• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

11. prosince 2016 
Ahoj holky, pardón že vám lezu do diskuse :sweat_smile: Chtěla jsem se jen zeptat na jak velké kusy jste si nastříhaly irmu? Mě nejdřív napadlo to nastříhat podle separaček popoliny codoteď dávám, ale pak jsem si říkala, že ty jsou na vaječinu - na malé dítě a třeba by to chtělo nastříhat trochu větší, aby to pak stačilo. Dík :wink:
11. lis 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kadlinecka jaký vůbec máte problém s jednorázovkama, když píšeš, že je Matyáš nesnáší, je opruzený? Aby na to samotné látkovky stačily...
@ivasad. já stříhala 15x30 cm, to mi dobře pasuje do všeho. Myslím, že spíš na vajíčka potřebuješ větší než teď.
11. lis 2010 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
že se ještě vracím k tomu článku v Mamince - s těma 8 plínkama prý pere po dni a půl... hooodně teoreticky to asi možné je, ale zrovna jako reprezentativní vzorek, podle kterého si mají čtenářky udělat představu, mi to nepřipadá
11. lis 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj oruzeny ale az moc ma to mokvavy kdyz jsem doma je rozbaleny a nioc porad se to nelepsi dostaly jsem na to nejake masticky apod a nepomaha nam to ma to i hodne bolestive.kdyz to vypada ze se tpo lepsi tak zase se to zhorsi tak doktorka nam rekla ze mame vyzkouset latkove.jako ale uz mam s toho hlavu jak patraci balon.mam v tom uz bordel takze zacnem ted na par dni latkovat a uvidime
11. lis 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela 8 ctvercovek na den a pul? :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile: To leda s nejakou BKM, ne?

@kadlinecka Ahoj, mne se Martinek taky obcas oprudi, ale ne az tak strasne, ze by byl do krve. Resila jsem to tu nedavno, kolem rantlu plinek, vypadalo to jako ekzem, na to mi nakonec zabiral Excipial a vetrat, ted se mu zas neco vysypalo v levem podpazi (uz to mel jednou jako malej a Dr rikala, ze tam muze mit i kvasinku, tak jsem davala Pevaryl a dobry), hnus rudej, asi jak se zpotil, kdyz jsme z prochazky sli do kramu, i kdyz ho trochu v krame odstrojim. Tentokrat Pevaryl naprd, Sudocrem, ktery jsem min. chvalila, taky, tak jsem pouzila Bepanthen, ktery nam predtim vubec nezabiral, a super :sweat_smile: Takze my mame hafo kremu a zkousim a stridam, mam nakoupeno a vzorecky jeste od porodu, ne ze bych na kazdej flek koupila neco jinyho. Co mi nejvic pomaha, je odvar z mesicku lekarskeho, koupim v lekarne kvet mesicku (oranz. krabicka od Megafytu) a preleju hrstku varici vodou a nechavam louhovat. Bud to pridam do koupele nebo v tom namacim hadrik a utiram ho, pak poradne osusim, vyvetrame a zamaznem. Takze na posledni opruz zafungoval mesicek a Bepanthen. Jo a taky jsem v ramci vetrani davala bodycko bez rukavku a pres to event.takovy prehistoricky bavlneny kabatek, aby to podpazi opravdu vetralo. Co uz jsi vyzkousela ty, ze nic nefunguje? Taky to muze byt prikrmem nebo zubama, nejedl neco noveho?
11. lis 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kadlinecka jasně, prostě začni a uvidíš. Když budeš mít problém, napiš, zkusíme ti pomoct ty plínky vychytat.
11. lis 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd ještě čtvercovky, to už by bylo úplně :grinning: má 8 AIO a dává je i na noc
11. lis 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kadlinecka kdyz jeste pises ty opruzeniny, tak ja osobne bych sla fakt do jednoducheho systemu, tj ctvercovka, vicevrstva nebo nejake bavlnene rucniky. Vyprat na 60 a potom prezehlit, to muze tomu zadecku taky trosku pomoct, budes mit jistotu, ze se mu do te otevrene ranky neco nedostane. No a pak uvidis. Ale asi se priprav na castejsi prebalovani, jinak se asi opruzenin nezbavite :pensive: Budeme drzet palce! :slight_smile:
11. lis 2010 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kadlinecka a když to má takhle ošklivé, radši bych do toho zatím nezkoušela flísové separačky, některé mimi je nesnáší
11. lis 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd jezis mely jsem imazol rybylku bepanthen tak ruzne ty z drogerek ted jsme dostaly takovou masticku na zpusob imazolu a fialovou vodicku.no to jsme si myslely taky ze to bude zubama a nic prikrmy davame stejne a nic noveho ted nemel.prujmik take nebyl.plinky nam nikdy nedelaly problem az jsme kouipily i obycejny za par korun ted jsme nejakou dobu na pemprskach a do ted vse ok ale tophle bylo ze dne na den prez noc se stalo to co ma :frowning2:
@helulela nojo, ale 8AIO, to sice vychazi dejme tomu na ten den a pul ale pak to musi taky nekdy schnout ne? :confused:
@sussanah pro mě to je taky záhada
11. lis 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela nebo to je maminky ktera nedba na cistotu :grinning:
11. lis 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela asi jsme holt latkarky zacatecnice treba az budeme mit vice deti, tak uz budeme vedet jak na to a bude nam stacit i tech 8cc :grinning:
11. lis 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, neudržela jsem se a napsala jsem jim mail. Něco ve smyslu, že je super, že píšou o látkovkách, ale že plínky za 15 Kč a tuhle maminku bych ráda poznala... třeba vyhraju za dopis měsíce :wink:
To jsem si zas po sto letech koupila Maminku, protože tohle číslo je nějaké extra a má 400 str., ale že mě takhle nadchne hned první článek, to jsem nečekala :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. lis 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah škoda že maminka Soňa asi nechodí k nám na diskuzi :grinning:
11. lis 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela a ta maminka je z minuleho mesice nebi ted je na stankach?
11. lis 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kadlinecka listopadová, kupovala jsem ji včera, ale vyšla asi mnohem dřív
11. lis 2010 ve 13:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela tak snad ji sezenu.no nic jdu zbudit matyska uz spinka dlouho a jdeme za babickou a koupit maminku a pujdem se podivat do mesta na plinky
11. lis 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela dopis mesice :grinning: :grinning: No vzhledem k tomu, ze i poradna cc stoji 20Kc, tak by me to fakt zajimalo :confused: no a z takovych clanku potom vznikaji myty o latkovych plenkach :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. lis 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela No ja ze jsi min. stranku psala, ze tam psali, ze plinka je za 15-30 Kc :sweat_smile: Tak bud ses prepsala a melo bejt 150-300, coz je na AIO stejne malo, nebo se sekli oni. Je to slusna mystifikace, navic si neumim predstavit, ze pojedu jen v AIo, mne to protejka a podle me je to minpohodlne pro mimco, fuj, asi mu je nechava hodne dlouho. Polde me to psal nekdo, kdo nikdy nelatkoval, bude to vymysleny, stejne jako mi pripadaj vymysleny ty ruzny pribehy v casopisech typu Prekvapeni, podle me to pise jedna pipka, uz davno to nectu.
@kadlinecka Mozna se ti zapotil? Nam se stalo to podpazisnad z hodiny na hodinu, vypadal jak nemyte cikane, jak kdyz se nestarame :sweat_smile: Manzel, kdyz ho koupal, uplne selekl a hned me volal. Premejsleli jsme, co se stalo, jestli si tam nenablinkal apod, ale asi se proste zapotil, ted je blbe pocasi na oblikani, nikdy poradne nevim, co mu dat. Pres noc to same, plina uplne durch a nekdy je krasne cistej a nekdy to ma rudy, aniz by se pokadil. Taky jsem prestala davat na spani, kdyz to mel, takovy ty sametovy veci, ted se to hodne prodava, taky se v tom vic potej. A jak radi Helu, vynech fleec.separacky, ja je mam, jinak dobry, ale kdyz je problem, omezuju je.

Dneska mi protekla HD s HD PULkama :angry: dopoledni spani, cca 1,5 hod, spat sel vycuranej, plina pri prebaleni stredne mokra, nikde to nebylo nejak povoleny, neprecuhovalo... Je mozne, ze se ty PULky opotrebovavaj? Prala jsem ted casteji, kdyby mel nahodou v tech rantlikach zarudlejch kvasinku,coz nakonec nemel. V noci plina nacucana a v pohode, asi jsem to blbe zapla, ale nevim, kde se stala chyba. Doufam, ze ty PULky nezacnou nejak saknout, mam je na prvnim diteti a byly nove, pouzivam je cca 4 mesice.
11. lis 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd holky, já vám snad budu muset ten článek nakopírovat :grinning: v textu rozdělovali normálně plínky podle různých typů (čč, kalhotovky, AIO), pak psali o svrchňákách, pak došlo na ceny, kde bylo to, že plenka stojí 15 - 30 Kč (opravdu mi tam nechybí 0) a v rámečku jsou dva příběhy z praxe..
11. lis 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd a proteklo ti to okem pres ty okraje nebo stredem? Pokud stredem, to bych asi reklamovala jako spatny pul. Kdyby bokem, tak to jde zavoskovat takovym lanolinovym voskem, ale nevim jestli to jde i u HD, protoze ty maji ten flisovy okraj, ze? Ja takhle vzdycky zamazla ty moje bambinexy a bylo po problemu
11. lis 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kadlinecka pěkný program :wink:
11. lis 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd to s těma PULkama je divný, zkus je znova a uvidíš... mně se to teda zatím nestalo, ale kdyžtak bych šla taky do reklamace
11. lis 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela tak to ta nula fakt chybi jim :wink: A je z toho kvalitni mystifikace :grinning:
11. lis 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah
@helulela Bokem, takze spis pres okraje. Kdyz jsem videla flek na dupackach, tak jsem myslela, ze jsem to blbe zapnula, to se stane, ale neprislo mi to. No ale stalo se to jen jednou, tak snad byla chyba na me strane, protoze ty same mel na sobe predtim celou noc a bez problemu. Jo, HD maj fleec. okraj.
11. lis 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela Já si snad taky koupím maminku :grinning:
11. lis 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kadlinecka Co jsi koupila v Globuse za ty kalhotky? Nejsou to ty g-mini?
11. lis 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela jé, já bych chtěla, nemáš skenr.... já si tu maminku bohužel nekoupím :frowning2:
11. lis 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek