• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

10. května 2017 
Holky, chtěla bych se zeptat..no, nějak nechápu, co je kapsovka? To je něco jako AIO?
19. únor 2011 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Sice otázka není na mě, ale sušička má buď tu hadici na odvod vody přesně jako pračka ale má taky kondenzační nádobu, která se během sušení naplní vodou a ty ji pak vyleješ. My máme sušičku v ložnici, v koupelně na ní místo nebylo. Je docela hlučná, oproti pračce třeba, to mě docela překvapilo. Ale jinak fakt super věc, dneska už bych bez ní nechtěla fungovat. Se dvěma malýma dětma a látkovkama to oceňuji dvojnásob :slight_smile:

@rosslyn Kapsovka je jako AIO, ale nemá savý jádro přišitý k plínce, ale je v ní jakoby kapsa, kam to savý jádro nacpeš :wink: Tím rychleji schne.
19. únor 2011 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinecka aha, zkusím jednu koupit na zkoušku...máš nějakou vyzkoušenou?
19. únor 2011 ve 12:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinecka fakt? tak to je supr! a prosím tě nedala bys mi tip třeba na značku nebo tak? protože všecky na které se dívám mají právě ten odvod. nás taky napadlo, jedině v ložnici nebo v kuchyni ještě...
19. únor 2011 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosslyn dobre jsou bum genius kapsovky :wink:
19. únor 2011 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@meleri Máme tuhle http://elektrosok.cz/-d1580.html Měla by být jedna z nejlepších a koukám že ji ještě slevnili. Když jsme ji před pár měsíci kupovali my tak stála skoro 19tis.

@rosslyn Já mám sweedlebees, blueberry, bumgenius, fuzzi bunz... Nejvíc mi asi vyhovují první dvě jmenovaný.
19. únor 2011 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezita
@lucinecka díky, mrknu na vaše tipy
19. únor 2011 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ty blueberry jsou krásnééé, ale tak drahé:slight_smile:
19. únor 2011 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah - nežmolkovatí, je to super. Já ji už měla v bytě při stěhování, tak jsem ji nevybírala sama. Každopádně ručníky + slipy suším na program "do skříně", což je úplně suché, zbytek včetně plín pak na program "na mandl", což znamená trošku vlhké. Vyndám, složím, položím na sušák a nechám doschnout. Nic už vůbec nežehlím (jen vánoční ubrusy :grinning: )

@meleri - my máme sušičku nad pračkou. Je kondenzační, nepotřebuješ hadici. Jen občas vyleješ zásobník :wink:
19. únor 2011 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosslyn - blueberry jsou vždy srdcová záležitost ... já je prostě MYLUJU :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. únor 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosslyn kapsovky jsou moje srdcovka :slight_smile: miluju tu flexibilitu a rychlé schnutí. Mám Bum Genius a Tots Bots a obojí super (viz album).
19. únor 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak k nam dorazily nove PULky Thiersties uo wrap a zatim super! diky z ten typ. taky mam konecne mnovou snapku(z Anavy) a je to teda o necem jinem nez ty, co jsem mela pred tim!je uzasne ostra! uz nam to zase jde jedna basen!
19. únor 2011 v 15:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente s tim zehlenim, to si prave taky rikam, ze nemusi byt vsecvhno super vyzehlene jak do opery, tak by to bylo docela usnadneni. No asi uz ji fakt na pristi zimu poridime.

@slunicko76 2v1 susicku bych prave nekupovala, to mi prijde ze to proste nemuze byt oboje storpo funkcni..
@rosslyn za sebe fuzzi bunz nee, mela jsem ji a moc spokojena jsem s ni teda nebyla :unamused:
19. únor 2011 v 17:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah - jj, já žehličku fakt vytahuju jen před Vánoci :grinning:

Ad sušička pračka 2v1 nebrat. Ta pračka pak pojme vždy menší objem prádla. A hlavně - já suším jednu várku a peru si další :grinning:
19. únor 2011 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
@silente jo a prosim te, kdyz susicka pise ze je na 7kg, je to opravdu tak, ze to co v 7kg pracce vyperu se plne vejde do 7kg susicky?
19. únor 2011 v 19:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, můžu se zeptat? Vím že tu někdo používal pleny z Ikea-jaké jsou? Váhám jestli koupit pro mimčo Kikko Eco Lux (jsou fakt takový zázrak?) nebo ty ikeácké...A do kdy vám stačily žínky z Ikea jako vkládačky? Mám pořídit radši ty, nebo ty bambusové ubrousky 30x30 Kikko? Děkuju!
19. únor 2011 ve 20:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana ja mela ty kikko ubrousky 30x30, byly fajn, ale asi bych priste sla do tech ikea vkladacek. Savostasi bude o fous mensi, ale stejne mimco prebalujes vetsinou skoro furt, takze to ani nevadi. Ja tech kikko mela 36ks, abych nemusela denne prat, priste bych sla urcite pul na pul s ikea vkladackama.
19. únor 2011 ve 20:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Díky! Já mám právě bobky z toho novoskladu, s Aňulí jsem měla kalhotovky a teď jsem nakoupila ty Ivuščiny vv a nosí je ta starší :sweat_smile: . Takže znovu řeším co teda budu dávat novoškovi :angry: . Bojim bojim.
Zase toho nechci nakupovat zbytečně moc, doufám že Annie na jaře odplínkuju a pak že využijem ty vv.

A ještě dotaz- jak perete merino oblečení a zavinku? V prostředku na vlnu a konec? Nebo děláte i nějakou lanolínovou lázeň? Nebo je nějaký prací prostředek s lanolínem? Ptám se jak pako, ale Merinostar mi se zavinkou poslali i kelímek lanolinu, tak to řeším...
19. únor 2011 ve 20:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Jo a ještě-a nevyjdou ty ikea vkladky stejně jako kikko ubrousky?
19. únor 2011 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana no kikko ubrousky vychazi jeden asi 30Kc, ikea vkladacky tusim 10ks - 100Kc ne? Ja osobne si teda kalhotovky na novoska ani neumim predstavit, vadilo mi, ze je v tom celem mokrem :sweat_smile: Ja to u maleho resila vv narovno (vzadu roztazene na chytani kakani) a slo to. Obcas to byla na svrchnacich, takze ted pridam na noc a na venek novosklad a bude :slight_smile:
19. únor 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Njn, taky řešení, ale já mám doma vv popolinky, ale vel. M, na novoška by byly obří. Já našla Kikko ubrousky 30x30 za 110Kč/balení po 9ks :confused:
19. únor 2011 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana já měla na Danyho Kikko lux a eco lux na novosklad a do toho šité vkládačky nebo ikea žínky a stačilo to asi do 6 měsíců, než začaly příkrmy. Pak už nestačily Kikka 70x70 na novosklad, drak se mi blbě šteluje, a i savost už nestačila. Od 6měs. dávám kalhotovky nebo vv narovno, nebo klasické plíny narovno, nebo mám obyč 80x80 a z toho novosklad a do toho jako vkládačku malou vv.
19. únor 2011 ve 21:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana a kde? Nejaky online shop? hod link :wink: Schvalne jsem se ted koukla na svuj stary seznam a pred 2 lety jsem je kupovala za 214Kc/8ks a to byly teda zdaleka nejlevnejsi
19. únor 2011 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana ted koukam na kikko stranky a tam maji jenom ubrousky, ale ty plenky nee. Ony mely gramaz tusim 400g/m2 (tak to mam alespon v zaznamech :confused: ) To co tammaji za tech 119/9ks to nejsou ty, o kterych jsem mluvila, to spis vypada jen na utiraci ubrousky :unamused:
19. únor 2011 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@joohana byl to tento material http://www.pleny.cz/bambusove-pleny/kikkobmb-60x60/-/bambusove-frote-pleny-kikko-bmb-60x60cm/24452.html ale rozmer 30x30, baleno po 8ks. Ale ted projizdim ruzne obchody a nikde je nemuzu najit, toz ze by je prestali vyrabet?? :confused:
19. únor 2011 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah Já už to našla, ty co myslím nejsou froté, ale plínkovej materiál. Tak to koupím ty žínky.
19. únor 2011 ve 22:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinecka ta vypadá super! děkuju.. :dizzy_face:
20. únor 2011 v 06:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@lucinecka Mně taky AIO anavy protíkají kolem nožiček. Myslím si, že je to tím, že to není čistej PUL, ale že je potaženej tou látkou, takže jak je ta plína hodně nacucaná, tak to tou látkou propustí.
@sussanah Já mám Kikko eko lux a 1 balení čč z Ikea. Používám je teda míň, ale mají obentlované (nebo jak se tomu říká) všechny okraje, takže mám pocit, že by se neměli vytahat. Kikka mám vytahané :unamused: . Ale zase mi přijdou o dost hrubější (silnější) a trošku tvrdší.
20. únor 2011 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rosslyn máme kapsovku Swaddlebees, modrá kolečka, je nádherná, ale protíká vepředu :angry: . Pak ještě dvě Thirsties a ty jsou super.
20. únor 2011 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek