• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
@veselazu mám jedny pop - in, mám je 3/4 roku, sucháče už nic moc, svrchňáky mají žmolíky, ale sajou dobře, mám jen tu denní verzi, noční musí pobrat asi fakt hodně a ty svrchní kalhotky udrží všechno, mají u nožiček zdvojený lem. Velikostně vydrží nám ještě dlouho, malej má 11 kg. Svrchňáky schnou rychle, bambusový vložky asi stejně jako bambusový BL, i mi to přijde hodně podobný materiál. Ale vadí mi, že jak se to připíná na ty patentky, tak to dělá na zádíčkách hrb... chodícímu a sedícímu dítku už to ale asi nevadí... Z AIO mám ještě blueberry a IB, pop- in jsou spolehlivější než IB, ale v IB je zase menší zadeček, proti blueberry nemám nic, ty nám vyhovují maximálně.
10. lis 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja jen ze prechazime na latkove plinky a kazdy si klepe na celo ze budu kazdy den vyvarovat tak jsme chtela vedet jestli v dnesni dobe jeste nekdo kazdy den vyvaruje
10. lis 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kadlinecka já peru plínky na 60
10. lis 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kadlinecka jo a mimochodem, dříve se to vyvařovalo v hrncích na plotně a dneska, když už by někdo vyvařovat chtěl, tak mu stačí na pračce otočit knoflíkem, takže nevím, proč s tím má furt někdo problém :slight_smile: . A kdysi tady byl odkaz na článek, že ke zničení bakterií stačí teplota 60 a zbytek se zničí při sušení. Peru každý 3. den.
10. lis 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak BBH se dopraly na 40. Snad to přežily. Peru tak všechny plinky. Ze začátku jsem chvilku prala na 95, pak na 60 a brzo přešla na 40. Asi rok jsem používala k prášku desinfekční Miofresh a taky nějaký čas ocet. Teď už tam nesypu navíc nic.
10. lis 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kadlinecka tady snad každý den nevyvařuje nikdo :grinning: já teda ještě nikdy. Peru na 60 nebo 50. :wink: většinou i žehlím.
Jo a už jsme začali s příkrmy, takže poslední vaječinu jsem viděla minulý pátek a tím pádem mě začalo látkování ještě víc bavit :dizzy_face: už dávám i čč nebo vv narovno :slight_smile: a nemusím přepírat často svrchňáčky :slight_smile:
10. lis 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak aspon ted vim ze nebudu za divnou ze nebudu vyvarovat jen jednou za tyden nebo 14 dni
10. lis 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kadlinecka já používám nejvíc kikko lux čtvercovky na novosklad, ale to u tvojeho malého už stejně nebude třeba, můj už mi z toho taky vyrostl skoro a je to dobré spíš na vaječinu. Takže už budu dávat asi vícevrstvé nebo ty kikka narovno a na to svrchní kalhotky. Mám i Kikko, ale jako záložní, docela málo "suchají", prostě hůř drží, narozdíl od Imse Vimse. Separačky mám zatím celulozové, ty byly na vaječinu nejlepší, tak je dojedu, nebo budu střídat s flísovýma nastříhanýma z deky Irma z Ikey. Na ven mám kalhotkové plenky, nebo kapsovky (miluju Bum Genius).
10. lis 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka no my zaciname a vubec se v tom nevyznam tak v globusu jsme nasla nejake za 70kc tak jsme vzala 2 tak uvidime jaky budoujinak pomalu nakupuju jelikoz musime vyzkouset latkove aby jsme vedely jestli ty problemy jsou z jednorazovek nebo ne tak zase do toho nechci vrazet ticice kdyz nevime
10. lis 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
chtela jsem se zeptat je to pravda ze staci sesit tak 4 plinky k sobe a mam vicevrstvou plinku a nemusim ji kupovat?a muze mi nekdo poradit co si doma vyrodit a usetrit?
10. lis 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kadlinecka pokud ti jde o levnou variantu, muzes zkusit bavlnene rucniky z Ikey (5Kc/ks), my jsme je pouzivali docela radi, sajou pomerne dobre, jen trochu mene nez vv od popolini. Jsou ciste bavlnene, ale nemaji atest na deti, takze by bylo asi dobre vyzkouset a uvidis, u nas s nima nebyl problem, byly to moje nej vkladacky :slight_smile:
10. lis 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kadlinecka z okolí si nic nedělej, nejdřív se diví všichni
když nechceš investovat moc peněz, taky bych zkusila poskládat obyč čtvercovky, jak radily holky. Vezmi si třeba dvě na sebe (ať je to savější) a poskládej z nich obdélník, který se ti vejde do svrchních kalhotek (odbornice matematičky skládají na dvanáctiny :wink: ). Já v normálním obchodě viděla svrchňáky Bambino mio, ty jsou fajn. Separačky mívají často i v lékárně Canpol.
Šít můžeš cokoliv třeba z froté ručníků. Když budou malému látkovky vyhovovat, můžeš výbavičku vyšperkovat i o šikovnější plenky, to ti rády poradíme :wink:
Já peru na 60 st., na 95 st. jsem prala asi dvakrát, nutný to fakt není.
10. lis 2010 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
v listopadové Mamince je článek o látkovkách, s reklamou téměř na dvoustranu :slight_smile:
početla jsem si... akorát píšou, že plenka stojí 15-30 Kč a v příběhu z praxe maminka látkuje s 8 plenkami :stuck_out_tongue_closed_eyes:
10. lis 2010 ve 22:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela ježiš fakt? To je nějaké sci-fi ne? výbava kolem 300,- to je pohoda :grinning: :grinning: si asi koupím časák
10. lis 2010 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka gratulace k novým hovínkům :wink:
10. lis 2010 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kadlinecka na straně 597 jsme dávali s holkama odkazy na domácí výrobu plenek, tak naštuduj a můžeš něco zkusit. Jinak nejlevnější varianta jak psaly holky čtvercovky a PULky kalhotky. Aby se mimčo cítilo v suchu nastříhat fleesové separačky třeba deka Irma z Ikei ale zkusit, jestli se nebude malý z fleesu opruzovat první.
10. lis 2010 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@reruna díky za podrobný popis, ste mě nahlodali. Davča potřebuje na Vánoce buď BG kapsovky ze 2 kousky, nebo tyhle asi :grinning: :grinning: ... říkal mi..... :grinning: No ty sucháče mně odrazují, už jsme najeli na patentky, tak asi další 2 BG. Ale už fakt poslední .... opravdu :slight_smile: :slight_smile:
10. lis 2010 ve 23:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co budete kupovat na Vánoce dětem vy? :wink:
10. lis 2010 ve 23:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
11. lis 2010 v 00:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@veselazu my budeme kupovat jídelní židličku, kouzelný hrníček, pěnové puzzle a nějaké hračky :slight_smile:
Děkuji za gratulaci :grinning:
@helulela i v Betynce bývá často o plínkách, minule bylo a psali asi o 10 (jakoby tiupy, či jak se ta rubrika jmenuje)a víc jak půlka byly látkové :slight_smile:
11. lis 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela tak to je fakt hustý :grinning: :grinning: :grinning: asi jsou z nějakého supramerického materiálu a nemusej se prát :grinning: :grinning: :grinning:
11. lis 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jestli to neni tím, že jsou žensky zvyklé přebalovat jen 4 - 5 denně, tak to prostě vynásoběj dvěma mají počet látkových plen..
11. lis 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela hahaha to mě pobavilo

@andelka takže kika moc nesuchaj? já tu jedny mám, ale ještě jsou velký

11. lis 2010 ve 12:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suik suchaj, ale blbě - je to tak na rezervu. Tak jsem je i kupovala, že kdyby náhodou mi dvoje gaťky visely, tak ať mám rezervní, ale na běžné použití asi moc nejsou, fakt to blbě drží. Upozorňovala mě na to i prodavačka v obchodě, ale já jsem jí říkala, že mám na běžný provoz jiné, že tyhle chci jakože pro jistotu. Taky byly nejlevnější co mám :sweat_smile:
11. lis 2010 ve 12:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kadlinecka skoda ze nepotrebujes na maly mimi, ja se asi budu casem zbavovat nejakych plenek a jedny jsou uz druhy ruky, tak by byly hodne levne, ale na velky ditko to nedas. :unamused:

ja vyvarovala jen asi dvakrat, jinak vetsinou na sedesat a davam ocet do machani....

11. lis 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka mě taky zlákala ta cena ... no neva, ale vetsi zatim krom flisaku nemam, ty budu muset casem koupit, ale IV jsou furt OK...ale tvarove ty kika nevypaj zle.

11. lis 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suik tvarově jsou jako IV,ale IV to holt nejsou :sweat_smile: Já mám teď v Mku dvoje IV, flísáky HD a ty Kikka.
Thirsties S a IV S budu prodávat.
11. lis 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suik to je skoda no ale vcera vecer jsem koupila aspon na rychlo 2 kalhotky v globusu za 70jedny tak aspon na ten zacatek to snad bude stacit
11. lis 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kadlinecka tak uvidiš jak vam to půjde, dokoupit to jde vždycky ... a jak psaly holky plenkovy kalhotky se daji dobre koupit třeba tady v bazaru.
11. lis 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suik pokud nam to pomuze tak to kupovat nebudu babicky chodi co malemu k vanocim tak to nakoupi a ja usetrim tak je na to pomalicku musim pripravit :grinning:
11. lis 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek