• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

20. července 2017 
@sussanah no to vím, že by mi nelátkařky řekly, že jsem měla špatně nandanou tu papírovku, ale to my bysme taky řekly, že třeba dítě bylo dlouho v látce a proto protekla, nebo to bylo špatně dané :grinning: každej si vždycky obhajuje to svoje, ale byla to pamperska, ta pobere fakt hodně, ale řídké kakání proteče snad vždycky... no a kuklu z merina bych nalanolinovala, asi teda ve slabší lázni, kvůli životnosti asi. U vlněných věcí se to většinou uvádí, že jim lanolinová lázeň prospívá...
@kiki2 já mám vlňáčky jen jedny loveybums jersey, nevím, jestli jsou ještě k dostání, ale podobné jsou ty merinostar nebo anavy, lanolinuju je tak 1X za 2 měsíce, pokakané je nemívám, nekoušou, horko v tom není ani v létě, naopak pěkně dýchají. Pak mám jedny, co mi pletla babička, taky fungujou. Lanolin kupuju v lékárně.
17. bře 2011 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
@ivuska.h Mně teda stejně jak Easy provlhnou i BG kapsovky (dávám vkladky navrch, ne do kapsy, homemade bmb aksamit-froté) a když je toho přehršle, tak to začne protékat ve švech jak Easy i když vevnitř je umělotina... Asi jsme nějací divní :slight_smile: :slight_smile:
17. bře 2011 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 Ahojky, na látkování bych určitě vzala nějaké vícgramážní, třeba Kikko ale určo LUX (obchodákové nech na ublinávání a zastínění kočárku apod., určo využiješ nebo jako záložní), chce to aspoň kolem těch 140g/m. Poznáš to už naomak, jsou tlustší...

Na malé mimčo mám ráda novosklad + nějakou vkládačku (ušila bych si zrovna pořádné, pokud šiješ nebo někdo v okolí, tak doporučuju látky ze sijemdetem cézet), měli jsme zezačátku ikea ručníčky a stačilo to, ale jen zezačátku... problém je pak po 6m a nejvíc kolem 1r dál - ony ty obyč čč už moc nestačí, musíš jich dávat několi a to je pak balík a zadku, takže je to spíš nadoma a na chvilku, ale pokud potřebuješ mít dítě v plíně 3h, tak to čč mají problém.

Pak jsou super bambusové vv plenky (prefoldy) jako má Anavy, nestojí to zas tolik a využiješ i na větší dítě. Taky se dají ušít...

A pár kalhotkovek se taky sejde - na noc, na dýl...

Takže já bych výbavičku nakombinovala z čč, prfoldů a kalhotkovek. Kalhotkovky můžeš dokupovat postupně, cenově to vyjde i tak moc pěkně a je to už pořádná výbavička. To je moje zkušenost po 1,5 roce látkování... :wink:
17. bře 2011 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek Ahojky!Děkuji...:slight_smile: Chtěla jsem ty plínko Kikko lux nejdřív vidět,ale nikde jsem na ně nenarazila a ty kikko mi přijdou podobné jako ty z obchoďáku, jen jsou jemnější na dotek...A včera mi kamarádka nabídla,že by mi plínky,které jsou jejímu dítku malé, půjčila...:slight_smile:
Takže koupit do začátku tak 30 plínek kikko lux, nějaké svrchňáčky a zbytek postupně...:slight_smile:
17. bře 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishule78 Pokud chceš dávat kalhotkovky, tak bych klidně šla i do vlňáčků, pokud máš dobré kalhotkovky, tak vaječinu udrží... Na novosklad z čč teda ale ne. Jinak se mi na malé miminko líbí flísáčky, levné, nenáročná údržba, hned suché... Takže já bych na první půrok vzala pro každé 2x flísáčky a 1x Pulky (taky jsem pro Thirsties duowprap 1, popř. IV, klidně S - oboje se dá i z bazárku, ty malé velikosti bývají v pohodě), ty jedny flísáčky klidně jednovelikostní Anavy, ale na maloška to bude mohutnější než třeba PULky. Většinou se točí dvoje gaťky a jedny jsou záloha a existuje pravidlo, že pokud se pokadí jedny, tak vzápětí na tom budou ty druhé stejně :grinning:

Jinak taky bych u dvočátek šla spíš do novoskladu nebo vv prefoldů, záleží jak je která klahotkovka velká, ale na malých mimikách většinou tak dobře nesedí a netěsní...

Jinak my od cca 5m jedem více méně spíš ve vlňáčcích a Anavy flísáčkách, PULky zahálí... S tou údržbou to není nijak hrozné, spíš jen zvyk, na léto super (třeba nohavičkové, co vypadají jako kraťasy a triko k tomu - náš nejoblíbenější ohoz), nikde to neotláčí, což teda o PULkách říct nemůžu...
Ad sucháč na svrchňáčcích - u malého ležícího miminka jsem neměla problém, až do doby, ež D. začal lézt a plazit se, to mu pak odíral bříško a patentky byly teda lepší...
17. bře 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@rozarka65 Jj, Kikko ne-lux jsou stejně gramážní jak obyč (asi budou příjemnější)...

Já bych si koupila 15 čč (max 20) a 10 prefoldů Anavy M (na malé mimčo zahneš, vystačí i na batole) a našila vkládačky (z látek z sijem - dlouhé i krátké, ať můžeš kombinovat, dovycpávat čč i prefoldy) + 3x svrchňáčky ( flísáčky + pulky, pak i vlňáčky, viz výše)
Je to jak jsem psala - po 6m byly čč použitelné jen na doma, kolem 10-12m jsem je schovala úplně... Do 5-6m jsem jeli novosklad + vkládačka, na ven/noc kalhotkovky (stačil by i prefold, popř. dovycpaný), 6-12m na doma čč a na ven kalhotkovka, od 12m na doma prefold, a ven kalhotkovka.

Ale jsem fajnovka - vadí mi velký balík na zadku, nesmí to být hrubý materiál... a musí to být kvalitní plína, co bude i na druhé dítě :slight_smile:
17. bře 2011 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
17. bře 2011 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishule78 Jo a koupila bych zatím jen svrchňáčky na začátek cca do 6m... Ostatní pořešíš pak - určo budou nějaké novinky (Třeba jako thirsties Duowrapky :slight_smile:, Weehugers, ... ), tak aby ti to pak nebylo líto a nemuselas prodávat :wink:
17. bře 2011 ve 14:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kiki2 Já jim taky nevěřila, nelíbily se mi. Jen jsem o nich četla samou chválu, tak jsem jedny na zkoušku pořídila a byla to láska veliká. Hlavně mě přesvědčilo to, že když jsem dávala třeba 3 dny v kuse jen PUL, tak byla Jasmína opruzená, když jsem dávala třeba jen na noc (ono se řekne "jen", ale je to polovina dne:slight_smile:, tak to bylo OK.
17. bře 2011 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd
@maly_prcek
@helulela
@kiki2 holky děkuji moc za rady a podporu s tim novoskladem jsme me celkem nadchly pro ty male prcky to bude akorat a jeste jednorazovky nepouzivate vubec nebo jenom na cesty?na prani mam zlucove mydlo, ale cetla jsem vyrobu slizu to si delate taky nebo jedete klasicky prasek a pracka.dekuji
17. bře 2011 v 15:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
diky za odpovedi, tak ja nekde pohledam ten lanolin :slight_smile: nekde mam lanolin z lekarny na masti, ma to nejakou spotrebu, nevite? Jakoze v lekarne na to napsali spotreba do tydne, ale to tak nejak neberu v potaz :grinning:
@maly_prcek a tu lazen mam udelat taky s tim obyc samponem jako u vlnaku nebo to staci jen ten lanolin rozpustit do vody?
17. bře 2011 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishule78 já ve slizu peru, ale většina myslím používá prášek. Jednorázovky občas použiju, třeba na dovolenou, nebo když mi došly všechny svrchňáky, ale jinak se snažím používat látkovky i na cesty.
17. bře 2011 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek prosim te jeste k tem fleesackum jako svrchnacky, kdyzbych pouzivala čč a nato fleesovky nepropusti to prece jenom mi prijde PUL treba duowrap nepropustne a ten flees to propusti at zase neperu cely kocar kazdy den :grinning: pokud mas ovsemdobrou zkusenost s fleesacky tak s jakymi presne nebo je tojedno?dekuji
17. bře 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@betelgeuzz a sliz si vyrábíš? pokud ano tak z jakych surovina kde je presne kupujes dekuji :slight_smile:
17. bře 2011 v 16:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishule78 jo, vyrábím, to se snad koupit nedá :slight_smile: Sodu kupuji v obyčejné drogérce, třeba teta, v tescu ji u nás nemají. A mýdlo buď lanzu na praní, nebo nějaké obyčejné jádrové, prostě co zrovna najdu v obchodě.
17. bře 2011 v 16:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishule78 jakou výrobu slizu?
17. bře 2011 v 18:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
myslím tím sliz na praní plenek
17. bře 2011 v 18:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hoky jeste jsem se chtela zeptat, jakou kosmetiku používáte na dupku, na mytí dupky apod....?
17. bře 2011 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishule78 jednorázovku dám 1-2x do týdne na noc, nemám dost "nočních" plínek, na víkendy bereme látkovky, ale na týdenní dovolenou se chystám s jednorázovkama.
Fleesáčky mám jedny Anavy na patentky, dávám pravidelně na noc a super, na den nemám odvahu. Na novoška zkusím i na den.
Peru v prášku.
17. bře 2011 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
@helulela proc nemas odvahu je davat na den?
17. bře 2011 v 18:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishule78 já nemám zkušenost s flísáčkama na novoška, používáme asi až od 10 m na doma. Ale myslím, že na novoška budou super, přebaluje se často, takže bych se nebála toho, že propustí a snadno se operou a rychle uschnou... Ale u většího děcka pak už hodně záleží, jakou plínu používáš pod ně, já na doma jedu jen čč s malou vkládačkou a to malá moc nepila a docela často provlhly a nemám odvahu je zkusit s kalhotovkou do kočárku, na ven jsou pro mě jistota vlńáky...
17. bře 2011 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky!:slight_smile: A jak se dělají látkové vlhčené ubrousky?
17. bře 2011 ve 20:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishule78 řekla bych, že odvahu @helulela nemá asi proto, že její malý asi hodně sedí (tipla bych podle věku a to mají ty flísáky právě tendenci provlhat... Já zas nemám odvahu zkusit na noc, nevím proč :grinning: A mám taky Anavy, patentkové supr, ale na sucháč nám tak nesedí....a to sucháč mám radši, tak škoda :unamused:
17. bře 2011 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
To mi připomíná, že prodávám fialové flísáčky Anavy na sucháč, nemá někdo zájem?? :grinning:
17. bře 2011 ve 20:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jasekd @sussanah @betelgeuzz mně se tyhle Bundle nelíbí střihem, myslím, že by nám lezla plína nožičkama ven :grinning: Ale já hodně používám ještě novosklad :sweat_smile:
Ale máme kraťata :dizzy_face: http://www.bio-shopping.cz/bio-shoppingcz/eshop/39-1-Caje/0/5/5083-Merino-ruzova-kratata-Bundle-of-Joy-vel-L akorát mám pocit, že je budu muset ještě jednou nalanolinovat, že např. Disany jsou větší držáky...
17. bře 2011 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@mishule78 ja papirovky pouzivala jen opravdu vyjimecne, i nas cesty, pokud byla moznost jsme meli latkovky. Peru v klasickem detskem prasku batole, sliz jsem nikdy nedelala.
@erinka83 ja jsou ty bundles hrube? Dovedes si je predstavit jako kratasy na leto?
17. bře 2011 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah to asi ne, leda jako na doma, ale venku bych se o ně bála, přece jen nebyly za hubičku :sweat_smile: nejsou jak Disany, ale nepřijdou mi úplně tenké (to mi nevyhovovalo na Anavy)
17. bře 2011 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erinka83 jakoze anavy byly tenke?
17. bře 2011 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@sussanah měla jsem na patentky a zdály se mi až moc pružné :grinning: Co jsem měla předtím LVB jersey, tak ty byly trochu pevnější...
17. bře 2011 ve 21:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erinka83 ja prave premyslim, ze bych casem poridila ty natahovaci anavy, pokud bych nekde sehnala v bazarku. Ale asi to mozna moc uspechavam. Uz mam na mysli pristi leto s dvojkou a to jeste neni ani na svete :grinning:
17. bře 2011 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek