírovách je měl pořád, takže za mně je to vlnáky a pulky nerozhodně a jestli jsi s pulkama spokojená, tak u nich klidně zústaň. Na malý mimčo s vaječinou mi stejně přijdou lepší.
29. zář 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna Tak to je super, ze jsou i PULky s jinym lemem nez fleecovym, Martinkovi ty HD vyhovujou, ale kdyby nahodou treba druhej mel s tim problem, tak muzu zustat u PULek, tak to jsem rada :slight_smile: A neprovlhne to teda kolem tech lemu, kdyz je to biobavlna?
29. zář 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd mě se to nikdy nestalo, mají dvojitý lem, takže vždycky udržely i tu největší nálož vaječiny a jsou jednovelikostní, takže já jsem s nima spokojená, navíc jsem je koupila v akci na tuly-tuly. Mám ještě IV organic, ale ten suchý zip už moc nedrží, začínají provlhávat a sucháč už malého často poškrábal, takkže ty BB vedou.
29. zář 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj všem
teda holky, občas tady k vám nakouknu, jelikož se taky chystám pořídit nějaké látkovky. Ale teda příjde mi, že nemluvíte česky... V tom aby se někdo vyznal. :sweat_smile:
29. zář 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajkaz přečti si první stranu, tam je seznam zkratek a nějaké vysvětlení.
29. zář 2010 v 10:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz Díky, je to teda nářez se v tom zorientovat... :wink: Jsem zvědavá, jak nám to půjde. Ještě že je koník a můžu přijít pro radu :grinning:
29. zář 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz tak jeste jeden priblblej dostaz!plinku teda slozisna tretiny, pak jeste na pul a pak to prelozis? Jsem asi natvrdla!:slight_smile:
29. zář 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko76 taky skládám na dvanáctiny
Nejdřív to složím na čtvrtiny a tu pak na třetiny... nrovno pro nás ideální velikost :slight_smile:
29. zář 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladida.l ale tu tretinu delas jako ze ctverce ne z pruhu!
29. zář 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko76 jj, ze čtverce
29. zář 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ladida.l tak to jo, ja totiz delala dvanactinu z pruhu a to bylo na muj vkus teda doooost utle!:slight_smile:
29. zář 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jajkaz neboj, to bude v pohode! A ten tahak na prvn strance je super! Chce to jen vyzkouset!
29. zář 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko76 :wink: Vlňáky jsou krásné :slight_smile:
Já se v těch třetinách, dvanáctinác vůbec nevyznám :sweat_smile: . Prostě to poskládám tak, aby mi to tam vlezlo a je to :grinning:

@jajkaz Do toho se za chvilku dostaneš, neboj :wink:
29. zář 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko76 skládám, jako ladida. Mám čtverce naskládané na čtvrtiny v šuplíku a ten pak vyndám a poskládám na třetiny. Takže mám na sobě 12 vrstev látky.
29. zář 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko76 díky, že ses holek ptala, já už taky přemýšlím, že novosklad opustíme, tak jsem přemýšlela, jak ty plínky skládat líp. :wink:
@betelgeuzz díky za tip na skládání! :wink: co používáte na to? pulky nebo vlňáky?
29. zář 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mamky:slight_smile:, prodávám vlňáčky storchenkinder a longies anavy, tak pokud máte zájem tak pisněte IP. Případně i jedny z toho vyměním za patentkové lovíky nebo SWB nebo jiné dobré v pěkném stavu (bez vytrhlých patentků atd.)...i bych doplatila, pokud by bylo nutné :wink: Mám to tady na bazárku....http://www.modrykonik.cz/bazar/plenky/83v6/vlnacky-storchenkinder/
29. zář 2010 ve 12:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka diky, jen musim jeste vychytat to sesiti a trosku obrat v pase!:slight_smile:
29. zář 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evak99 někdy vlňáky, někdy PULky, podle toho, co je v použitelném stavu :slight_smile:
29. zář 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evak99 to mne by ten novosklad naramne vyhovoval, ale proste mi ten trojuhelnik vycuhuje z tech svrchnich kalhotek!nedelat ojenom u IV,ale ty jsou mega velky,XL pro 11kg s my mame 6 a neco!tak nevim v cem je chyba! Jen v tech vlnackach a Ivinych flisackach to nedela!Kdyz je se proste bjim je dat treba na delsi cestu nebo na noc. Radsi mam ty PULky.
29. zář 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek