• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
@katka82 to je dobrá hláška :grinning:
22. říj 2010 ve 22:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 no snažím se co to dá :wink: :grinning:
22. říj 2010 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka82 chtěla jsem,aby mě to naučila mamka našeho taťky,ale nemá na mne trpělivost....:frowning2:
22. říj 2010 ve 22:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 tak to zkus sama :wink: já začla letos v lednu :grinning: a už mam na to živnosťák :sweat_smile: :grinning: ale ne fakt na tom nic není :wink:
@nika no ale někdy to tak fakt vypadá :wink: :grinning: :grinning:
22. říj 2010 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka82 no jsi šikula
na šití nic není to je fakt :slight_smile:
22. říj 2010 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka82 no šicí stroj jsem měla v ruce jen jednou,když jsem vytvářela do práce adventní kalendář a jednak jsem se trochu bála...nezvládala jsem šít a zároveň šlapat...a místo rovného stehu, to bylo všelijak...:slight_smile: Ale možná tomu dám ještě šanci...hodilo by se to umět...:slight_smile:
22. říj 2010 ve 23:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
@nika děkuji :wink:
jsem si dycky myslela že je to vyšší dívčí a ono ani ne :wink: :grinning: :grinning:
22. říj 2010 ve 23:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 tak s chutí do toho :wink: :slight_smile: já za mašinou seděla poprvé loni v březnu(dostala jsem ho od tchyně jako svatební dar) a pak až letos v tom lednu :slight_smile:
22. říj 2010 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teda hodin zas jak na kostele :confused: jdu do peří :wink: předpokládám že v noci bude zase bojovka :rolling_eyes:
dobrou noc
22. říj 2010 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka82 :slight_smile: Akdyž se na látkování používají čtvercovky, tak se použije jedna a pak vkládačka..?
22. říj 2010 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka82 dobrou...:slight_smile:
22. říj 2010 ve 23:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to koukam, jak se to tu rozjelo :slight_smile: Tak to ja mam asi stesti, v mem okoli latkuji 4 kamaradky, 2 i bezplenkuji, jednu zatim nahlodavam :sunglasses: Dokonce i v rodine se to spis vsem libi, posledne moje babicka byla z maleho v latce naprosto unesena, hrozne me chvalila, takze predpokladam ze me ted ostatni sestrenky uprimne nenavidi :grinning:
Jo a jeste mi rikala jedna maminka, ze ona taky uvazovala latkovat, ale ze je to moc drahe. Coz jsem nakonec musela uznat ze je, ona totiz prebaluje 2-3 za cely den :pensive:
@katka82 jj presne tak, latka zhava novinka :slight_smile:
22. říj 2010 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah no já chtěla látkovat už s prvním,ale protože to byla velká investice,tak jsem používala jednorázovky....ale vlastně když koupím čtvercovky a svrchní kalhotky,tak to nevyjde,tak draho...:slight_smile:
22. říj 2010 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 ono fakt zalezi na tom, jakou vybavu poridis. Kdyz jedes v cc, vv, pozdeji si vypomuzes nejakymi rucniky ikea apod, tak si muzes poridit i par hezkych kousku AIO a porad na tom budes hodne rozumne financne :wink: A taky kdyz je to potom na vice deti, tak je ta investice opravdu navratova :slight_smile:
22. říj 2010 ve 23:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah no mě to teď nějak chytlo....na první dítko mám všechno...teď budu jen investovat do nosítka...tak pak už bude šetřit na plínky..:slight_smile:
22. říj 2010 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah promiň za překlep...už jsem nějak unavená...
22. říj 2010 ve 23:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah ale už vím,kam chodit na rady...:slight_smile:
22. říj 2010 ve 23:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah No to je úžasné,že jste bez plenek...:slight_smile: Malé se to povedlo až v roce a půl přes den a o dva až tři měsíce později úplně...:slight_smile:
22. říj 2010 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prosim vas, jak se pere bambusova vkladacka (z flause). Muzu taky na 60 nebo jen na 40? Neni na tom znacka :frowning2:
22. říj 2010 ve 23:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elaine Nevím...co máš za značku...na netu by to měli psát...
22. říj 2010 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elaine nikde jsem to nenašla...:frowning2: Obecně píšou,že se plínky perou na 40 - 60 stup.,krom vlňáčků a když se občas vyperou na 90,tak to nevadí...Ale pokud chceš mít jistotu,tak si to tam napiš jako dotaz a oni Ti odpoví...:slight_smile:
Už se Ti to blíží,tak to asi všechno připravuješ...držím pěstičky...:slight_smile:
23. říj 2010 v 00:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elaine a mizím spát....dobrou...:slight_smile:
23. říj 2010 v 00:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 Děkuji, blíží, snad se mi podaří najet na látku a nesklouznu k pohodlnějším jednorázovkám. Dobrou noc přeji.
23. říj 2010 v 00:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 dobrý je i sledovat bazárky, občas nějaká látkařka prodává větší kus výbavy a zaplatíš jedno poštovný. Pak jenom dokoupíš, co potřebuješ.

@elaine já je peru na 60.

já jsem ještě nikoho na látku nepřesvědčila. žádné těhotné kamarádky nemám a v těhu cvičení jsem si nedovolila někoho přesvědčovat, protože jsem nevěděla, jak to sama zvládnu. Teď už můžu dělat chytrou :slight_smile: Ten argument o věnování se dítěti jsem už taky slyšela. jedna látkařka na to říká, že pere pračka a při věšení má dítě v šátku a starší podává kolíčky :slight_smile: Teď jsem dočetla Koncept kontinua a zajímavá myšlenka je, že není potřeba se dítěti neustále věnovat, ale naopak ho začlenit do domácích prací. :wink:
23. říj 2010 v 08:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h podle toho tvoje obrázku jsem právě kdysi zkoušela udělat bambusový prefold, ten jediný pružil a nebylo to fakt špatné - akorát už malé :sweat_smile:
@helulela jak jsi psala, že u vás někdo suší plíny na balkoně - tak já si vždycky říkám, když je venku věším, že aspoň je poznat, že máme doma miminko a je to milé :slight_smile:
@rozarka65 jé, já už nějaké látkové vložky mám do podprdy a na kalíšek se chystám, až mi po porodu přijde MS :slight_smile: člověk začíná díky látkovkám nějak alternativnět :slight_smile: i do zdravé výživy teď chodím nějak častěji, zkouším nové věci a tak :wink: jinak kupuju vložky v DM na kuponky zatím a malému oblečení většinou na bazárku nebo v sekáčích :sweat_smile:
23. říj 2010 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 prodlužovátko na bodyčka - extendor - je super šikovná věc - používám ho skoro pořád. Protože i bez látkovek má někdy rukávy a šířku akorát, ale je to krátké :wink:
U kalhot občas problém je, no tak to chce větší a třeba zahnout. Ale teď stejně mu klasické kalhoty nedávám, na doma má polodupačky a ty jsou elastické, a jinak punčocháčky a overalek, takže zatím pohoda.

Já chodím na klub maminek a už jsem tam 2x přebalovala do látky, ale zatím si toho asi nikdo nevšiml - jsem docela rychlá :slight_smile: ale myslím, že až si toho někdo všimne, bude zas důvod k debatě :slight_smile: minule jsem přišla s Manducou a hned jsme na to téma hodily s jednou maminkou řeč :slight_smile:
23. říj 2010 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katka82 tak dneska flísáčky vyzkouším :slight_smile: psala mi ta paní od které je mám, že se prý dají občas dát do lanolinové lázně - víš o tom něco?
23. říj 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@elaine Držím pěsti,ať vydržíš...budu taky nováčkem...:slight_smile:
@betelgeuzz bazárky sleduji,tak třeba něco ulovím....:slight_smile: Jinak u věšen prádla mi pomáhá malá...nejdřív podává prádlo a pak kolíčky...a teď se učíme pracovat s kolíčky...tak ji chci koupit malý sušáček a ponožtičky a spoďárky si může zkoušet věšet sama....:slight_smile:
@andelka Neviš , jestli se dá používat kališek hned po porodu (kdyby nedošlo k poranění)...?Já teda poprvé "nerodila", teda císař pro mne není pořádný porod,ale ty vložky mne rozčilovaly....normálně používám tampony...
@andelka Určitě to pořídím....ten extendor....:slight_smile: A jinak o mne a o malé se diskutuje pořád....malá mi nechce chodit,tak pořád nosím a ještě kojím, snad do vánoc přestanem, už to má jen psychické....no moje okolí mi pořád nadává,že ji rozmazluji....:frowning2:
23. říj 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 hm, tak to nevím, jestli se dá používat už v šestinedělí nebo po císaři, to jsou tady asi zkušenější. Mně vložky taky otravovaly, byla jsem zvyklá spíš na tampony a taky jsem s malýma přestávkama krvácela skoro 2 měsíce :unamused:
To je pěkné - malý sušáček, malé kolíčky, malé ponožtičky - jako u trpaslíčků :slight_smile:
No, já jsem zvědavá kdy a jak přestanu kojit, malý je zatím moje přísavka :sweat_smile: a v noci kojím minimálně 2x. Ale ve dvou letech už je to spíš psychické a už to asi děcka ani moc nepotřebují jakože k růstu, výživě a tak, už mají pestrou stravu. :wink:
23. říj 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek