• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

30. listopadu 2016 
@baca když už cíťa, tak aspoň že takhle nočníkově talentovanej :wink:
já byla dneska nucená oprášit novosklad, brouček má průjem a zvrací :frowning2:
3. kvě 2011 ve 12:37  • Odpověz  • To se mi líbí
@helulela z čeho to motáš? Mně přijde, že už je to na Marka malý, mám kikko lux 70x70
3. kvě 2011 ve 13:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackaj hm, tak nám to pití celkem pomohlo, ale i tak to někdy dost smrdí, bambus máme taky vě většině... no už aby byly děcka bez plínek :grinning: Což mně se asi do porodi nesplní, tak se "těším" na látkování 2 děcek :slight_smile:
3. kvě 2011 ve 13:22  • Odpověz  • To se mi líbí
@helulela koukam,ze se mi nezobrazuje info o ditku... :confused: asi nekde v nastaveni :sweat_smile: mame 3-mesicni holcicku :dizzy_face:
ja se v latkovani nevyznam vuuuubec,ale docela mne to laka...hlavne neco co se nemusi zehlit a at je to opravdu jednoduche...a idealne i at je 1 velikost,ale to uz bych asi chtela moc :sweat_smile:
dekuji za radu :wink:
3. kvě 2011 ve 14:01  • Odpověz  • To se mi líbí
@baca já vážu novosklad i teď ze 70x70 :grinning: Ale Ali je prcek.
3. kvě 2011 ve 14:07  • Odpověz  • To se mi líbí
@reruna @ladida.l jé holky, to jste zlatý, tož to já jdu na ně a @ivuska.h odvolávám co jsem odvolal a odobjednávám, co jsem objednal, páč teda jdu na ty BB, to bude jednodušší pro všechny:wink:
Leni, "až v srpnu"? Pro mě je to teda UŽ v srpnu:slight_smile: Moc gratuluju:slight_smile: Teď si vzpomínám, že jsme si o tom psaly, ale má hlava děravá už to vypustila:slight_smile:
Jinač právě jsem nechala odtáhnout svý auti...stala jsem se účastníkem autonehody, takže jsem momentálně nepojízdná. A to jsme si s kamoškama říkaly, jak je super, že když prší, tak můžeme jít s děckama do bazénu. Tak teď už dlouho nepůjdem:slight_smile: Naštěstí se nic nikomu nestalo, jen ty plechy jsou malinko na odpis...
3. kvě 2011 ve 14:47  • Odpověz  • To se mi líbí (1)
3. kvě 2011 ve 14:47  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Děvčata, co máte Alva Baby kapsovky, perete je fakt jen na těch 35st., co se na nich píše???
3. kvě 2011 v 15:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Jo a co praní ve slizu?
3. kvě 2011 v 15:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Holčinky, tak co, nemáte někdo přebytečné PULky v XL velikosti? HD, TB mají přednost :grinning:
A nějaké kalhotovky v této velikosti?
3. kvě 2011 ve 21:16  • Odpověz  • To se mi líbí
@luthien.k Jestli mají vevnitř flís, tak bych ve slizu neprala.
3. kvě 2011 ve 21:34  • Odpověz  • To se mi líbí
@luthien.k Tak ty teda vůbec neznám, musím vygooglit :slight_smile:
3. kvě 2011 ve 21:41  • Odpověz  • To se mi líbí
@ivuska.h, díky, mají vevnitř flís... To je docela problém, nevím, jak je budu prát zvlášť, když vše ostatní peru pouze ve slizu... :unamused:
@erinka83, jsou z Číny :grinning: Dopourčily mi je holky tady jako dobrou variantu kapsovek na noc, objednávala jsem je na eBay přímo z toho Hongkongu...
4. kvě 2011 v 07:28  • Odpověz  • To se mi líbí
@baca z 80*80, mám jich pár, ani nevím značku
4. kvě 2011 v 09:19  • Odpověz  • To se mi líbí
@lucy222 jednoduché, bez žehlení a jednovelikostní vůbec nejsou nesplnitelný požadavky :wink: jestli trváš jen na AIO, tak počítej s kratší životností plenek, ten nepropustný PUL zátěr nevydrží věčně, když je budeš prát často. Ale plenka a svrchňáčky zvlášť nejsou o moc složitější, jen prostě zapínáš dvakrát. Základní info máš třeba na www.latkovepleny.cz. Taky záleží, kolik chceš do plínek zainvestovat.
4. kvě 2011 v 09:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak se pomalu dívám, co používat na praní pro děti - s Lovelou nejsou zkušenosti moc pozitivní, zkoušeli jste někdo prášek Sensa pro děti? Třeba i na plíny? Jaký je? Nebo co tak doporučujete?
4. kvě 2011 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackabk Holky mi tu poradily Batole, a od té doby už nevařím sliz :slight_smile: . Objednávám si ho přímo u výrobce na qalt.cz. Nad 1000kč doprava zdarma, ale i tak jsou ceny lidové a mě se osvědčil víc než persil. Mají taky dobrej jar na nádobí, a ještě si tam kupuju prášek proti vodnímu kameni. Zkoušela jsem i aviváže, ale ty mě teda nenadchly.
4. kvě 2011 v 10:57  • Odpověz  • To se mi líbí
@duzame Jak pere Batole? Mas srovnani s Qualtem excel? Ten na vajecinu slusnej, pokud teda predeperu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale na ovoce nic moc, ikdyz predeperu :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Jinak my uz nemuzem mit k Dr. AIO, jak Pop in, tak IV mi protecou, malej je castecne BKM, zadrzuje a pak pusti plnou davku a uz podruhy, jak jsem ho mela na kline, tak jsem byla taky mokra :angry: Cili je mam tak na doma, kdy to lip pohlidam a k Dr asi papir, dalsi pliny uz nekupuju! Kdyz to vycpu, ztrati to ten efekt jednoduchosti, pro kterej jsem tto k Dr. mela, Haipu a PULky tam motat nechci, neni na to cas.
Jinak mame za sebou poradnu s Vendy, krasne nabira a vse OK. Pomohla mi snima sestricka z prace, ona mela M. a ja V. jinak bych to nedala, kdyz M. ani nechodi a nesedi :stuck_out_tongue_closed_eyes: Jeste ze ji mama a delaji na stejnym baraku jako je pediatrie :slight_smile:
4. kvě 2011 v 11:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@jasekd bohužel, Qualt jsem ještě nekupovala, proste peru i naše věci v Batoleti....ovoce mi nevypere nic, teda jak které, jablka a banány nic, jen když to potřu ještě mokré žlučákem, tak to funguje.
4. kvě 2011 ve 12:23  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak asi zkusím objednat to Batole na ty flísový plínky, když je to ekologicky šetrný výrobek, zkusím to. @jasekd, jdeš taky do něj? Že bys to zkusila první a dala mi vědět :grinning:
4. kvě 2011 v 15:02  • Odpověz  • To se mi líbí
@jasekd a z čeho jsou ty vkládačky v AIO? Já na nějakou dobu zanevřela na kapsovky BG, ty maj uvnitř mikrovlákno, holky tu pak radily, dát tam i něco jiného, tam cpu k jedné té vkládačce normální vv a dobrý....
@luthien.k Já peru v Batoleti, mám ho kvůli tomu flísu, dřív jsem prala ve slizu... Přijde mi, že pere dobře, ale já např. Ariel neměla nikdy :grinning: Ale je fakt, že na bryndákách pár skvrn máme, ale já to prostě neřeším :sweat_smile:
4. kvě 2011 v 15:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@erinka83, díky, já to taky až tak neřeším, jen aby to nebylo jooo blbý...
4. kvě 2011 v 15:12  • Odpověz  • To se mi líbí
@aemmi A nešiješ? Ono dost dobře vyjde koupit bamb. látky na šijemdetem.cézet a to jsou super vkládačky za pěkný peníz. Já na novoška používal ještě i ty dětské ručníčky, jak je pack po 10ks jak jsou bryndáčky... Jsou menší.

@lucy222 Taky bych byla spíš pro kapsovky kvůli schnutí a pelšímu dovycpání a tak... Jinak si neodpustím jednu takovou poznámečku - taky jsme to chtěly mít na začátku co nejjednodušší, ale kapsovky a AIO stabilně furt nejedem asi žádná... :wink:
Třeba na doma mi přijde jako drahá věc - AIO i kapsovka se pročůrá celá, musíš prát hned celu plínu, čímž ta plína hodně rychle zestárne a začne provlhat...Úplně stejnou službu při prakticky stejném komfortu ti udělá i čč, nebo třeba bambusová vv do svrchňáčků... :slight_smile:
4. kvě 2011 v 16:58  • Odpověz  • To se mi líbí
@kackaj Jako hoky myslely, aby Ondra nebyl do té doby bez plen :wink: :grinning: :grinning:
4. kvě 2011 v 17:00  • Odpověz  • To se mi líbí
@erinka83 Pop in je bambus, IV je bavlna, frote. Do pop in se tio nacvakava a je kt omu nejaka nocni vkladka navic, tu nemam, a IV je sita vcelku, jedna cast je frote a jedna ma flis. povrch. Prave u toho doktora to vycpavat nechci, protoze to muzu rovnou chodit s Haipou a PULkama :stuck_out_tongue_closed_eyes: Potrebuju neco jednoduchyho a rychlyho.
@luthien.k Ja mam ted prasku dost, takze ne, budes muset zkouset prvni :grinning: Jde to normalne koupit v krame? To objednavani me nebavi... Ten Qualt jsem mela pres znamou...
4. kvě 2011 v 17:08  • Odpověz  • To se mi líbí
@maly_prcek ne, bohužel nešiju :sweat_smile: ale myslím, že to pořeším nějakýma těma ručníčkama a žínkama, koupím nějaký BL ubrousky, pak budu mít ještě nějaký bambusový vkládačky šitý a že to bude v pohodě :slight_smile:
4. kvě 2011 v 17:17  • Odpověz  • To se mi líbí
@jasekd Mě to takto stékalo po flísových a umělých materiálech... I do BG kapsovek jsem si našila svoje vkládačky a dávalo to navrch a né do kapsy. Bambusové froté třeba to pobere hezky i když je toho hodně naráz...

@aemmi Tak do toho půl roku ty ručníčky byly fajn, pak už bych těch ručníčků musela dávat víc a to mi přišlo jako balík na zadku, tak jsem přešla na ty bambusové materiály... Jinak hodně dávám i vkládačky z kalhotkovek (Anavy) - třeba ty malé, do cca roku nám Anavy stačila jen s tou velkou a malé jsem mohla dávat do dalších věcí... :slight_smile: :slight_smile: A dobré vkládačky jsou krom Anavy i BI, ale to už je jiná cenová... :unamused:
4. kvě 2011 v 17:43  • Odpověz  • To se mi líbí
@maly_prcek jo jo, já myslela do tech začátků hlavně do novoskladu - ty ručníčky nebo žínky a časem pořídím ještě nějaký jiný, mám 2 ks prefoldů, ale ty by stejně na začátek byly veliký a zbytečný...jo, ony se vlastně nashromáždí i ty vkládačky z kalhotovek, tak to budou další, no a pak se uvidí, co přiobjednám, nebo objednám ten bambus a poprosím mamku, at to spíchne :slight_smile:
4. kvě 2011 v 17:50  • Odpověz  • To se mi líbí
@maly_prcek no tak to si nemyslím :grinning: ...vyslíkání jsem zatím vzdala, bylo furt všude mokro a efekt žádný, jen Ondra z toho byl psychicky na dně:slight_smile: a já taky:slight_smile: Tak to nechám až bude víc teplo a nebude třeba nosit možná ani kalhoty, jakože bude nahuláč. Já si říkám, že ono to asi přijde (snad) tak nějak přirozeně. Protože Ondra nepotřebuje učit, co a jak se dělá na nočníku, on to moc dobře ví a chodíval na něj pravidelně. Teď to prostě nesnáší, ale jak přijde trošku k rozumu a zjistí, že být nahatej je lepší než být zabalenej do mokrých hader, tak myslím, že to vyřeší možná i sám (třeba s mým malým popostrčením, ale prostě na to asi musí dozrát). Je to ještě malé jojo:slight_smile:
4. kvě 2011 v 18:29  • Odpověz  • To se mi líbí
@maly_prcek
@helulela tak pro mne je asi ta kombinace vkladacka+svrchnacku asi maximum. Casu moc neni. Priznam se,ze puvodne jsem o latkovani neuvazovala-'nakopla' mne az kamoska,ktera si prave bude kupovat celou vybavu tech plenek co jsem davala odkaz... Duvod je ten,ze udelam dobre male,jiny ne. Tak pokud budete hodne a date nejaky konkretni tipy na pleky,budu rada. Finance neresim. Ted jedeme na Pampers premium care-spokojenost velka,mala nemela ani jednu opruzeninku ci podobny problem...jediny co mne na latkovani laka je opravdu to,ze budu vedet co ji jde na kuzi.
Diky
4. kvě 2011 v 18:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek