• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

31. října 2017 
@sussanah jaky si udelala pomer?
12. únor 2011 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko76 jaj, tak to se musim hluboce zamyslet :sweat_smile: 1dil vceliho vosku, 3dily lanolinu a 1/2dil oleje. Napoprve se mi to ale nepovedlo, bylo to dost tuhe, takze jsem to jeste potom doredovala. Ale to hodne zalezi i na oleji, jaky pouzijes, jaky mas vceli vosk atd. Ale neboj, vzdycky to jde znovu roztopit a zmenit pomer :wink:
12. únor 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah takze jsi to zahřívala a míchala! Třeba v parní lázni nebo jak?
12. únor 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko76 ajo promin, ve vodni lazni, mam na to kastrulek primo z ikea, takze dole voda, nahore se to hezky roztopi. Ale na michani pouzij neco, co potom muzes v klidu vyradit z kuchyne, dost spatne se to umyva. Potom jsem to nalila do lekovek a nechala zatuhnout a v pripade nutnosti to proste v te vodni lazni roztopis znovu a doladis pomer :slight_smile:
12. únor 2011 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah super,diky!
12. únor 2011 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Copak to tu vaříte? :confused: :sweat_smile:
12. únor 2011 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah tak muj vcelar zklamal! teda spis mam zjistit, jaky vosk, pry je nejaky stoprocisty a nejaky,co se pridava, tak pry ktery staci? :slight_smile:
tak asi koupim to z obchodu!:slight_smile:
13. únor 2011 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko76 no ma pravdu. Jeden je primo cisty vosk = vickovy, ten je drazsi a pak je nejaky obycejnejsi, ktery se dava bezne do takovych veci. My jsme teda meli protekcne ten vickovy, je fakt ciste zluty, ale podle me bude fungovat i ten normos. Ja bych teda vickovy, kdybychom ho nedostali, kvuli tomu nekupovala :wink:
13. únor 2011 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente impregnaci na svy pulek :wink:
13. únor 2011 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, ptala jsem se i na druhy diskuzi, ted tam nikdo neni, poradte prosim, jak tlusty fleese poridit na svrchnacky z fleesu - slaby ci tlustsi? diky :slight_smile:
13. únor 2011 v 19:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luccii ahoj, predpokladam ze na mimco to chces? to by mel stacit ten slabsi - 2 vrstvy. Ale pozdeji uz je lepsi pridat vrstvu hrubsiho (napr polarflece). Ja budu sit prave jedna vrstva tenky "okrasny" a vnitrni vrstva hrubsi. Snad to bude stacit :sweat_smile:
13. únor 2011 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah nene, zatim to bude na Vojtika - mame jen dvoje vlnacky a jedny PULky a ty mu nevyhovuji, takze dvoje svrchnacky nam nestaci a navic nam provlhaji temer furt :unamused: tak chci zkusit fleesacky... na siti na mimco je jeste casu dost :wink: diky za radu... takze na Vojtika dve vrstvy silnejsiho fleesu?
13. únor 2011 ve 20:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luccii no to urcite, ale u stariho ditka muzou flisacky provlhat pri delsim sezeni (autosedacka apod). Uvidis, co jeste napisou ostatni holky, ja jsem flisacky jeste nezkousela, jen mam prave v planu na novose
13. únor 2011 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah vim, ale vlnacky nam taky provlhaji i pres caste lanolinovani, takze hlavne ze budeme mit dalsi svrchnacky, na caste prevlikani jsem zvykla :wink:
13. únor 2011 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky, já už se ptala, ale trošku mi plenky praním tvrdnou. peru v ecoveru a místo aviváže dávám ocet. neporadíte, co přidat, aby byly stále tak jemné? díky :slight_smile:
13. únor 2011 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evak99 neporadím, taky bych potřebovala poradit, podle mě tomu ale nejde v tvrdé vodě zabránit ... záleží i na materiálu plenek, nejvíc tvrdé je froté, jemné dlouho zůstávají z bambusového veluru. Některé holkdy taky myslím dělaly dekalcifikační kůru z kyseliny citronové, ale na některé plenky se to zase nemohlo....
14. únor 2011 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evak99 To bych taky rada vedela... Nam ta kys. citronova nepomohla, davam ocet a je to malinko lepsi, a pred pouzitim plinky promnu. My mame dost tvrdou vodu a plenky pouzivam Haipa Daipa, to je frote a ty jsou hrube dost. Pry pomaha susicka, ale tu vetsina lidi asi nema, ja take ne...
14. únor 2011 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já občas tu dekalcifikační kůru dělám na popolinky biobavlna, ale už žádný extra efekt nevidím :rolling_eyes: My máme hrozně tvrdou vodu. Než dáme plínky do skříně, tak je vždycky promneme v ruce, to jediné zabírá, ale dá to dost práce. Anavy máme také po 8 měsících používání tvrdé jako struhadlo, ale to promnutí pomáhá. Jinak na změkčení při praní mi nepomáhá nic - ani soda ani ocet místo aviváže, který už stejně nedávám. Peru v ulrichu.

Myslím, že by ta sušička fungovala, ale my ji také nemáme...
14. únor 2011 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak koukam, ze @baca uz tu dlouho nebyla, takze miminko uz je asi na svete :dizzy_face:
14. únor 2011 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markusko @jasekd @evak99 jj sušička umí zjemnit i hodně tvrdé plínky. Mám to vyzkoušené na těch z druhé ruky.
14. únor 2011 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@hadeline @markusko @reruna holky díky moc. no tak sušičku nemáme :frowning2: ale dneska jsem volala do vodáren a máme prý středně tvrdou vodu...taky to vždycky promnu, ale když si vzpomenu, jak byly anavy měkkoučký a teď :frowning2: no ten ocet asi trošku pomáhá
14. únor 2011 v 18:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
@luccii U D. na doma flísáčky dobré, ale sedí minimálně... Na velké mimčo bych dala min. středně silný flís ve 2 vrstvách (hlavně ty 2 vrstvy, to je lepší než jedna silná), na novoška musí stačit podle mého i dvě tenké...

@evak99 Bohužel, praním všechny ztvrdnou... :frowning2:
14. únor 2011 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek diky :slight_smile: Vojtik taky temer nesedi, furt nekde lita a neco prozkoumava, takze pro nej by taky mohly byt vhodne...
14. únor 2011 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markusko i anavy máš tvrdé jako struhadlo? :astonished: :astonished: to jsou nejlepší a nejměkčí plínky, co mám a ještě BB a BBH magic. Ale jasný, že tak měkkoučký jako nový už nejsou, taky je mám asi těch 7-8 m, ale teda s IV biofroté, nebo HD se to nedá vůůůůůůbec srovnat - to jsou struhadla hrozný teda a tam se fakt nadřu, než to promnu tak, abych se to odhodlala dát malýmu na prdýlku, naštěstí mám jen jednu HD a 2X IV. BL bambus, BL organic a popolini organic taky už nejsou měkké, ale ještě to jde. NO a sušičku taky nemáme.....
14. únor 2011 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@markusko @evak99 @maly_prcek Ahoj holky, já mám sice sušičku, ale úplně nejvíc mi pomáhá udělat jednou za čas takovou kúru z kyseliny citronové a to mi teda povolily i pastelky z druhé ruky, které teda byly opravdu prkenné...že jsem je chtěla vyhodit. Fakt to funguje, na noc dám plenky do velkého kyblíku a ráno vymáchám a vyperu a jsou jak nové :wink: Na těch 15litrů co mám kýbl dávám 500g kyseliny citr. a v pohodě :sunglasses:
14. únor 2011 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd tak to vypada, ze se doktori dohodli! snad ti odpadne starost! I kdyz jsem slysela, ze reditele nemocnic v LB kraji se spojili a nebudou brat doktory zpet( ale je to uz starsi info)! Hlavne, aby ta porodnice fungovala, ze?
15. únor 2011 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
@evak99 cau Evo, tak s tvrdnutim poradim jen to, ze u nas toliknetvrdnou! Budes muset jezdit prat pliny k mamce! :grinning: :grinning:
15. únor 2011 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@slunicko76 Jo, v Praze u me tety taky tolik netvrdnou :grinning: Jinak jsi sledovala zpravy nebo mas nejake zakulisni info? Ja uz nejak ty zpravy nestiham vnimat, jak litam kolem maleho, prave v tu dobu je nejvic prace, a hlavne uz na to ani moc nekoukam, proste to nejak dopadne, je to jednou tak, jednou tak... Ale rada bych byla moc, to je jasne :slight_smile:
@permonik7 Mne kys. citr. nepomohla, ovsem jak koukam na ten tvuj pomer, tak jsem asi byla skrt a dala te kyseliny malo, takze nakoupim znova a zkusim jeste jednou.
15. únor 2011 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd jj, chce to udělat pořádně silné. Dám do kýblu 500g kyseliny, zaliju vroucí vodou a doliju horkou vodou z kohoutku tak do půli kýble, nacpu plínkama a případně doplním horkou vodou z kohoutku a nechám do rána, zatím mi to pokaždé fungovalo:slight_smile: Tak ať se podaří:wink:
15. únor 2011 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@permonik7 Snad se mi neroztece kybl :grinning:
15. únor 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek