• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Látkové pleny III

24. března 2017 
@aemmi jo já mám jednu na sucháč a jednu na patentky, jsou fajn, moc příjemné ale používám pár měsíců už na velké dítko, na miminečko nevím jak budou sedět, hlavně se mi zdá že by ty gumky kolem nožiček asi kakání malého mimina neudržely... snad někdo poreferuje.
18. kvě 2011 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dagmarkaaa díky :slight_smile: takže na ní dost času...a třeba jakou bys doporučila AIO na novorozence? Já chtěla koupit titti bitti, ale na bráně se mi zdálo, že na ní nejsou moc dobrý reference..ted teda přemýšlím, jestli má vůbec cenu pro novorozeně pořizovat AIO...
18. kvě 2011 ve 13:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi podle mě to cenu nemá, na vaječinu je toho škoda :sweat_smile:
18. kvě 2011 ve 13:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi já bych pořídila AIO až pro větší dítě asi, pro novorozence to nemá asi moc smysl... a IB je nejlepší pro chodící dítě až, je moc úzká mezi nožičkama a na vaječinu teda bych si netroufla ji dát...
18. kvě 2011 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi no já zrovna novorozence měla ještě v papírovkách tak neporadím, ale obecně AIO na novošky asi nemá moc cenu, přebaluje se tak 10x denně zezačátku, nic by to neudrželo bylo by věčně potento i na oblečení.... Začla jsem s látkou ve 3 měsících malé, mimo jiné s Itti bitti AIO a ty byly v té době supr, využívala jsem hodně. Teď na miminko budu první měsíce používat spíš novosklad a zavazovačky se svrchňákama a později až AIO a kalhotovky.
18. kvě 2011 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
@erinka83
@reruna že, taky jsem dospěla k tomuhle závěru :sweat_smile: k Dr. stejně aspon ze začátku bude chodit v papíru, na vycházky nevím,uvidí se...však můžu dokupovat postupně :slight_smile: ted mám jednu jednovelikostní kapsovku a právě jsem si říkala, že by jí určitě na vaječinu bylo škoda...
18. kvě 2011 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dagmarkaaa tak to jsem ráda, že mi to tu všechny potvrzujete :wink: já mám v plánu taky hlavně čč na novosklad + pulky a kalhotovky na vyzkoušení...
18. kvě 2011 ve 14:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi já měla na novorozence jednu AIO, kupovala jsem od jedné látkařky více plenek z druhé ruky, tak jsem přibrala i tu, byla to BG vel S, nebo jak to mají očíslované. Seděla krásně, používala jsem ji k doktorce. Ali teda moc nekadila, takže jestli by udržela vaječinu, nevím. Jako kdybys vyloženě chtěla, tak vzít nějakou jednovelikostní, kterou užiješ i později, ale já zase ty jednovelikostní moc nemusím.
18. kvě 2011 ve 14:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi přesně, postupně budeš dokupovat podle potřeby a co ti bude vyhovovat :wink:
18. kvě 2011 ve 14:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi ještě jsem si uvědomila, že mám IB ve velikosti M, píšou, že je od 6 kg, ale dávala jsem ji určitě dřív a seděla pěkně. Takže to je taky možnost koupit si větší velikost do zásoby, pokud teda chceš využít té slevy.
18. kvě 2011 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi já používám IB AIO, imse vimse 2v1 a anavy easy pro mimčo od narození a vaječinu v pohodě udrží
18. kvě 2011 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi A vidis, ja jsem mela IB SIO na prvniho prcka od tri mesicu a spokojenost, to uz davno nekadil tak casto, spis jednou za nekolik dni... A R2 uz taky prestal kakat nekolikrat denne, tak je pomalicku zase vytahnu :slight_smile:
Ale jinak na lezacka cc furt vedou :wink:
18. kvě 2011 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
@majdula
@karol84
@betelgeuzz holky děkuju, ty iB mě lákají, ale říkám si jestli fakt sotjé za to, ta cena není ani v tý akci moc sympatisch :confounded: a taky sleduju bazar, kdyby se tam namanula nějaká šikovná kapsovka, nebo AIO tak ji koupím :slight_smile: BG mám taky v plánu, ale ted jsem je dost dlouho nikde neviděla.
18. kvě 2011 ve 14:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi tak ja davam IB vel. M jeste ted na dvouletou dceru, co ma 11,5kg. velikost M pouzivam na doma, L kdyz jdeme nekam do krouzku, aby se nemela moc velky balik mezi nozkama a dobre se ji litalo. akorat vydrzi holt jen jedno ucurnuti. pokud je to poradna naloz, tak uz protecou..
18. kvě 2011 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
@terezita já právě četla na bráně, že dost protékají...
18. kvě 2011 v 15:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi no mně neprotekly ani jednou, občas do nich dám vkládačku navíc. ale u velikosti S mi přišlo, že odpovídá tomu, co je u ostatních značek označováno jako "new born". Zatím ji ještě používám (mimčo má 6 týdnů), ale už jsem si pořídila i M-ko a začala jej používat paralelně. To "M" asi vydrží docela dlouho. Plenka se mi celkem líbí, rychle schne a celkově s ní jsem spokojená, takže koupím určitě ještě nějaké.
18. kvě 2011 v 16:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
@karol84 ty máš ještě malý mimčo, oni si tam stěžujou, spíš u starších dětí, že to plenka nepobere...s tou velikostí to je taky dobrá informace, to bych vzala možná až "M" kupovat takhle drahou plneku na pár týdnů...nevím, ještě si to musím promyslet :grinning:
18. kvě 2011 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi no pokud nebudeš mít opravdu malinké miminko, tak velikost S je asi zbytečná...
18. kvě 2011 v 16:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi S neber. kdyztak vem rovnou to M. ja ji davala nejak od 4 kilo.
18. kvě 2011 v 17:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Já jsem je testovala - patentkové i sucháčové, Davi už byl velký... Radši mám kapsovky BG (protože 1.) dávám vnitřek navrch mimo kapsu a díky tomu, že venvitř mají umělinu, tak můžu měnit třeba 3x jen vnitřek... a 2.) v případě nouze strčit do kapsy, když jsme v terénu...) Ale jinak z AIO/SIO co jsme měli si stojí hodně vysoko. Vnitřek bavlna, hubené, super rychle schnou, dají se dovycpat, dobrý střih... Jediné mínus je ta bavlna vevnitř - chce si na to myslet a dávat si pozor, aby nevyčuhovala ven, protože pak od plína může protýkat a je potřeba si vychytat savost, aby tam těch vkládaček bylo dost a neprotekly (přeci jen sajou ty vyndávací vnitřky a ta plína sama o sobě málo...).

Tak to já bych si je zas pořídila na malé miminko radši než na batole... Anavy zmenšené jsou dost maličké, vaječinu podle mě udrží pěkně. I sem si říkala, že pokud by nám na novoška BG neseděly, tak bych si 2 Easy koupila... Takže za sebe s klidným svědomím můžu doporučit...

Jinak my jsme 2-3 AIO (všecky byly jednovelikostní) měli od začátku a využili je - nosili jsme je k doktorkám a na návštěvy a tak (a tak to máme doteď). Prostě když se ti nechce manipulovat s víc vrstvama... Jednorázovky jsme teda od porodnice (krom zezačátku 2-3m na noc) až na nouzovky nepoužívali, tak jsem potřebu jednoduché, hubené a pohledově pěkné plíny měla.
18. kvě 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Tak R1 byl drobek a ja IB S davala snad do roku :sweat_smile: rozhodne jsem este dlouho pouzivala z nich vkladacky. No a M mel do cca roku a pul, pak teda uz byly maly (lezla mu z toho prcka nahore a parkrat z toho vykoukl i bobek :grinning: jinak mezi nozkama neprotekaly, nikdy). Ale to mel jen cca 9 kilo, fakt je malej. Takze taky radim poridit spis M.
18. kvě 2011 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
@maly_prcek
@majdula holky, proč to vám každý vyhovuje něco jinýho, jak já si to ted mám přebrat :sweat_smile: :grinning: jako fakt je, že jednovelikostní mít doma můžu, ale zase fakt nechci, aby se hned znehodnotily tou vaječinou, tím, že je nebudu dávat hned, jsem myslela třeba až tk po 6 tinedělí/ 2 měsících...já vlastně ani nevím, kdy se jim nějak ustálí ta srolice...s tou velikostí IB, škoda, že nemám k dispozici kamenný obchd, abych je mohla velikostně třeba srovnat s jinýma...
Ale tak aspon už mám asi jasno, který pořídí, budou ti IB, Anavy easy a BG kapsovka

A ještě snad poslední otázka (zatím) :grinning: co myslíte, je lepší IB kapsovka, nebo AIO?
19. kvě 2011 v 06:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Koukám, že jsem asi napsal blbost, myslela jsem, že systém snap in one je kapsovka? ale na Bráně je mají v AIO, tak holky, co je lepší AIO, nebo SIO?
19. kvě 2011 v 07:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi kapsovka má v kalhotkách kapsu, kam se dá savá vrstva, SIO ji má nahoře, většinou na patentky. AIO schne dýl jak SIO, protože SIO můžeš rozebrat.
Mi ta moje bambula kadila dlouho několikrát denně, takže to mi bylo líto. Pak jsem začala dávat kalhotovky, to kadil tak 2-3x za den a občas jsem už odhadla, kdy mu ji můžu dát. Jak začaly příkrmy, tak už to bylo dobrý, už to nebylo tekuté a separačka to chytla. Někomu miminko skoro od začátku kaká jednou denně nebo méně, tak si může dovolit to všechno dávat dřív, když to sedí. Takže se musí počkat, jak moc kakací miminko se z bříška vyklube :slight_smile:
19. kvě 2011 v 08:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka aha...takže AIO nejde rozabrat... no jo, vlastně snap in one, jako že je to tam nacvaknutý, v tom případě asi objednám SIO, navíc jsou o 100kč levnější :slight_smile:
19. kvě 2011 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi no, ono to funguje stejně, jen se to pak musí zas poskládat. Většinou do SIO pasují jen jejich vkládačky, taky dělají náhradní sety (i když při troše dobré vůle se tam dá položit taky všelicos), do kapsovky můžeš dát co tě napadne, bývá většinou prostornější a zas to drží vevnitř, takže je nandavání jednoduší, než když dáš do SIO neoriginální savou vrstvu.
19. kvě 2011 v 08:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andelka Tak už jsem udělala velkou objednávku :slight_smile: vzala jsem nakonec IB SIO v S i M, přece jen, to rychlejší schnutí je výhoda a byly levnější :sweat_smile: kapsovku už vlastně taky jednu mám, tak to už si umím představit, jak to funguje, jen jsem si myslela, že ty SIO = kapsovky
19. kvě 2011 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi tak ať se ti plínečky líbí a hlavně slouží :slight_smile: potom. Já mám taky od každého něco, je to variabilnější :slight_smile:
19. kvě 2011 v 10:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
@aemmi Jj at dobre slouzi :slight_smile: A dobra volba, SIO jsou (gatky) suchy hned a kdyz jsem mela vsechny origo pripinaci vkladacky spinavy, tak jsem do tech kalhotek cpala co me napadlo, ikeacky rucnicky a podobne... takze poslouzily prechodne i jako svrchnacky :sunglasses:
Ale urco se hodi vzit si jeste jeden-dva ty nahradni vkladaci sety... pak fakt tocis jen ty vnitrky treba celej den. Ale opravdu se tam da nacpat cokoliv.
19. kvě 2011 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
omlouvám se, že vstupuji do vaší rozjeté diskuze, ale chci se zeptat informovanějších a zkušenějších :slight_smile:.

Chystám se látkovat a ze začátku jen se čtverci, tak by mě zajímalo, kolik se při výhradním čtvercování tak průměrně otočí za den plen :slight_smile: Abych věděla, kolik si jich nakoupit :slight_smile:

Moc děkuju za všechny postřehy a rady :slight_smile:
19. kvě 2011 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek