• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. prosince 2016 
@chita Z jedne novosklad a pak neco jako vkladacku, treba narovno dalsi cc, nebo rucnicek atd...
4. říj 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka82 Děkuji, ten poslední odkaz mi moc pomohl.
4. říj 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd Ja ty alany koupila na dovolenou, abychom neznecistovali Chorvatsko :grinning: A bylo to desny. Fakt narozdil od babylove blbe sedi a synator je nejradsi na brise, takze si je porad vpredu zdimal a byl pak mokry az na brise :frowning2:
Se sudocremem souhlasim, taky se osvedcil. Jeste je dobry krem od weledy a zinkova mast. Ta pomohla, kdyz mel snad tyden kvasinkovou opruzeninu (v detskem centru mi dosly plinky a vzala jsem si vzorek papirovky).
4. říj 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@chita za málo :slight_smile:
4. říj 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Zatím se kalich ztrácí jen externě :grinning: :grinning: :grinning:
4. říj 2010 ve 14:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mi se Babylove taky líbily, měla jsem jeden balík 3-6kg, byly silnější, nebyly navoněné, JENŽE - se mi několikrát stalo, že se malému k nim přilepila kůžička, musela jsem sakra dávat při vyměňování pozor, abych mu nestrhla s plínkou i kus kůže, takže to mě odrazuje - protože nepřebaluju jen já a v klidu, že. :unamused:

Holky AD KALÍŠEK - co je lepší - příjemnější, měkčí - Ladycup nebo Mooncup. Uvažuju dost silně, že až mi po porodu zas naskočí MS, že bych používala kalíšek :slight_smile: Doufám, že se trefím do velikosti, takhle od oka - je mi 27, jeden přirozený porod.
4. říj 2010 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Holky, chci koupit nějakou kapsovku, ještě žádnou nemám, tak se chci zeptat, jestli je lepší SWB, nebo Blueberry minky?
4. říj 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Já mám Mooncup - kvůli velikosti - velký mi přišel už dost velký (jsem prcek :slight_smile: ) a Ladycup malý je zas o dost menší, tak jsem vzala střed - menší Moon... Ale bylo mi líto, že nemám barevný... :pensive: Jak kdyby to bylo vidět, že? :grinning:
4. říj 2010 v 15:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
4. říj 2010 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka rika se, ze ladycup je trochu mekci, ze se lepe sklada. Ja ho mam a maximalni spokojenost. A teda me se neztraci ani interne ani externe :grinning: :grinning: A velikost je po porodu jasne ta vetsi.
4. říj 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@duzame mám obě a lepší mi přijde ta SWB econappi - je štíhlejší a saje stejně. BB minky má zase ceně jednu pěknou bambusovou vkládačku navíc...
4. říj 2010 v 16:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak já jsem z papírovek měla Babylove do porodnice, pak pár vzorků, co jsme dostali v různých reklamních balíčcích, pak jsem dostala balík huggies a pampers a koupila jsem si alany. babylove mi přišly OK, na dalšího prcka si do porodnice asi koupím zase. Huggies i pampers mně přišly moc navoněný, a když se do nich vyčurala, tak byl smrad, jako by byla i pokaděná (i m to tak připadlo). A teď máme doma ty alany, vyjímečně je použiji a příjdou mi taky dobrý.

@maly_prcek stejně nechápu, jak se může kalíšek ztrativ i venku :grinning: Jako chápu ponožky - jednou si je vyzuju v obyváku, jindy v ložnici, ale kalíšek - ten si přece vyndám v koupelně, nebo na WC. Nebo je máte tak velký? :grinning:
4. říj 2010 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Ja koupila Ladycup po prvni MS po porodu, no a dalsi uz neprisla :grinning: Takze ani nevim, jakej je. Kupovala jsem vetsi (je mi 30, 1 prirozeny porod).
@maly_prcek No ja koupila ten Ladycup nebarevnej, protoze je levnejsi, ale to vis, ze jsem nad tim premejslela, ten ruzovej nebo fialovej je tak krasnej :dizzy_face: Ale i ten nebarevnej ma roztomilej pytlicek :slight_smile: Jako by to nebylo jedno, ze. Jsem rada, ze nejsem jedina, kdo je takhle prastenej, nebo, to uz jsem jednou psala, se mi libi, kdyz vezmu oranz. obroubenou HD, k tomu oranz. obroubenej HD ubrousek a dam do HD oranz. tasticky :grinning: Proste pako...
4. říj 2010 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd ja te s tema barvama naprosto chapu, taky jsem dneska malemu davala oranzove slipy, aby to ladilo s tygrim oranzovym trickem, co mel na sobe :grinning: Nejsi v tom silenstvi sama :wink:
4. říj 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz On je ten měsíc nějak dlouhá doba :grinning: V pátek mi už bylo divně, tak jsem ho pohledala, položila do koupelny a od včera, kdy MS dorarzila, je fuč... Nechápu... Ňáký šotek :slight_smile:

@jasekd Jj, taky to musí ladit... MM nechápe...
4. říj 2010 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mě taky baví vybírat co malému na dupku dám :slight_smile: papírovky mě neba, jsou všechny stejné :sweat_smile:

Mě by naštvalo, kdybych si koupila kalíšek, vzápětí otěhotněla a byl malej :grinning: takhle jestli je člověk po jednom porodu nebo dvou už je fuk, ne? I když doufám, že ho mezi porody dostatečně využiju. Že nebude moc brzo další mimi :sweat_smile:
4. říj 2010 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no já jsem nad ním taky přemýšlela,ale vzhedem k tomu že za chvilku chceme další mimi a ms po porodu furt nikde tak to nachám až někdy na pak :grinning: :wink: teď si chci našít nějaké látkové vložky(co kdyby náhodou) :grinning:
jj taky mě baví ty barevný plínky :dizzy_face: :dizzy_face: nechápu kdo má jen hnusky :stuck_out_tongue_closed_eyes: jedna jako druhá :grinning:
my měli v porodce Fixies a taky docela dobrý :wink: ale drahý jako sviňa a pak jsem asi 2x koupila babylove a pak už jsme najeli na látku :slight_smile:
4. říj 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Ja ho koupila po porodu a hned otehotnela, bacha na nej :grinning: Jinak ano, je to jedno, jestli jeden nebo dva, vetsi uz snad nedelaj, jen 2 velikosti, aspon myslim ten Ladycup. Pripada mi teda velkej, ale jak rikam, nemela jsem moznost zkusit :sweat_smile:
4. říj 2010 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka82 fakt ještě nemáš MS? To jsou dlouhé prázdniny :confused:

@jasekd ha, tak to vážně bacha :sweat_smile: Mi zatím taky přijde od pohledu velký, ale když je tolik spokojených holek... :confused:
4. říj 2010 v 18:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, je zdá se velký, ale jde to nandávat docela dobře... Jinak můj kalíšek nalezen! Hurááá! :slight_smile: Žádný šotek, ale MM měl uklízecí mánii :angry: (Tak dobře že ho nedal třeba do kuchyně mezi panáky... :slight_smile: )
4. říj 2010 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h ok věřím :slight_smile: každopádně je jasné, že látkové vložky jsou ta ekologičtější varianta a i příjemnější na tělo:slight_smile: no a ještě ekologičtější je mooncup, co zmiňovala @jasekd ....máte někdo zkušenost?:slight_smile:

jinak máte někdo recept na mýdlový sliz?díky:slight_smile:
4. říj 2010 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no taky se mi to zdá trochu dlouhý :sweat_smile: ale né že by to nebylo nepříjemný :grinning: kojím večer a k ráno a hold to asi stačí :wink:
@maly_prcek jo tak to známe :grinning: mm ji taky čas od času má :wink:
@crawler já si do kýble nastrouhám 3/4 kostky mýdla s jelenem a zaleju to trochou vařící vody,pak se snažím starou vařečkou nýdlo trochu rozpustit :grinning: pak doleju 5L horké vody a za stálého míchání přisipu 125 g krystalické sody :wink: zamícham a nechám být :slight_smile: já si teda dělám poloviční porci jinak je to 250g mýdla,250g sody a 10L vody :wink:
jinak kuk sem: http://www.latkovepleny.cz/recept-na-mydlovy-sliz či http://www.schidlo.cz/2010/04/03/mydlovy-sliz-aneb-velke-pradlo/
a taky jsem teď zkusila nastrouhat tam i trochu žlučového mýdla a řekla bych že ty fleky lepší mizí :wink:
4. říj 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás je to tak, že si plínky vybírá malý! :sweat_smile: místo aby si už pomalu vybíral slipy, tak furt plínky....
u nás teda nejhorší plínky které mu doslova sedřely kůži ze zadečku byly v porodnici...to jméno nezapomenu....Moltex. strašné...ještě dlouho se z nich vzpamatovával...jedno je jisté že nemocniční pleny už ne, vezmu s sebou huggies..:slight_smile:
4. říj 2010 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veselazu no vidis, zkusim je chvilku nedavat, mam tu jeste viskozovy, ty jsou teda spis na tuzsi, nebo tu Irmu. prijde mi totiz, ze to cim dal horsi :pensive: a je to az v poslednich dnech, na zacatku to bylo OK.

mazu cim se da, sudocremem, mesickovou weledou, pak tu mam jeden aroma olejicek na vsechno mozny, rany a tak...tak micham se zakladnim a mazu. I jsem zkousela buretovy hedvabi, ale to mi desne zkadila :rolling_eyes:

ja z hnusek teda pouzivam hodne babylove, ty mi prijdou celkem dobry, ale uz mi dvakrat protekly, latkovka nikdy, krom poprve, kdy mi to neslo uvazat. Pak mam eko wiony, u tech me ale zarazi ten igelit, to maj vubec nejak vsechny ekopleny, to teda nechapu :confused:

@jitavl gratuluju k male! Ja zacala latkovat prakticky hned, co jsme prisly z porodnice, byla jsem desne zvedava. Byla jsem rychle Ok a i system co jsem vymyslela pred porodem zacal hned dobre fungovat, takze to bylo v pohode....jen v noci mam hrozny problemy vstat a jit prebalit, tak spekuluju ktera plina je nejlepsi :pensive: casto davam jednorazovky.
4. říj 2010 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, koukám, že probíráte kalíšek :wink: Mě se osvědčil výborně (mám yuuki, je levný :wink: ), dokonce dovolená u moře poprvé s MS a bez omezení :grinning: Ale teda taky jsem myslela, že ho využiju déle :grinning:
4. říj 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri v které nemocnici dávají moltexky? To jsou ekopleny a docela drahé :astonished:
4. říj 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suik hm, zkus je vysadit a dávat chvíli jen látku, jo a ráno a večer ten Imazol, to je skoro zázrak. My měli děsnou mokvavou opruzeninu a Sudocremem a 2x denně Imazolem jsme ji do týdne úplně vyléčili. Pak už jsme papírové separačky na zadeček nedávali. Třeba to bude tím, uvidíš.

Nám teda nesmrdí a vyhovují Happy plíny. Jsou dobré i pro oplácanější miminka.

@katka82 já jsem TO neměla ještě když jsem kojila už jen ráno :wink: Až když jsem přestala, tak TO přišlo jako zázrakem.

4. říj 2010 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zlatouch tak koukam, ze kalisek jako podpora tehuleni docel funguje. Ja uz ho mam 3ms a spokojenost nejvetsi. jen cekam, kdy zafunguje ten pozitivni vliv na plodnost :grinning: :grinning:
4. říj 2010 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suik ja bych taky zkusila fakt jen ciste latku. Kamaradka ted ma 4t holcicku a taky male trochu opruzeniny a ukazala jsem ji latkovky, najeli na ne a behem tydne po opruzeninach ani pamatky. Muze to byt u vas klidne i tim, ze treba pokud ji v noci neprebalujes, tak proste ta moc se v tech jednorazovkach rozklada a muze ji to drazdit. Nemusis ji primo budit, pokud ti hezky spi, jen tise prebalit. A nevim, jestli jsi psala, jeslti pouzivas vlhcene ubrousky, tak ty taky vyrad. Omyt vodou, nechat poradne osusit a az potom namazat. A neboj, mala je jeste mala, potrebuje si na vsechno taky zvyknout. Nas mel prvni mesic opruzeniny docela dost, uz jsem nevedela cim mazat driv (nejlip zabral pytiol) a po mesici to preslo a uz se nikdy neobjevilo (tuk tuk)
4. říj 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka82 kamaradka kojila vecer a rano az do 2,5let a ms se objevila, az to ukoncila uplne. Stastna to zena :slight_smile:
4. říj 2010 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek