• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
29. led 2011 ve 13:09 • lusinta
@zihu jo tak to by mě taky zajímalo :slight_smile:
29. led 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zihu já myslím, že se kamarádka
@evlyn pěkně poděkuje :sweat_smile: doufám že nebude problém na letišti, tolika plín, bude vypadat jakože vykradla prodejnu :grinning: nicméně pokud bude cena tak bezva, budeme jí dlouho neskonale vděčné :dizzy_face:
29. led 2011 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
No držte pěsti, abych přesvědčila manžela, že do Anglie nutně taky potřebuje - to by pak jel autem a tam by se to snad ztratilo :grinning:
29. led 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, vim, ze je to mimo diskuzi, ale nekdo tu nedavno psal, jak zpracovat bambucke maslo s olejem a v jakem pomeru, aby to byla roztiratelna mast. Ja to smichala snad 1:4-5 (olej a maslo) ve vodni lazni, ale nejak mi to netuhne :sweat_smile: Nevite nahodou co s tim?
29. led 2011 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah To jsem byla asi já. Nemíchala jsem přímo olej, ale kokosák, ten má přecejen trošku vyšší teplotu tuhnutí. Nicméně zamíchat podle mě nestačí, já jsem to šlehala, rychleji to bylo když jsem t měla ve studené vodní lázni. A ten poměr jsem měla tak nějak, jak píšeš.
29. led 2011 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h diky. Kokosak chci kupovat, ale kamaradka se zatim jeste nedostala k objednavce, tak jsem experimentovala :slight_smile: A slehas jakoze normalne slehacem/mixerem? Kazdopadne uz to trochu zatuhlo, kdyz jsem to dala do lednicky, ale s tim kokosakem to asi bude lepsi, je to trochu mekci mast :sweat_smile:
29. led 2011 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h ahoj Ivuško, prosim tě, mohla bys mi poradit ohledně sušení plen anavy v sušičce? Díky H.
29. led 2011 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hadeline Můžou se sušit v sušičce, nekteré potisky se ale můžou malinko srazit. Jen pozor na to, abys zahorka nenatahovala gumičky, jsou oslabené a mohlo by jim to ublížit.

@hadeline Jo, normálně šlehačem, jak bílky :grinning:
29. led 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evlyn doufám že máte velký kufr v autě :grinning:
@ivuska.h a na co je ta kombinace dobrá? Přijde mi snad brzo bambucké máslo i kokosový olej tak bych to prubla. Jak přesně ten postup je? Polopaticky prosím :slight_smile: a šlehačem jakým? Mám ponorný mixér s vyměnitelným šlehacím nástavcem, bílky dělám tím :confused:
29. led 2011 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h aha díky. A jinak dáváš je sušit na program pro bavlnu, nebo na nějaký jiný?
29. led 2011 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h dik, vyzkousim (predpokladam, ze to bylo pro me) :grinning:
29. led 2011 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Jo, promiň :wink:

@andelka Je to dobré k tomu, že samotné bambucké je i při pokojové teplotě hodně tuhé, blbě se nabírá z kelímku a trvá, než se podaří rozmazat. Tou kombinací s kokosákem a ušleháním se vytvoří taková lehká pěna, která se krásně nabírá i maže. Postup -- bambucké i kokosák rozpustit (ve vodní lázni nebo v mikrovlnce na nízký výkon), začala bych s poměrem 1:3 (kokos:bamb.), pak pro příští pokus upravila dle výsledku. Nejlépe v nějaké jiné, než plastové misce. Potom postavit do studené vodní lázně, začít šlehat (ano, šlehací nástavec na ponorňáku, prostě mětlička jako na bílek nebo na šlehačku), postupně do vodní lázně přisypávat led, což umožní směsi tuhnout v té pěnové konzistenci. Led se nesmí přidat moc brzo, teprve až to začne trošku pěnit. A dobře objíždět stěny misky, jinak to tam bude tuhnout v nenašlehané formě. Šlehání trvá cca 10 minut, v závislosti na množství a na tom, jak studená je vodní/ledová lázeň.

V průběhu šlehání možno přikápnout éterický olejíček (pozor na ty, co nesmí na kůži!), množství dle vkusu. Na mazání dětských pozadí se mi osvědčila kombinace levandule a čajovníku, které oba působí antibakteriálně. Pro sebe na pusu mám s mandarinkou.

A hlavně se toho nebát, když se to nepovede, dá se to znova rozpustit, upravit poměr kokosáku a bambuckého a začít šlehat znova.
29. led 2011 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hadeline Ano, na bavlnu.
29. led 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h díky, hned jsem si to překopírovala a uložila. to snad zvládnu :slight_smile: kdyžtak budu zkoušet - obojeho budu mít půl kila :grinning: Já si pořád musím něčím mazat ruce a pusu :slight_smile: A hotové to je teda až je to tuhá pěna? A pak se to přendá do kelímku, že? A uchovává v ledničce?
29. led 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h
@andelka
@sussanah koukám že tu vyrábíte mast :grinning: , to mě taky zajímá. Ivuško, tím kokosákem myslíš co? Kde seženu surový bambucký máslo? který olej nemůže na kůži, já myslela, že můžou všechny, většina ale řádně zředěná.
29. led 2011 ve 23:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
já jsem zatím vyráběla mast z lanolinu (toho na vlňák), oleje a včelího vosku, ale ještě to chce dopilovat :grinning:
29. led 2011 ve 23:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suik no až mi přijdou ingredience tak budu vyrábět :slight_smile: přidávala jsem se tuhle k hromádce co se objednávala na babycafé :wink:
@ivuska.h dávala tuším odkaz tak jsem toho využila.
29. led 2011 ve 23:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suik kokosak = kokosovy olej. Ja mam bambucke maslo od kamaradky co dela hromadnou objednavku pres eBay a nedavno tu prave Iva davala odkaz na na nekoho, kdo taky tvori hromadnou objednavku. Me to vyslo na cca 35Kc na 10dk.
29. led 2011 ve 23:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h @andelka Také díky za návod, ukládám. Já ještě přiobjednala olej, Ivuško nemáš zkušenosti i s mícháním bambuckého másla a oleje? Já si od každého objednala kilo :sweat_smile: a nikdy jsem to ještě nemíchala, tak můžu experimentovat :grinning:
30. led 2011 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Ve výsledku to má vypadat jak šlehačka, ale konzistence záleží na poměru surovin. A mělo by to mít hodně světlou barvu a nabýt na objemu. Já to pak mám v různě velkých krabičkách a část skladuju v koupelně, větší zásoby v ledničce.

@suik Kokosák je kokosový olej, prostě tuk z kokosu. Kde to bereme, viz http://www.baby-cafe.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=32363. Jinak se surové bambucké u nás sehnat nedá, pokud vím, ale u vás v Němcích je ten eshop, ze kterého se to bere na tu hromadku. Který es. olej by se neměl na kůži -- hlavně ty ne úplně přírodní a pak ty dráždivé. Mělo by to být u každého oleje uvedeno.

@markusko Vím, že celkem úspěch je ještě s bambuckým a jojobovým olejem, ale měl by fungovat v zásadě libovolný olej, jen je potřeba vychytat ten poměr. Čím tekutější olej, tím se ho musí dát míň.
30. led 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h aha :sweat_smile: dík... adresu toho eshopu náhodou nevíš? já to tam nemůžu najít....zatím jsem krom primavery neobjevila a bahnhofapotheky neobjevila žádnej, kde by měly oleje.

ty ne úplně přírodně to je jasný, ale nenapadá mě žádnej přírodní...i ty dráždivý se ve směsi objevujou, samo, záleží na dávkování.
30. led 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suik Já mám přesně tady toto -- http://afrikahandel.de/en/Shea-butter/Sheabutter-1250-ml---1-107.html?&gclid=CJGQ2svF4aYCFUQI3wodF0Ue2w. Ale tentokrát se to bere myslím odjinud, nejsem si jistá, jestli někde padl odkaz...
30. led 2011 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
@suik Já myslím, že se dokonce o e-shop nejedná, bavily se o tom holky na diskuzi a ta, co to objednává, tam psala, že se jedná o kamenný velkoobchod, na který nějak náhodou narazila...
Odkaz myslím proto ani nikde uveden nebyl.
30. led 2011 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markusko jj, taky myslim, ze je to velkoobchod. psaly to tam na BC.
30. led 2011 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko76 sluní a ty se té hromadné objednávky častníš? já chtěla taky, ale mám problém s přihlášením na bc - zapomněla jsem svoje jméno a nemůžu se zaregistrovat podruhé... :sweat_smile:
30. led 2011 v 11:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanecka81 Já tam taky nejsem registrovaná, ale hned na první stránce byla uvedena e-mailová adresa speciálně vytvořená pro tuto hromadnou objednávku, tak stačilo napsat tam :wink:
30. led 2011 ve 12:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
A co ten kokosák, co prodávají v DMce? To je mast nebo taky olej? A můžou ho exematici?
30. led 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@blka kokosák je podle mě vždy kokosák :sweat_smile: jao že jestli je to tekutý nebo hustý zíleží na okolní teplotě....
30. led 2011 ve 13:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erinka83 Aha, díky. Já se v tom vůbec nevyznám, ale láká mě ta kokosová vůně :grinning: . A dneska chci koupit něco Marečkovi na mazání, tak mě to trochu zlákalo.
30. led 2011 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek