• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

20. července 2017 
Apel - neždímat :slight_smile: Ten nálev pouze lehce vymačkat nebo kalhoty zabalit do ručníku a promačkat. Ale někdo je ždíme v pračce, to se mi ale moc nezdá
18. dub 2009 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a evule - vzala bych S i M :wink:
18. dub 2009 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
mamlas - no, měl je cca 2-3 hodiny a plínku dost mokrou, to je pravda... a po vyndání z té impregnace jsem je vyždímala v pračce, tak možná by to mohlo být tím?? Kdyžtak zkusím ten silnější nálev impregnace a uvidíme :slight_smile: Díky
18. dub 2009 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Evule - já bych taky začala tou vel.S, fakt nám vydržela ty 3 měsíce a to máme dost velké dítko (ve 3 měsících obvykle mívají kolem 5-6 kg, V. má 7kg)
18. dub 2009 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
vlňáčky - na den nějaké tenké (SWB, lovíky), na noc silnější IV, BI nebo natahovací

vkládačky - já vkládám vv, mám i nějaký, co byly u plenek, mám jeden bambusovej prefold, ale stejně nejradši vkládám vv a na malý mimčo je hned potřebovat nebudeš, to budeš přebalovat často. Doporučuju nakoupit kikko lux a kikkom bambosový čč a dál uvidíš :wink:

jinak znovu opakuju nabídku :wink: BabyLucy PUL XS color modrá kostička, použité 2x, mamables vlňáky modré, použité párkrát, případní zájemci prosím do IP :wink:
18. dub 2009 ve 20:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a velikost svrchňáků - M. měl 3310g a PUL dávám BM XS, HD S a vlňáky SWB S, v čemkoli větším by se ztratil :wink:
18. dub 2009 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jste mě trošku zaskočili, pač já skoro všechno nakupuji M, pže si říkám, že S ani nevyužiju:grinning:
18. dub 2009 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
kat, určite IV vo vel. S! sú dosť veľké, Kajka má 5kg a myslím, že ich využije ešte pekne dlho, hlavne má hubené nožičky :grinning: dávam síce už aj M, ale musím to poriadne utiahnuť...
18. dub 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Katwind: Sko se určitě hodí. Lidu se do Ska vešla ještě v 5M.
18. dub 2009 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
schnek: díky za informace.

Asi pořídíme tedy oboje. M i S a uvidíme, jak na tom budem až se malý narodí.
18. dub 2009 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
vlňáky ždímu v pračce, po vyndání jsou dostatečně omatlaný a fungujou :wink: a před ždímánim nemácham v obyč.vodě

a taky se mi občas zdají na omak "vlhký", ale body na tom je suchý :confused:

IV Ska nám byly strašně dlouho (pak jsem totiž zjednodušila balení, takže tu jednu čč to udrželo i na 8kilovym dítěti)... pak bych možná vzala rovnou Lka... (kdybych nekoupila Thirsties a lovíky)
18. dub 2009 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
sonula: tak S vezmem určitě, jak to tady čtu. :confused:
18. dub 2009 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
evule IV ber fakt Ska, páč Deniska nosí skoro v roce a půl Mka a to mi příjde, že je ma větší :sweat_smile: Je fakt, že je drobná, ale i tak si myslím, že v těch Mkách by se novošek-i kdyby byl nějaký veliký, utopil :pensive:
18. dub 2009 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
gedren, tak swb vlňáky L jsem zatím uložila k ledu, jsou nám fakt velký...to se nedá a to máme prosím necelých 7 kilo. Jsme ale dlouháni takže to bude asi tím.

Holky, dneska jsem dala výjimečně na noc fleesovou vkládačku, jinak dávám BH, no a ráno zadek rudej jak rak a samej pupenec. No alergie jak víno :frowning2: Prosím je nějaká noční plína která není uvnitř fleesová? Zatím používám bambusovou p´titku do který dám ještě BH. Když přebaluju během noci...tak je K. skoro suchej, všechno to tam pošle někdy nad ránem a to pak má chudák bambuska co dělat :fearful: :grinning:

Jo a ještě mám dvě HH long a přijdou mi že moc nesajou :fearful:Vypraný jsou zatím asi jen 6x, zlepší se ještě ta savost nebo to už žádný zázrak nebude?

A další dotaz - vytáhnou se aspoň trochu crepe lovíky? Sedí nám parádně, ale jedeme hodně kalhotovky a ne na všechny se to dá v pohodě nainstalovat tak aby byla plína pěkně zakrytá :pensive:
18. dub 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já vlňáky po lanolinu dávám do pračky na krátké máchání a ždímání (800 otáček) - přece jenom mi trošku vadilo, že bez máchání by tam zůstal ten šampón na vlnu, co kapu do lázně - a i tak jsou po vytažení lepkavé a fungují :slight_smile:

A taky až teď postupně přecházíme z IV S na M (Maty má něco k 8 kilům) - jak píše sonulah, záleží na balení - jedna čč nebo vv se do Sek pořád vejde, na kalhotkovky dáváme M.
18. dub 2009 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
katarina: díky za radu. Tak velikost S koupíme víc a Mka do zásoby, kdyby náhodou. :wink:
18. dub 2009 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
skatule - crepe se určitě vytáhnou, ale zdá se mi, že spíš kolem pasu. Taky mám pocit, že ne na všechny kalhotkovky nám úplně sednou. Ale i když kolem nožiček někdy úplně netěsní, ještě se nám nestalo, že by provlhly (používáme je na noc). Celkově jsem s nima moc spokojená :sunglasses:
18. dub 2009 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Oki, nakoupím i Ska, díky:slight_smile:
18. dub 2009 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ad IV S - my máme necelých 7 kg a u nás teda vedou. Jedeme hodně kalhotovky a stejně používám víc S než M. Mko mám hlavně na noc, kdy je ta plína taková naducanější :grinning: nebo kdyš zorvna Sko dostalo zásah :grinning: Mka mám dvoje a spíš mě štvalo že jsem si nevzala dvoje ty Ska. Nainstalovat Mko na slabší plínu mi dá vždycky trochu zabrat aby to bylo linka hranka.

ad VV vel. 2 - já je chtěla prodat, ale nikdo je nechtěl...no ještě že tak. Vel. 1 mi k srdci nepřirostla, přišly na novoše obrovský a navíc nám z nich protýkala vaječina, ale ty dvojky to je jiná kává - teď je docela točíme. Zamotám je kolem dítka, zasnapkuju a je hotovo :wink:

ad vkládačky - já je na novoše využívala právě dost. Mám staré čč a některé sajou dost, jiné nic moc. Takže jsem balila hodně novosklad právě s vkládačkou BH. Nekupovala jsem žádné ty levné ale rovnou ty osvědčený a profláklý BH abych je využila i později. Aspoň se stihly za tu dobu pěkně oprat a těď sajou jedna báseň. VV i když vel. 1 mi přišly moc velký, nějak jsem je neuměla pořádně naistalovat, vaječina protýkala...no šly dál.
18. dub 2009 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
skatule, tak to jsem zvedava, jak ty Lka pochodej u nas. No pokud sednou, budu Ti moct strelit ty Mka ;)
18. dub 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
add velikosti IV, máme 6kg, jedem v Skách a Mka jen na noc,přesně jak píše škatule :wink:

add vv 2, já je používám při větrání, takže je využiji dost a dost, pže nehoda se vloudí :grinning:

a vv 1 někdy použiju jako vkládačku, ale moc v oblibě je teda nemám...
18. dub 2009 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
primulko a ty máš M nebo L? Což to že u nožiček moc netěsní....pokud se oblečení nedotkne plíny tak věřím že to neproteče, ale mám problém že některá kalhotovka se prostě pod ty vlňáky dost dobře nevejde :fearful: A kupovat Lko ?! To by bylo asi zase moc velký :confused: na to mám už SWB :grinning: který je nám teda obr velký :grinning:
18. dub 2009 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u těch IV je asi jasná velikost S. Kolik těch svrchních kalhotek mám pořídit pro narozené mimčo?
18. dub 2009 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andy, tak koukám že máme stejnej systém :grinning: VV dvojkama taky větrám, prostě jen zasnapkuju a to je vše.Nehod jsme zatím moc neměli, ale začínáme se přetáčet na břicho...a to už bude horší :grinning: :grinning: Ještě uvažuju že přes to upetu něco jako merino šáličku. K. čůrá vlastně jen dopředu takže nějakej ten jeden počůr by to mohlo v poho vydržet :wink: VV jedničky jsem taky nemusela :angry:

gedren, no počkej, my jsme o dva měsíce starší, takže nevěřím tomu že by vám Lko sedlo :stuck_out_tongue_closed_eyes: . Nám je Lko velký ale vy z něho zákonitě vypadnete :grinning:
18. dub 2009 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
..omlouvám se za tu a tam překlep :grinning:

evule, já měla jedny baby lucy fix XS, jedny IV S a jedny IV M. Když začal K. pěkně kopat nožičkama začal si suchým zipem u baby lucy odírat bříško...tak jsem je uložila k ledu a pořídila ještě jedny IV M, ale měla jsem vzít raději to Sko. Teď už tolik nekakáme a najíždím na vlňáky, takže Mko v té uvedené velikosti 7-10 kg už asi ani pořádně nevyužijeme, možná zase pak až na podzim nebo v zimě...a to nám třeba bude už zase malý :grinning:
18. dub 2009 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
skatule - na noc mám L a přijde mi, že na kalhotkovky vycpané prefoldem je akorát. Dohromady to sice dělá docela obří zadeček, ale na tu noc to ničemu nevadí :sweat_smile: SWB nemám, tak nemůžu porovnat.
18. dub 2009 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
skatule: takže myslíš, že když pořídím IV S 2x a IV M 1x bude to zatím stačit?
18. dub 2009 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
evule - nám na novoška stačily troje (motala jsem novosklad a částečně bkmovala, takže stečení vaječiny až na kalhotky nebylo tak časté... :grinning: )
18. dub 2009 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
primulka: dík, to jsem potřebovala vědět. :wink:
18. dub 2009 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
evule, my byly děsně ukakaný, hlavně poránu u kojení v posteli v leže :grinning: ...to by vždycky tutovej zásah :grinning: Já točila troje - baby lucy XS, IV S i to Mko když bylo potřeba, ale ze začátku mi na toho novoška nešlo to Mko moc dobře nainstalovat.Jenže ty budeš mít letní dítko takže možná najedeš na vlňáky mnohem dříve. Být tebou tak ale určite vezmu jedny BL XS a pak 1-2 IV S....s tím Mkem bych asi počkala popř. bych zvažovala už ty vlňáky, nebo místo jedněch IV S vzít rovnou už vlňáky :wink:
18. dub 2009 ve 22:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek