• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

31. října 2017 
30. říj 2010 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
30. říj 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky
všem MOC děkuji za vyplnění a snad vás ještě přibyde. hodně mi to pomůže. dávala jsem to i maminám u nás v obci ale zjistila jsem,že ani jedna nemá ponětí o tom,že existují moderní látkovky :astonished: některé používaly ze začátku čč,ale teď už přešly na jednorázovky.
Animal: děkuji za tipy na webovky, obě jsem už měla přečtené, ale zaráží mě,že na žádných plenách není složení...
ještě se chci zeptat- mám ročního kluka na látkovkách,jen v noci má jednorázovky. a i ty bych chtěla vynechat- nemáte zkušenost,že by se vám děti víc budily? on spí celou noc,jen k ránu dostane sunar a spí dál. děkuji za tipy a za dotazníky
30. říj 2010 v 19:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiriki My látkujeme i v noci, dávám dcerce BBH Magic vycpanou BI prefoldem a BH nudlema, všechny ostatní slavné noční plíny jsou moc nízké v sedu a musela jsem se jich zbavit. Nebudí se víc, spí buď celou noc nebo s jedním probuzením k ránu na mlíko, pokud jí teda nerostou zuby.
30. říj 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@Joohana: já mu dávám už jen čč,vv a mám z bambusového froté udělané čtverce, protože ze začátku jsem mu dávala i HD pastelky ale je hodně živý a už to na něj nemůžu "nainstalovat" :slight_smile: tak jsem se na to vykašlala a odložila do skříně a uvažuju že je prodám... myslíš,že by to šlo i s touhle výbavou?
30. říj 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiriki ja davala anavy s vkladackama nebo vazacku (muze byt i cc na draka) s vv + ikea rucnik. Baleni sice vetsi, ale na noc to nevadilo. U nas teda bylo klicek mit poradnou separacku, tj nastrihana Irma z Ikey to jistila, maly byl v suchu a v pohode. Obcas jsem uprostred noci prebalila, kdyz spal tvrde. Kdyz se nad ranem totiz budil na mliko, tak by se u prebalovani moc probudil, takze mel relativne suchou plenku z nocniho prebaleni a nad ranem jen mliko a spal dal.
30. říj 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suik tak to máš zcela pravdu. Já se vždycky pro něco nadchnu a řeknu si - tak tohle je to pravé a mám vystaráno - a prd! za chvíli dostanu roupy zkusit něco dalšího :grinning: :grinning: no ale naštěstí se plíny dobře prodávají i použité. Jak tady někdo psal dětem je to šumák do čeho kadí ale maminky si musí udělat radost a něco si koupit :wink: . Takové vzrušení jako v plínkoobchodě nepociťuju ani v obchodu s hadrama :grinning: :grinning:

Jinak jak testuju ty BestBottomky tak jsem z nich fakt hotová - zatím nám 100% vyhovujou. Mám v plánu si koupit ještě tak 5ks těch Hemp/ organic cotton vkladaček ty by měly být savější než ty co mám, ale co mám vyzkoušené, tak ty co mám - organic cotton vydrží tak 2 hodiny, ale ty noční ty vydrží hodně. Taky kakoše skoro vždycky zůstanou na vkladačce - ale jak u vaječiny, na to bych si asi netroufla.
Chtěla jsem se vás holky které čekáte další miminko - co plánujete používat - máte už zkušenosti z prvního látkování tak schválně co se vám tak nejvíc pozdává? Já zvažuju zavazovací Disany a vycpat nějakou vkladačkou nebo rovnou kalhotovky typu Anavy a na to svrchňáky - jakékoliv. Z novoskladu mám co si pamatuju velice smíšené pocity - občas protekl, celé plíny žluté a taky pro mně je krása vytáhnout vkladačku nebo vv z pračky a nemuset to skládat a rozkládat... co vy?
30. říj 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiriki na dotazník se vrhnu zítra - akorát s tou vodou a elektřinou nevim, to asi nezjistim. Jinak Dany se budí stejně často v látce i v papírovce, takže v tomto je jedno co má na zadku. Dávám BBH magic s BI prefoldem nebo vycpu něčím Bum geniusku, případně anavy se všema vkládačkama a pulky, když BH nejsou třeba suché.
30. říj 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiriki my teda v noci nelátkujeme - látkovali jsme když kadil vaječinu - to by nám tak jako tak nezbývalo nic jiného ani v papíru, ale teď už několik měsíců dáváme na noc papírovou protože se prcek vždycky když jsem ho nejen nakojila ale i přebalila probral a pak se tam půl hodiny převaloval a nemohl usnout. No a tak papírujeme a mám v noci klid. Já se fakt divím co ta prej papírová plína udrží - váží po těch 12ti hodinách půl kila :grinning: já jsem navíc hrozně líná v noci a nad ránem (rozuměj před 6 ráno :slight_smile: ) přebalovat.. co přebalovat - vstát z postele. A když jsem kojila tak po tmě šup s Davčou ke mně a vleže a ve spánku nakojit, někdy jsme usli a pak šup s ním do postýlky - za tmy - ani se nestihl probrat a já nevytáhla paty z postele :grinning: :grinning: .Chvála papírovým plenám za tohle - haleluja!!
30. říj 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veselazu Já jsem s lenností došla tak daleko, že už ho do té postýlky ani nevracím :slight_smile:) A v noci teda nepřebaluju, látkovka to snese a to se mi kojí klidně po hodině (třeba dneska) :unamused: Doufám, že se brzo s tím kojením umoudří...
30. říj 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky prodávám nějaké homemade" přebytky" :slight_smile:
http://www.fler.cz/zbozi?uid=80068
30. říj 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jveselazu
já taky v noci dávám papírovku, zkoušela jsem to párkrát a pokaždé měl dost opruzený zadek....s papírovkou v pohodě...

holky ted sem četla o nějaké super evoluční plínce, která je velmi tenká jako spodní prádlo, je ale teda drahá, jmenuje se couchehamac, a jsou na to dost dobré ohlasy ale četla jsem i kritky...uvažuju přecejen že bych možná jednu dvě nějaké zakoupila....
mi se teda nejvíc osvědčilo bum genious a blueberry ale tu mám jen jednu, stála fakt hodně...
30. říj 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiriki Dávám na noc prakticky cokoliv bambusového vycpaného BI prefoldem a vydrží to celou noc. Taky mi vrtalo hlavou, jestli jednorázovky nebudou lepší, tak jsem to zkoušela a u nás teda rozdíl nebyl.
P.S. jdu na ten dotazník :wink:
30. říj 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri nemáš odkaz na tu novou plínku? :confused: Já sice mám všeho dost, ale to mě zaujalo :wink: Mě se taky nejvíc osvědčila Bum Genius a Blueberry, mám minky i normální, jsou super. Jo a teď s druhou prďolou se mi kupodivu osvědčily i Itti Bitti, koupila jsem je už na první, ale tam nám to s nima nějak nešlo, protékaly nebo provlhaly kolem nožiček, takže jsem využívala jen ty prefoldy, ale s Kačkou se mi zatím nestalo, že by provlhly nebo něco, takže to asi bude postavou, baculatostí nožiček nebo nevím, protože teď fakt drží :sunglasses: Zatím... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Jinak zdravím po delší době :grinning: Nějak není čas, holky mi teď dávají nějak zabrat :confounded:
30. říj 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiriki V noci jsem látkovala s první dcerou až do dvou let a kousíček. Dávala jsem taky jakoukoliv bambusovou kalhotkovku-většinou TB nebo BL a BBH, vycpanou prefoldem, udrželo to většinou ty mega nálože-vypila v noci volně litr čaje :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: Jednorázovka byla durch až na prostěradlo už před půlnocí :angry: Látka to ve většině případů udržela do rána :dizzy_face: Byl to teda mega balík na dupce, ale Denči to nevadilo, separačka z irmy zajistila sucho a dobrý :sunglasses:
30. říj 2010 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiriki Já jinak jedu jen vv, ale na noc si to nedovedu představit, mám učůradlo:slight_smile:. Respektive u nás by byla třeba tak 4vv naráz, a to bych fakt na ni nedostala :grinning: . Takže si myslím, že se investici nevyhneš, ššla bych do BI prefoldu (cca 4) a třeba to bude stačit dát jeden nebo dva ty prefoldy narovno.
30. říj 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah @slunicko76 jak jste zjistily tu cenu za elektřinu? My máme Eon a ta faktura je fakt šílená :unamused:

taky látkuju přes noc. Teď už malá spí celou noc, ale i když jsem ji kojila 2x - 3x za noc + kojení před spaním a ráno a až pak šla přebalovat, tak to vždycky vydrželo. Dávám BE s prefoldem a na to pletené vlňáky. Ani nepoužívám separačky.
30. říj 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky bych šla do prefoldu, ale mám obavy, že samotný by u nás teda nestačil. Ono i s tou bambusovou kalhotkovkou to bylo ráno doslova na ždímání :sweat_smile:
30. říj 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem v noci taky lina prebalovat, teda lina, koliktrat jsem nebyla schopna se ani probrat a zvednout se, ted je to lepsi.... takze tak k ranu vetsinou prebalim. Nekdy pouziju papir, nekdy latkovku, nejlepsi je asi anavy se vsema vkladackama a Irmou, obzvlast ted kdyz kadi mimo a nebo i baby lucy s nejakou babmusovou vkladackou, ta nam jednou vydrzela hooodne dlouho... nacucany je to ale pokazde paradne.

ted ale potrebuje ulevit brisku, tak kdyz se krouti, vezmu ji na zachod se vykadit.

@veselazu tak tak..... ted mam v kosiku par plen a desne vaham, ale pokuseni to je teda velky :grinning:

@kiriki ja vyplnim snad zitra, doufam ze nezapomenu ...akorat s tou elektrinou netusim, bydlime tu kratce, navic v nemecku a neco je v najmu a neco zvlast zalohy.
30. říj 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@katarina82
ta blueberry je úžasná přijde mi že je nezničitelná..BG jsou super ale dost se mi už ochechlaly...o to mají přežít ještě druhé miminko..tak nevím! :sweat_smile: IB se mi moc neosvědčily, fakt max. hoďka a protečou, a někdy mi přijde že asi ani nejsou moc pohodlné pro to dítě...
je to www.couchehamac.com.
30. říj 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri zrovna na ne koukam....tam se da pouzit i nejaka papirova vkladacka?
30. říj 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suik taky mi přijde, že nároky na výbavičku se v různých obdobích mění, takže optimalizovat bych mohla skoro pořád :wink:
30. říj 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz ja jsem elektrinu zjistila jednoduse, zeptala jsem se muze :grinning: No proste jsem se hluboce zamysleli, koukli do hvezd a udelali odhad toho nocniho proudu (peru vetsinou v noci) :wink:
30. říj 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
k nočním plínkám - dávám buď BBH bambus s origoš vkládačkama a "Tesco - Irmou" nebo BL bambus s BI prefoldem, navrch vlňáky (mám z nich na noc tak nějak lepší pocit než z PUL). V noci nepřebaluju a Víťovi je úplně jedno, jestli má látkovku nebo jednorázovku.
30. říj 2010 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri uh, chtelo by to ale nejaky srozumitelny jazyk, treba aj :grinning:
30. říj 2010 ve 22:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
no francouzstina je peklo :sweat_smile:
30. říj 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@duzame no já padnu - ty muchomůrkové jsou prostě sqělé!!!!
30. říj 2010 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiriki tak Esterka se kvuli plince v noci urcite nebudi! tuk tuk :wink: a to nekdy, kdyz nezvaldam mame i novosklad s dvema čč
@betelgeuzz ja se zeptala manzela a on mi to vysypal z rukavu! :slight_smile:
31. říj 2010 v 06:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak my jsme do včerejška jeli noc taky v papíru...ale už jsem si řekla dost, že už mě neba spoléhat se na jednorázovky a furt je dokupovat a tak jsem dala jen Ivčin bambusový prefold a Ivčinu dlouhou vkladku z kalhotovek a na to PULky a polovina ráno byla ještě suchá, takže už není co řešit:slight_smile: Prefoldy teda docela dlouho schnou, ale ta savost to teda bohatě kompenzuje.
Jinak olejíček do pračky k plínkám jsem dala i levaduli a podruhé tea tree a teda fakt super. Aspoň to má nejakou vůni a ne jen takový ten neutrál nebo dokonce smrádek:slight_smile:
Jo a poprosím Vás, abyste tu nezveřejňovaly žádné další odkazy na nové a nové plínky....nebo z toho už zcvoknuuuu :wink: :wink: :wink: Během jednoho týdne přijdete zas s dvěmi převratnými systémy...je to normální??? :grinning: :grinning: :grinning: Musím dělat, že nevidím, neslyším a nechci:slight_smile:
31. říj 2010 v 08:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veselazu Nedělejmi s těma Best Bottomkama chutě! Slintám na ně a mít jak je koupit, vážně bych o nich uvažovala.
31. říj 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek